CEGIELSKI'17 - Pociągiem na Paradę Parowozów!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa przejazdu: Poznań Główny - Luboń - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn.
Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Luboń - Poznań Główny.

Termin kursowania: 29 kwietnia 2017, sobota

5

Parady Parowozów odbywającej się corocznie w Wolsztynie - polskiej stolicy parowozów chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Impreza każdego roku ściąga do Wolsztyna kilkadziesiąt tysięcy miłośników parowozów z całego świata. W roku 2012 po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do organizacji pociagu specjalnego, który zawiózł pasażerów z Poznania do Wolsztyna. W roku 2017 ponownie będziemy organizatorem tego kultowego pociągu.
Przejazd pociągu CEGIELSKI zaplanowany jest w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl na 29 kwietnia. Pociąg CEGIELSKI wyruszy z Poznania Głównego i pokona trasę przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna, a takze trasę powrotną tym samym szlakiem kolejowym. Pociąg CEGIELSKI będzie ciągnięty przez lokomotywę parową serii Pt47-65 z wolsztyńskiej parowozowni..
Skład pociągu CEGIELSKI w roku 2017 oparty jest na wagonach przedziałowych z lat 80-tych XX wieku, ich relatywnie niewielka liczba wynika z niskiej dostępności na rynku sprawnego taboru.
Założeniem oferty przejazdów na Paradę Parowozów do Wolsztyna w roku 2017 jest możliwość wyboru przez pasażerów pociagu zabytkowego (CEGIELSKI) z biletami w relatywnie wyższej cenie i pociagu realizowanego składem spalinowym (HIPOLIT) w cenie niższej.

910

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg CEGIELSKI są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.
rezerwacja

29 KWIETNIA 2017 CEGIELSKI Cennik
Bilet normalny w obie strony 79,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 49,77zł
Bilet student 51% w obie strony 38,71zł
Bilet SENIOR (od 65) w obie strony 69,00zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 188,87zł
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 219,74zł
dopłta do 1 klasy za osobę 30,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.

* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4".
Wyjątkowo w pociągu CEGIELSKI dziecku do lat 4 NIE PRZYSŁUGUJE odrębne miejsce.

Informujemy, że wszystkie bilety w pociągu CEGIELSKI zostały sprzedane. Zapraszamy do rezerwacji biletów na pociąg HIPOLIT.

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

Procedura zakupu biletów

1- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Orientacyjny rozkład jazdy pociągu CEGIELSKI:

CEGIELSKI 29 KWIETNIA 2017    Przyjazd        Odjazd    
Poznań Główny  >>> 9:25
Luboń 9:34 9:35
Stęszew 9:52 9:53
Grodzisk Wielkopolski 10:19 10:20
Rakoniewice 10:34 10:35
Wolsztyn 10:55 <<<
Wolsztyn >>> 17:07
Rakoniewice 17:22 17:35
Grodzisk Wlkp. 17:49 17:50
Stęszew 18:16 18:17
Luboń 18:34 18:35
Poznań Główny 18:45 <<<

Układ wagonów w składzie pociągu CEGIELSKI w dniu 29 kwietnia 2017:

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągu turystycznego CEGIELSKI, który zawiezie pasażerów najpierw z Poznania do Wolsztyna na Paradę Parowozów, po czym wykona trasę w kierunku przeciwnym z Wolsztyna do Poznania. W pierwszym przypadku, na pierwszym odcinku tj. z Poznania do Wolsztyna lokomotywa będzie podłączona do składu do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. Trasa powrotna z Wolsztyna do Poznania wymagać będzie podłączenia lokomotywy do składu do wagonu oznaczonego numerem 4, skład pojedzie w stronę oznaczoną na schemacie w prawo.
Oferta Parada Wolsztyn 2017

W pociągu CEGIELSKI wagony o numerach 1 i 2 będą wagonami przedziałowymi 1 klasy. Wagon oznaczony numerem 3 będzie wagonem barowym, wagon nr 4 będzie przedziałowym wagonem 2 klasy. 

9

Dostępność biletów:

Bilety na pociąg CEGIELSKI będą dostępne w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. W celu złożenia rezerwacji miejsc należy kliknąć na znajdującej się powyżej gwiazdce z napisem REZERWACJA i wypełnić formularz. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.  

 DSC6233

Pociąg TWIERDZA'17

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Miłośnicy facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


Parowozownia Wolsztyn

pw

Koleje Dolnośląskie

KD

Koleje Wielkopolskie

kwlogo

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

parowozy.com.pl

parowozycompl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości