PIERNIK'17 - Pociągiem do Torunia!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Trasa przejazdu: Poznań Główny - Poznań Garbary - Gniezno - Mogilno - Inowrocław - Toruń Główny.

Termin kursowania:  21 lipca 2017, piątek

Pociąg turystyczny PIERNIK wyruszy z Poznania Głównego i pokona trasę przez Gniezno, Mogilno, Toruń Główny do Torunia Miasto. Skład na trasie z Poznania do Torunia będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz serii Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni, natomiast na trasie powrotnej tj. z Torunia do Poznania przejazd pasażerów zaplanowano na pokładzie planowego pociągu pasażerskiego.
Skład pociągu PIERNIK zaplanowano w sposób umożliwiający wygodne podróżowanie w sumie kilkuset pasażerom, dodatkowo w składzie pociągu znajdzie się wagon z ofertą gastronomiczną.  

Atrakcje w czasie przejazdu pociągu PIERNIK

Panorama_Malgorzata_Litwin

Toruń to jedno z najpiękniejszych i magicznych miast w Polsce, które swoją sławę zawdzięcza licznym zabytkom skupionym głównie wokół średniowiecznej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nieodparty urok gotyckich kamienic, Ratusza Staromiejskiego, Krzywej Wieży, Domu Kopernika, strzelistych wież średniowiecznych kościołów, ruin Zamku Krzyżackiego oraz ciasnych brukowanych uliczek od lat przyciąga i fascynuje. DSC03834Po zachodzie Słońca Gród Kopernika tętni życiem obowiązkowym punktem czyniąc spacer po Starówce nocą wśród licznych restauracji i urokliwych kawiarenek, które wypełniają się gwarem gości aż do późnych godzin nocnych. Niecodzienny widok nocnej panoramy toruńskiej Starówki, który został okrzyknięty jednym z 7 cudów Polski zachwyca i na długo pozostaje w pamięci wszystkich gości przybywających do miasta. Toruń to również arena ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Muzea, galerie, teatry, planetarium to miejsca, w których miłośnicy wielkiej sztuki, doskonałej muzyki czy też niezapomnianych wrażeń nie mogą będąc w Toruniu nie odwiedzić. Chlubą miasta jest niezwykła postać urodzonego w Toruniu wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika, a symbolem, który od lat zapewnia sławę miastu - smakowite toruńskie pierniki.
IMGP5843Pasażerowie w ramach przejazdu pociagiem PIERNIK będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez naszych samorządowych partnerów na kilku stacjach położonych na trasie przejazdu. Ciekawym punktem przejazdu pociągu będzie możliwość podziwiania uzupełniania wody w tendrze parowozu na stacjach kolejowych w Gnieźnie i Toruniu. 
Ciekawy program dla pasażerów PIERNIKa przygotowuje Urząd Miasta w Toruniu. Wszyscy pasażerowie pociągu PIERNIK w ramach zwiedzania Torunia będą podzieleni na kilka grup - każdej zostanie przydzielony przewodnik, który rozpoczynając plan zwiedzania od innego miejsca przejdzie z grupą pokazując podróżnikom między innymi:
- bramy i baszty miejskie oraz mury obronne miasta;
- słynny Bulwar Filadelfijski;
- zabytkowe spichlerze miejskie;
- Krzywą Wieżę;
- Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem słynnego astronoma Mikołaja Kopernika;
- toruńskie kamienice mieszczańskie na Starym Mieście;
- pomniki Starego Miasta jak np. fontanna Flisaka z żabkami, osiołka na Starówce - czyli średniowieczny pręgierz;
- Piernikowa Aleja Gwiazd;
- Rynek Nowego Miasta;
- ruiny zamku krzyżackiego;
- perły toruńskiego gotyku - czyli toruńskie świątynie;
W czasie pobytu w Toruniu pasażerowie będą mogli skorzystać także z czasu wolnego, który będzie trwał przynajmniej 180 minut.

DSCF2616

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg PIERNIK są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.
rezerwacja

8 kwietnia i 21 lipca 2017 PIERNIK cennik 
Bilet normalny w obie strony 99,00zł
Bilet normalny tyko TAM 69,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 62,37zł
Bilet student 51% w obie strony 48,51zł
Bilet SENIOR (od 65) w obie strony 89,00zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł
dopłata do 1 klasy od osoby 20,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4".
W cenie biletów uwzględniono bilet na przejazd planowym pociągiem pasażerskim TLK na powrotnej trasie z Torunia Głównego do Poznania Głównego.

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

Rozkład jazdy pociągu turystycznego PIERNIK 2017 w dniu 21 lipca 2017:

PIERNIK 21 lipca 2017 (piątek) Przyjazd Odjazd
Poznań Główny  >>> 8:22
Poznań Garbary 8:26 8:31
Gniezno 9:30 10:22
Mogilno 10:50 10:51
Inowrocław 11:16 11:17
Toruń Główny 12:00 <<<

---

Toruń Główny TLK >>> 20:11
Inowrocław TLK 20:34 20:36
Mogilno TLK 20:54 20:55
Gniezno TLK 21:12 21:13
Poznań Wschód TLK 21:39 21:40
Poznań Główny TLK 21:45 <<<

---

Układ wagonów w składzie pociągu PIERNIK w dniu 21 lipca 2017: 

Na poniższym schemacie przedstawiamy Państwu układ wagonów w składzie pociągu turystycznego PIERNIK, który w dniu 21 lipca 2017 roku zawiezie pasażerów z Poznania do Torunia. Pociąg z Poznania prowadzony przez zabytkową lokomotywę parową, pojedzie przez Poznań Garbary i Gniezno, gdzie po kilkudziesięciominutowym postoju związanym z uzupełnieniem wody w parowozie pociąg ruszy w dalszą trasę do Torunia Gł. Lokomotywa będzie podłączona do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. Wszystkie wagony w składzie pociągu PIERNIK będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).DSCF2602

Dostępność biletów:

Bilety na pociąg PIERNIK są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl.
Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

DSC04774

Pociąg TWIERDZA'17

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Miłośnicy facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


Parowozownia Wolsztyn

pw

Koleje Dolnośląskie

KD

Koleje Wielkopolskie

kwlogo

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

parowozy.com.pl

parowozycompl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości