Archiwum TurKol.pl 2014 / 2015

 

09.11.2015: Pociągi MARCIN i FRANEK 11 listopada z lokomotywą TKt48-191 ze skansenu w Chabówce!

TKt48-191 w Wolsztynie mini

Przedstawiamy Państwu parowóz TKt48-191 ze skansenu w Chabówce - znany między innymi z Parady Parowozów w Wolsztynie. Miło nam poinformować, że pociągi MARCIN i FRANEK zaplanowane w dniu 11 listopada, z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, uruchomione będą właśnie z zabytkową lokomotywą parową TKt48-191 i historycznymi wagonami retro 3 klasy. Przewoźnik PKP Cargo w trosce o utrzymanie ruchu pociągów turystycznych z parowozem (w trakcie przedłużającego się remontu wolsztyńskich parowozów Ol49-59 i Pt47-65, a także po wygaśnięciu ważności rewizji parowozu Ol49-69) podjął decyzję o czasowym delegowaniu lokomotywy TKt48-191 ze skansenu w Chabówce do parowozowni w Wolsztynie. Dzięki tej decyzji przewoźnika kolejne pociągi turystyczne już 11 listopada wyruszą na żelazne szlaki. 
Pasażerowie, którzy wykupili bilety na pociągi MARCIN i FRANEK otrzymali drogą elektroniczną miejscówki, natomiast rezerwacje nieopłacone zostały anulowane. Wszystkie bilety na przejazd pociągiem FRANEK zostały sprzedane. Pociąg MARCIN wyruszy z Wolsztyna o godzinie 9:22, z Leszna o 11:25 (UWAGA ZMIANA) oraz Puszczykówka o 12:52. Pociąg FRANEK rozpocznie bieg na stacji Poznań Gł. o godzinie 13:27 (tor przy peronie 4).

06.11.2015: Brak miejsc na przejazd pociągiem FRANEK wokół Poznania w Dniu Niepodległości!

DSC04483m

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się listopadowe przejazdy na pokładzie pociągów turystycznych z parowozem. Informujemy, że na przejazdy pociągiem FRANEK zaplanowanym w dniu 11 listopada wszystkie bilety zostały zarezerwowane. Pociąg FRANEK pokona trasę wokół Poznania, ze stacji Poznań Gł., przez Poznań Garbary, Poznań Wschód, Poznań Franowo, Poznań Starołękę i Poznań Dębinę z powrotem do stacji Poznań Gł. 
Dostępne są jeszcze bilety na przejazd pociągiem MARCIN na trasie z Wolsztyna i Leszna do Poznania i z powrotem, w ilości około 40 sztuk. Zapraszamy do rezerwacji biletów. 
Oba pociągi uruchamiane w dniu 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości będą zestawione z parowozu i zabytkowych wagonów 3 klasy. Na pokładach pociągów gościć będziemy naszych przyjaciół z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Lubonia w historycznych strojach.

04.11.2015: Wolsztyńska parowozownia PKP Cargo przetrwa trudne chwile!

DSC09762

Parowozownia Wolsztyn nadal będzie funkcjonować jako czynna jednostka, a realizowane w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl przejazdy specjalnymi pociągami ciągniętymi przez zabytkowe parowozy nadal będą cieszyć podróżnych! Taki jest dla nas wniosek ze spotkania, które w dniu 4 listopada odbyło się na terenie parowozowni PKP Cargo w Wolsztynie - przed kamerami programu TO JEST TEMAT nadanego w telewizji TVP INFO. Najważniejszą informacją ze spotkania jest zapowiedź rychłego zakończenia naprawy parowozu Ol49-59 i jego powrotu do Wolsztyna (do końca listopada). W spotkaniu udział brali między innymi przedstawiciele PKP Cargo, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz starosta i burmistrz z Wolsztyna.
Jednocześnie według informacji uzyskanych dziś od dyrekcji Zachodniego Zakładu PKP Cargo, przejazdy pociągów pod parą MARCIN i FRANEK organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada zostaną zrealizowane z parowozem! Pomimo przedłużającej się naprawy wolsztyńskiej lokomotywy Ol49-59 pociągi te mają być prowadzone parowozem należącym do PKP Cargo - w tym celu czasowo do Wolsztyna ma zostać sprowadzony parowóz z drugiej parowozowni PKP Cargo w Chabówce. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco w korespondencji mailowej kierowanej bezpośrednio do pasażerów, a także na stronie internetowej. Aktualnie oczekujemy na oficjalną informację w tej sprawie.

03.11.2015: Trwają prace nad ofertą Turystyki Kolejowej TurKol.pl na 2016 rok!

20150808 124753

Oferta pociągów turystycznych TurKol.pl dostępna jest dla pasażerów już od 5 lat. Pierwsze nasze pociągi wyjechały na stalowe szlaki w 2011 roku. Aktualnie trwają intensywne prace przygotowawcze do nowego sezonu turystycznego 2016 roku. Przygotowujemy dla Państwa zarówno ofertę tradycyjną opartą na sprawdzonych i stałych pozycjach, jak i nowości w postaci przejazdów po nieodwiedzanych dotąd liniach kolejowych, do nowych miejscowości i ciekawych zakątków. Szczegóły oferty będziemy starali się przekazać Państwu jak najszybciej. Już od drugiej połowy listopada rozpoczniemy informować o wybranych planach! Aktualnie trwają uzgodnienia z przewoźnikami dotyczące oferty, dostępności taboru i możliwości rozszerzenia planów realizacji poszególnych projektów.  

24.10.2015: Kolejne edycje pociągów PYRA i KOZIOŁEK przeszły do historii

DSC09909

Przy pięknej i słonecznej, bezdeszczowej, jesiennej pogodzie pociągi PYRA i KOZIOŁEK przemierzyły po raz kolejny stalowe szlaki wokół Poznania. Pociąg PYRA przywiózł pasażerów z Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego do Poznania oraz z powrotem, natomiast pociąg KOZIOŁEK odbył wyprawę wokół Poznania - ze stacji Poznań Główny, przez Kiekrz, Poznań Piątkowo, Poznań Franowo, Poznań Starołękę do Poznania Głównego. Na pokładzie pociągu KOZIOŁEK gościło ponad 250 pasażerów - to nowy rekord frekwencji na pokładzie pociągu wokół Poznania! Dziękujemy wszystkim pasażerom za udział w wycieczce i szykujemy relację z przejazdu.

22.10.2015: Wyprawa pociągiem KOZIOŁEK wokół Poznania już w najbliższą sobotę!

DSC09807

Już w najbliższą sobotę tj. 24 października na szlaku kolejowym wokół Poznania odbędzie się kolejna edycja sentymentalnego przejazdu pociągiem KOZIOŁEK. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowego parowozu Ol49-69, czterech pasażerskich wagonów retro, a także dodatkowego wagonu pasażerskiego 1 klasy. Pociąg wyruszy ze stacji Poznań Główny o godzinie 11:24 i przemierzy szlak przez Poznań Wolę, Kiekrz, Poznań Piątkowo, Koziegłowy, Poznań Franowo, Poznań Starołękę, Poznań Dębinę - po czym dotrze z powrotem do stacji Poznań Główny. Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągiem KOZIOŁEK otrzymali drogą mailową przyznane miejscówki, a rezerwacje nieopłacone zostały anulowane. Aktualnie pozostało około 25 wolnych miejsc na przejazd pociągiem KOZIOŁEK, bilety będą dostępne bezpośrednio u kierownika pociągu, do wyczerpania puli wolnych miejsc.

18.10.2015: WIELKOPOLSKIE KATARZYNKI - 21 listopada zaplanuj udział w obchodach Dnia Kolejarza!

Wielkopolskie Katarzynki 2015

W ramach corocznych obchodów Dnia Kolejarza w bieżącym roku zaplanowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń. Z racji, że dzień patronki kolejarzy Świętej Katarzyny tj. 25 listopada przypada w tym roku w dniu roboczym wszystkie atrakcje przenieśliśmy na sobotę 21 listopada. Wynika to z chęci umożliwienia rodzinom uczestnictwa w wydarzeniach. Jak co roku uruchomiony zostanie w tym dniu pociąg KATARZYNKA, który przywiezie pasażerów z Wolsztyna i okolic do Poznania i z powrotem. Podobnie jak w roku ubiegłym uruchomione zostaną pociągi CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem oraz ROGAŚ z Wągrowca do Rogoźna i z powrotem. Nowością będą natomiast przejazdy okolicznościowych pociągów CZERWONY i ZIELONY dookoła Poznania tj. ze stacji Poznań Główny, z postojami ubarwionymi dodatkowymi atrakcjami na stacjach Swarzędz i Poznań Wschód. Pociągi pojadą innymi trasami, inne będą też atakcje z nimi związane - np. zwiedzanie lokomotywowni Poznań Franowo czy przejazd estakadą towarowej, północnej obwodnicy Poznania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obchodów Dnia Kolejarza 2015 - KATARZYNKI 2015.
Trwają konsultacje z kolejnymi partnerami w sprawie rozszerzenia projektu i przygotowania dodatkowych atrakcji. 

17.10.2015: Pociągi PIERNIK i SPICHLERZ przeszły do historii!

spichlerz 171015

Należy uznać, że pomimo deszczowej pogody przejazdy pociągami PIERNIK i SPICHLERZ uruchomionych w sobotę 17 października zakończyły się powodzeniem. 
Pasażerowie obu pociągów mieli okazję zwiedzić z przewodnikami gościnne miasta - pasażerowie pociągu PIERNIK odwiedzili Toruń, a pociągu SPICHLERZ zwiedzali Grudziądz. Wartym odnotowania jest fakt bardzo dobrej współpracy z przewoźnikiem Przewozy Regionalne, który zabezpieczył przejazd wygodnym składem lokomotywą SU45 z wagonami przedziałowymi 1 klasy!
Szykujemy fotorelację z przejazdu obu pociągów. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z relacją na zaprzyjaźnionym blogu "miejsca z magią".

16.10.2015: Pociągi PIERNIK i SPICHLERZ do Torunia i Grudziądza gotowe do wyjazdu!

20150808 115903

Informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety na przejazdy w dniu 17 października pociągami PIERNIK i SPICHLERZ otrzymali - na podane w zamówieniu adresy poczty elektronicznej - przyznane miejscówki. Informujemy, że z racji większej - niż przewidywana pierwotnie - liczby pasażerów składy obu pociągów zostały zwiększone o jeden wagon. Pociągi zatem będą zestawione z lokomotywy serii SU45 oraz 5 wagonów przedziałowych. Zaplanowano trzy wagony w kolorze kremowo-zielonym oraz dwa wagony w kolorze oliwkowym. Na pokładzie obu pociągów będzie dostępny przedział ze stoiskiem kawowym. 
Jednocześnie informujemy, że dysponujemy wolnymi miejscami na przejazd powyższymi pociągami - bilety będą dostępne bezpośrednio na pokładzie pociągów u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

15.10.2015: Informacje szczegółowe dla pasażerów pociągów PIERNIK i SPICHLERZ

Panorama_Malgorzata_Litwin

Już w najbliższą sobotę tj. 17 października na stalowe szlaki wyruszą kolejne pociągi spod znaku Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Z Poznania do gościnnego Torunia i z powrotem pasażerów zawiezie pociąg PIERNIK, natomiast na pionierską wyprawę po szlakach kujawsko-pomorskich uda się SPICHLERZ na trasie z Torunia przez Sierpc, Brodnicę i Grudziądz i z powrotem do Torunia. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety otrzymali już drogą elektroniczną faktury, nieopłacone rezerwacje zostały anulowane. Rezerwacja na przejazd pociągiem SPICHLERZ została zakończona z powodu wyczerpania puli wolnych miejsc. Pasażerowie chętni do przejazdu pociągiem PIERNIK będą mogli jeszcze zakupić bilety bezpośrednio u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. W dniu 15 października tj. w czwartek do godziny 23:00 wszyscy pasażerowie, którzy opłacili rezerwacje otrzymają drogą mailową przyznane miejscówki.

10.10.2015: Turystyka kolejowa w Polsce coraz popularniejsza!

 DSC7755

Powoli dobiega końca piąty sezon naszej działalności turystycznej w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Od 2011 roku uruchamiamy wspólnie z Przewozami Regionalnymi pociągi turystyczne, które w zdecydowanej większości uruchamiane są przy użyciu parowozów z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. Samorządy Województwa Wielkopolskiego, Miasta Wolsztyna i Powiatu Wolsztyńskiego oraz Zarząd PKP Cargo podjęły w ostatnim czasie decyzję o tworzeniu w Wolsztynie podmiotu, który na bazie wolsztyńskiego obiektu będzie realizował misję utrzymania czynnej parowozowni. Według planów właściciela w najbliższym czasie do Wolsztyna powrócą po trwających aktualnie remontach parowozy Ol49-59 oraz Pt47-65. Pozwoli to, między innymi, na realizację w 2016 roku kolejnych pociągów z Turystyką Kolejową TurKol.pl, a także na rozszerzenie oferty regularnych połączeń pod parą w ramach oferty WOLTUR. Szczegóły już wkrótce!
Prawdziwą gratką są natomiast najnowsze doniesienia medialne dotyczące innego parowozu stacjonującego w Wolsztynie tj nieczynnego Tr5-65. Z okazji tworzenia się w Wolsztynie nowej instytucji grupa zagranicznych pasjonatów kolei postanowiła ufundować remont tej unikalnej maszyny! 
Kolejne lata turystyki kolejowej zapowiadają się bardzo ciekawie! 

05.10.2015: Pociągi KRASNAL i SKARB przy pięknej pogodzie odwiedziły Wrocław i Złotoryję!

DSC04803mm

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przejazdu pociągów KRASNAL z Wolsztyna do Wrocławia oraz SKARB z Wrocławia do Złotoryi i Jerzmanic Zdroju. Pociągi zostały uruchomione w dniu 3 października w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Z całą pewnością można powiedzieć, że były to bardzo udane przejazdy turystyczne. W sumie przez pokład wagonów przewinęło się ponad 600 osób! Dopisała wspaniała pogoda - piękna "złota polska jesień" pokazała się od najlepszej strony. Sami zobaczcie w naszej fotorelacji....

30.09.2015: Już w sobotę wyprawa pociągiem z parowozem po SKARB!

20150924 124849

Za oknami nastała jesień. To piękna pora roku, bujna w kolory i przy ładnym słońcu - bardzo fotogeniczna pora roku! Zapraszamy na pokład pociągu SKARB, który już w najbliższą sobotę tj. 3 października wyruszy na szlak z Wrocławia Głównego przez Legnicę do Złotoryi. Dodatkowy pociąg SKARB MINI zostanie uruchomiony specjalnie dla mieszkańców Złotoryi i turystów zainteresowanych odwiedzeniem Jerzmanic Zdrój. Pociągi będą uruchomione jako skład wagonów przedziałowych z parowozem, wspomaganych na wybranych odcinkach lokomotywą elektryczną. Informujemy, że zakończyliśmy rezerwację internetową miejsc na pociągi uruchamiane 3 października. Wszystkich pasażerów, którzy dokonali rezerwacji biletów na pociągi KRASNALSKARB i SKARB MINI i opłacili faktury informujemy, że w czwartek 1 października do godz. 23:00 otrzymają korespondencję mailową z podaniem przyznanych miejscówek. Jednocześnie informujemy, że wszystkie faktury nieopłacone w terminie zostały anulowane, a bilety wróciły do puli sprzedaży. Na przejazd pociągiem SKARB pozostało 10 wolnych miejsc, na pociągi KRASNAL i SKARB MINI pozostało po kilkadziesiąt wolnych miejsc. Zapraszamy chętnych pasażerów bezpośrednio na pokład pociągów - zakup biletów będzie możliwy u kierownika danego pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

26.09.2015: Jesienna wyprawa pociągiem SKARB z zabytkowym wolsztyńskim parowozem

20150924 131045W sobotę 3 października odbędzie się kolejna ciekawa wycieczka na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. Pociąg SKARB przejedzie trasę z Wrocławia Głównego przez Legnicę do Złotoryi i z powrotem. Dla lokalnych mieszkańców uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg SKARB MINI - który zabierze ich do Jerzmanic-Zdroju i z powrotem. W tym samym dniu uruchomiony zostanie także pociąg KRASNAL z Wolsztyna do Wrocławia Głównego i z powrotem - prowadzony tym samym składem tj. parowozem Ol49 z wagonami przedziałowymi. 
Informujemy, że ze względu na konieczność dodatkowego ogrzania składu pociągu na wybranych odcinkach pociągi powyższe będą wspomagane dodatkową lokomotywą elektryczną lub spalinową. 
Jesienna aura sprzyja wycieczkom z zabytkowym parowozem - już dziś warto zaplanować podróż! 

22.09.2015: Zapraszamy na pokład pociągu KRASNAL do Wrocławia już 3 października!

DSC04822mm

Kolejne atrakcje na pokładzie pociągu ciągniętego zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo już niedługo! W sobotę 3 października zapraszamy na wyprawę pociągiem KRASNAL na trasie z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem. Wszystkich miłośników przejazdów pociągami turystycznymi zapraszamy do zaplanowania całego kolejowego weekendu - zachęcamy do skorzystania z noclegów w Wolsztynie np. w wolsztyńskiej parowozowni lub innym dogodnym miejscu - w dniach 2/3 i 3/4 października - co pozwoli na przejazd pociągiem KRASNAL w pełnej relacji. Warto rozważyć tę propozycję....

20.09.2015: Grzybobranie i śliwkobranie na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim za nami

borowik 2015

Pomimo przelotnego deszczu jaki nawiedził Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie w trakcie niedzielnej wizyty pasażerów pociągu BOROWIK w Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach wizytę na IX Wielkim Smażeniu Powideł należy uznać za bardzo udaną. Według zapalonych grzybiarzy także wizyta w lesie przyniosła dużo satysfakcji - choć grzybów nie było bardzo dużo, na pokładzie pociągu powrotnego oglądano wiele ciekawów okazów prawdziwków, sów, czy koźlarzy. Także lokalny pociąg LEŚNIK z Międzychodu do Łowynia pozwolił pasażerom na spacer po lesie i grzybowy rekonesans. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdu pociągów BOROWIK i LEŚNIK.

16.09.2015: Grzybobranie to nie jedyna atrakcja przejazdu pociągiem BOROWIK....

DSC09953

Już w najbliższą niedzielę 20 września zapraszamy wszystkich amatorów grzybobrania, a także spacerów po lasach i podziwiania przepięknej jesiennej aury na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie na pokładzie pociągu BOROWIK. Kolejna edycja tego jesiennego pociągu zostanie uruchomiona składem piętrowych wagonów ciągniętych przez spalinową lokomotywę SU42. Dodatkowo dla mieszkańców Międzychodu, Sierakowa i okolic uruchomiony zostanie specjalny pociąg LEŚNIK na trasie z Międzychodu do Łowynia i z powrotem. Ponieważ wielu pasażerów zastanawia się nad tym, czy w naszych lasach po wielu suchych tygodniach będą mogli znaleźć grzyby - spieszymy z dwoma dobrymi informacjami - po pierwsze pierwsze grzyby pojawiły się podobno w lasach po stosunkowo dużych opadach deszczu, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Drugą dobrą informacją jest dodatkowa atrakcja przewidziana dla wszystkich pasażerów pociągu BOROWIK jaką będzie wizyta w CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ i PRZYRODNICZEJ w Mniszkach! Pasażerowie pociągu BOROWIK zostaną przewiezieni autobusami do/z Mniszek bez dodatkowych opłat.

Jeśli nie zaplanowałeś jeszcze niedzieli 20 września to koniecznie zabierz się z nami na grzyby i na IX WIELKIE SMAŻENIE POWIDEŁ w MNISZKACH!

08.09.2015: Oferta jesiennych pociągów retro z parowozem wokół Poznania już dostępna!

7Jesienne pociągi retro z parowozem i zestawem wagonów pasażerskich z pierwszej połowy XX wieku, które w ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl pojawią się na szlakach kolejowych wokół Poznania są już dostępne do rezerwacji na stronie www.TurKol.pl
Pociąg KOZIOŁEK pojawi się na torach dwukrotnie tj. w sobotę 24 października z okazji kolejnej edycji turystycznych targów TOUR-SALON oraz w przeddzień Świętego Mikołaja - w sobotę 5 grudnia. W ramach oferty pasażerowie na pokładzie pociągu odwiedzą między innymi Kiekrz i jedną z największych towarowych stacji kolejowych w Polsce tj. Poznań Franowo, skorzystają także z przejazdu towarową obwodnicą miasta Poznania, w tym przejadą kilkunastometrowej wysokości estakadą! 
Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada zapraszamy natomiast na przejazd pociągiem FRANEK na trasie z Poznania Głónwego przez Poznań Garbary, Poznań Franowo i Poznań Starołękę z powrotem do Poznania Głównego. 
Jesienią zapraszamy na przejazdy zabytkowymi pociągami retro wokół Poznania!

05.09.2015: Zapraszamy na jesienne pociagi turystyczne z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

20150808 115903

Lato nieubłaganie zmierza ku końcowi, powoli czekają nas coraz zimniejsze wieczory i poranki. Jesienne wyprawy na pokładzie pociągów turystycznych mają jednak swój urok i już dziś warto zaplanować udział w jednej z nich! Zapraszamy na pokład pociągów turystycznych organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl między innymi w dniu 20 września z Poznania do Międzychodu i z powrotem (BOROWIK), w dniu 3 października z Wolsztyna do Wrocławia i z powrotem (KRASNAL) oraz z Wrocławia do Złotoryi i Jerzmanic-Zdrój (SKARB), a także 17 października z Poznania do Torunia i z powrotem (PIERNIK) oraz z Torunia do Grudziądza przez Sierpc i Brodnicę (SPICHLERZ). 
Rezerwacja biletów na powyższe pociągi jest dostępna między innymi z poziomu KALENDARIUM.

01.09.2015: Trzydniowa wycieczka na pokładzie pociągów z parowozem - POGÓRZE - za nami.

 DSC6618W dniach 29 - 31 sierpnia pasażerowie w ramach projektu POGÓRZE podróżowali po Dolnym Śląsku na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz Ol49 i lokomotywę spalinową SU45. Była piękna, słoneczna pogoda, były przejazdy zarówno po czynnych, jak i po nieczynnych, zapomnianych szlakach kolejowych, było oczekiwanie i radość po przyjeździe zabytkowego parowozu. W sumie parowóz Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo podziwiało kilkanaście tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska. Odwiedzane miejscowości i ich mieszkańcy przyjmowali podróżujący pociąg i jego pasażerów w bardzo miły i przyjazny sposób - z pewnością wrócimy w przyszłym roku na gościnne stacyjki Dolnego Śląska. Szykujemy dla Państwa relację z tej ciekawej wyprawy, a już dziś zapraszamy do zapoznania się z relacjami na innych stronach internetowych:

Galeria KILOF - NowaRuda24

Pociąg LICZYRZEPA w Szklarskiej Porębie

Retro Pociągiem LICZYRZEPA w Karkonosze

Przejazd pociągu PIERŚCIEŃ przez Dzierżoniów

Pociąg PIERŚCIEŃ w Ząbkowicach Śląskich

29.08.2015: Kolejowe podróże na POGÓRZE czas zacząć!

 DSC6591

Kończą się już niestety wakacje szkolne - a na zakończenie mamy dla pasażerów mocny akcent - czyli trzydniową wyprawę z Turystyką Kolejową TurKol.pl w Sudetach czyli POGÓRZE. W ramach projektu pasażerowie odwiedzą Wrocław, Legnicę, Jelenią Górę, Świdnicę, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Nysę, Szklarską Porębę, Lwówek Śląski, Marciszów, a nawet Głuchołazy! W pierwszym dniu tj. w sobotę 29 sierpnia już po raz piąty w historii odwiedzimy Nową Rudę na pokładzie pociągu KILOF, a dla lokalnych pasażerów uruchomimy pociąg SŁUPIEC z Nowej Rudy do Ścinawki Średniej i z powrotem. Zapraszamy serdecznie!

25.08.2015: Zakończenie internetowej rezerwacji miejsc na pociągi planowane w dniach 28 - 31 sierpnia.

 DSC6675

Szanownych Pasażerów informujemy, że w piątek, tj w dniu 28 sierpnia z Wolsztyna wyjadą pociągi turystyczne STEFAN do Stefanowa, RYSZARD do Rakoniewic i NIKODEM do Nowejwsi Mochy.
W kolejnych dniach, w ramach projektu POGÓRZE, uruchomionych zostanie w sumie 6 pociągów. Już w najbliższą sobotę 29 sierpnia odbędzie kolejna edycja pociągu KILOF z Poznania i Wrocławia do Nowej Rudy i z powrotem, a także pionierski kurs pociągu SŁUPIEC z Nowej Rudy do Ścinawki Średniej i z powrotem. W niedzielę 30 sierpnia zapraszamy z kolei na wyprawę z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego i Legnicy na pokładzie pociągu LICZYRZEPA oraz ze Szklarskiej Poręby Górnej do Piechowic i z powrotem na pokładzie pociągu JÓZEFINA. W poniedziałek 31 sierpnia uruchomione zostaną pociągi PIERŚCIEŃ z Wrocławia przez Legnicę, Świdnicę, Ząbkowice Śląskie do Nysy i z powrotem oraz KOZIOŁ z Nysy do Głuchołaz z i powrotem. Zapraszamy na pokład pociągów turystycznych TurKol.pl na zakończenie wakacji 2015!
Rezerwacja internetowa biletów na pociągi planowane w dniach 28 - 31 sierpnia jest dostępna tylko do środy tj 26 sierpnia do godziny 12:00. Zainteresowanych pasażerów po tym terminie zapraszamy bezpośrednio na pokład pociągów - gdzie u kierownika pociągu będzie można nabyć bilety za gotówkę - do wyczerpania wolnych miejsc. Informujemy, że w ramach ofert KILOF i POGÓRZE nie dysponujemy już wolnymi miejscami - wszystkie bilety zostały sprzedane!

23.08.2015: Pociąg POMIDOR odwiedził gościnną Przytoczną w dniu jej święta

20150808 115850

Ponad tysiąc pasażerów skorzystało z lokalnych pociągów turystycznych, które w dniu 23 sierpnia kursowały na trasach z Przytocznej do Skwierzyny i Międzychodu. Okazją do uruchomienia pociągu POMIDOR z Poznania i Międzychodu do Przytocznej, a także wspomnianych pociągów lokalnych była kolejna edycja ŚWIĘTA POMIDORA. Impreza jak co roku przyciągnęła tłumy mieszkańców i przyjezdnych gości. Pociągi zostały uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przy współpracy samorządów z Przytocznej, Sierakowa i Międzychodu. Szykujemy relację z przejazdu pociągów.

15.08.2015: Komplet rezerwacji na pociąg KILOF - otwieramy listę rezerwową.

 DSC6587

Informujemy, że wszystkie bilety na przejazd pociągiem KILOF na trasie Poznań - Wrocław - Nowa Ruda - Wrocław - Poznań, zaplanowany w dniu 29 sierpnia zostały zarezerwowane! 
W związku z tym, otwieramy listę rezerwową, na której zapisywani będą kolejni zainteresowani ofertą pasażerowie. 
Jednocześnie informujemy, że pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety, a nie dokonali płatności w terminie określonym na fakturze muszą liczyć się z anulacją rezerwacji. 

12.08.2015: Kolejne wyprawy kolejowe przed nami!

10092014600

Choć największa impreza Turystyki Kolejowej TurKol.pl w tym roku czyli III Parada Lokomotyw już za nami, to nie oznacza to wcale zakończenia ciekawych i niezapomnianych wyjazdów na pokładzie specjalnych pociągów turystycznych. Trwa rezerwacja biletów na kolejne wyprawy, zapraszamy na pokład! Już w niedzielę 23 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Dni Przytocznej - zapraszamy na pokład pociągu POMIDOR z Poznania i Międzychodu. Pociąg umożliwi zarówno dotarcie nad jezioro na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim, jak i wyprawę do Przytocznej na bitwę na pomidory!!!
Na zakończenie wakacji mamy natomiast szeroką ofertę dla wszystkich miłośników podróży w góry! W ramach projektu POGÓRZE zapraszamy na trzydniowe wojaże po Dolnym Śląsku, a także przejazdy w jednym z trzech wybranych dni projektu tj. 29, 30 lub 31 sierpnia.
Informujemy jednocześnie, że oferta KILOF zaplanowana w dniu 29 sierpnia w wersji z wizytą w kopalni i przejazdem autobusem jest już sprzedana w 100%. Dostępne są oferty STANDARD (bez wizyty w kopalni) i KOPALNIA (wizyta w kopalni, bez przejazdu do Głuszycy). Zapraszamy także na przejazdy pociągami na nowych trasach w ofercie TurKol.pl: 30 sierpnia pociągiem LICZYRZEPA z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego i Bolesławca oraz 31 sierpnia pociągiem PIERŚCIEŃ z Wrocławia Magistralą Podsudecką do Nysy.

08.08.2015: Upalna III Parada Lokomotyw w Międzychodzie za nami!

20150808 124753

Wielkie podziękowania kierujemy pod adresem pasażerów i mieszkańców Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego za udział w bardzo gorącej III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie. Bardzo wysokie temperatury nie odstraszyły ich od uczestnictwa w tym udanym kolejowym święcie na nieczynnym węźle kolejowym w Międzychodzie. 
Szczególne podziękowania kierujemy także pod adresem kolejarzy, którzy w morderczym wręcz upale zrealizowali zamówienie na wszystkie elementy imprezy - począwszy od przygotowania szlaków kolejowych dla pociągów, poprzez realizację przejazdów, a skończywszy na doskonałym zaplanowaniu i wykonaniu parady przybyłych aż 9 pojazdów trakcyjnych. Doskonała wspólpraca Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, Wielkopolskiego Oddziału spółki Przewozy Regionalne, PKP Cargo, Lotos Kolej, Kolei Dolnośląskich, MajkolTransu i Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia - przyczyniła się do stwierdzenia - że, III Parada Lokmomotyw w Międzychodzie przeszła do historii jako bardzo udana! Dziękujemy także międzychodzkim samorządowcom za wspaniałą współorganizację imprezy. Przedstawiciele Urzędu Miasta i Centrum Animacji Kultury jak zawsze stanęli na wysokości zadania!

07.08.2015: III Parada Lokomotyw w Międzychodzie WAŻNE NFORMACJE!

baner parada miedzychod

Informujemy, że zakończyła się internetowa rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane z okazji III Parady Lokomotyw w Międzychodzie. Bilety na pociągi POJEZIERZE z Poznania, DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego, GAJOWY z Legnicy i Zielonej Góry oraz FARMER z Wolsztyna będą dostępne bezpośrednio w dniu przejazdu na pokładzie pociągów - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Bilety na pociągi lokalne uruchamiane z Międzychodu do Wierzbna (WIERZBA i BRZOZA), do Łowynia (LEŚNIK) oraz Międzychodu Letnisko (POJEZIERZE, POMPA i LETNISKO) będą dostępne w namiocie reklamowym TurKol.pl, na dworcu kolejowym Międzychód - w dniu imprezy tj. w sobotę 8 sierpnia od godziny 10:00, także do wyczerpania puli wolnych miejsc. 
W dniu 7 sierpnia (piątek) możliwy jest zakup biletów - na pociągi WIERZBA, BRZOZA i LEŚNIK - w Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie od 8:00 - 15:00.
Pasażerowie, którzy opłacili rezerwacje otrzymali mailowo informacje dotyczące miejscówek. Informujemy jednocześnie, że wszystkie nieopłacone rezerwacje zostały anulowane, a bilety wróciły do sprzedaży.

07.08.2015: Na III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie zaprezentuje się 8 lokomotyw i wagon motorowy

160220152411

Warto wybrać się w najbliższą sobotę na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie na III edycję Parady Lokomotyw! W sumie zaprezentuje się na niej 9 pojazdów trakcyjnych w tym 6 lokomotyw spalinowych, 2 parowozy oraz Spalinowy Zespół Trakcyjny, potocznie zwany szynobusem lub wagonem motorowym. 
Ostatnią lokomotywą której sylwetkę prezentujemy Państwu jest parowóz polskiej produkcji serii Ol49. Lokomotywa zaprojektowana do prowadzenia pociągów osobowych, wykorzystywana była także do ciągnięcia pociągów pospiesznych. W ostatnich latach parowozy serii Ol49 stacjonujące w Wolsztynie stanowiły podstawę taboru obsługującego zarówno specjalne pociągi retro, jak i pociągi w trakcji parowej w ruchu planowym. Na III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie zaprezentuje się jedyny czynny aktualnie model tej serii o numerze Ol49-69.

06.08.2015: Na III Paradę Lokomotyw w Międzychodzie zawita także pociąg towarowy!

SM42 MajkolTrans towarowy

Podobnie jak w roku ubiegłym na III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie pojawi się bardzo ciekawy skład pociągu towarowego z dwuosiowymi, odrestaurowanymi wagonami towarowymi różnych typów - będą węglarki, wagony kryte, wagony specjalnego przeznaczenia, a także wagon cysterna. Skład pociągu towarowego przybędzie do Międzychodu z Wrocławia, gdzie na co dzień stacjonują zabytkowe wagony towarowe. Opiekę nad nimi sprawują członkowie Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Pociąg, tak jak w roku ubiegłym, będzie ciągnięty przez jedną z popularniejszych lekkich lokomotyw spalinowych pracujących w naszym kraju. 
Lokomotywa SM42 to typowa lokomotywa manewrowa, zatrudniana często do prowadzenia lekkich pociągów towarowych oraz lokalnych pociągów pasażerskich. Prezentowana lokomotywa należy do przewoźnika Majkol-Trans, jest pomalowana w niebieskie barwy, z charakterystycznymi żółtymi pasami.

05.08.2015: Prezentacja kolejnej lokomotywy planowanej na III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie

sp32 czerwonaJuż w najbliższą sobotę tj. 8 sierpnia w Międzychodzie odbędzie się III edycja Parady Lokomotyw! Na imprezę tę przyjechać można na pokładzie jednago z czterech pociagów pasażerskich - z Legnicy, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Krzyża Wielkopolskiego, Wolsztyna, Zbąszynka czy Poznania. Dodatkowo zaplanowano przyjazd specjalnego - amerykańskiego autobusu szkolnego! - historyczną trasą kolejową z Poznania przez Szamotuły i Sieraków Wielkopolski. Szczegóły III Parady Lokomotyw w Międzychodzie dostępne są na naszej stronie internetowej. Na zdjęciu prezentujemy kolejną lokomotywę, która zaprezentuje się zgromadzonej publiczności. Należąca do przewoźnika Przewozy Regionalne lokomotywa SP32 to rumuńskiej produkcji lekka lokomotywa do prowadzenia pociagów pasażerskich. Jest pojazdem dobrze znanym z lokalnych szlaków kolejowych naszego kraju. W ostatnich latach praktycznie wycofana ze służby, zastąpiona przez pociągi prowadzone spalinowymi zespołami trakcyjnymi.

02.08.2015: Udany kolejowy weekend w Wągrowcu, Czarnkowie, Międzychodzie i Sierakowie!

czerwonak notec 020815 mini

W sumie ponad 650 osób skorzystało w niedzielę 2 sierpnia z pociągów turystycznych przygotowanych dla pasażerów w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w ofertach WODNIK, NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO oraz WIERZBA, a także pociągu planowego z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem w ramach oferty WOLTUR. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała podróżowaniu na pokładzie pociągów. Dodatkowo na pasażerów w Czarnkowie oczekiwały atrakcje związane ze Świętem Noteci, w tym rejs statkiem ŁOKIETEK, a w Międzychodzie dodatkowa wycieczka autobusem do Sierakowa. Szykujemy dla Państwa szczegółową relację z wojaży na pokładzie specjalnych pociągów w dniu 2 sierpnia.

01.08.2015: III Parada Lokomotyw w Międzychodzie to także pokaz nowczesnego taboru!

29062014474W ramach zaplanowanej na 8 sierpnia III Parady Lokomotyw w Międzychodzie przed zebranymi gośćmi zaprezentuje się między innymi jedna z najnowocześniejszych lokomotyw spalinowych - należąca do przewoźnikas LOTOS lokomotywa serii BR285. W trakcie weekendowych przejazdów turystycznych na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie w 2014 roku lokomotywy tej serii ciągnęły pasażerskie pociągi RYBAK (w bieżącym roku pociągi te są ciągnięte przez zabytkowy parowóz). W ramach atrakcji dodatkowych sobotniej imprezy dla wszystkich chętnych zaplanowano bezpłatne przejazdy lokomotywą BR285 po stacji Międzychód! 
Już 8 sierpnia zapraszamy na III Parady Lokomotyw do Międzychodu!

31.07.2015: Lokomotywa SU45 kolejną uczestniczką III Parady Lokomotyw w Międzychodzie!

su45

Lokomotywa spalinowa serii SU45 będzie kolejną uczestniczką III Parady Lokomotyw w  Międzychodziektóra już 8 sierpnia odbędzie się na torach tej nieczynnej na co dzień stacji kolejowej. Przez kilka dekad pojazd ten był podstawowym środkiem trakcyjnym w ruchu pasażerskicm w Polsce. Dziś już praktycznie niespotykana na torach, zachowała się w kilku sprawnych egzemplarzach, między innymi w lokomotywowni przewoźnika Przewozy Regionalne w Krzyżu. Przez wielu kolejarzy, jak i pasjonatów kolejnictwa lokomotywa SU45 postrzegana jest jako najlepsza w historii polska lokomotywa spalinowa. W dniu 8 sierpnia oprócz udziału w paradzie lokomotywa SU45 pociągnie dodatkowo jeden z pociągów pasażerskich organizowanych z okazji trwającej w Międzychodzie imprezy.

30.07.2015: Prezentacja kolejnych pojazdów na III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie.

100 9711W ramach zeszłotygodniowych prezentacji przybliżyliśmy Państwu wizerunki trzech lokomotyw (SM42, SU42 oraz TKh05353), których udział został zaplanowany w III Paradzie Lokomotyw w  Międzychodzie. Dziś udostępniamy informację o kolejnym pojeździe - tym razem będzie to Spalinowy Zespół Trakcyjny SA135, potocznie nazywany autobusem szynowym. Ten czteroosiowy pojazd szynowy nie jest wprawdzie lokomotywą, niemniej może samodzielnie poruszać się po torach kolejowych, jest zatem środkiem trakcyjnym, stąd zaplanowanie jego udziału w Paradzie. Pojazd ten jest eksploatowany przez Koleje Dolnośląskie z siedzibą w Legnicy, na co dzień obsługuje trasy wokół Wrocławia, Legnicy, Kłodzka czy Jeleniej Góry. Jest nowoczesnym pojazdem szynowym, posiada klimatyzację, monitoring, większość podłogi na niskim poziomie, co ułatwia podróżowanie osobom o utrudnionej sprawności ruchowej. W Międzychodzie będzie możliwość przejazdu tym nowoczesnym pojazdem w ramach pociągów POMPA i LETNISKO na trasie z Międzychodu do Międzychodu Letnisko i z powrotem.

28.07.2015: Gościnny Czarnków zaprasza na Święto Noteci!

A oliwka 3Już w najbliższą niedzielę tj. 2 sierpnia br w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomiony zostanie pociąg specjalny NOTEĆ, który zawiezie pasażerów z Poznania na Święto Noteci do Czarnkowa. Podobnie jak w latach ubiegłych skład przejedzie przez Rogoźno, Ryczywół, Lubasz i Bzowo Goraj - w których zaplanowano kilkuminutowe postoje z możliwością wykorzystania ich na fotostopy.
swieto noteci 2015Nowością w tym roku będzie ciekawe zestawienie pociągu - oliwkowe wagony będą ciągnięte przez spalinową lokomotywę SM42, także w historycznych barwach. Dzięki właścicielowi taboru - Wielkopolskiemu Oddziałowi spółki Przewozy Regionalne pociągi turystyczne wyglądają coraz piękniej! W ramach trwającego w Czarnkowie Święta Noteci pasażerowie będą mogli skorzystać z dodatkowych pociągów turystycznych CZARUŚ i JANKO z Czarnkowa do Bzowa Goraj. Wyjazdy lokalnych pociągów zaplanowano na godziny 13:00 i 15:00. Bilety do nabycia bezpośrednio na pokładzie pociągu i w rezerwacji internetowej na naszej stronie. Dla uczestników imprezy dostępnych będzie wiele atrakcji - w tym rejsy po Noteci na pokładzie statku Łokietek.

27.07.2015: III Parada Lokomotyw w Międzychodzie zbliża się wielkimi krokami!

american gimbus 3Trwają przygotowania do tegorocznej trzeciej edycji Parady Lokomotyw w Międzychodzie zaplanowanej na sobotę 8 sierpnia br. Planujemy przyjazd na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie pięciu pociągów - składów pasażerskich z Poznania (POJEZIERZE), z Wolsztyna (FARMER), Krzyża i Gorzowa Wielkopolskiego (DRWAL), Legnicy, Żar i Zielonej Góry (GAJOWY), a także pociągu towarowego z Wrocławia! Będzie także możliwość przyjazdu do Międzychodu na pokładzie nietypowego amerykańskiego autobusu szkolnego, który obsłuży KKZ SIELAWA z Poznania przez Szamotuły i Sieraków. Poniżej prezentujemy aktualny układ taboru, jakim będą realizowane poszczególne połączenia w dniu 8 sierpnia. 

III Parada Miedyzchod schemat 2015 druk
26.07.2015: Zamek w Malborku został zdobyty przez dzielnych pasażerów pociągu JAGIEŁŁO!

zakonnik miniPociąg turystyczny JAGIEŁŁO przeszedł dio historii. W trakcie przejazdu nie było niespodzianek. Zarówno w jedną, jak i drugą stronę pociąg podążał planowo i bez przeszkód meldował się na kolejnych stacjach. Niespodzianki czekały na pasażerów w samym Malborku. Najpierw pociąg został zatrzymany przed mostem granicznym, a na pokład weszli rycerze i mieszczanie, którzy już w samym Malborku przeprowadzili grupę na zamek. Tu przez kilka godzin trwały biesiady, uczty, zabawy - strzelanie z łuku, walki rycerskie, czy pokazy sokolnicze. Była potężna burza z piorunami i ulewą, było zwiedzanie zamku i tylko szkoda, że - jak mówili pasażerowie - nie było obiecanych lochów i tortur! Pomyślimy o tym w przyszłorocznej edycji pociągu JAGIEŁŁO. 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z przejazdu do Malborka, a także materiałem przygotowanym przez Radio Emaus.

23.07.2015: Informacje szczegółowe dla pasażerów pociągu JAGIEŁŁO do Malborka.

OM13bitwaPociąg JAGIEŁŁO w dniu 25 lipca (sobota) przemierzy szlak kolejowy z Poznania Głównego przez Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz Główną do Malborka i z powrotem. Pociąg odjedzie z toru przy peronie 2 dworca głównego w Poznaniu 25 lipca o godzinie 8:53
Pociąg JAGIEŁŁO będzie zestawiony z wygodnych wagonów 1 klasy, co będzie szczególnie ważne w trasie powrotnej - pociąg dotrze do Poznania po godzinie 1:00 w nocy. 
03panoramaInformujemy, że pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd pociągiem otrzymali pocztę elektroniczną informacje o przyznanych miejscówkach.
W ramach pobytu w Malborku przygotowane zostały dodatkowe atrakcje dla pasażerów, a sam pobyt w stolicy średniowiecznego państwa krzyżackiego z pewnością na długo zapadnie pasażerom w pamięci. Trwające w dniu przybycia pociągu do Malborka coroczne inscenizacje związane z Oblężeniem Malborka to możliwość przeniesienia się do przeszłości i przeżycia wspaniałej przygody! 
PROGRAM OBLĘŻENIE MALBORKA 2015
GALERIA OBLĘŻENIE MALBORKA 
Emaus logo miniMamy dodatkową niespodziankę dla wszystkich miłośników średniowiecza i podróży turystycznych zarazem, którzy z różnych przyczyn tym razem nie wybierają się z nami. Bezpośrednią relację na żywo - zarówno z pokładu pociągu, jak i z Malborka - przeprowadzi redaktor Andrzej Błaszczak z Radia EMAUS! Zapraszamy zatem do Malborka już w najbliższą sobotę - fizycznie, bądź na falach radiowych!

21.07.2015: Kolejna lokomotywa na III Paradę Lokomotyw w Międzychodzie - manewrowa SM42

sm42-manewrowkaPrezentujemy dziś kolejną lokomotywę, która będzie uczestniczyć w III Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 8 sierpnia. Lokomotywa SM42 stacjonuje w lokomotywowni Krzyż Wielkopolski, jej właścicielem jest Wielkopolski Oddział spółki Przewozy Regionalne. Choć zewnętrznie jest podobna do prezentowanej poprzednio - jest to jednak nieco inny model podobnej serii. Maszyny SM42 są lokomotywami manewrowymi, nie posiadają możliwości ogrzewania składu pociągu. Podobnie jak jednostka prezentowana poprzednio SU42 - także SM42 została przez właściciela pomalowana w historyczne barwy stosowane w latach 70-tych i 80-tych. Prezentowana maszyna SM42 w dniu 8 sierpnia będzie prowadziła pociąg POJEZIERZE z Poznania do Międzychodu Letnisko i z powrotem.

20.07.2015: Pełna słońca lokomotywa SU42 - drugą uczestniczką III Parady Lokomotyw w Międzychodzie!

SU42 polsatPrezentujemy kolejną lokomotywę zaplanowaną do udziału w III Paradzie Lokomotyw do MiędzychoduEgzemplarz lokomotywy, który zaprezentuje się w trakcie imprezy jest odrestaurowany przez Wielkopolski Oddział spółki Przewozy Regionalne, na co dzień stacjonuje w lokomotywowni w Krzyżu. Charakterystyczne żółte barwy z niebieskimi pasami nawiązują do kolorów, w które malowane były lokomotywy po modernizacji w ZNTK w Nowym Sączu. Lokomotywa jest przedstawicielką jednej z podstawowych serii lokomotyw spalinowych, stosowanych przez ostatnie dziesięciolecia w ruchu lokalnym, na większosci niezelektryfikowanych linii kolejowych w Polsce. 

17.07.2015: Gwiazda III Parady Lokomotyw w Międzychodzie - lokomotywa TKh05353

2012 05 12 043Warto zaplanować przybycie na III Paradę Lokomotyw do Międzychodu, która w tym roku odbędzie się 8 sierpnia, w drugą sobotę miesiąca. Rozpoczynamy dziś prezentację lokomotyw, które pojawią się w Międzychodzie - i zaprezentują się tłumnie zebranym gościom. Zdjęcie udostępnione przez pana Marka Ciesielskiego przedstawiające parowóz przemysłowy TKh05353 w pełni oddaje jego grację i piękno. Jest to tzw."tendrzak", czyli parowóz zabierający na swój pokład zarówno węgiel, jak i wodę - niezbędne do pracy silnika parowego. Parowóz dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebuje dodatkowego wagonu tzw."tendra", co niestety wpływa także poważnie na ograniczenie zasięgu pracy maszyny - po przebyciu około 25 kilometrów parowóz wymaga dotankowania wody. Główna funkcja tych "tendrzaków" sprowadzałała się do wykonywania manewrów z wagonami na stacjach, prac technologicznych na krótkich odcinkach. Zapraszamy do Międzychodu 8 sierpnia, aby zapoznać się z tym pięknym parowozem z bliska!

13.07.2015: Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie zaprasza na kolejowe lato!

zmnDSC06657Podobnie jak w roku ubiegłym Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych. Zapraszamy przez całe lato na gościnne pojezierze - na pokład pociągów planowych z parowozem, w tym lokalnych pociągów WIERZBA uruchamianych z Międzychodu do Wierzbna! Najbliższa wyprawa już 19 lipca!
Wspólnie z samorządowymi partnerami z Międzychodu, Sierakowa i Przytocznej szykujemy dla pasażerów dodatkowe atrakcje. Szczegóły wycieczek kolejowych na gościnne Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie dostępne są na podstronie poświęconej ofercie RYBAK.
Kulminacyjnym momentem kolejowego lata będzie z całą pewnością III Parada Lokomotyw Międzychodzie, która odbędzie się w sobotę 8 sierpnia. Do Międzychodu w tym dniu zjadą turyści z wielu regionów. Uruchomione zostana pociągi specjalne: POJEZIERZE z Poznania Głównego przez Zbaszynek, pociąg retro FARMER - Country Ekspres z Wolsztyna i Stefanowa, GAJOWY z Legnicy, Żagania i Zielonej Góry oraz DRWAL z Krzyża, Gorzowa Wielkopolskiego i Skwierzyny! Dodatkową atrakcją będzie z pewnością przyjazd towarowego pociągu z Wrocławia Głównego - z odrestaurowanymi wagonami dwuosiowymi! To warto zobaczyć!

11.07.2015: Już jutro - niedziela z promocją!

TurKol Niedziela promocji 190715 drukWakacje w pełni, a zatem warto wybrać się na ciekawą wyprawę na pokładzie pociągu turystycznego. Dla naszych pasażerów przygotowaliśmy niespodziankę w postaci promocji umożliwiającej darmowy przejazd pociągiem planowym WOLTUR na trasie Wolsztyn - Międzychód - Wolsztyn w niedzielę 19 lipca. 
Aby skorzystać z promocji wystarczy w niedzielę 12 lipca dokonać rezerwacji dowolnych biletów na przejazd pociagiem z oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl oraz opłacić w terminie 3 dni fakturę wystawioną na złożone zamówienie. Przypominamy, że faktury są wysyłane drogą elektroniczną na podany w zamówieniu adres mailowy. Realizacja głównego zamówienia będzie się odbywała na standardowych zasadach, a dodatkowe, darmowe bilety zostaną przyznane w dniu 16 lipca osobom, które dotrzymają powyższych zasad. Odbiór przyznanych biletów odbędzie się w pociągu na podstawie korespondencji. Zapraszamy na pokład pociągów turystycznych!

09.07.2015: Oblężenie Malborka już za dwa tygodnie! JAGIEŁŁO szykuje się do drogi...

01panorama wschZapraszamy na pokład pociągu turystycznego JAGIEŁŁO, który już 25 lipca wyruszy na stalowy szlak na trasie z Poznania przez Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz do Malborka i z powrotem. 
Oferta została przygotowana w sposób gwarantujący około 8-godzinny pobyt w stolicy średniowiecznego Państwa Krzyżackiego i wygodny powrót do domu, na pokładzie pociągu wyposażonego w przedziałowe wagony 1 klasy, z rozkładanymi fotelami gwarantującymi możliwość snu na trasie powrotnej. Wyjazd z Malborka zaplanowano około godziny 21:00, co gwarantuje pełny udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów imprezy. Zapraszamy do Malborka!

03.07.2015: Na III Paradę Lokomotyw dojedziesz także z Legnicy, Żagania i Zielonej Góry!

DSC01320mTrwają przygotowania do tegorocznej, trzeciej edycji, Parady Lokomotyw w Międzychodzie. Planujemy przyjazd na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie kilku pociągów - w tym między innymi pociągu GAJOWY z Legnicy, Żar, Żagania i Zielonej Góry! 
Połączenie będzie realizowane nowoczesnym składem tj. Spalinowym Zespołem Trakcyjnym SA134. Pociąg GAJOWY jest przygotowany przede wszystkim dla mieszkańców Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej, którzy zaplanują udział w kolejowym święcie w Międzychodzie, realizowanym 8 sierpnia. Takiej imprezy jeszcze nie było - Zapraszamy serdecznie do Międzychodu! Na poniższym schemacie prezentujemy zaktualizowane schematy pociągów planowanych w trakcie III Parady Lokomotyw w Międzychodzie.

01.07.2015: Pociągiem WIERZBA po Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim!

zmnDSC06657

 

Wyprawa pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz to atrakcja sama w sobie - a jeśli podróż ta odbywa się w gościnnej krainie, obfitującej w ciekawe i atrakcyjne zakątki, a przede wszystkim przepiękne jeziora przynoszące ochłodę w okresie upalnego lata - to jest to rekomendacja warta skorzystania z przejazdu. 
Mając na względzie duże zainteresowanie zeszłorocznym powrotem ruchu pociągów w okresie wakacji na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie postanowiliśmy także w roku 2015 uruchomić w kolejną ofertę pociągów do Międzychodu. W okresie wakacji letnich - co dwa tygodnie tj. w niedziele 5 i 19 lipca oraz 2 i 16 sierpnia na trasie z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem przejedzie zabytkowy pociąg z parowozem Ol49. Pociąg uruchomiony zostanie w ramach oferty WOLTUR, bilety dostępne są we wszystkich kasach w Polsce i na pokładzie pociągów w taryfie Przewozów Regionalnych - Regio Ekspres. Szczegóły na stronie www.WOLTUR.pl
W dniach 5 i 19 lipca oraz 2, 8 i 16 sierpnia możliwe będzie skorzystanie z lokalnego przejazdu pociągiem WIERZBA na szlaku z Międzychodu do Wierzbna i z powrotem. Rezerwacja biletów na przejazd pociągiem WIERZBA możliwa jest na podstronie poświęconej III Paradzie Lokomotyw zaplanowanej na 8 sierpnia.

30.06.2015: Malbork czeka na rycerstwo z całej Rzeczpospolitej i dalszych krajów!

Jarmark rzemieslniczyCoroczne święto rycerstwa na zamku w Malborku przyciąga do tego gościnnego miasta tłumy turystów nie tylko z Polski. 25 lipca odbędzie się kolejna edycja imprezy związanej z rocznicą Oblężenia Malborka przez wojska pod wodzą króla polskiego - Władysława Jagiełły. Średniowieczna atmosfera, wspaniałe pokazy walk rycerskich, niesamowite stroje z epoki średniowiecza, a także dodatkowe atrakcje przygotowane specjalnie dla pasażerów pociagu JAGIEŁŁO to elementy projektu, dla których warto znaleźć się na pokładzie pociągu JAGIEŁŁO w dniu 25 lipca. Zapraszamy do Malborka.
Informujemy, że przejazd zaplanowanego także na dzień 25 lipca pociągu ASTRONOM na trasie Malbork - Frombork - Malbork ze względu na przedłużające się ustalenia dotyczące przejazdu nieczynnym szlakiem kolejowym z Elbląga do Fromborka - zostaje przesunięty na termin jesienny. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie internetowej. Za zmianę terminu przepraszamy.

24.06.2015: POGÓRZE 2015 - Trzy dni z parowozem na dolnośląskich szlakach kolejowych już w sierpniu!

IMGP4005Takiej wyprawy jeszcze nie było w naszej ofercie! Za niecałe dwa miesiące zapraszamy na kolejny w tym roku kilkudniowy projekt z parowozem - tym razem pod nazwą POGÓRZE, polegający na przejazdach pociągami ciągniętymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Projekt rozpocznie się popularnym przejazdem pociągu KILOF w sobotę 29 sierpnia na trasie z Poznania i Wrocławia do Kłodzka, Nowej Rudy i Głuszycy i z powrotem. Dodatkową niespodziankę dla lokalnej społeczności będzie lokalny pociąg SŁUPIEC z Nowej Rudy do Ścinawki Średniej i z powrotem!
W kolejnych dniach zapraszamy na przejazdy z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, Piechowic i Lwówka Śląskiego oraz Bolesławca (LICZYRZEPAJÓZEFINA, 30 sierpnia) oraz z Wrocławia do Legnicy, dalej Magistralą Podsudecką przez Jawor, Świdnicę, Ząbkowice Śląskie do Nysy i Głuchołaz, a także przez Brzeg z powrotem do Wrocławia (PIERŚCIEŃKOZIOŁ, 31 sierpnia). 
Pasażerowie mogą skorzystać zarówno z oferty trzydniowej, jak i z każdego jednodniowego pociągu oddzielnie. Szczegóły pociągów dostępne są w informacjach na poszczególnych podstronach. Do 30 czerwca włącznie trwa promocja cenowa na wybrane oferty spośród pociągów zaplanowanych w ramach projektu POGÓRZE.

23.06.2015: Zamek w Malborku szykuje się do odparcia Oblężenia - planowanego na 25 lipca

img 1522aW środku letnich wakacji szkolnych zapraszamy na wyprawę specjalnym pociągiem turystycznym JAGIEŁŁO do Malborka na kolejne coroczne inscenizacje związane z Oblężeniem Zamku w Malborku. Wiele dodatkowych atrakcji czeka na gości odwiedzających to gościnne miasto w trakcie corocznej imprezy. Pasażerowie pociągu JAGIEŁŁO będą mieli okazję przenieść się do średniowiecza i poczuć klimat wydarzeń związanych z próbą zdobycia przez wojska polskiego króla Władsysława Jagiełły największego zamku ówczesnej Europy. Szczegóły i rezerwacja biletów dostępne na podstronie JAGIEŁŁO.

21.06.2015: Wyprawy pociągami KATAMARAN i REKIN przeszły do historii

140920142211

Pomimo pochmurnej pogody i przelotnych deszczy pasażerowie pociągów KATAMARAN z Poznania do Kołobrzegu i REKIN z Poznania do Świnoujścia kończyli podróż z uśmiechem na twarzach. Obie wyprawy należy uznać za udane, przejazdy odbyły się zgodnie z planem, wszystkie zaplanowane elementy wycieczek obyły się bez przeszkód. Pasażerowie oferty KATAMARAN odbyli rejs po Bałtyku, a oferty REKIN odwiedzili Świnoujście, Międzyzdroje, port w Stepnicy oraz muzeum rakiet V2.
Wszystkim pasażerom dziękujemy za wspaniałą atmosferę na pokładzie pociągu, kolejarzom dziękujemy za zaangażowanie przy realizacji pociągu. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdu pociągami KATAMARAN i REKIN.

19.06.2015: Szczegóły dotyczące ofert KATAMARAN i REKIN uruchamianych w dniu 21 czerwca

24062012705Już w niedzielę 21 czerwca Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza do skorzystania z kolejnych ofert turystycznych KATAMARAN z Poznania do Kołobrzegu oraz REKIN z Poznania do Świnoujścia. Pociągi zostaną uruchomione jako jeden połączony, dwurelacyjny skład z Poznania do Kołobrzegu przez Goleniów, w którym pasażerowie udający się do Świnoujścia przesiądą się do autobusów JELCZ, którymi zwiedzą sporą część Zachodniego Pomorza. Szczegóły dotyczące obu ofert dostępne są na podstronach. 

Skład połączonych pociągów wyruszy z Poznania Głównego o godz. 5:32 z toru przy peronie VI.
Informujemy jednocześnie, że rezerwacja biletów na przejazd pociągami KATAMARAN i REKIN została zakończona - wszystkie bilety zostały sprzedane w przedsprzedaży. Wszyscy pasażerowie, którzy złożyli rezerwację internetową - otrzymali drogą elektroniczną (na maile podane w zamówieniu) szczegóły przejazdu wraz miejscówkami.

17.06.2015: Szczegóły dotyczące pociągu KOZIOŁEK uruchamianego w dniu 19 czerwca

 DSC7636

W piątek 19 czerwca w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomiony zostanie kolejny pociąg retro - ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. Pociąg KOZIOŁEK przejedzie trasą wokół Poznania - ze stacji Poznań Główny przez Kiekrz, Poznań Franowo i Poznań Starołękę. W składzie pociągu obok parowozu Ol49-69 znajdzie się 5 zabytkowych wagonów 3 klasy. Pociąg KOZIOŁEK z Poznania Gł. wyruszy o godz. 15:38 z toru przy peronie V.
Informujemy jednocześnie, że rezerwacja biletów na przejazd pociągiem KOZIOŁEK została zakończona - bilety na przejazd pociągiem będą dostępne u kierownika pociagu - płatność gotówkowa do wyczerpania puli wolnych miejsc. Jednocześnie informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy złożyli rezerwację internetową otrzymali korespondencję wraz z fakturą. 

15.06.2015: III Parada Lokomotyw w Międzychodzie już za niecałe dwa miesiące  

IMGP3884Trwają przygotowania do trzeciej edycji Parady Lokomotyw w Międzychodzie, która już 8 sierpnia ożywi międzychodzki węzeł kolejowy! Wspólnie z naszymi samorządowymi partnerami z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzychodu, Sierakowa, Gorzowa Wlkp. i Przytocznej, a także kolejarzami z PKP PLK, Przewozów Regionalnych oraz PKP Cargo, LOTOS Kolej i Kolei Dolnośląskich, a także innymi organizacjami i stowarzyszeniami prokolejowymi szykujemy szeroką ofertę dla wszystkich miłośników kolejowego szaleństwa! Z radością informujemy, że na tegoroczną imprezę będzie można dotrzeć przynajmniej na 5 sposobów - tj. pociągiem POJEZIERZE z Poznania i Zbąszynia, pociągiem FARMER z Wolsztyna, DRWAL z Krzyża i Gorzowa Wlkp., GAJOWY z Legnicy i Zielonej Góry, a także KKZ SIELAWA z Poznania. Szczegóły dotyczące imprezy, a w szczególności lokalnych pociągów specjalnych będą uaktualniane na bieżąco na podstronie poświęconej III PARADZIE LOKOMOTYW w MIĘDZYCHODZIE! Zapraszamy w sierpniu na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie! Na poniższym schemacie prezentujemy planowane zestawienia pociągów specjalnych uruchamianych w dniu 8 sierpnia z okazji III Parady Lokomotyw w Międzychodzie.

14.06.2015: LOKO PIKNIK w Żaganiu przyciągnął tłumy pasażerów

P5120033Czwarta edycja LOKO PIKNIKU w Żaganiu przyciągnęła na stację kolejową w tym gościnnym mieście tłumy pasażerów. Dopisała pogoda - w trakcie imprezy i przejazdu pociągów świeciło piękne słońce. Były pokazy lokomotyw i wagonów, starych samochodów, a także sprzętu wojskowego. Na pokładzie dwóch pociągów turystycznych HARRY z Wolsztyna i WANDA z Legnicy do Żagania przybyło łącznie ponad 400 osób, a z lokalnych pociągów TOM i DICK do Szprotawy oraz BŁYSKAWICA i GRZMOT do Lubska skorzystało w sumie około 700 osób. Cieszymy się z dużego zainteresowania ofertą pociągów turystycznych i szykujemy kolejne pociągi! 
Zapraszamy do obejrzenia RELACJI z LOKO PIKNIKU w Żaganiu i wizyty pociągów specjalnych.

11.06.2015: W sobotę zapraszamy na LOKO PIKNIK w Żaganiu!  

9Wszystkich zainteresowanych zakupem biletów na specjalne pociągi turystyczne uruchamiane w dniu 13 czerwca z okazji kolejnej edycji imprezy LOKO PIKNIK w Żaganiu informujemy, że zakończyła się rezerwacja elektroniczna biletów. Niesprzedane bilety będą dostępne bezpośrednio na pokładzie pociągów HARRYTOM oraz BŁYSKAWICA i GRZMOT, natomiast wszystkie bilety na przejazd pociągami WANDA i DICK zostały sprzedane. Jednocześnie informujemy pasażerów, którzy zakupili bilety, że zgodnie z procedurą zakupu na podane w zamówieniu adresy elektroniczne wysłaliśmy korespondencję dotyczącą szczegółów przejazdów. Prosimy o zapoznanie się z korespondencją oraz o zabranie ze sobą na pokład pociągu faktury zakupu biletów. Informujemy także, że zgodnie z procedurą zakupu nieopłacone w terminie faktury zostały anulowane.
LOKO PIKNIK juz w najbliższą sobotę w Żaganiu, a już za nieceałe dwa miesiące w Międzychodzie odbędzie się 
III Parada Lokomotyw! Już dziś warto zaplanować wizytę na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim!

10.06.2015: Zapraszamy na Pogórze Sudeckie w sierpniu z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

10092014595W dniach 29, 30 i 31 sierpnia w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomiony zostanie trzydniowy projekt POGÓRZE 2015 - Pociągiem z parowozem po Dolnym Śląsku! W ramach oferty przygotowane zostały przejazdy na pokładzie pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem, wspomaganym lokomotywą spalinową. Nie zabraknie wizyt w miejscach magicznych i niezapomnianych - odwiedzimy Szklarską Porębę Górną, Lwówek Śląski, Nową Rudę, Kłodzko czy Głuszycę, a także Jaworzynę Śląską, Legnicę, Nysę i Głuchołazy! Stacjonowanie grupy pasażerów zaplanowano we Wrocławiu. W ramach oferty przewidziano także możliwość przejazdu pociągami jednodniowymi tj. 29 sierpnia pociągiem KILOF, 30 sierpnia pociągiem LICZYRZEPA oraz 31 sierpnia pociągiem PIERŚCIEŃ, a także lokalnymi pociągami SŁUPIECJÓZEFINA oraz KOZIOŁ. Zapraszamy serdecznie na koniec wakacji na POGÓRZE! Informujemy jednoczesnie, że szczegóły dotyczące pociągów w trakcie III Parady Lokomotyw zostaną ogłoszone w dniu 11 czerwca o godzinie 8:00. 

09.06.2015: LOKO PIKNIK w Żaganiu już w najbliższą sobotę 13 czerwca 

DSC07881W sumie 6 pociągów specjalnych zostanie uruchomionych z okazji kolejnej edycji LOKO PIKNIKU, który już w sobotę 13 czerwca odbędzie się na stacji kolejowej w Żaganiu. Pociąg specjalny HARRY z Wolsztyna i Zielonej Góry do Żagania będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz i będzie zestawiony z wagonów zabytkowych 3 klasy. Tym samym składem uruchomione zostaną lokalne pociągi TOM i DICK z Żagania do Szprotawy. Z Legnicy natomiast do Żagania przyjedzie pociąg WANDA - zestawiony ze Spalinowego Zespołu Trakcyjnego SA134. Dodatkowo uruchomione zostaną kolejne lokalne pociągi z Żagania do Lubska - BŁYSKAWICA i GRZMOT! Wszystkie bilety na przejazdy pociągami WANDA i DICK zostały sprzedane w 100%, trwa rezerwacja biletów na pozostałe wymienione pociągi. Zapraszamy na LOKO PIKNIK do Żagania i na pokład pociągów specjalnych!  

08.06.2015: Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na wakacyjne wojaże!

 DSC6516Zapraszamy serdecznie na letnie wyprawy na pokładzie pociągów turystycznych TurKol.pl. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że rezerwacja biletów - na sierpniowe pociągi na III Paradę Lokomotyw w Międzychodzie organizowaną w dniu 8 sierpnia oraz na kultowy pociąg KILOF do Nowej Rudy planowany w dniu 29 sierpnia - rozpocznie się w środę 10 czerwca o godzinie 20:00. Informujemy Państwa o planowanym fakcie rozpoczęcia rezerwacji z racji wielu pytań jakie otrzymujemy od Państwa w ostatnim czasie, zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną. Z racji dużego zainteresowania ofertą pociągu KILOF pragniemy umożliwić wszystkim pasażerom rezerwacje biletów z takimi samymi szansami na powodzenie. Jednocześnie informujemy, że wszystkie bilety na ofertę REKIN zaplanowaną w dniu 21 czerwca na trasie Poznań - Świnoujście i z powrotem zostały sprzedane. Dzięki dobrej współpracy z przewoźnikiem Przewozy Regionalne w ofercie KATAMARAN zwiększyliśmy pulę dostępnych miejsc - według stanu na dziś pozostało około 30 wolnych miejsc - pociąg będzie miał dostawiony dodatkowy wagon. Zapraszamy serdecznie na wyprawę z TurKol.pl!

07.06.2015: Deszczowe pociągi PYRA, CYSTERS i ROGAŚ 

 DSC7636Niedzielne pociągi PYRA, CYSTERS i ROGAŚ zorganizowane w dniu 7 czerwca w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl nie miały niestety szczęścia do pogody. Przez większą część przejazdu pociągów towarzyszył im deszcz i duże zachmurzenie. Pasażerowie nie zrażeni jednak pogodą tłumnie pojawiali się na kolejnych stacjach i na pokładzie pociągu. W sumie z oferty w dniu 7 czerwca skorzystało ponad 700 pasażerów! Uruchomienie pociągów było możliwe dzięki współpracy z samorządami z Gminy Czerwonak, Miasta Murowana Goślina, Gminy Skoki oraz Miasta Wągrowiec i Gminy Wągrowiec. Szykujemy dla Państwa relację z przejazdu pociągów PYRA, CYSTERS i ROGAŚ.

05.06.2015: Tymczasem w Malborku już szykują się do odparcia OBLĘŻENIA ze strony JAGIEŁŁY.... 

OM13bitwa25 lipca w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zostanie uruchomiony pociąg specjalny JAGIEŁŁO z Poznania do Malborka i z powrotem. 
Pociąg pojedzie trasą przez Poznań Garbary, Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz i Laskowice Pomorskie, a także obwodnicą towarową Tczewa (z pominięciem stacji Tczew). Szczegóły dotyczące pociągu dostępne po wyborze podstrony z poziomu KALENDARIUM!... 
Rozpoczęła się rezerwacja biletów na przejazd pociągiem JAGIEŁŁO - poszukujemy chętnych do wstąpienia do drużyny JAGIEŁŁY... 

03.06.2015: Szczegóły dotyczące przejazdu pociągów TurKol.pl w dniu 7 czerwca

 DSC7472W niedzielę w dniu 7 czerwca w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomione zostaną kolejne 3 pociągi retro - ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. W składzie każdego pociągu obok parowozu Ol49-69 znajdzie się 5 zabytkowych wagonów 3 klasy.
Pociąg PYRA z Wolsztyna do Poznania wyruszy z Wolsztyna o godzinie 9:30, wyjazd w kierunku powrotnym zaplanowano na godzinę 18:13 z toru przy peronie IV poznańskiego dworca głównego. Pociąg CYSTERS z Poznania Głównego do Wągrowca odjedzie o godzinie 11:45 z toru przy peronie VI. Z Wągrowca do Rogoźna i z powrotem uruchomiony zostanie natomiast pociąg ROGAŚ - jego planowy wyjazd to godzina 13:30 z toru przy peronie I dworca kolejowego w Wągrowcu. 
Informujemy jednocześnie, że rezerwacja biletów na przejazdy pociągami PYRACYSTERS i ROGAŚ została zakończona - bilety na przejazd pociągiem CYSTERS zostały sprzedane w 100%, bilety na przejazd pociągami PYRA i ROGAŚ będą dostępne u kierownika danego pociagu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

02.06.2015: Duże zainteresowanie czerwcową ofertą pociągów turystycznych TurKol.pl

020620152965Kolejny dzień przejazdów turystycznymi pociągami ciągniętymi przez parowóz minął w radosnej atmosferze. Pociągi NIKODEM, RYSZARD i STEFAN zawiozły w dniu 2 czerwca kilkuset małych pasażerów na retro-wycieczki do Nowejwsi Mochy, Rakoniewic i Stefanowa. Mali pasażerowie oprócz przejazdu pociągiem podziwiali także lokomotywę parową Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo, która dzielnie pokonuje kolejne kilometry prowadząc turystyczne pociągi specjalne TurKol.pl i regularny ruch pasażerski WOLTUR
Zapraszamy na pokład kolejnych pociągów turystycznych - których wybór dostępny jest w KALENDARIUM
Informujemy jednocześnie, że zakończyła się rezerwacja biletów na pociągi CYSTERS (7 czerwca, Poznań - Wągrowiec - Poznań), WANDA (13 czerwca, Legnica - Żagań - Legnica) i DICK (13 czerwca, Żagań - Szprotawa - Żagań). Wszystkie bilety na powyższe pociagi zostały sprzedane. 

01.06.2015: Międzynarodowy Dzień Dziecka okazją do wycieczki z parowozem

Pyra Gratis 070615 miniW ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych milusińskich szeroką ofertę pociągów turystycznych ciągniętych zabytkowym parowozem. Za nami są już ciekawe i bardzo udane wyprawy 30 maja do Kołobrzegu pociągiem PIRAT, 31 maja wokół Poznania pociągiem FRANEK oraz z Wolsztyna, Leszna i Puszczykówka do Poznania pociągiem MAJA, a także 1 czerwca z Poznania do Wrześni pociągiem LIZAK. 
To jednak nie koniec atrakcji związanych ze świętowaniem Dnia Dziecka - już 2 czerwca zapraszamy do Wolsztyna na pokład pociągów STEFAN, NIKODEM i RYSZARD, a 7 czerwca na pokład pociągu CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem oraz ROGAŚ z Wągrowca do Rogoźna i z powrotem. Specjalnie dla dzieci i ich rodziców z Wolsztyna mamy natomiast niespodziankę - pulę darmowych biletów dla pierwszych 100 osób, które zarezerwują bilety na przejazd 7 czerwca pociągiem PYRA z Wolsztyna do Poznania i z powrotem. Zapraszamy!

31.05.2015: Kolejne pociągi TurKol.pl na Dzień Dziecka za nami

pirat2015 kblo miniW słoneczną niedzielę 31 maja kolejne pociągi turystyczne ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo uświetniły Międzynarodowy Dzień Dziecka! Na trasie z Wolsztyna i Leszna przez Puszczykowo do Poznania i z powrotem uruchomiony został pociag MAJA, a wokół Poznania można było skorzystać z pociagu FRANEK. Z niedzielnej oferty skorzystało w sumie kilkaset osób. Dzień wcześniej tj w sobotę 30 czerwca tradycyjnie w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszył PIRAT. Powyżej przedstawiamy zdjęcie autorstwa Krzysztofa Błoszyka z momentu wjazdu pociągu PIRAT do portu w Kołobrzegu. We wszystkich wymienionych wyżej pociągach kursował między innymi wagon w historycznych oliwkowych barwach, co w zestawieniu z zabytkowym parowozem dodatkowo nadawało przejazdom nostalgicznego charakteru. 
Już w poniedziałek 1 czerwca kolejne wyprawy na pokładzie pociągów LIZAK z Poznania do Wrześni i z powrotem (odjazd z Poznania Głównego o 11:45 z toru przy peronie 6) oraz we wtorek 2 czerwca wokół Wolsztyna - STEFAN, NIKODEM i RYSZARD
Warto wybrać się z okazji Dnia Dziecka na wyprawę pociągiem z zabytkowym parowozem!

30.05.2015: Pociąg PIRAT rozpoczął świętowanie Dnia Dziecka z Turystyką Kolejową TurKol.pl

IMGP7098W sobotę 30 maja około 400 pasażerów pociągu PIRAT świętowało Dzień Dziecka na pokładzie tego wesołego, tradycyjnego już pociągu. Pomimo niezapomnianej pogody w pierwszych minutach pobytu w Kołobrzegu, wyjazd należy uznać za bardzo udany. Pociąg został na długie godziny opanowany przez pirackiego łotra z brygadą dzieci, co wpłynęło na charakter przejazdu i pozwoliło na organizację gier i zabaw na pokładzie.
Już w niedzielę 31 maja kontynuujemy obchody Dnia Dziecka - na pokładzie kolejnych składów tj. pociągów MAJA i FRANEK. W kolejnych dniach zaplanowane zostały następne wyjazdy tj. w poniedziałek 1 czerwca pociągi PYRA i LIZAK oraz 2 czerwca pociągi STEFAN, NIKODEM i RYSZARD. Szczegóły dostępne są z poziomu KALENDARIUM. Zapraszamy serdecznie!

28.05.2015: Informacje szczegółowe dla pasażerów pociągów TurKol.pl w dniach 30 i 31 maja

IMGP7054Miło nam poinformować, że wszyscy pasażerowie pociągów PIRAT oraz MAJA i FRANEK organizowanych odpowiednio w dniach 30 oraz 31 maja w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, zgodnie z procedurą zakupu biletów w dniu dzisiejszym otrzymali drogą elektroniczną szczegóły dotyczące zaplanowanych przejazdów. W korespondencji tej przesłaliśmy także przyznane miejscówki - prosimy o zapoznanie się z przesłanymi informacjami. Przypominamy, że jedynym dokumentem niezbędnym na pokładzie pociągu do odbioru biletów jest faktura zakupu biletów.
Jednocześnie informujemy, że faktury nieopłacone w terminie zostały anulowane. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji pasażerów pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366. Informujemy, że nadal istnieje możliwość zakupienia biletów na przejazd pociągami MAJA i FRANEK - bezpośrednio w dniu przejazdu u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Bilety na przejazd pociągiem PIRAT zostały sprzedane w 100%. 
Przypominamy, że pociąg PIRAT w dniu 30 maja (sobota) odjedzie z dworca Poznań Główny o godzinie 6:35 z toru przy peronie 6. Pociąg FRANEK odjedzie w dniu 31 maja (niedziela) z dworca Poznań Główny o godzinie 16:05 z toru przy peronie 4. Pociąg MAJA wyruszy tego samego dnia z Wolsztyna o godzinie 12:47 oraz z Leszna o 14:09. Zapraszamy na majówkę na pokładzie pociagu z prawdziwym parowozem!

25.05.2015: Kolejne oferty pociągów TurKol.pl

Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdu pociągiem turystycznym ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. W ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl przygotowaliśmy kilkanaście pociągów, w większości przypadków ciągniętych przez zabytkowy parowóz. Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie zaplanowanych pociągów w czerwcu. Rezerwacja biletów jest dostępna po wybraniu danego pociągu z KALENDARIUM. Większość pociągów będzie obsługiwana zabytkowymi wagonami dwuosiowymi lub wagonami bezprzedziałowymi i przedziałowymi, w zależności od możliwości technicznych i trasy danego pociągu - szczegółowe zestawienia pociągów prezentujemy poniżej. 

Czerwiec schematy 2015

23.05.2015: Kolejna edycja pociągów JOANNITA i PERŁA przeszła do historii

Sieniawa

W piękną majową sobotę na trasie z Wolsztyna przez Zbąszynek, Świebodzin i Toporów do Łagowa i z powrotem oraz z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem wyruszyły pociągi JOANNITA i PERŁA. Wyjazdy należy zaliczyć do bardzo udanych. Pociągi punktualnie meldowały się na kolejnych stacjach, humory pasażerom dopisywały, a zabytkowy parowóz Ol49-69 - ciesząc zarówno pasażerów pociągu i jak często fotografujących pociągi na trasie przejazdu miłośników - doskonale sprawował się na trasie przejazdu. Wielkie podziękowania składamy na ręce kolejarzy z PKP Cargo, Przewozów Regionalnych i PKP Polskich Linii Kolejowych za dobrą współpracę przy realizacji kolejnych przejazdów. Szykujemy dla Państwa relację z kolejowej majówki w Łagowie i okolicach.

21.05.2015: JOANNITA i PERŁA - kolejne pociągi TurKol.pl gotowe do odjazdu!

DSCF6379Informujemy, że uruchamiany w najbliższą sobotę tj. 23 maja pociąg JOANNITA odjedzie z Wolsztyna z toru przy peronie 1 o godzinie 9:00, natomiast pociąg PERŁA odjedzie z Łagowa o godzinie 13:00, także z toru przy peronie 1.
Zgodnie z procedurą zakupu biletów osoby, które opłaciły faktury wystawione na podstawie złożonych zamówień otrzymały na podane w zgłoszeniu elektroniczne adresy korespondencyjne informacje o pociągach. Każdy z pasażerów otrzymał informacje o miejscówkach oraz rozkładzie jazdy. Prosimy o zabranie ze sobą na pokład pociągu faktury, na podstawie której dokonano płatności. Informujemy jednocześnie, że anulowane zostały wszystkie nieopłacone faktury - zwolnione w ten sposób rezerwacje zasiliły pulę biletów do sprzedaży. Bilety te będą mogły być kupione przez chętnych pasażerów bezpośrednio na pokładzie pociągów u kierownika pociągu - dysponujemy 10 wolnymi miejscami na przejazd pociągiem JOANNITA oraz 15 miejscami na przejazd pociągiem PERŁA.

 

20.05.2015: Majówka z pociągiem TurKol.pl z prawdziwym parowozem

DSCF6372Zapraszamy na kolejne ciekawe wyprawy na pokładzie pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem. Już w najbliższą sobotę tj. 23 maja odbędzie się kolejna edycja pociągu JOANNITA tj. wyprawy pociągiem z parowozem z Wolsztyna przez Świebodzin do Łagowa i z powrotem. Tradycyjnie dla mieszkańców Łagowa i okolic przygotowaliśmy pociąg PERŁA z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem. Kolejny weekend także będzie obfitował w parowozowe wyprawy. Już w sobotę 30 maja na pasażerów czeka tradycyjny wyjazd nad morze - z Poznania do kołobrzeskiego portu i z powrotem. Pociąg PIRAT, jak co roku ciągnięty zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo pokona tego dnia ponad 550 kilometrów! Gratka dla miłośników parowozów jakich mało! Dzień później tj. w niedzielę 31 maja możliwa będzie kolejna wyprawa na pokładzie pociągu z parowozem - pociąg MAJA przewiezie pasażerów z Leszna i Wolsztyna do Poznania i z powrotem, a wokół Poznania uruchomiona zostanie kolena edycja pociągu FRANEK. Zapraszamy!

16.05.2015: Miłe przywitanie pasażerów pociągów POPIEL i BARTEK w Kruszwicy, Pakości i Piechcinie

 DSC8961

Bardzo udane przejazdy na pokładzie pociągów POPIEL, GOPŁO i BARTEK odbyły się w dniu 16 maja na szlakach z Poznania do Kruszwicy, z Kruszwicy do Inowrocławia i z Inowrocławia do Wapienna przez Pakość i Piechcin. W sumie na pokładzie pociągów podróżowało około 700 osób! Szykujemy dla Państwa relacje z tych ciekawych wyjazdów. 

Szczególnie miłe przyjęcie pasażerów pociągów miało miejsce na nieczynnych od wielu lat stacjach kolejowych w Kruszwicy, Pakości i Piechcinie - w których pociągi ciągnięte zabytkowym parowozem zostały przywitane przez tłumy mieszkańców. Otoczenie wszystkich trzech stacji zostało przygotowane przez naszych samorządowych partnerów - za co serdecznie dziękujemy! Już dziś planujemy kolejne wyprawy w te gościnne strony!

14.05.2015: Informacje szczegółowe dla pasażerów pociągów TurKol.pl w dniu 16 maja

100 6432Informujemy, że wszyscy pasażerowie pociągów POPIEL, GOPŁO i BARTEK, organizowanych w dniu 16 maja w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, zgodnie z procedurą zakupu biletów w dni dzisiejszym otrzymali drogą elektroniczną szczegóły dotyczące zaplanowanych przejazdów.W korespondencji tej przesłaliśmy także przyznane miejscówki - prosimy o zapoznanie się z przesłanymi informacjami. Przypominamy, że jedynym dokumentem niezbędnym na pokładzie pociągu do odbioru biletów jest faktura zakupu biletów.Jednocześnie informujemy, że faktury nieopłacone w terminie zostały anulowane. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji pasażerów pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366. Informujemy, że nadal istnieje możliwość zakupienia biletów na przejazd pociągami POPIEL i GOPŁO - bezpośrednio w dniu przejazdu u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

08.05.2015: Duże zainteresowanie ofertą pociągów turystycznych

 DSC8906

Maj w pełni - przepiękna pogoda zachęca do wojaży na pokładzie turystycznych pociągów. Warto wybrać sie na kolejną majówkę z Turystyką Kolejową TurKol.pl. Bogata oferta pociągów przygotowanych dla pasażerów dostępna jest w zakładce KALENDARIUM - zachęcamy do zapoznania się z nią i skorzystania z wybranych ofert. 

Informujemy, że nie dysponujemy już wolnymi miejscami na przejazd pociagiem BARTEK na trasie Inowrocław - Wapienno - Inowrocław w dniu 16 maja oraz DICK na trasie Żagań - Szprotawa - Żagań w dniu 13 czerwca. Zamiennie zapraszamy natomiast na pokład innych zaplanowanych pociągów - pociagu POPIEL z Poznania i Gniezna do Kruszwicy i z powrotem w dniu 16 maja oraz TOM na trasie z Żagania do Szprotawy i z powrotem w dniu 13 czerwca.  

07.05.2015: Klasyka Turystyki Kolejowej - pociągiem PIRAT do Kołobrzegu!

 DSC9476Wszystkich miłośników turystyki kolejowej zapraszamy na kolejną edycję najbardziej znanego wśród pociągów turystycznych ciągniętych zabytkowym parowozem - na pokład pociągu PIRAT, który już z dniu 30 maja wyruszy w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. Pociąg jest organizowany corocznie od kilkunastu lat z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. 
Informujemy, że według stanu rezerwacji na dzień 7 maja pozostało 60 biletów w wagonie bezprzedziałowym oraz 14 biletów w wagonie przedziałowym (6 osobowym). 
Jednocześnie zapraszamy na wyprawy nad morze na pokładzie pociągu ciągniętego lokomotywą spalinową w ramach ofert KATAMARAN oraz REKIN, zaplanowanych w dniu 21 czerwca. Oferty te to niższa cena i dodatkowe atrakcje w trakcie przejazdu - czyli rejs katamaranem po Bałtyku, czy autobusowa wycieczka z przewodnikiem wzdłuż pobrzeża! 
Zapraszamy nad morze z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

06.05.2015: Zaplanuj majówkę z Turystyką Kolejową TurKol.pl nad jeziorem w Łagowie

joannita 290613

Jedną z ciekawszych propozycji spędzenia majówki z Turystyką Kolejową TurKol.pl będzie z pewnością wyjazd na pokładzie pociągu JOANNITA do perły lubuskiej turystyki tj. do Łagowa. Pociąg ciągnięty przez zabytkowy parowóz pokona trasę z Wolsztyna przez Zbąszynek i Świebodzin do Łagowa i z powrotem. Pasażerowie będą mieli kilka godzin wolnego czasu na zwiedzenie łagowskiego zamku, spacery i biwakowanie, a przede wszystkim na odpoczynek nad pięknym jeziorem. Dla lokalnych mieszkańców przygotowaliśmy dodatkowy pociąg PERŁA, na trasie z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdu pociągami turystycznymi JOANNITA i PERŁA już 23 maja!

04.05.2015: Bardzo udana pierwsza majówka roku za nami!

miedzychod miniW dniach od 30 kwietnia do 3 maja w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl z podróży pociągami turystycznymi skorzystało ponad 2000 osób! Cieszymy się z bardzo dużego zainteresowania turystyką kolejową, mamy nadzieję, że kolejne planowane przejazdy zainteresują wielu kolejnych pasażerów. W ramach majówki odwiedziliśmy między innymi Wolsztyn, Zieloną Górę, Żagań, Gorzów Wielkopolski, Międzychód i Chrzypsko Wielkie, a także zupełnie nowe w naszej ofercie miejscowości i linie kolejowe - takie jak Lubsko i Bogdaniec. W okresie tym odbyła się także kolejna edycja czterodniowego projektu NOSTALGIA, czyli czterech dni na pokładzie pociągów z poarowozem. Na trasach, na których pojawiły się pociągi turystyczne TurKol.pl mijaliśmy mnóstwo witających nas ludzi, często zaskoczonych widokiem buchającego parą i dymem parowozu - pozdrawiamy ich serdecznie! Podobnie miło nam było widzieć wielu motocyklistów i kierowców samochodów "goniących" nasze pociągi, aby sfotografować je w dogodnych miejscach na trasie przejazdu. Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć, które z pewnością umieścimy dla szerokiego grona naszych Pasażerów. Szykujemy relację z pierwszej w tym roku majówki - szczegóły wkrótce!

01.05.2015: Kolejne pociągi TurKol.pl w trakcie majówki gotowe do wyjazdu

270420131241Informujemy, że w dniu 2 maja w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomione zostaną dwa specjalne pociągi turystyczne, którymi pasażerowie dotrą do Wolsztyna na XXII Paradę Parowozów. 
Z Poznania Głównego do Wolsztyna i z powrotem uruchomiony zostanie pociąg OLEŃKA - odjazd pociągu zaplanowano na godzinę 10:00, z toru przy peronie 6. Wszystkie bilety na przejazd pociagiem OLEŃKA zostały sprzedane. 
Na trasie Wrocław Główny - Wolsztyn i z powrotem zostanie uruchomiony pociąg LEOPOLD, którego planowy wyjazd ze stolicy Dolnego Śląska zaplanowano na godzinę 8:57, z toru przy peronie 4. Chętnych do przejazdu pociągiem LEOPOLD zapraszamy bezpośrednio na pokład pociągu do kierownika pociągu - pozostało około 40 wolnych miejsc. 
Pasażerom obu pociągów, którzy wykupili bilety w systemie rezerwacji internetowej przypominamy, że do odbioru biletów niezbędne jest posiadanie faktury zakupu - nie wymagamy żadnych innych dokumentów.

01.05.2015: Pociąg tuystyczny LUBSZA przybył do gościnnego Lubska!

lubsko today miniPo wielu latach bez ogólnodostępnych pociągów pasażerskich do Lubska zawitał pociąg ciągnięty przez zabytkowy parowóz. Skład pociągu jest złożony z zabytkowych wagonów 3 klasy! Tabor pochodzi z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. 
Przywitanie w tej gościnnej miejscowości było bardzo uroczyste - pasażerów witał tłum mieszkańców oraz przedstawiciele Urzędu Miasta z samym Burmistrzem na czele, zagrała także orkiestra! 
lubsko history miniChoć pociąg po kilkunastominutowym postoju powraca do Żagania, już dziś planujemy kolejną wycieczkę do Lubska. Na 13 czerwca zaplanowany jest przyjazd pociągu GRZMOT na trasie z Żagania do Lubska i z powrotem. Rezerwacja biletów na ten przejazd zostanie rozpoczęta w dniu 4 maja. Zapraszamy serdecznie! Zdjęcia: aktualne oraz archiwalne.

29.04.2015: Ważne informacje dla pasażerów pociągów TurKolpl w trakcie majówki

270420131252Informujemy, że trwa elektroniczna wysyłka informacji do pasażerów pociągów uruchamianych w dniach 30 kwietnia oraz 1, 2 i 3 maja w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Informujemy, że pasażerowie pociągów RYSIEK i STEFEK (wyjazd 30 kwietnia), PALMA, PIORUN i LUBSZA (1 maja), OLEŃKA i LEOPOLD (kursy 2 maja) otrzymali już drogą mailową informacje o pociągu, w tym szczegóły przyznanych miejscówek. Pasażerowie promocyjnego DARMOWEGO pociągu NIKOŚ (wyjazd 30 kwietnia), którzy dokonali na niego rezerwacji także otrzymali korespondencję ze szczegółami oferty. 
Pasażerowie pociągów TULIPAN, PRZYSTAŃ i BOGDAN, a także HELENA (kursy 3 maja) otrzymają korespondencję w dniu 1 maja do godziny 10:00. Przypominamy, że do odbioru biletów na pokładzie danego pociagu niezbędna jest jedynie faktura zakupu biletów.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie nieopłacone w terminie rezerwacje na pociągi zaplanowane w dniach 30 kwietnia - 3 maja zostały anulowane. Rezerwacja miejsc na pociągi te nie jest już dostępna - chętnych do skorzystania z przejazdów zapraszamy bezpośrednio na pokład danego pociągu - bilety będą dostępne u kierowników pociągów do wyczeprania wolnych miejsc. Bilety na pociągi OLEŃKA oraz LUBSZA zostały sprzedane w 100%. 

26.04.2015: Wybierz się 2 maja z TurKol.pl na Paradę Parowozów do Wolsztyna!

wolsztyn prezentacyjne miniW sobotę, 2 maja w Wolsztynie odbędzie się kolejna edycja, w tym roku już XXII, kultowej Parady Parowozów organizowanej corocznie przez PKP Cargo i Urząd Miasta Wolsztyna. Zapraszamy na pokład pociągów dowozowych, przygotowanych specjalnie dla pasażerów chcących uczestniczyć w tym kolejowym święcie. Pasażerów z Poznania i okolic, zapraszamy na pokład pociągu OLEŃKA, natomiast osoby zmierzające na Paradę Parowozów z Wrocławia i okolic przywiezie pociąg LEOPOLD. Pociągi umożliwiają udział w imprezie także pasażerom z Warszawy i centralnej Polski, Ziemi Kujawsko-Pomorskiej, Zachodniopomorskiej, czy Dolnego i Górnego Śląska (dzięki zaplanowanemu skomunikowaniu z pociągami z tych rejonów na stacjach w Poznaniu Gł. i Wrocławiu Gł.). Rezerwacja biletów dostępna jest na stronie internetowej TurKol.pl, np. poprzez KALENDARIUM. Pociągi OLEŃKA i LEOPOLD zostają uruchomione zamiennie za pociągi CEGIELSKI, HIPOLIT i HEFAJSTOS, które w roku 2015 nie zostaną uruchomione.
Warto także zapoznać się z szeroką ofertą pociągów turystycznych TurKol.pl planowanych w Wolsztynie w czasie majówki - już od 30 kwietnia.

24.04.2015: Szczegóły dotyczące pociągów TurKol.pl w trakcie majówki

 DSC5834Zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdu pociągiem turystycznym ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo. W ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl przygotowaliśmy kilkanaście majówkowych pociągów ciągniętych przez zabytkowy parowóz. Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie zaplanowanych pociągów na majówkę. Rezerwacja biletów jest dostępna po wybraniu danego pociągu z KALENDARIUM. Jednocześnie informujemy, że planowane do obsługi wybranych pociągów piętrowe wagony Bhp zaoferowane przez przewoźnika Przewozy Regionalne nie zostaną nam jednak udostępnione i będą zastąpione zabytkowymi wagonami dwuosiowymi lub wagonami bezprzedziałowymi i przedziałowymi, w zależności od możliwości technicznych i trasy danego pociągu - szczegółowe zestawienia pociągów prezentujemy poniżej.

 

Maj schematy 2015

23.04.2015: Pociągiem TULIPAN na zawody pucharu świata STRONG MAN do Chrzypska Wielkiego 

letnisko makieta miniZapraszamy na majówkę do Chrzypska Wielkiego na pokładzie pociągu TULIPAN. Organizatorzy corocznych Międzynarodowych Targów Tulipanów w dniu 3 maja oprócz milionów tych przepięknych kwiatów przygotowali dodatkowe atrakcje - w tym koncert zespołu Disco Polo Jurand oraz Zawody Pucharu Świata STRONG MAN z udziałem gościa specjalnego Mariusza Pudzianowskiego! Na pasażerów czekać będą także kiermasz ogrodniczy, park rozrywki dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne z bogatą ofertą potraw.W ramach przejazdu pociągu TULIPAN pasażerowie będą mieli także okazję zwiedzić wystawę "Transport" poświęconą historii transportu w Międzychodzie. Główną atrakcją będzie makieta dworca Międzychód Letnisko (fragment prezentujemy na zdjęciu). Dla chętnych przygotowaliśmy także przejazdy na pokładzie autobusu linii nr 80 na most w Chrzypsku Małym! 
Zapraszamy do Chrzypska Wielkiego na pokładzie pociągu z parowozem TULIPAN!

22.04.2015: Długi weekend majowy z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo - DLA KAŻDEGO! 

Nikos 300415 gratis miniWiosna nadeszła!!! Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę zabytkowym pociągiem z parowozem! Warto zaplanować wyjazd do Wolsztyna w dniu 30 kwietnia. Zapraszamy wszystkich do udziału w przejazdach rozpoczynających długi weekend majowy z Turystyką Kolejową TurKol.pl. Dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę skorzystać z przejazdu pociągami turystycznymi ciągniętymi przez parowoóz przygotowaliśmy tego dnia aż trzy pociagi retro - STEFEK do Stefanowa, RYSIEK do Rakoniewic oraz NIKOŚ do Nowejwsi Mochy. Do Wolsztyna dojedziecie Państwo pociągami planowymi przewoźnika Koleje Wielkopolskie - zarówno z Poznania, jak i Leszna oraz Zbąszynka.
Przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla pasażerów pociągu retro NIKOŚ, którym w dniu 30 kwietnia będą podróżowali całkowicie za darmo. Warunkiem darmowego przejazdu jest dokonanie rezerwacji w naszym systemie. 
Już dziś warto dokonać rezerwacji biletów na przejazd! Zapraszamy zatem do Wolsztyna!

21.04.2015: Majówka z parowozem na nieczynnej stacji kolejowej w Lubsku

DSC01672mJuż 1 maja zapraszamy na pokład pociągów ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej Parowozowni PKP Cargo na trasach z Wolsztyna do Zielonej Góry (PALMA), z Zielonej Góry do Żagania (PIORUN), a także z Żagania do Lubska (LUBSZA)! Pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc, rezerwacja jest dostępna na naszej stronie internetowej. 
Przejazd jednym z wymienionych pociągów oprócz typowo kolejowych atrakcji - związanych z zabytkowym pociągiem i infrastrukturą kolejową, której świetność minęła lata tamu - oferuje także możliwość rodzinnego spędzenia majówki. Oferta przejazdów adresowana jest bowiem zarówno do miłośników kolejowych wypraw, jak i do rodzin chcących spędzić w niezapomniany sposób wolny dzień majowego weekendu. Prawdziwy parowóz, wolny dzień i grono najbliższych - to gwarancja dobrej zabawy i udanego wypoczynku!

18.04.2015: Pociągi PIERNIK i KO-PIERNIK punktualnie powróciły do domu!

Na szlaku miniPomimo surowej wiosennej pogody, przelotnych deszczy i dość niskich temperatur pasażerowie pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK -które 18 kwietnia wyruszyły na szlaki kolejowe z Poznania do Torunia i z Torunia do Bydgoszczy - z uśmięchniętymi twarzami wracali do swoich domów. 
Pociągi zameldowały się punktualnie, zarówno na stacjach końcowych, jak i na większości swoich tras. Pasażerowie pociągu PIERNIK zwiedzili w grupach zabytkowe atrakcje centrum Torunia, pasażerowie pociągu KO-PIERNIK na muzycznym pokładzie korzystali z wokalno - instrumentalnej twórczości aż czterech różnych zespołów! 
Gościnny Unisław przygotował dla pasażerów rodeo-niespodziankę, wiele smacznych lokalnych specjałów i kolejne muzyczne występy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z RELACJĄ z przejazdu obu wesołych pociągów. 

17.04.2015: Atrakcje dodatkowe w ramach przejazdu pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK

DSCF2666W ramach przejazdu pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy dla pasażerów wiele dodatkowych atrakcji. Pasażerowie pociągu PIERNIK będą mieli okazję odwiedzić stację Gnieżnieńskiej Kolei Waskotorowej w Gnieźnie. Spotkanie z jej pracownikami i poznanie szczegółowej oferty może przyczynić się do zaplanowania kolejnej ciekawej wyprawy np. na majówkę do Gniezna połączonej z przejazdem wąskotorówką. Główne atrakcje przejazdu związane są ze zwiedzaniem z przewodnikami pięknego Torunia i jego fantatycznych zabytków.
Na pasażerów pociągu KO-PIERNIK już w Toruniu Wschodnim oczekiwać będzie niespodzianka muzyczna (jedna z wielu) - na pokład pociągu wsiądą artyści z KAPELI BENKA oraz SCENY DODATKOWE TORY. Muzycy oprócz śpiewu będą także grać i stepować! Zestaw instrumentów - od skrzypiec, poprzez saksofon na perkusji kończąc gwarantuje niezapomniane przeżycia! Atrakcje muzyczne gwarantowane w trakcie przejazdu pociągu na całej trasie! Muzyczno-kolejowym świętem będzie z pewnością wizyta w Unisławiu - gdzie na pasażerów pociągu KO-PIERNIK oczekiwać będzie dodatkowo prawdziwa orkiestra z tubami, puzonami i saksofonami! Nie zabraknie też zespołów wokalnych z akordeonem. W Bydgoszczy na pasażerów chętnych do skorzystania z dodatkowej wycieczki po mieście na pokładzie zabytkowgo autobusu będą oczekiwać trzy takie pojazdy. Zdecydowanie 18 kwietnia warto być na pokładzie pociągów PIERNIK lub KO-PIERNIK.

16.04.2015: Przygotowania do przejazdu pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK ukończone! Na szlak zatem....!

DSCF2709Pierwsze z naszych najdłuższych, tegorocznych wyjazdów z prawdziwym zabytkowym parowozem już za chwilę przed nami! Pociągi PIERNIK i KO-PIERNIK są już przygotowane do wyjazdu, parowóz rozpalony, wagony już gotowe na przyjęcie wesołych pasażerów! Zapraszamy do zapoznania się z uzgodnionym ostatecznym rozkładem jazdy obu pociągów. Pociąg PIERNIK wyruszy w sobotę 18 kwietnia z dworca Poznań Główny z toru przy peronie 6 o godzinie 7:05. Pociąg KO-PIERNIK rozpocznie bieg na dworcu Toruń Miasto o godzinie 11:33.
Informujemy, że wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na przejazdy w dniu 18 kwietnia otrzymali drogą elektroniczną informacje o miejscówkach. Prosimy o zapoznanie się z korespondencją. Przypominamy, że do odbioru biletów niezbędna jest tylko faktura, na podstawie której dokonywano zakupu biletów. Osoby, które nie zakupiły biletów, a są zainteresowane przejazdem pociągiem PIERNIK zapraszamy bezpośrednio na pokład pociągu, gdzie możliwy będzie zakup biletów (zostało około 10 miejsc). Bilety na pociąg KO-PIERNIK zostały sprzedane w 100%.

15.04.2015: Bilety na przejazd pociągiem KO-PIERNIK zarezerwowane w 100% (aktualizacja 16.04.2015)

DSCF2665Informujemy, że wszystkie bilety na przejazd specjalnym pociągiem KO-PIERNIK zaplanowany na dzień 18 kwietnia zostały zarezerwowane. Na pokładzie tego wesołego pociągu, który wzdłuż Wisły - dwoma różnymi liniami kolejowymi - pokona trasę z Torunia do Bydgoszczy i z powrotem już w najbliższą sobotę pojawi się prawie 400 osób! Cieszymy się z bardzo dużego zainteresowania pociągiem KO-PIERNIK i zapraszamy na pokład kolejnych naszych pociągów. Jednocześnie informujemy, że na drugi uruchamiany w dniu 18 kwietnia pociąg PIERNIK pozostało około 10 wolnych biletów.
Pasażerów pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK informujemy, że w ciągu najbliższych 24 godzin (do 16 kwietnia godz 23:30) drogą elektroniczną wyślemy korespondencję z informacją o przydzielonych miejscówkach. Wszystkie nieopłacone terminowo rezerwacje zostały anulowane. 

12.04.2015: Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Tulipanów do Chrzypska Wielkiego

DSC02186mW majowy weekend warto wybrać się na pokładzie specjalnego pociągu turystycznego TULIPAN do Chrzypska Wielkiego. 
W dniach 1-3 maja w tej turystycznej krainie po raz kolejny odbędą się Międzynarodowe Targi Tulipanów. To trzeba zobaczyć na własne oczy - miliony przepięknych kwiatów w jednym miejscu i w jednym czasie - wyglądają przepięknie i pachną cudownie! Pociąg TULIPAN przyjedzie z Wolsztyna do Międzychodu, gdzie na pasażerów oczekiwać będą autobusy, które zawiozą wszystkich chętnych do tulipanowego królestwa. Ważną informacją dla pasażerów pociągu TULIPAN będzie z całą pewnościa trwająca aktualnie promocja na zakup biletów łączonych w ofercie z przejazdem z/do Poznania na pokładzie pociągu HELENA (Taryfa Tulipanowa). Zapraszamy w majowy weekend do Chrzypska Wielkiego! 

08.04.2015: Zapraszamy na wyprawy po PIERNIKi do Torunia i wzdłuż Wisły do Bydgoszczy

DSCF2633

Za kilka dni -  tj. w sobotę 18 kwietnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl odwiedzi po raz kolejny ziemię kujawsko - pomorską. Do Torunia zawita pociąg PIERNIK ciągnięty prawdziwym parowozem. Na jego pokładzie po najlepsze w świecie pierniki przybędzie kilkaset osób z całej Polski. Będą miały okazję zwiedzić w grupach z przewodnikami gościnne miasto Kopernika, a także skorzystać z wolnego czasu na zabytkowym rynku. 
Ciekawą ofertą planowaną w tym dniu jest także pociąg KO-PIERNIK, który będzie gratką dla miłośników pociągów z parowozem - skład pokona okólną trasę wokół województwa z Torunia przez Chełmżę, Unisław do Bydgoszczy oraz z powrotem przez Solec Kujawski do Torunia. Pikniki na stacjach w Chełmży i Unisławiu oraz specjalne zabytkowe autobusy w Bydgoszczy umilą dodatkowo czas przejazdu. Bilety dostępne są w rezerwacji na podstronach poświęconych pociągom. Zapraszamy!

02.04.2015: Nowe oferty pociągów zaplanowane w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

1Informujemy wszystkich zainteresowanych pasażerów, że już w najbliższych tygodniach uruchomione zostaną nowe, nie planowane wcześniej oferty przejazdów turystycznych w ramach projektu TurKol.pl. W dniu 2 maja zapraszamy na pokład pociągu OLEŃKA, który umożliwi dotarcie z Poznania do Wolsztyna na coroczną Paradę Parowozów. Pociąg będzie zestawiony z wagonów piętrowych i będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową. Także w tym dniu uruchomiony zostanie pociąg LEOPOLD, którego trasa przebiegać będzie z Wrocławia, przez Leszno do Wolsztyna i z powrotem. Pociąg będzie zestawiony ze Spalinowego Zespołu Trakcyjnego SA134. Oba pociągi umożliwią pasażerom przedpołudniowe dotarcie do Wolsztyna oraz wczesnowieczorny powrót. Nowe oferty zastępują - wycofane ze względu na brak dostępnego parowozu - pociągi CEGIELSKI i HEFAJSTOS. 
Jednocześnie informujemy, że w dniu 16 maja zostaną uruchomione przesunięte z terminu kwietniowego pociągi POPIEL, KURACJUSZ, GOPŁO i BARTEK, a w dniu 13 czerwca HARRY i DICK - przesunięte z terminu marcowego.

31.03.2015: Korekta oferty TurKol.pl w kwietniu i maju 2015 (aktualizacja 01.04.2015)

270420131260W związku z decyzją PKP Cargo o braku możliwości udostępnienia przez przewoźnika parowozu do obsługi zaplanowanych przez nas w czasie Parady Parowozów w dniu 2 maja pociągów retro - jesteśmy zmuszeni do odwołania następujących turystycznych pociągów: RYSZARD, LESZEK, STEFAN, PROTAZY, RUDOLF, SEWERYN, LECHOSŁAW oraz CEGIELSKI i HEFAJSTOS.
W związku z brakiem parowozu do obsługi powyższych pociągów zmuszeni jesteśmy także do odwołania pociągów HIPOLIT i LEOPOLD (Legnica - Wolsztyn przez Żagań) oraz NINA, ROMA, STEFANIA zaplanowanych 2 i 3 maja.
Mając na względzie duże zainteresowanie pasażerów uczestnictwem w Paradzie Parowozów w Wolsztynie postanowiliśmy uruchomić w dniu 2 maja 2015 pociągi OLEŃKA ciągnięty lokomotywą spalinową na trasie Poznań Główny - Wolsztyn - Poznań Główny oraz LEOPOLD w zmienionej trasie tj. Wrocław - Leszno - Wolsztyn - Leszno - Wrocław. Oba pociągi zostaną uruchomione w godzinach umożliwiających przedpołudniowe dotarcie na imprezę oraz popołudniowy powrót po jej zakończeniu.
Jednocześnie informujemy, że ze względów eksploatacyjnych zmianie terminu z dnia 19 kwietnia na 16 maja ulegnie przejazd pociągów POPIEL, KURACJUSZ, GOPŁO i BARTEK.
Wszystkich pasażerów planujących skorzystanie z zaplanowanych przez nas odwołanych bądź przesuniętych pociągów serdecznie przepraszamy za zmiany w ofercie. Z pasażerami, którzy wykupili bilety na w/w pociągi skontaktujemy się w ciągu 48 godzin w celu ustalenia dalszej procedury. Jednocześnie informujemy, że PKP Cargo potwierdziło uzgodnienia dotyczące realizacji pozostałych zaplanowanych przez nas w 2015 roku pociągów turystycznych z parowozem.

30.03.2015: Zaplanuj rejs bałtyckim katamaranem oraz przejazd pociągiem KATAMARAN nad morze!

140920142204W ostatnich dniach roku szkolnego, gdy bardzo ciepłe i słoneczne dni są już typową pogodą, warto wybrać się nad morze na inaugurację letnich wakacji! Zapraszamy serdecznie na pokład pociągu KATAMARAN, który w dniu 21 czerwca pokona trasę z Poznania przez Szczecin do Kołobrzegu oraz z powrotem przez Stargard Szczeciński. Podobnie jak w latach poprzednich, skład pociągu KATAMARAN przejedzie ulicami miasta do samego portu, aby zakończyć podróż u stóp kołobrzeskiej latarni morskiej - kilkanaście metrów od piaszczystej plaży! 
Pasażerowie w ramach biletu na przejazd pociągiem skorzystają z kilkudziesięciominutowego rejsu bałtyckim katamaranem! 
Warto wybrać się do Kołobrzegu na inaugurację letnich wakacji szkolnych! Zapraszamy!

29.03.2015: Wybierz się 15 sierpnia na Jasną Górę pociągiem PIELGRZYM!

jasna gora miniZapraszamy na pokład pociągu PIELGRZYM, który 15 sierpnia pokona trasę z Poznania przez Kalisz i Zduńską Wolę do Częstochowy i z powrotem. Dzień ten jest dla Polaków dniem szczególnym - jest to dzień ustawowo wolny od pracy i jest świętem państwowym i kościelnym. Ustawowe święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. 15 sierpnia to także święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Pielgrzymki z całego kraju udają się w kierunku Jasnej Góry, sposobem na pokonanie trasy może być pociąg PIELGRZYM, na pokład którego wszystkich serdecznie zapraszamy! Pociąg będzie zestawiony z wygodnych wagonów piętrowych drugiej klasy oraz będzie ciągnięty przez szybką lokomotywę elektryczną. Godziny przejazdu są dostosowane do odbywających się w Częstochowie corocznych uroczystości, na miejscu zaplanowano także czas wolny na posiłek i spokojny powrót do pociągu.

28.03.2015: Zapraszamy na pokład pociągów PIERNIK i KO-PIERNIK już za 3 tygodnie!

DSCF2630Coraz cieplejsze dni, za oknami pierwsze wiosenne promienie słoneczne - zatem czas zaplanować ciekawą wyprawę na pokładzie pociągu ciągniętego przez parowóz. Już 18 kwietnia zapraszamy do Torunia, dokąd zawita pociąg z Poznania o zachęcającej do podróży nazwie PIERNIK. W ramach uczestnictwa w imprezie pasażerowie skorzystają ze zorganizowanego zwiedzania miasta z kilkoma przewodnikami, a także będą mogli rozkoszować się czasem wolnym na toruńskiej starówce. Także Gniezno i Trzemeszno, gdzie zatrzyma się skład pociągu PIERNIK to okazja do ciekawych i niezapomnianych przeżyć. 
Tego samego dnia uruchomiony zostanie pociąg KO-PIERNIK na trasie z Torunia do Bydgoszczy i z powrotem, także oferujący dodatkowe atrakcje na stacjach w Chełmży, Unisławiu i Bydgoszczy. Zapraszamy!

25.03.2015: Pociągi HARRY I DICK z 28 marca przesunięte na 13 czerwca (zaktualizowane)

1Informujemy, że w związku z otrzymaną od PKP Cargo informacją o braku możliwości udostępnienia odpowiedniej liczby ogrzewanych wagonów retro do przejazdu w dniu 28 marca, a także braku możliwości pozyskania innych wagonów do przejazdu - jesteśmy zmuszeni do przesunięcia terminu przejazdu na termin późniejszy (ustalona data realizacji przejazdu pociągów HARRY i DICK to 13 czerwca). Informujemy, że pociągi HARRY i DICK w dniu 28 marca nie zostaną uruchomione. Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd tymi pociągami otrzymali korespondencję w tej sprawie, dodatkowo skontaktowaliśmy się z nimi telefonicznie. Pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazd przesuniętym pociągiem HARRY skorzystają z przejazdu na tej samej trasie w terminie 1 maja (Pociągiem PALMA/PIORUN) lub 13 czerwca (HARRY), mogą także otrzymać zwrot 100% wpłaconych środków. Pasażerowie przesuniętego pociągu DICK odbędą podróż pociągiem o tej samej nazwie w dniu 13 czerwca lub odbiorą 100% wpłaconych środków, zależnie od wybranej przez siebie opcji.
Wszystkich pasażerów przepraszamy za zaistniałą sytuację.

22.03.2015: Duże zainteresowanie pociągami 28 marca na Wielką Ucieczkę do Żagania

240320141908Informujemy wszystkich zainteresowanych pasażerów, że bilety na przejazd w dniu 28 marca specjalnym pociągiem DICK na trasie Żagań - Szprotawa - Żagań wg stanu na dzień 22 marca zostały zarezerwowane w 100%. Jednocześnie przyjęliśmy kilkanaście formularzy zamówień na liście rezerwowej, które będą realizowane w przypadku rezygnacji wcześniej rezerwujących pasażerów. Jednocześnie informujemy, że podjęte zostały kroki w celu pozyskania dodatkowego wagonu do składu pociągu, który umożliwiłby przejazd większej liczby pasażerów. Będziemy informowali na bieżąco o ewentualnym rozszerzeniu liczby miejsc w pociągu. 
W pociągu HARRY planowanym także w dniu 28 marca na trasie Wolsztyn - Zielona Góra - Żagań - Zielona Góra - Wolsztyn pozostało natomiast kilka wolnych miejsc.

21.03.2015: Z Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej na XXII Paradę Parowozów w Wolsztynie!

 DSC6671Miło nam zaprosić wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej do skorzystania z oferty przejazdu pociągiem specjalnym na XXII Paradę Parowozów zaplanowaną na dzień 2 maja br. w Wolsztynie. Oprócz tradycyjnej oferty przejazdu pociagiem HEFAJSTOS, który na odcinku pomiędzy Lesznem a Wolsztynem będzie ciągnięty przez parowóz proponujemy w roku 2015 całkowicie nową ofertę przejazdu do Wolsztyna pociągiem na trasie z Legnicy, Żagania, Żar oraz Zielonej Góry, a takze okolic tych miejscowości. 
Nowy pociąg specjalny o oryginalnej nazwie LEOPOLD umożliwi pasażerom dotarcie na słynną wolsztyńską imprezę, a także spokojny i bezpieczny powrót po całym dniu atrakcji. Pociąg będzie prowadzony Spalinowym Zespołem Trakcyjnym. Pobyt w Wolsztynie został zaplanowany w sposób umożliwiający skorzystanie z dodatkowych atrakcji zaplanowanych w tym dniu - m.in. z pociągów retro uruchamianych na krótkich trasach wokół Wolsztyna. Zapraszamy serdecznie na XXII Paradę Parowozów!

20.03.2015: Wielka Ucieczka na pokładzie pociągu z prawdziwym parowozem!

DSC01672mZapraszamy do niezwykle gościnnego Żagania, który już za kilka dni świętować będzie kolejną rocznicę Wielkiej Ucieczki -  czyli brawurowej ucieczki grupy oficerów alianckich z niemieckiego obozu.
Dla pasażerów specjalnego pociągu HARRY ciągniętego parowozem z wolsztyńskiej parowozowni wspólnie z samorządami lokalnymi przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji, w tym między innymi przejazd autobusem po mieście, zwiedzanie byłego obozu, a także podziwianie żołnierzy w mundurach z epoki i ich sprzętu wojskowego - zarówno z okresu II Wojny Światowej, jak i z lat współczesnych. Zapraszamy na pokład pociągu HARRY już w sobotę 28 marca!

14.03.2015: Marcowe pociągi WODNIK, NOTEĆ i CZARUŚ przeszły do historii 

140320151576Ponad 400 osób skorzystało z wczesnowiosennych przejazdów turystycznych na pokładzie pociągów WODNIK z Poznania do Wągrowca, NOTEĆ z Poznania do Czarnkowa oraz CZARUŚ z Czarnkowa do Bzowa Goraj. Pomimo niezbyt zachecającej pogody wycieczki należy uznać za udane. 
Jako organizatorzy zdobyliśmy kolejne doświadczenia, cieszymy się z pracy na rzecz rozszerzania oferty ogólnodostępnych pociągów turystycznych. 
Pasażerowie kolejne przygody na pokładzie pociągów turystycznych będą zapewne wspominali przy okazji spotkań w rodzinnym gronie, mamy nadzieję, że powrócą z nami na żelazny szlak!

10.03.2015: Majówka z pociągami retro na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce! 

DSC02205mJuż 30 kwietnia rozpocznie się majówka z pociągami retro w Wolsztynie. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą pociągów turystycznych ciągniętych przez zabytkowy parowóz. W dniach 30 kwietnia do 3 maja zapraszamy do Wolsztyna na drugą edycję projektu NOSTALGIA, czyli cztery dni na pokładzie nostalgicznych pociągów z parowozem. Z oferty tej można skorzystać wariantowo - korzystając zarówno ze wszystkich przejazdów przez cztery dni długiego weekendu, w opcji bez lub z noclegami, a także jednorazowo z dowolnego pociągu zaplanowanego w poszczególne dni projektu - np. w dniu 1 maja do Zielonej Góry (PALMA), Żagania (PIORUN) lub Lubska (LUBSZA), czy 3 maja do Międzychodu, Sierakowa i Chrzypska Wielkiego (TULIPAN) lub Gorzowa Wielkopolskiego (PRZYSTAŃ). 
Pod koniec maja tj. 31 maja zapraszamy natomiast pasażerów na pokład pociągów z parowozem - MAJA z Wolsztyna przez Leszno do Poznania oraz FRANEK wokół Poznania. 1 czerwca to z kolei wyprawa z okazji Dnia Dziecka na trasie z Poznania do Wrześni i z powrotem na pokładzie pociągu LIZAK. 2 czerwca zapraszamy ponownie do Wolsztyna na wycieczki pociągami STEFAN do Stefanowa, RYSZARD do Rakoniewic i NIKODEM do Nowejwsi Mochy.
Mamy nadzieję, że majówkowa oferta przygotowana w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zadowoli miłośników sentymentalnych podróży pod parą.

09.03.2015: Wybierz się w maju do Łagowa - lubuskiej perły turystycznej! 

DSCF6373Oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2015 roku obfituje w ciekawe wyjazdy turystyczne na pokładzie pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy. Jednym z takich wyjazdów będzie planowany na 23 maja przejazd na pokładzie pociągu JOANNITA na trasie z Wolsztyna przez Świebodzin do Łagowa. Kilka poprzednich edycji tej imprezy przyciągnęło na pokład pociągów wielu miłośników, zarówno kolejowych wypraw, jak i szeroko pojętej turystyki. Specjalnie dla lokalnych mieszkańców oraz gości przebywających w Łagowie zorganizowany zostanie także pociag PERŁA na trasie z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem. Szczegóły i rezerwacja biletów są już dostępne na podstronie poświęconej obu pociągom. W maju zapraszamy zatem, między innymi, na wycieczkę pociągiem z prawdziwym parowozem do Łagowa i Sieniawy Lubuskiej!

08.03.2015: Kolejna rocznica Wielkiej Ucieczki już za parę tygodni!

DSCF0756Zapraszamy na pokład historycznego pociągu HARRY, który 28 marca przybędzie z Wolsztyna do Żagania - w kolejną rocznicę brawurowej ucieczki grupy oficerów alianckich z niemieckiego obozu. Pociąg będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.
W ramach kilkugodzinnego pobytu w Żaganiu pasażerowie odwiedzą słynny obóz, wysłuchają opowieści o drążeniu tuneli i będą mogli dowiedzieć się więcej o słynnej Wielkiej Ucieczce. O wydarzeniach z czasów II Wojny Światowej opowiadać będą przewodnicy z muzeum Wielkiej Ucieczki.
Specjalnie dla lokalnych mieszkańców w Żaganiu przygotowaliśmy natomiast lokalny pociąg DICK z Żagania do Szprotawy i z powrotem. Zapraszamy!

07.03.2015: Już dziś zaplanuj początek letnich wakacji nad morzem!

 DSC9690W ramach oferty pociągów turystycznych nad morze zapraszamy już dziś na przejazdy pociągami specjalnymi PIRAT i KATAMARAN z Poznania do Kołobrzegu. Pociągi zaplanowane zostały odpowiednio na 30 maja oraz 21 czerwca 2015. Informujemy, że liczba dokonanych rezerwacji w obu przypadkach przekroczyła 50%. Oferta PIRAT to coroczna perełka wśród pociągów organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - jest to tradycyjny pociag pospieszny ciągnięty parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. Na trasie na pasażerów czekają dodatkowe atrakcje np. wodowanie parowozu przez strażaków, a u celu podróży dodatkową niespodzianką jest wjazd składu ulicami miasta bezpośrednio pod latarnię morską w Kołobrzegu - kilka metrów od piaszczystej plaży! 
Podobnie przejazd pociągu KATAMARAN odbywa się na trasie do Kołobrzegu, tym raziem jednak nie standardowo przez Piłę, a przez Stargard Szczeciński. Dodatkową atrakcją jest podziwianie stolicy Zachodniego Pomorza - Szczecina - zza okien pociągu oraz główna atrakcja oferty w postaci darmowego rejsu prawdziwym katamaranem po Bałtyku. Pociag także kończy bieg u stóp kołobrzeskiej latarni morskiej. Warto tam być!

25.02.2015: Szczegółowe rozkłady jazdy pociagów WODNIK, NOTEĆ i CZARUŚ dostępne dla podróżnych

DSC08473Informujemy, ze zgodnie z cyklem ogłaszania ofert pociągów turystycznych dokonaliśmy aktualizacji rozkładów jazdy pociagów NOTEĆCZARUŚ oraz WODNIK zaplanowanych na 14 marca 2015. Rozkłady jazdy ostatecznie przedstawione nam przez operatora infrastruktury tylko nieznacznie różnią się od zgłoszonego przez nas zapotrzebowania, co mamy nadzieję, w 100% zadowoli naszych Drogich Pasażerów. Ostateczna wersja rozkładów jazdy w/w pociągów jest dostępna na podstronach poszczególnych pociągów.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi rozkładami oraz założeniami oferty pierwszych wiosennych pociagów w 2015 roku.

 

18.02.2015: Warto wybrać się w długi weekend majowy do Wolsztyna!

DSCF0981Organizowana przez PKP Cargo Parada Parowozów przyciąga corocznie do Wolsztyna tysiące miłośników kolejowych podróży. Już dziś warto zaplanować wyprawę na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. W okresie pomiędzy 30 kwietnia a 3 maja z Wolsztyna w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomionych zostanie 15 pociągów specjalnych! Oferta jest już dostępna do rezerwacji, zapraszamy szczególnie do skorzystania z promocyjnych cen na wybrane pociągi. Bilety na poszczególne pociągi można rezerwować na podstronach, dostępnych z KALENDARIUM.
Koneserów zapraszamy natomiast do skorzystania z oferty czterodniowego pobytu w Wolsztynie i podróży pociągami z parowozem. Dedykowany dla nich projekt pod nazwą NOSTALGIA 2015 to przejazdy na pokładzie pociągów z parowozem i zabytkowymi wagonami - z Wolsztyna między innymi do Międzychodu i Gorzowa Wlkp., czy Zielonej Góry, Żar, Żagania i Lubska, a także udział w XXII Paradzie Parowozów w Wolsztynie! Zapraszamy do Wolsztyna na długi weekend majowy!

17.02.2012: Czterodniowy, zimowy projekt WALENTY 2015 przeszedł do historii!

14022015845

Dziękujemy wszystkim fantastycznym pasażerom, którzy uczestniczyli w pierwszym zimowym, projekcie z parowozem i składem retro zorganizowanym w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. W dniach od 13 do 16 lutego uruchomiliśmy w sumie 8 specjalnych pociągów turystycznych. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółowymi relacjami fotograficznymi z każdego dnia projektu WALENTY. Relacje dostępne są w naszej GALERII. Już niedługo kolejne kolejowe atrakcje na pokładzie ciekawych pociągów! 
Zapraszamy do KALENDARIUM do zaplanowania wyprawy!

14.02.2015: Projekt WALENTY na półmetku!

Gościnny Międzychód w atrakcyjny sposób przywitał pasażerów pociągu AMOREK, który przybył na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie z okazji Dnia Zakochanych. 14 lutego miał miejsce drugi dzień podróży pociągiem z parowozem po Wielkopolsce i Zachodniej Ziemi Lubuskiej w ramach projektu WALENTY. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych relacji z tej pięknej, słonecznej i bardzo udanej wizyty w Międzychodzie. Największą atrakcją dla pasażerów pociągu AMOREK było z pewnością spotkanie z prawdziwym Amorkiem!

11.02.2012: Rozpocznij ferie zimowe w Wielkopolsce i Lubuskiem na pokładzie pociągu retro!

DSCF1692Parowozownia w Wolsztynie przygotowuje się w wyprawienia na szlak kilku pociągów retro. W dniach 13 do 16 lutego zapraszamy na przejazdy pociągami po Wielkopolsce i częściowo Ziemi Lubuskiej. Wybierzemy się z pasażerami z Wolsztyna między innymi do Poznania, Międzychodu, Leszna czy Gostynia. Szczegóły dotyczące pociągów znajdują się w poniższych komunikatach. Informujemy, że odbiór zarezezrwowanych i opłaconych biletów nastąpi na pokładach poszczególnych pociągów w dniu przejazdu, bezpośrednio u kierownika pociągu. Informujemy, ze pula bezpłatnych biletów na przejazd pociągiem STEFAN w dniu 16 lutego została wyczerpana. Bilety na ten pociąg są aktualnie w promocyjnej cenie 19,00 złotych. Obowiązują ulgi ustawowe, bilet szkolny kosztuje 11,97zł. Zapraszamy do rezerwacji internetowej biletów oraz bezpośrednio na pokład pociągów!

10.02.2015: Czterodniowy maraton z parowozem na wielkopolskich szlakach kolejowych już od piątku! 

DSC04669mmJuż w najbliższy piątek rozpoczniemy pierwszy w tym roku czterodniowy projekt pod nazwą WALENTY, polegający na przejazdach pociągami retro z zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. Już w piątek 13 lutego do dyspozycji pasażerów będą pociągi PYRA z Wolsztyna do Poznania i z powrotem oraz STRUGA z Poznania do Środy Wielkopolskiej i z powrotem.
Pasażerów, którzy zarezerwowali i opłacili bilety informujemy, że szczegółowy rozkład jazdy zawarty jest na podstronach poświęconych wybranym pociągom. Pociąg STRUGA odjedzie z Poznania w dniu 13 lutego z toru przy peronie 4a o godzinie 17:11. Zapraszamy do zimowej, nostalgicznej wycieczki pociągiem z zabytkowym parowozem!
W kolejnych dniach zapraszamy na przejazdy do Międzychodu, Gostynia oraz wokół Wolsztyna. Szczegóły pociągów dostępne są w poniższych informacjach.
Pasażerów chcących skorzystać z czterodniowego przejazdu wszystkimi zaplanowanymi pociągami w ramach projektu WALENTY zapraszamy do wykupienia 4 dniowego biletu zbiorczego i przeżycie cudownej i niezapomnianej podróży do przeszłości!

02.02.2015: Zapraszamy ponownie do Parowozowni Wolsztyn - już 13 do 16 lutego!

Stefan promocja 160215 mini

Udana inauguracja sezonu pociągów turystycznych 31 stycznia 2015 w Wolsztynie przyciągnęła do słynnej wolsztyńskiej parowozowni całe rodziny i wielu miłośników parowozów. Dzięki współpracy z naszymi partnerami tj. PKP Cargo, Przewozami Regionalnymi, Kolejami Wielkopolskimi i Gminnym Centrum Informacji z Wolsztyna impreza w parowozowni zakończyła się dużym sukcesem.

Warto zaplanować już dziś kolejny wyjazd do Wolsztyna - np. w trakcie kilkudniowego projektu WALENTY, w ramach którego uruchomione zostaną pociągi z paowozem w dniach od 13 do 16 lutego. Zapraszamy zarówno do skorzystania z czterodniowej wyprawy w stylu retro, jak i z jednodniowych, krótszych przejazdów pociągami PYRA do Poznania, AMOREK do Międzychodu, BASZTA do Leszna i Gostynia czy pociagami wokół Wolsztyna: STEFAN do Stefanowa, RYSZARD do Rakoniewic i NIKODEM do Nowejwsi Mochy.
Do Wolsztyna dojedziecie Państwo pociągami planowymi przewoźnika Koleje Wielkopolskie - zarówno z Poznania, jak i Leszna oraz Zbąszynka.
Przygotowaliśmy kolejną niespodziankę dla pasażerów pociągu retro STEFAN, którym w dniu 16 lutego pierwsze 100 osób, które zarezerwują bilety - będzie podróżować całkowicie za darmo. Już dziś warto dokonać rezerwacji biletów na przejazd! Zapraszamy zatem do Wolsztyna

31.01.2015: Bardzo udana inauguracja sezonu pociągów turystycznych 2015!

DSC04667mmSłoneczna pogoda, choć pomimo przełomu zazwyczaj zimowych miesięcy - bez odrobiny śniegu - towarzyszyła inauguracji sezonu pociągów turystycznych 2015 roku. Impreza miała miejsce w Parowozowni Wolsztyn, która po bardzo trudnym roku 2014 wkroczyła pełną parą w nowy, obiecujący sezon. 31 stycznia w ramach ogólnodostępnej oferty turystycznej uruchomiliśmy trzy pociagi specjalne ciągnięte zabytkowym parowozem - STEFAN, RYSZARD i NIKODEM. Pasażerowie całymi rodzinami uczestniczyli w przejazdach na pokładach zabytkowych pociągów, chętnie korzystali także z atrakcji przygotowanych przez gospodarza Parowozowni Wolsztyn tj. PKP Cargo, a także z oferty naszych partnerów - Przewozów Regionalnych, Kolei Wielkopolskich oraz Gminnego Centrum Informacji z Wolsztyna i jego gości. Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej relacji z inauguracji sezonu pocągów turystycznych 2015!

30.01.2015: Parowozownia Wolsztyn czeka na pierwszych w sezonie pasażerów pociągów specjalnych

 DSC6112Zapraszamy do Wolsztyna już 31 stycznia - na inaugurację ruchu pociągów turystycznych w sezonie 2015. Dla pasażerów przygotowaliśmy trzy pociągi specjalne retro z parowozem wokół Wolsztyna: STEFAN do Stefanowa, RYSZARD do Rakoniewic i NIKODEM do Nowejwsi Mochy (bilety dostępne na pokładzie pociągów, oprócz pociągu STEFAN, na który nie ma już wolnych miejsc). W ostatnią sobotę stycznia w ramach swoistych "drzwi otwartych" w godzinach od 10:00 do 16:00 w Parowozowni Wolsztyn czekać będą atrakcje przygotowane przez: gospodarza parowozowni - PKP Cargo, przewoźników pasażerskich: Przewozy Regionalne (uruchamiające w sezonie 2015 większość pociągów organizowanych w ramach projektu TurKol.pl) i Kolei Wielkopolskich (umożliwiających dojazd spalinowymi zespołami trakcyjnymi do Wolsztyna), przez Urząd Miasta Wolsztyna, reprezentowany przez Gminne Centrum Informacji, a także operatora Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
Oprócz przejazdów na pokładzie powyżej wymienionych trzech pociągów retro pasażerowie będą mogli:
- obejrzeć obrządzanie i przygotowywanie do jazdy parowozu, w tym między innymi nawęglanie, wodowanie i czyszczenie, a także obracanie na obrotnicy;
- zwiedzić z przewodnikiem obiekty Parowozowni Wolsztyn - rozpoczęcie o godzinach parzystych tj. o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00;
- zapoznać się z ofertą przewozową przewoźników, pozyskać ulotki informacyjne;
- zwiedzić muzeum w budynkach Parowozowni Wolsztyn, a także nieczynne parowozy i inny tabor;
- obejrzeć wystawę poświęconą Wolsztynowi oraz historii miasta, parowozowni i węzła kolejowego;
- obejrzeć w budynku parowozowni cykl filmów dokumentalnych o latach świetności wolsztyńskich parowozów;
- zapoznać się z ofertą noclegów w Wolsztynie i okolicach;
- skorzystać z wyśmienitej oferty kulinarnej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich!
- a także zapoznać się ze szczegółami oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2015 roku - oczywiście z parowozami w rolach głównych!
Zapraszamy do Wolsztyna na inaugurację sezonu 2015 - już 31 stycznia!

26.01.2015: Szczegóły organizacyjne dotyczące pociągów z Wolsztyna w dniu 31 stycznia 2015

DSCF5041Informujemy, że rezerwacja biletów na pociąg STEFAN została już zakończona - wszystkie bilety na przejazd tym pociągiem zostały rozdysponowane wśród pasażerów. Informujemy także, że do środy tj. 28 stycznia do godziny 20:00 istnieje możliwość rezerwacji biletów na pozostałe dwa pociągi uruchamiane w dniu 31 stycznia tj. na pociągi NIKODEM i RYSZARD. 
Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety na pociąg STEFAN, w dniu 24 stycznia otrzymali szczegóły dotyczące przyznanych miejscówek. Przypominamy również, że zgodnie z procedurą bilety będą do odbioru na pokładzie pociągów na podstawie faktury (pociągi NIKODEM i RYSZARD) lub przesłanej informacji mailowej o miejscówkach (w przypadku pociągu STEFAN). W razie pytań jesteśmy do dyspozycji pasażerów pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366 codziennie w godzinach 9:00 - 17:00.

17.01.2015: Oferta pociągów turystycznych TurKol.pl w 2015 dostępna dla szerokiego grona pasażerów

 DSC1567Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza do skorzystania z szerokiej oferty specjalnych pociągów turystycznych. W roku 2015 zaplanowano przejazdy na pokładzie zarówno pociągów retro - z parowozami i zabytkowymi wagonami pasażerskimi (np. KOZIOŁEK wokół Poznania, czy STEFAN, RYSZARD i NIKODEM wokół Wolsztyna), poprzez pociągi ciągnięte przez parowóz, lecz zestawione z tradycyjnych wagonów pasażerskich pierwszej i drugiej klasy (np. HEFAJSTOS do Wolsztyna, czy tradycyjny PIRAT do Kołobrzegu) do pociągów w ofercie ekonomicznej - z wagonami tradycyjnymi i lokomotywą spalinową lub elektryczną (np. NOTEĆ do Czarnkowa czy KATAMARAN także do Kołobrzegu). Szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej www.TurKol.pl w zakładce KALENDARIUM. Od 26 stycznia w Biurze Obsługi Klienta TurKol.pl oraz na wybranych dworcach kolejowych dostępne będą foldery z ofertą imprez TurKol.pl w 2015 r.

13.01.2015: Rezerwacja biletów na pierwsze pociągi turystyczne w 2015 roku rozpoczęta!

DSC07881Zapraszamy serdecznie do zaplanowania wypraw kolejowych na pokładach pociągów turystycznych spod znaku TurKol.pl. Uruchomiliśmy rezerwację biletów na wszystkie pociągi zaplanowane w naszej ofercie w pierwszym kwartale 2015 roku. Już 31 stycznia zapraszamy do Wolsztyna na inaugurację piątego roku naszej działalności turystycznej i przejazdy zabytkowymi pociągami retro z parowozem - STEFAN do Stefanowa, NIKODEM do Nowejwsi Mochy oraz RYSZARD do Rakoniewic. W dniach od 13 do 16 lutego zapraszamy natomiast na wyprawy składem retro na szlakach południowej i zachodniej Wielkopolski. Oprócz pojedyńczych przejazdów retro (jak np. AMOREK do Międzychodu, czy BASZTA do Gostynia) na określonych trasach z wyjazdami z Poznania i Wolsztyna istnieje także możliwość skorzystania z oferty przejazdu czterodniowego - impreza pod nazwą WALENTY zainteresuje z pewnością miłośników pociągów pod parą chcących poczuć magię pary przez kilka dni. Zapraszamy także na wycieczki do Czarnkowa oraz Wągrowca - w ramach ofert NOTEĆ, CZARUŚ i WODNIK zaplanowanych na dzień 14 marca. Dostępne są już także wybrane oferty zaplanowane na drugi kwartał roku - w tym pociągi PIERNIK z Poznania do Torunia, KO-PIERNIK z Torunia do Bydgoszczy oraz pierwsze oferty dojazdu na XXII Paradę Parowozów do Wolsztyna w dniu 2 maja tj. pociągi CEGIELSKI i HEFAJSTOS, a także czerwcowa wyprawa nad morze pociągiem KATAMARAN połączona z rejsem katamaranem po Bałtyku wliczonym w cenę biletów! Warto zaplanować wcześniej przejazdy pociągami turystycznymi z ofertą promocyjnych cen biletów. Szczegóły na podstronach.Kompleksowa oferta imprez TurKol.pl w 2015 roku dostępna jest natomiast do Państwa dyspozycji w KALENDARIUM. Zapraszamy do świata Turystyki Kolejowej TurKol.pl!.

11.01.2015: Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza w 2015 roku w Sudety!

100 1913Koniec wakacji szkolnych w 2015 roku - a dokładnie trzy ostatnie dni sierpnia - będą obfitować w ciekawe wyjazdy turystyczne na pokładzie pociągów spod znaku TurKol.pl, ciągniętych przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W sobotę 29 sierpnia zainaugurujemy nowy projekt pod nazwą POGÓRZE na pokładzie znanego z lat wcześniejszych pociągu KILOF. Pociąg ten rozpocznie wyprawę w Poznaniu, po pokonaniu dalszej trasy z Wrocławia przez Kłodzko i Wałbrzych powróci do Wrocławia, gdzie parowóz pozostanie na kolejne dwa dni (pasażerowie pociągu KILOF powrócą do Poznania składem z lokomotywą spalinową).
W drugim dniu projektu pasażerowie z Wrocławia udadzą się do Szklarskiej Poręby i z powrotem, a trzeciego dnia przejadą na pokładzie pociągu PIERŚCIEŃ z Wrocławia do Legnicy i dalej Trasą Podsudecką przez Jaworzynę Śląską, Świdnicę i Ząbkowice Śląskie do Nysy. Dalej przez Brzeg pociąg pojedzie do Wrocławia Głównego, skąd parowóz powróci do parowozowni w Wolsztynie. Szczegóły projektu trzydniowego POGÓRZE będą sukcesywnie przekazywane do publicznej wiadomości na naszej stronie internetowej. Aktualnie na naszym profilu facebook trwa konkurs na nazwę dla pociągu na odcinku Wrocław - Szklarska Poręba - Wrocław. Zapraszamy do współpracy!

03.01.2015: Inauguracja piątego roku działalności Turystyki Kolejowej TurKol.pl: 31 stycznia w Wolsztynie!

Stefan promocja 310115 mini

Warto zaplanować wyjazd do Wolsztyna w dniu 31 stycznia. Zapraszamy wszystkich do udziału w inauguracji piątego roku działalności Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę skorzystać z przejazdu pociągami turystycznymi ciągniętymi przez parowoóz przygotowaliśmy tego dnia aż trzy pociagi retro - STEFAN do Stefanowa, RYSZARD do Rakoniewic oraz NIKODEM do Nowejwsi Mochy. Do Wolsztyna dojedziecie Państwo pociągami planowymi przewoźnika Koleje Wielkopolskie - zarówno z Poznania, jak i Leszna oraz Zbąszynka.
Przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla pasażerów pociągu retro STEFAN, którym w dniu 31 stycznia będą podróżowali całkowicie za darmo. Już dziś warto dokonać rezerwacji biletów na przejazd! Zapraszamy zatem do Wolsztyna!

02.01.2015: Przybywajcie do Parowozowni Wolsztyn w dniu 31 stycznia 2015!

DSCF1692Szanowni Państwo! W roku 2015 Turystyka Kolejowa TurKol.pl oprócz dobrze znanych elementów oferty pociągów specjalnych zaplanowała, mamy nadzieję, ciekawe pociągi w zupełnie nowych kierunkach! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty zawartymi w KALENDARIUM.
Szczególnie ważny jest dla nas los Parowozowni Wolsztyn i stacjonujących w niej parowozów oraz wagonów - zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tej niesamowitej Parowozowni zimą. Jeśli do Wolsztyna przybywać będzie wielu pasjonatów, miejmy nadzieję, że ponownie ruszy ruch planowy pociągów z parowozami! Warto przyjechać do Wolsztyna na inaugurację pociągów turystycznych TurKol.pl w 2015 roku - 31 stycznia - np. pociągiem Kolei Wielkopolskich. Dla wszystkich, którzy odwiedzą Parowozownię Wolsztyn w tym dniu, przygotowujemy - oprócz aż trzech pociągów specjalnych oraz programu zwiedzania parowozowni z przewodnikiem - także dodatkowe atrakcje! Już dziś warto zamówić bilety na przejazdy pociągami retro wokół Wolsztyna w dniu 31 stycznia.
Kiedy ostatnio mieliście Państwo okazję fotografować parowóz pod parą w pięknej zimowej aurze??

31.12.2014: Szczęśliwego, Spokojnego oraz Wycieczkowego i Parowego Nowego 2015 Roku!!!

 DSC6795Wszystkim uczestnikom oraz sympatykom i miłośnikom Turystyki Kolejowej TurKol.pl, pasażerom wszelkich pociągów planowych, specjalnych i turystycznych, a także kolejarzom i pracownikom wszystkich podmiotów związanych z koleją, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie - życzymy wielu sukcesów w Nowym 2015 Roku!
Niech wszystkie Wasze marzenia się spełnią, a każdy dzień przynosi miłe niespodzianki. Wszystkim sympatykom pociągów pod parą życzymy szybkiego powrotu ruchu planowego wolsztyńskich parowozów, Pięknej Helenie życzymy szybkiej rewizji, Szybkiej Petusze natomiast rychłego zakończenia naprawy głównej - a ich miłośnikom wielu pospiesznych pociągów z ich udziałem - np. do Nysy, Sierpca czy Złotoryi!!!  Ale cicho sza....!

28.12.2014: Pasażerowie pociągu POWSTANIEC wzięli udział w inscenizacjach powstańczych walk

 DSC1567W sobotę 27 grudnia z okazji 96 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomiła pociąg specjalny retro z parowozem i historycznymi wagonami pasażerskimi z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg POWSTANIEC pokonał trasę z Wolsztyna przez Luboń i Poznań do Gniezna i z powrotem. Pasażerowie pociągu mieli okazję uczestniczyć w dwóch inscenizacjach powstańczych walk z 1918 roku - w Luboniu i Gnieźnie. Partnerem strategicznym przy realizacji projektu było PKP Cargo, a inscenizacje współorganizowały Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia oraz Garnizon Gniezno - wraz z wieloma gościnnie występującymi grupami rekonstrukcji historycznych z całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz relacji foto z wyprawy!

27.12.2014: Pociąg retro POWSTANIEC przypomnieniem patriotycznego zrywu 1918 roku

DSCF8577Wszystkich zainteresowanych wspomnieniem wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim 1918 roku zapraszamy serdecznmie do skorzystania z przejazdu pociągiem POWSTANIEC, który już dziś czyli 27 grudnia przejedzie trasą z Wolsztyna przez Luboń, Poznań do Gniezna i z powrotem. Pociąg będzie zestawiony z parowozu i zabytkowych wagonów z Parowozowni Wolsztyn. 
Uczestnicy przejazdu będą mieli okazję wziąć udział w inscenizacjach przypominających wydarzenia z 1918 roku - będą one miały miejsce w Luboniu oraz w Gnieźnie (na stacji Gniezno Winiary). Bilety dostępne są bezpośrednio na pokładzie - u kierownika pociągu - do wyczeprania puli wolnych miejsc. Dla mieszkańców Lubonia oraz Gniezna przygotowano oferty specjalne. Pociąg odjedzie ze stacji Luboń o godzinie 12:17, z Poznania Głównego o godzinie 12:57 z toru przy peronie VI.

24.12.2014: Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

mikolaj miniWszystkim miłośnikom turystycznych pociągów, tych z parowozami i tych z tradycyjnymi lokomotywami, tych w stylu retro, i tych zwyczajnych, a także miłośnikom fotografii kolejowej, kolejarzom i organizatorom ich pracy, ich rodzinom, sympatykom i przyjaciołom - jednym słowem wszystkim ludziom życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w spokojnej, rodzinnej i ciepłej atmosferze!
Niech ten czas będzie odpoczynkiem, powrotem do spokojnego bycia razem z najbliższymi!

23.12.2014: Powstanie Wielkopolskie 1918 - przeżyj to na pokładzie pociągu retro POWSTANIEC!
DSC04455mDziś cieszymy się wolnością i spokojnym przygotowywaniem do Świąt Bożego Narodzenia, niestety nie zawsze w naszej historii było tak spokojnie. W Wielkopolsce w grudniu 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie, którego przypomnieniem będzie między innymi przejazd w dniu 27 grudnia br. pociągu specjalnego POWSTANIEC. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z przejazdu tym historycznym pociągiem, a także do wzięcia udziału w rekonstrukcjach historycznych, które odbędą się tego dnia w Luboniu i Gnieźnie. Partnerami w przygotowaniu projektu są między innymi PKP Cargo, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i grupy rekonstrukcji historycznych z Gniezna. Zapraszamy na pokład pociągu POWSTANIEC - bilety do zakupu tylko na pokładzie pociągu! 

21.12.2014: Odkrywamy kolejne szczegóły oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2015!

 DSC1577Dobrze znany wielu pasażerom tradycyjny przejazd pociągiem PIRAT do kołobrzeskiego portu także w 2015 roku umożliwi naszym milusińskim świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka. Kilkadziesiąt dni wcześniej sezon turystyczny na Ziemi Kujawsko-Pomorskiej z piernikami w tle, otworzą także dobrze znane pociągi PIERNIK i KO-PIERNIK. Klasyczne już elementy naszej oferty pociągów specjalnych to także przejazd pociągu POJEZIERZE do Międzychodu oraz kończący letnie wakacje wyprawa pociągu KILOF w Sudety. Oferta wymienionych wyżej pociągów zostanie uruchomiona dla naszych podróżnych w 2015 roku - jesteśmy już po ustaleniach dotyczących realizacji pociągów z przewoźnikiami i stopniowo będziemy udostępniać podstrony do rezerwacji biletów. Pierwsze szczegóły planowanej oferty dostępne są w KALENDARIUM. Zapraszamy do zapoznania się planem imprez na 2015 rok i zaplanowania udziału w poszczególnych wycieczkach!
To oczywiście nie koniec naszych planów - szczegóły nowych ofert pojawią się już wkrótce! 

16.12.2014: Zaplanuj z Turystyką Kolejową TurKol.pl udział w Dniach Wolsztyna od 1 do 3 maja 2015!

DSC02160mMając na względzie, że coroczne obchody Dni Wolsztyna w 2015 roku przypadają na pierwsze trzy dni maja - już dziś miło nam zaprosić wszystkich miłośników parowego szaleństwa do Wolsztyna na długi weekend majowy 2015 roku. Podobnie jak w latach poprzednich Turystyka Kolejowa TurKol.pl planuje uruchomić z tej okazji pociągi turystyczne retro ciągnięte zabytkowymi parowozami. Oprócz corocznej oferty pociągów na krótkich trasach wokół Wolsztyna, takich jak STEFAN czy RYSZARD, czy dojazdu do Wolsztyna np. pociągiem CEGIELSKI zaproponujemy nowe oferty, które zostaną zaprezentowane już wkrótce. 
W ramach trzydniowej oferty NOSTALGIA zaproponujemy nowy program wielodniowy - z przejazdami pociągami z parowozami na nowych szlakach niezdobytych dotąd przez nasze pociągi z parowozem - między innymi zawitamy do Skwierzyny i Gorzowa Wielkopolskiego. Szczegóły już wkrótce!

14.12.2014: Pociągiem POWSTANIEC w rocznicę Powstania Wielkopolskiego

 DSC1567Zapraszamy serdecznie do zaplanowania przejazdu historycznym pociągiem retro POWSTANIEC zestawionym z zabytkowego parowozu i wagonów 3 klasy ze zbiorów Parowozowni Wolsztyn. Pociąg ten wyruszy w sobotę 27 grudnia na szlak z Wolsztyna i Poznania do Gniezna i z powrotem. U celu podróży pasażerowie i mieszkańcy wezmą udział w inscenizacjach przygotowanych w związku z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 roku. Warto wybrać się w tym światecznym okresie na wyprawę pociągiem POWSTANIEC - zarówno na pokładzie pociągu, jak i w Gnieźnie w czasie trwających inscenizacji uczestnicy wydarzeń będą mieli okazję podziwiać między innymi wspaniałe stroje z epoki, co tym bardziej pozwoli przenieść się o blisko 100 lat wstecz.

11.12.2014: Kolejowe (i nie tylko) przygody w Chinach i Mongolii

szum stepu i pustyniŚwięta Bożego Narodzenia już niedługo, zapewne także miłośnicy kolejowych wypraw chętnie zajrzą pod choinkę. Może warto pomyśleć o zakupie ciekawej, "turystyczno-kolejowej" pozycji książkowej dla bliskiej osoby? 
Polecamy książkę w ciekawy sposób pokazującą przygody odważnego miłośnika kolejowych wojaży - Seweryna Błasiaka.
Autor przenosi czytelnika na kontynent azjatycki, na którym kolej pomimo użytkowania podobnych lokomotyw np. słynnych Gagarinów wygląda jednak nieco inaczej niż w Polsce.
Zapraszamy na stronę internetową, na której można zapoznać się z wyprawą odważnego podróżnika do Chin i Mongolii.

06.12.2014: Turystyka Kolejowa TurKol.pl 2015 - Zaczynamy publikację szczegółów oferty!

ZFalochron2Dla wszystkich pasażerów i miłośników turystycznych wojaży na pokładzie pociągów mamy dziś dobrą informację. Rozpoczynamy publikowanie szczegółów nowej oferty pociągów turystycznych planowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2015 roku. Mamy nadzieję, że efekty trwających aktualnie przygotowań do nowego sezonu, pozwolą zadowolić wszystkich dotychczasowych Pasażerów i zainteresować wielu nowych. Podkreślamy, że tylko dzięki Wam - Drodzy Pasażerowie - nasza praca nabiera sensu, a realizowane przez nas pociągi mogą cieszyć coraz większe grono uczestników.
Zapraszamy zatem do KALENDARIUM, w którym w najbliższych tygodniach będziemy prezentować szczegóły oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl na 2015 rok.
Pierwsza prezentowana oferta, to dobrze znany wielu pasażerom pociąg KATAMARAN zaplanowany na przedostatnią niedzielę roku szkolnego tj. 21 czerwca 2015 roku. Klasyk wśród naszych ofert zawierający w cenie biletów na przejazd pociągiem - także rejs po Bałtyku. Warto już dziś zaplanować wyprawę na pełne morze!

03.12.2014: Pociągiem POWSTANIEC na rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego!

DSCF5041Zapraszamy wszystkich miłośników historii oraz przejazdów zabytkowymi pociągami retro na niebywałą okazję połączenia tych dwóch ciekawych pasji. W dniu 27 grudnia w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego Turystyka Kolejowa TurKol.pl zorganizuje kolejne przejazdy zabytkowym taborem z wolsztyńskiej parowozowni. Z Wolsztyna do Poznania i z powrotem uruchomiony zostanie pociag PYRA, natomiast z Poznania do Gniezna i z powrotem pojedzie pociąg POWSTANIEC - w ramach którego pasażerowie będą mogli obserwować na stacji docelowej inscenizację związaną z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

02.12.2014: Zmiana terminu realizacji pociągów JOANNITA i PERŁA

DSCF6393Informujemy, że ze względów niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni do zmiany terminu realizacji pociągów JOANNITA i PERŁA, planowanych na 6 grudnia 2014. Informujemy, że pociągi te nie zostaną uruchomione w dniu 6 grudnia 2014. Pasażerowie, którzy zakupili bilety na przejazd jednym z powyższych pociągów otrzymali szczegółową informację na temat dalszej procedury. Pasażerowie, którzy zamówili bilety, a nie otrzymali faktury do opłacenia za bilety, otrzymają w dniu dzisiejszym informację na temat możliwych wariantów skorzystania z naszej oferty. W ciągu 24 godzin poinformujemy o szczegółach oferty zamiennej.
Wszystkich pasażerów serdecznie przepraszamy za zmiany w ofercie.

28.11.2014: Turystyka Kolejowa na świecie zachwyca pasażerów - Norwegia

Zapraszamy wszystkich pasażerów Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl na niesamowitą wyprawe - tym razem na ekranie komputerów. Realizując większość z pociągów turystycznych w Polsce zastanawiamy się często nad aktualnym stanem technicznym kolei w naszym kraju, warto zatem porównać ją ze stanem w innych krajach. Oglądając pod tym względem filmik przedstawiający przejazd pociągiem w Norwegii na linii Flym - Myrdal można mieć wrażenie, że niektóre odcinki tej trasy zawieszone są w powietrzu, a ich pokonanie pociągiem jest absolutnie niemożliwe. Zapewniamy Państwa - ta linia faktycznie istnieje! Zwróćmy uwagę, że skład pociągu nie jest ani bardzo nowoczesny, ani bardzo szybki... Zapraszamy zatem do Norwegii: >>> Film Flym - Myrdal <<< 

24.11.2014: Wielkopolskie obchody kolejarskiego święta rozpoczęte!

wagrowiec katarzynkaW ramach obchodów święta kolejarzy w niedzielę 23 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomiła 4 pociągi turystyczne. Pociąg KATARZYNKA przywiózł do Poznania pasażerów z Wolsztyna i okolic i z powrotem. Przede wszystkim dla mieszkańców stolicy Wielkopolski adresowane były pociągi CYSTERS do Wągrowca i z powrotem oraz FRANEK wokół Poznania. Dodatkowo uruchomiony został także pociąg ROGAŚ, który przewiózł pasażerów z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem. Pociągi były uruchomione składem retro - z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni i wagonami 3 klasy. Zapraszamy Państwa serdecznie na RELACJĘ z tych udanych wycieczek. 

21.11.2014: Szczegóły organizacyjne dotyczące pociągów w dniu 23 listopada 2014

DSC04202Rezerwacja biletów na pociągi CYSTERS, KATARZYNKA, FRANEK i ROGAŚ zgodnie z procedurą została już zakończona - informujemy, że w przedsprzedaży nie sprzedano wszystkich biletów, co oznacza, że możliwe będzie ich zakupienie bezpośrednio na pokładach pociągów - u drużyny konduktorskiej. Pasażerowie, którzy zarezerwowali oraz opłacili bilety - dzisiaj tj. w dniu 21 listopada do godziny 22:00 otrzymają szczegóły dotyczące przyznanych miejscówek. Przypominamy też, że zgodnie z procedurą bilety będą do odbioru na pokładach pociągów na podstawie faktury. Pasażerów pociągu ROGAŚ informujemy, że nastąpi zmiana trasy pociągu - stacją docelowa zamiast Rogoźna będzie Gołańcz, wyjazd pociągu ROGAŚ zostanie przesunięty na godzinę 12:08, powrót do Wągrowca nastąpi o godzinie 13:23. Powodem nieoczekwianej zmiany jest kradzież elementów torowiska na nieużywanym na co dzień szlaku do Rogoźna. W związku z tym faktem przesunięciu ulegnie także powrotna trasa przejazdu pociągu CYSTERS (odjazd z Wągrowca o godzinie 13:24, tj. około 30 minut później). Wydłużony czas pobytu w Wągrowcu pasażerowie będą mogli wykorzystać na dłuższe zwiedzanie pocysterskiego klasztoru.
Wyjazd pociągu CYSTERS jest zaplanowany z toru przy peronie 6 dworca Poznań Główny (o godzinie 9:30), pociąg FRANEK odjedzie o godzinie 15:05 - także z toru przy peronie 6.

19.11.2014: KATARZYNKA 2014 - w Poznaniu i Wielkopolsce!

DSC0978723 listopada zapraszamy serdecznie na obchody święta kolejarzy i tramwajarzy - już za tydzień KATARZYNKA 2014! W ramach corocznych obchodów tego święta w Poznaniu przygotowywane są atrakcje dla miłośników komunikacji kolejowej i miejskiej. Jak co roku MPK, KMPS oraz Zespół Szkół Komunikacji szykują wystawy taboru, przejazdy specjalnym tramwajem po Poznaniu, a także pokazy modeli i makiet kolejowych. W ramach oferty kolejowej Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowała natomiast przejazdy pociągami retro z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. Mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z oferty przejazdu pociągami FRANEK wokół Poznania oraz CYSTERS do Wągrowca i z powrotem. Przygotowano także ofertę dla mieszkańców okolic Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego, Stęszewa i Lubonia - czyli pociąg KATARZYNKA do Poznania i z powrotem oraz mieszkańców Wągrowca i Rogoźna - pociąg ROGAŚ. Zapraszamy do świętowania razem z nami! Informujemy, że z dniem 19 listopada zakończyliśmy rezerwację biletów na powyższe pociągi - ich zakup możliwy będzie jeszcze bezpośrednio na pokładzie pociągów u kierownika pociągu - do wyczerpania wolnych miejsc.

11.11.2014: Święto Niepodległości na pokładzie pociągów MARCIN, FRANEK i MEBELEK

DSC04476mKolejna edycja pociągów MARCIN, FRANEK i MEBELEK została uruchomiona w dniu 11 listopada z okazji przypadającego w tym dniu Narodowego Święta Niepodległości. Mieszkańcy południowej Wielkopolski, w tym Leszna, Wolsztyna i Krobi, a także z Puszczykowa i Kościana przybyli do Poznania na pokładzie pociągu MARCIN na kilkugodzinne obchody tego uroczystego święta. Ważnym akcentem świętowania od lat są w Poznaniu rogale świętomarcińskie, których i w tym roku nie zabrakło. Pociągi FRANEK i MEBELEK były dodatkową okazją do skorzystania z sentymentalnego przejazdu pociągiem retro z parowozem. Zapraszamy do przeglądania zasobów internetu, gdzie wiele osób publikuje swoje filmy z przejazdu pociągów - np. ROGALOWA GONITWA. Zapraszamy także do naszej GALERII.

06.11.2014: Bardzo duże zainteresowanie przejazdami retro w Dniu Niepodległości

DSC09762Już we wtorek 11 listopada z okazji przypadającego w tym dniu Narodowego Święta Niepodległości w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomione zostaną trzy pociągi turystyczne - MARCIN na trasie z Wolsztyna, Leszna i Krobi do Poznania i z powrotem, FRANEK wokół Poznania oraz MEBELEK z Poznania do Swarzędza i z powrotem. Będą one prowadzone zabytkowym parowozem Ol49-69 z Parowozowni Wolsztyn. Informujemy, że zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociągi MARCINFRANEK i MEBELEK. Pasażerowie zainteresowani przejazdem pociągami FRANEK lub MEBELEK będą mogli zakupić bilety bezpośrednio na pokładzie pociągów. Bilety na przejazd pociągiem MARCIN do Poznania zostały zarezerwowane w 100% - dysponujemy wolnymi miejscami na trasie z Leszna do Krobi i z powrotem (także dostępne bezpośrednio w pociągu).

30.10.2014: Szeroka oferta pociągów turystycznych 23 listopada - na Święto Kolejarza!

 DSC1606Miłośników kolejowych wypraw turystycznych z parowozami zapewne ucieszy szeroka oferta pociągów prztgotowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 23 listopada 2014. Mieszkańców między innymi Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego i południowych okolic Poznania do stolicy Wielkopolski przywiezie pociąg KATARZYNKA. W Poznaniu będzie można skorzystać z przejazdu pociągiem CYSTERS do Wągrowca (w planie odwiedziny w pocysterskim klasztorze!) oraz FRANEK wokół Poznania. Mieszkańców Wągrowca i okolic zapraszamy na retro wycieczkę nieczynną linią kolejową do Rogoźna i z powrotem - na pokładzie pociągu ROGAŚ.
Coroczne obchody święta patronki kolejarzy podobnie jak w latach ubiegłych nie pozwolą się nudzić! Planowane są między innymi wspólne działania z MPK i KMPS w Poznaniu. Szczegóły wkrótce!

26.10.2014: Kolejne wyprawy turystyczne na pokładzie pociągów za nami!

 DSC1899Stosunkowo szeroka oferta turystyczna jak na tę porę roku - tj. przejazdy pociągami PYRA, KOZIOŁEK, SKANSEN oraz JELEŃ uruchamianymi w piątek 24 października oraz w sobotę 25 października - spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Pociągi przewiozły w sumie ponad 700 osób! Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie ofertą Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, dla tak wspaniałych pasażerów jakich mieliśmy na pokładzie pociągów warto organizować kolejne wyprawy turystyczne! Relacje z ostatnich dni są dostępne w zakładce GALERIA - zapraszamy do obejrzenia!

22.10.2014: Wyruszamy na stalowy szlak pociągami PYRA i KOZIOŁEK oraz SKANSEN i JELEŃ!

 DSC7752Informujemy, że zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociągi uruchamiane w dniach 24 i 25 października. Pasażerowie, którzy złożyli zamówienia otrzymali faktury, za pomocą których opłacają zakup zarezerwowanych biletów. Jednocześnie informujemy, że w ciągu najbliższych 24 godzin wysłane zostaną do pasażerów informacje o przyznanych miejscówkach w pociągach. W razie zainteresowania przejazdem pociągami w dniu 24 października tj. PYRA lub KOZIOŁEK, a także 25 października tj. SKANSEN lub JELEŃ należy udać się do obsługi pociągu, która do wyczerpania wolnych miejsc będzie sprzedawać bilety na pokładach pociągów. Według stanu na dzień 22 października godz 11:00 w pociągach KOZIOŁEKSKANSEN pozostało po około 30 wolnych miejsc oraz po około 120 miejsc w pociągach PYRA i JELEŃ. Serdecznie zapraszamy na jesienne wyprawy na pokładzie pociągów z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl!

20.10.2014: Pociągi z wolsztyńskim parowozem już za kilka dni na stalowym szlaku!

DSC00335Jubileuszowy 25 TOUR SALON to doskonała okazja do skorzystania ze specjalnego przejazdu pociągiem retro KOZIOŁEK wokół Poznania. W ramach dostępnej oferty z parowozem i pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi przygotowaliśmy dla Państwa w dniu 24 października (piątek) przejazd ze stacji Poznań Główny przez Kiekrz, Poznań Franowo oraz Poznań Starołęka z powrotem do Poznania Głównego. Część przejazdu odbywać się będzie po niedostępnych na co dzień w ruchu pasażerskim odcinkach linii kolejowych - w tym po estakadzie, z której roztacza się piękna panorama stolicy Wielkopolski. Warto także skorzystać z przejazdu pociągiem PYRA na szlaku z Wolsztyna do Poznania i z powrotem - będzie to pierwszy pociąg z parowozem, który przejedzie po wakacyjnym remoncie trasę Wolsztyn - Poznań.

15.10.2014: Zaplanuj Święto Niepodległości na pokładzie zabytkowego pociągu z parowozem!

 DSC7874Za kilka tygodni 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Mieszkańcy Wielkopolski oraz przyjezdni goście będą mieli okazję do skorzystania z kolejnego przejazdu zabytkowym pociągiem ciągniętym przez parowóz. Zapraszamy na nostalgiczną wycieczkę na pokładzie pociągu MARCIN na krótkiej trasie z Leszna do Krobi i z powrotem oraz z Leszna lub Wolsztyna do Poznania i z powrotem (w stolicy Wielkopolski czekają dodatkowe świętomarcińskie atrakcje), a także na całej trasie z Wolsztyna, czy Krobi do Poznania i z powrotem. W tym samym dniu uruchomione zostaną cieszące się dużą popularnością pociągi wokół Poznania - FRANEK i MEBELEK.
Zapraszamy serdecznie do przeszłości - w Dniu Niepodległości - na pokładzie pociągu retro!

08.10.2014: Wspomnijmy to jeszcze raz - POMORZE 2014!

DSCF2691W ramach czerwcowego projektu POMORZE 2014 kilka tysięcy osób miało okazję do skorzystania z sentymentalnych podróży pociągami ciągniętymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi w dniach od 22 do 28 czerwca pokonały trasę ponad 3 tysięcy kilometrów, meldując się na stacjach i stacyjkach od Świnoujścia poprzez Szczecin, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Świdwin, Białogard, Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Ustkę, Słupsk, aż po Gdynię! Wolsztyński parowóz Ol49-69 spisywał się znakomicie, o jego dobry stan przez całą dobę dbała ekipa techniczna z wolsztyńskiej parowozowni. Skład wraz z wagonem technicznym stacjonował przez cały tydzień w Kołobrzegu - skąd codziennie odbywały się wyjazdy PO POMORZU. Zapraszamy do przypomnienia sobie relacji z tych wspaniałych 7 dni z pociągami z parowozem na pomorskich szlakach kolejowych.

03.10.2014: Jesienią zapraszamy do Parowozowni Wolsztyn!

 DSC7472Jesienne pociągi turystyczne organizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl to okazja do sentymentalnej przejażdżki pociągiem z parowozem np. w wagonach z początków zeszłego wieku. Oferta pociągów rozpoczynających bieg w Wolsztynie w październiku, listopadzie i na początku grudnia jest dostępna na specjalnej podstronie "Wolsztyn retro". (kwadrat po prawej stronie ekranu). Pociągi PYRA i KATARZYNKA do Poznania, MARCIN do Leszna, Krobi i Poznania oraz JOANNITA do Łagowa to oferta zarówno dla miłośników kolejowych wypraw, jak i dla całych rodzin chcących spędzić ciekawie czas. Warto także wybrać się do Wolsztyna (np. na pokładzie planowego pociągu osobowego) w przeddzień przejazdu pociągów turystycznych - tj. 23 października, 10 oraz 22 listopada lub 5 grudnia - gdy możliwe jest obejrzenie czynnego parowozu pod parą w trakcie przygotowywania do przejazdów.

01.10.2014: Biuro Obsługi Klienta i Infolinia TurKol.pl ponownie dostępne dla Szanownych Pasażerów!

BOK6miniMiło nam poinformować, że po przerwie organizacyjnej w działalności Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - Infolinia TurKol.pl - 603 366 366 ponownie jest dostępna dla Pasażerów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00.
Jednocześnie przypominamy, że Biuro Obsługi Klienta TurKol.pl mieszczące się w Poznaniu przy pętli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (os. Batorego 79D) od 1 października jest dostępne w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00. Przypominamy, że Biuro Obsługi Klienta TurKol.pl oprócz obsługi pociągów turystycznych TurKol.pl oferuje także standardową obsługę pasażerów pociągów planowych w Polsce - kasa biletowa oferuje bilety wszystkich przewoźników w Polsce. Zapraszamy serdecznie!

27.09.2014: Pociągiem KOZIOŁEK w czasie 25 targów Tour Salon w Poznaniu!

DSC02698Pod koniec października serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystycznych podróży do Poznania na jubileuszową 25 edycję targów TOUR SALON! Z okazji jubileuszu tej popularnej imprezy wystawienniczej Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na specjalny przejazd składem retro ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg KOZIOŁEK zostanie uruchomiony w piątek 24 października i będzie zestawiony z historycznych, dwuosiowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Ciekawa trasa przejazdu pociągu KOZIOŁEK z pewnością przyciągnie zarówno wielu gości targowych, jak i mieszkańców Poznania - bowiem pociąg przejedzie przez niedostępne na co dzień w ruchu pasażerskim odcinki linii kolejowych, w tym towarową obwodnicą miasta, w części przebiegającą po wysokiej estakadzie, z której roztacza się przepiękna panorama stolicy Wielkopolski. Bilety na przejazd pociągiem KOZIOŁEK, a także innymi jesiennymi pociągami retro dostępne są na podstronie poświęconej pociagom retro wokół Poznania.

24.09.2014: Wzbogacenie oferty przejazdu pociągiem SKANSEN 

DSC09473Duże zainteresowanie przejazdem pociągiem SKANSEN w dniu 25 października wiąże się także z częstymi sygnałami od pasażerów na temat włączenia w skład pociągu dodatkowego wagonu przedziałowego 1 klasy. Informujemy, że po wystąpieniu do przewoźnika udało nam się spełnić prośbę pasażerów i skład pociągu SKANSEN planowany jako 3 wagony piętrowe Bdhpumn zostanie wzbogacony o dodatkowy wagon przedziałowy 1 klasy (z 6 miejscowymi przedziałami). Cena przejazdu w wagonie jest wyższa niż w wagonach piętrowych, szczegóły są dostępne na podstronie pociągu SKANSEN. Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak dostępności większej liczby wagonów przedziałowych w zasobach przewoźnika, nie ma możliwości zestawienia pociagu SKANSEN wyłącznie z wagonów przedziałowych.

20.09.2014: Bardzo miłe przywitanie pasażerów pociągu PARTNER w Lubben w Niemczech

20092014222020 września w ostatnią letnią sobotę 2014 roku ponad 400 pasażerów wybrało się na pokładzie pociągu PARTNER do niemieckiego miasta Lubben - partnerskiego miasta Wolsztyna. Pociąg na części trasy był prowadzony wolsztyńskim parowozem Ol49. Wizyta u niemieckiego partnera była inauguracyjnym przejazdem pociągu turystycznego spod znaku TurKol.pl poza granice Polski. Możemy z całą odpowiedzialnością napisać, że debiut ten okazał się bardzo ciekawą i udaną imprezą. Pogoda w pełni dopisała - było słonecznie i ciepło, gospodarze zgotowali nam uroczyste przywitanie na dworcu kolejowym - był burmistrz Lubben i przedstawiciele lokalnych władz oraz orkiestra dęta, a w trakcie obchodów dni miasta wiele atrakcji usytuowanych w całym mieście. Pasażerowie wracali zmęczeni, ale zadowoleni - zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z przejazdu.

19.09.2014: PARTNER - pierwszy wyjazd zagraniczny w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl!lubben

W ramach oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl planowanej na 2014 rok w sobotę 20 września pasażerowie pociągu PARTNER wybiorą się w podróż na trasie z Poznania i Wolsztyna do Lubben w Niemczech. Miasto partnerskie Wolsztyna obchodzi w tym czasie swoje święto, jest więc okazja do odwiedzin i inauguracji międzynarodowej oferty w gronie pociągów turystycznych TurKol.pl. Na pokładzie pociągu blisko połowa pasażerów to mieszkańcy Wolsztyna i powiatu wolsztyńskiego, pozostała grupa na przejazd pociągiem PARTNER przyjedzie z całej Polski - będą pasażerowie z Białegostoku, Kołobrzegu, Raciborza, Krakowa, Gdańska czy Warszawy! Pociągiem podróżować będzie także kilkudziesięcioosobowa grupa gości zagranicznych z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Austrii, a także oficjalne delegacje z Polski i Niemiec. Pociąg PARTNER na odcinku z Wolsztyna do granicy polsko-niemieckiej będzie prowadzony wolsztyńskim parowozem Ol49-69.

18.09.2014: Przerwa organizacyjna w działaniu Biura Obsługi Klienta i Infolinii TurKol.pl

BOK1miniInformujemy, że zgodnie z planami dotyczącymi cyklu działalności Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w roku 2014 - w okresie od 22 do 30 września Infolinia TurKol.p 603 366 366 będzie nieczynna. Jednocześnie przypominamy, że Biuro Obsługi Klienta TurKol.pl mieszczące się w Poznaniu przy pętli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (os. Batorego 79D) do 30 września włącznie jest nieczynne i wznowi działalność od 1 października. Od tego dnia kasa biletowa oferująca bilety wszystkich przewoźników w Polsce będzie dostępna w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00.

14.09.2014: Bardzo udana wyprawa do Kołobrzegu oraz Świnoujścia za nami!katamaran kolobrzeg

Niedziela 14 września pasażerom pociągów REKIN i KATAMARAN zapadnie w pamięci jako piękna i słoneczna. Jeszcze poranna wizyta połączonych grup pasażerów w ramach obu powyższych ofert może kojarzyć się z burzą - która minęła bezpowrotnie po przyjeździe do Świnoujścia i Kołobrzegu. Były objazdy autobusem po okolicy - w tym po wybrzeżu Zalewu Szczecińskiego czy po ciekawych zakątkach Świnoujścia i Międzyzdrojów - w ramach oferty REKIN, był także rejs katamaranem po Bałtyku, wjazd pociągu do portu pod samą latarnię morską i tradycyjne plażowanie - w ramach oferty KATAMARAN. Takiego wyjazdu nad morze nie było już dawno - dopisała pogoda, a przede wszystkim nastroje pasażerów - którzy wytworzyli wspaniałą atmosferę na pokładzie! 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową fotorelacją z obu imprez w zakładce GALERIA.

12.09.2014: SKANSEN - jesienna wyprawa starymi szlakami kolejowymi do skansenu kolejnictwa!

 DSC5662

Zapraszamy wszystkich pasjonatów kolejowej przygody na sentymentalną podróż pociągiem ciągniętym tradycyjną lokomotywą spalinową i zestawionym z wagonów piętrowych. Pociąg SKANSEN zostanie uruchomiony w dniu 25 października na trasie z Poznania Głównego przez Gniezno, Kcynię, Nakło nad Notecią do Chojnic i dalej przez Lipusz do Kościerzyny. Ta nieczynna w ruchu pasażerskim na znacznej większości linia kolejowa to wymarzone miejsce na wyprawę ku historii kolei. Punktem docelowym będzie skansen kolejnictwa w Kościerzynie - z wieloma ciekawymi eksponatami w tym m.in. parowozami i wagonami. Powrót do Poznania nastąpi także ciekawymi liniami kolejowymi - przez Chojnice, Piłę i Krzyż - fragmentem dawnej magistrali "Ost-Bahn". Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejazdu pociągiem JELEŃ z Kościerzyny do Bytowa i z powrotem. Zapraszamy na jesienne wojaże pociągami SKANSEN i JELEŃ!

11.09.2014: Już w niedzielę 14 września zapraszamy do Kołobrzegu oraz Świnoujścia!IMGP7587

Zapraszamy na pokład ostatniego w sezonie specjalnego pociągu turystycznego nad morze. W ramach dwóch połączonych ofert zapraszamy na wycieczkę z Poznania Głównego do Kołobrzegu - oferta KATAMARAN oraz do Świnoujścia - oferta REKIN. W ramach obu ofert przygotowaliśmy dla pasażerów dodatkowe atrakcje. Skład połączonego pociągu będzie ciągnięty przez jedną z najnowocześniejszych lokomotyw w Polsce - Traxx BR285, dobrze znaną z części pociągów organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2014 roku. Pasażerowie będą podróżowali w wagonach piętrowych, które aktualnie są jednymi z najnowocześniejszych wagonów pasażerskich w zasobach przewoźnika. Pasażerowie pociągu KATAMARAN w cenie biletu skorzystają z rejsu katamaranem, tradycyjnie pociąg wjedzie także ulicami Kołobrzegu do portu handlowego! W ramach oferty REKIN w ramach objazdu regionu autobusem pasażerowie będą mieli okazje zwiedzić największą farmę wiatrową w Polsce, odwiedzić port w Stepnicy (największy port nad Zalewem Szczecińskim), a także zwiedzić Świnoujście na pokładzie zabytkowego autobusu Jelcz oraz Promenadę Gwiazd w Międzyzdrojach. Zarówno KATAMARAN jak i REKIN zaoferują pasażerom ponad 4 godziny czasu wolnego nad morzem oraz przejazd przez Szczecin - z możliwością podziwiania tego portowego miasta.

7.09.2014: KATAMARAN - czyli pożegnanie lata na pokładzie pociągu oraz na pełnym morzu!

jantarnoca

14 września zapraszamy na zakończenie sezonu letniego z pociągami turystycznymi nad morzem. Niedzielna, rodzinna wyprawa na pokładzie pociągu to okazja do ostatnich wakacyjnych zdjęć, ciekawe atrakcje dodatkowe, jak np. rejs na pełne morze na pokładzie prawdziwego bałtyckiego katamarana (bez dodatkowych opłat), a także jak zawsze spędzenie podróży w towarzystwie miłych współpasażerów. Atmosfera, jaką tworzą pasażerowie na długo pozostaje w pamięci. Zapraszamy serdecznie na pokład pociągu KATAMARAN już w kolejną niedzielę!

4.09.2014: Pociągiem WINNICZEK do Zielonej Góry na Winobranie 2014!Lesnik

Tradycje winiarskie w Zielonej Górze mają ponad 100 lat, w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl na Winobranie wybierzemy się natomiast trzeci raz z rzędu. Pociąg WINNICZEK będzie w tym roku znacząco inny niż poprzednio - zamiast przez parowóz będzie ciągnięty przez jedną z najnowocześniejszych lokomotyw na polskich torach - lokomotywą Traxx BR285 należącą do Lotos Kolej. Ciekawostką jest fakt, że skład pociągu WINNICZEK pokona trasę powrotną z Zielonej Góry do Poznania w 92 minuty! Nasz WINNICZEK tym razem pobije rekord prędkości!
Informujemy, że bilety na pociąg WINNICZEK można będzie kupić na pokładzie u kierownika pociągu - zakończona została rezerwacja internetowa. Pociąg odjedzie z dworca Poznań Główny w sobotę 6 września o godzinie 10:00 z toru przy peronie 4a.

2.09.2014: Okazjonalne pociągi EWAKUACJA'39 oraz VICTORIA na stalowym szlaku

ewakuacja39 kolo

Z okazji 75 rocznicy zbombardowania przez niemieckie samoloty pociągu ewakuacyjnego w dniu 2 września zorganizowany został przejazd specjalnego pociągu EWAKUACJA'39. Pociąg ten jest ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni i jest zestawiony z zabytkowych wagonów 3 klasy. Trasa przejazdu oddaje historyczne realia przejazdu pociągu ewakuacyjnego z pierwszych dni II Wojny Światowej - skład pokonuje trasę z południa Wielkopolski przez Kobylin, Krotoszyn, Koźmin Wielkopolski, Jarocin i Wrześnię do Koła - gdzie miało miejsce tragiczne w skutkach wydarzenie. Na cmentarzu w Kole odsłonięty został pomnik poświęcony ofiarom bombardowania, na pokładzie pociągu przybyły oficjalne delegacje, w tym m.in. z Kobylina, Krotoszyna i Koźmina Wielkopolskiego. Specjalnie dla mieszkańców Koła uruchomiony został dodatkowy pociąg retro VICTORIA w relacji Koło - Konin - Koło.

31.08.2014: Koniec wakacji - ale nie koniec sezonu pociągów turystycznych TurKol.pl! DSC6795

Ostatnie dwa dni wakacji obfitowały w atrakcje z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl. Poniżej w odrębnym artykule pokazujemy pierwsze, jeszcze gorące zdjęcia z 30 sierpnia z przejazdu pociągu KILOF w Sudety. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją z ostatniej edycji pociągu RYBAK kursującego przez całe wakacje na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie.
Pełną parą toczą się natomiast przygotowania do kolejnych wypraw z pociągami turystycznymi TurKol.pl. Już w drugim dniu września wybieramy się na pokładzie patriotycznego pociagu EWAKUACJA'39 do Koła, a 6 września do Zielonej Góry na coroczne Winobranie pociągiem WINNICZEK. Kolejny weekend to wyprawa nad morze - tu głównym punktem programu będzie wycieczka do Kołobrzegu i rejs na pokładzie KATAMARANu. 20 września zapraszamy natomist na pokład międzynarodowego pociągu PARTNER z Poznania i Wolsztyna do Lubben! Spieszymy także z informacją, że rezerwacja na kolejny - wyczekiwany przez wielu pasażerów - pociąg turystyczny SKANSEN z Poznania do Kościerzyny rozpocznie się w pierwszym dniu września o godzinie 12:00.

30.08.2014: Pociąg KILOF przemierzył jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce

wiadukt nowaruda

To była niesamowita wyprawa! W sobotę 30 sierpnia, na zakończenie letnich wakacji szkolnych skład pociągu KILOF ciągnięty przez zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni i wspomagającą lokomotywę 6Dg przebył trasę z Poznania przez Wrocław do Kłodzka - aby odbyć dalszą podróż po jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce tj. trasą z Kłodzka , przez Nową Rudę i Jedlinę Zdrój do Wałbrzycha. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, pasażerowie mieli okazję do dwugodzinnego odpoczynku w Nowej Rudzie. Miasto to przywitało nas orkiestrą i występami lokalnego zespolu folklorystycznego. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółową relacją z przejazdu pociągu KILOF. 

28.08.2014: Pociągi KILOF w Sudety i RYBAK na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie - już w weekend!DSCF0544

Informujemy, że już w najbliższą sobotę 30 sierpnia odbędzie się przejazd pociągu KILOF z Poznania przez Wrocław w Sudety. Pociąg wyruszy z Poznania Głównego o godzinie 6:46 - jako jeden skład z planowym pociągiem KAMIEŃCZYK. We Wrocławiu oczekiwać będzie parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, który wspólnie z dodakową lokomotywą spalinową (już jako samodzielny pociąg) będzie ciągnął pociąg KILOF przepięknymi liniami kolejowymi przez Strzelin, Kłodzko do Nowej Rudy, a także dalej przez Wałbrzych i Jaworzynę Śląską - z powrotem do Wrocławia i Poznania. Połączenie składu pociągu KILOF z planowym pociągiem KAMIEŃCZYK jest spowodowane trwającym remontem linii kolejowej i brakiem przepustowości dla ułożenia rozkładu jazdy dla jednorazowego pociągu turystycznego. Informujemy pasażerów, że w dniu 28 sierpnia przesłaliśmy drogą elektroniczną miejscówki obowiązujące w pociągu KILOF.
W niedzielę 31 sierpnia zapraszamy na pokład pociągu RYBAK z Poznania do Międzychodu i Sierakowa. To już ostatni przejazd tego pociągu w tym roku - nasi partnerzy przygotowali ciekawe atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie. Szczegóły na www.oszczenica.pl Zapraszamy serdecznie!

26.08.2014: Wszystkie bilety na pociąg KILOF zostały zarezerwowane!

DSCF0510

Informujemy, że według stanu na dzień 26 sierpnia godz. 16:00 wszystkie miejsca na przejazd pociągiem KILOF w dniu 30 sierpnia 2014 zostały zarezerwowane. Jednocześnie informujemy, że ze względu na szczyt przewozowy występujący w ostatnich dniach wakacji szkolnych - przypadający właśnie na termin uruchomienia pociągu KILOF - nie będzie możliwości dostawienia dodatkowych wagonów do składu pociągu. Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na liście rezerwowej. Informujemy także, że faktury, które nie zostały opłacone w terminie zgodnie z regulaminem zostały anulowane.
Pociąg KILOF zostanie uruchomiony w sobotę 30 sierpnia 2014 na trasie Poznań - Wrocław - Kłodzko - Nowa Ruda - Wałbrzych - Wrocław - Poznań. Skład na większości trasy będzie ciągnięty przez lokomotywę parową wspomaganą lokomotywą spalinową. Główną atrakcją przejazdu będzie pokonanie górskiego odcinka pomiędzy Kłodzkiem a Wałbrzychem - z tunelami, wiaduktami i pięknymi górskimi widokami, a także wizyta w gościnnej Nowej Rudzie.

25.08.2014: Pociągi POMIDOR i WESOŁA CIUCHCIA - rekordowa frekwencja w Przytocznej!pomidor przytoczna

Za nami kolejna weekendowa wyprawa pociągiem RYBAK na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie, podczas której uruchomiliśmy dodatkowe dwa pociągi lokalne. Były to uruchomione 24 sierpnia pociągi: POMIDOR z Międzychodu do Przytocznej i z powrotem oraz lokalny pociąg WESOŁA CIUCHCIA w ramach obchodów święta pomidora na trasie Przytoczna - Wierzbno - Przytoczna. Frekwencja w pociągu WESOŁA CIUCHCIA okazała się rekordowa - na pokładzie pociągu zameldowało się ponad 500 osób! Skład pociągu z wagonami piętrowymi był prowadzony lokomotywą BR285 z Lotos Kolej - stan lokomotywy przed odjazdem został oceniony przez specjalną komisję złożoną z PANA POMIDORA oraz samego wójta Przytocznej! Pociąg punktualnie wykonał kurs dla mieszkańców, po czym wszyscy udali się na koncert Majki Jeżowskiej - oj działo się  - zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Przytocznej.

24.08.2014: Toruń i Aleksandrów Kujawski gościły zabytkowy parowóz i pasażerów pociągów!

P512004523 sierpnia zabytkowy skład z parowozem i wagonami pasażerskimi 3 klasy z wolsztyńskiej parowozowni odwiedził gościnne miasta województwa kujawsko-pomorskiego - Toruń i Aleksandrów Kujawski. Frekwencja w pociągach PIERNIK i TĘŻNIA przekroczyła najśmielsze oczekiwania, pociągi były pełne! Dodatkowe pociągi KURACJUSZ i ALEKSANDER także cieszyły się zainteresowaniem podróżnych. Tradycyjnie zaprzyjaźnione jednostki Straży Pożarnej ugasiły pragnienie parowozu - tym razem działo się to na stacjach w Gnieźnie, Toruniu, Aleksandrowie Kujawskim oraz w Trzemesznie. Dziękujemy Wam Drodzy Pasażerowie za liczny udział w kolejnej wyprawie na pokładzie zabytkowego pociągu turystycznego - dla Was warto starać się przy organizacji kolejnych przejazdów! Już niedługo dostępna będzie relacja z przejazdu.

22.08.2014: Pociągi PIERNIK, TĘŻNIA, KURACJUSZ i ALEKSANDER już jutro na szlaku!

8

Zakończyliśmy internetową rezerwację miejsc na przejazdy zabytkowymi pociągami PIERNIK, TĘŻNIA, KURACJUSZ i ALEKSANDER. Bilety na pociągi PIERNIK, KURACJUSZ i ALEKSANDER będą dostępne na pokładzie pociągów u drużyny konduktroskiej. W przypadku pociągu TĘZNIA zainteresowanie przejazdem okazało się przekroczyć wszelkie oczekiwania - bilety zostały zarezerwowane w 100%. Pociąg PIERNIK odjedzie w dniu 23 sierpnia z poznańskiego dworca głównego z toru przy peronie 6 o godzinie 6:53.
Odjazd pociągu TĘŻNIA zaplanowano na godzinę 13:02 z dworca Toruń Główny.

20.08.2014: Koniec wakacji to m.in. historia i patriotyzm, ale także przygoda i rejs katamaranem na wyspę!

jantarnocaRozpoczęcie roku szkolnego to tradycyjnie wspomnienie wydarzeń z pierwszych dni II Wojny Światowej. Zapraszamy do przejazdu pociągiem EWAKUACJA'39 śladem przerwanej tragicznie podróży urzędników państwowych II RP w 1939 roku. Pociąg retro uświetni uroczystości odsłonięcia pomnika poległych w bombardowaniu w dniu 2 września 1939 roku na stacji w Kole.
W pierwszej połowie września zapraszamy do skorzystania z oferty PIĘTASZEK - czyli trzydniowej wyprawy pociągiem nad morze połączonej z rejsem katamaranem Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej na duńską wyspę Bornholm. Miło nam poinformować, że długo wyczekiwana rezerwacja biletów na imprezę PIĘTASZEK organizowaną w dniach 12 - 14 września została rozpoczęta. Już dziś warto zaplanować wyprawę na wyspę! W ramach projektu pasażerowie będą podróżować w piątek z Poznania do Kołobrzegu, w sobotę na wyspę, a w niedzielę, po krótkim rejsie po morzu, powrócą na pokładzie pociągu KATAMARAN do Poznania. Mamy nadzieję, że we wrześniu pogoda nie pokrzyżuje planów związanych z rejsem na Bornholm! Zapraszamy!

19.08.2014: Toruń i Aleksandrów Kujawski czekają na pasażerów pociągów PIERNIK i TĘŻNIA!

aleksandrow dworzec

II Parada Lokomotyw już za nami, zapraszamy do zapoznania się z FOTORELACJĄ z tej udanej imprezy oraz na kolejne przejazdy pociągami ciągniętymi przez zabytkowe parowozy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na oferty planowane na 23 sierpnia tj. PIERNIK z przejazdem z Poznania do Torunia Głównego i z powrotem oraz TĘŻNIA z Torunia Głównego do Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka i z powrotem. Wizyty pociągu retro z parowozem i zabytkowym składem wagonów pasażerskich na pięknych, historycznych dworcach kolejowych - takich jak właśnie w Toruniu i Aleksandrowie - nie zdarzają się zbyt często, tym bardziej zapraszamy zatem do skorzystania z jednej z powyższych ofert. Pasażerów pociągu TĘŻNIA na alaksandrowskim dworcu witać będzie sam burmistrz miasta, który opowie także o historii tego pięknego budynku. Lokalnie uruchomimy dodatkowe dwie oferty: KURACJUSZ z Ciechocinka do Aleksandrowa Kujawskiego (tylko w jedną stronę) oraz ALEKSANDER z Aleksandrowa Kujawskiego do Nieszawy Waganiec i z powrotem. Już w niedzielę 24 sierpnia zapraszamy natomiast na kolejną wyprawę na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie na pokładzie pociągu RYBAK, a także na bitwę na pomidory do Przytocznej! Szczegóły na stronie poświęconej pociągowi RYBAK oraz na specjalnym portalu fb. Zapraszamy!

16.08.2014: Takiej parady lokomotyw jeszcze nie było!!!
IIparada miedzychod16 sierpnia na pięknej międzychodzkiej stacji kolejowej odbyła się druga edycja Parady Lokomotyw w Międzychodzie. Na stacji zameldowało się w sumie 7 lokomotyw! Były to: parowóz Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni oraz spalinowe 6Dg z PKP Cargo, SU45 i SP32 z Przewozów Regionalnych, BR285 z Lotos Kolej, SM42 z Majkol Trans, a także SM41 z KSK we Wrocławiu. Wszystkie oprócz ostatniej wymienionej lokomotywy (będącej aktualnie w trakcie generalnego remontu) dumnie prezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością w paradnych przejazdach - najpierw luzem, później parami, trójkami oraz w zapierającej dech w piersiach szarży 6 maszyn połączonych razem! Oprócz parady były specjalne pociągi turystyczne, zarówno z parowozem i wagonami retro, jak i z wagonami piętrowymi, a także wycieczki wzdłuż nieczynnej linii kolejowej do Chrzypska Wielkiego na pokładzie zabytkowego "ogórka". Można stwierdzić jedno - takiej parady jeszcze nie było! Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z tego niezapomnianego wydarzenia.

14.08.2014: II Parada Lokomotyw pełna atrakcji dla wszystkich!

DSC01322m

6 lokomotyw wystąpi w trakcie II Parady Lokomotyw w Międzychodzie w sobotę 16 sierpnia 2014 roku. Taka ich liczba na tym czterokierunkowym węźle kolejowym nie była widziana od kilkudziesięciu lat! Gwiazdą występu z całą pewnością będzie ponad 60-letni parowóz z wolsztyńskiej parowozowni Ol49-69, który przyciągnie tego dnia na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie skład pięciu wagonów pasażerskich retro (FARMER). Trochę młodsze lokomotywy, które ujrzymy na paradzie to SU45-089 oraz SP32 z lokomotywowni w Krzyżu, które przyjadą do Międzychodu ze składem wagonów piętrowych 2 klasy (POJEZIERZE). Najnowocześniejszą lokomotywą w ramach imprezy będzie Traxx BR285, dobrze znany mieszkańcom Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego z cotygodniowych kursów pociągu RYBAK z Poznania. Inną nowoczesną jednostką będzie zmodernizowana lokomotywa SM42 - w wersji 6Dg. Ciekawym uzupełnieniem taboru kolejowego, który odwiedzi stację Miedzychód 16 sierpnia będzie standardowa lokomotywa SM42, która przybędzie na imprezę ze składem historycznych wagonów towarowych. Przewoźnicy, którzy wystawiają lokomotywy na II Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie to Przewozy Regionalne, PKP Cargo, Lotos Kolej oraz MajkolTrans. Zarówno lokomotywy, jak i wszystkie wagony, które tego dnia znajdą się na stacji Międzychód będą dostępne dla pasażerów w celu ich obejrzenia od środka! Firma Lotos Kolej przygotowała smaczne niespodzianki dla milusińskich, a nasi samorządowi partnerzy z Międzychodu i Sierakowa program artystyczny na przygotowanej na placu dworcowym scenie. Na dworcu w Międzychodzie zameldują się także zabytkowe autobusy JELCZ RTO i Autosan H9 (SIELAWA). Warto przyjechać do Międzychodu! Czekają także specjalne pociągi okolicznościowe wokół Międzychodu! UWAGA. Rezerwacja biletów została zakończona! Bilety na wszystkie pociągi do nabycia bezpośrednio w dniu przejazdu w namiocie reklamowym TurKol.pl - do wyczerpania wolnych miejsc.
>>> POBIERZ PLAKAT PARADA LOKOMOTYW w MIĘDZYCHODZIE 2014 <<<

10.08.2014: Tak było w niedzielę na wyprawie pociągiem RYBAK na wieżę widokową w Puszczy Noteckiej!

Rybak 6dgCotygodniowe wyprawy pociągiem RYBAK na gościnne Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie każdej niedzieli przynoszą nowe atrakcje. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z przejazdu w ostatnią niedzielę tj. 10 sierpnia. Wyprawa tym razem była związana z rowerową wycieczką do Puszczy Noteckiej - na wysoką wieżę obserwacyjną. Wysokość wieży to 27 metrów, co pozwala w pogodne dni obserwować piękną przyrodę puszczy w promieniu kilkunastu kilometrów. Niespodzianką imprezy był nowy typ lokomotywy, z którą poruszał się pociąg RYBAK - tym razem pociąg był ciągnięty przez zmodernizowaną lokomotywę 6Dg z Lotos Kolej. Różnych typów lokomotyw nie zabraknie także na II Paradzie Lokomotyw w Międzychodzie już w najbliższą sobotę 16 sierpnia. Warto wybrać się na Pojezierzez Międzychodzko - Sierakowskie! O szczegółach piszemy poniżej.

10.08.2014: Już za tydzień kolejne niezapomniane kolejowe atrakcje w Międzychodzie!

DSC05368Warto zaplanować przyjazd do Międzychodu w najbliższą sobotę tj. 16 sierpnia na II Paradę Lokomotyw w Międzychodzie - czekać będzie wiele kolejowych i niekolejowych atrakcji. Jedną z niespodzianek będzie z pewnością przyjazd specjalnego pociągu towarowego z zestawem zabytkowych wagonów dwuosiowych. Pociąg będzie do dyspozycji gości - każdy będzie mógł wejsć do wagonów i obejrzeć skład z bliska, TurKol.pl Parada Miedzychod 2014 minibędzie także możliwość wysłuchania informacji o historii poszczególnych wagonów - od węglarek, poprzez cysterny do krytych wagonów różnego przeznaczenia. Dziś już wagony podobnych typów nie są spotykane na szlakach kolejowych w Polsce, kilkadziesiąt lat temu były standardowymi środkami przewozu płodów rolnych, kruszywa, paliw i wszelkich innych towarów.
Zapraszamy do skorzystania z jednej z ofert dojazdu na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie 16 sierpnia - przygotowaliśmy oferty POJEZIERZE i SIELAWA z Poznania, DRWAL z Gorzowa Wielkopolskiego oraz FARMER z Wolsztyna. Warto także zapoznać się z ofertą specjalną POJEZIERZE+SIELAWA, czyli przejazdu z Poznania do Międzychodu na pokładzie pociągu oraz na pokładzie zabytkowego autobusu "ogórek" w kierunku powrotnym. Zapraszamy serdecznie do Międzychodu!
>>> POBIERZ PLAKAT PARADA LOKOMOTYW w MIĘDZYCHODZIE 2014 <<<

07.08.2014: Pociągiem RYBAK już w niedzielę na wieżę widokową w Puszczy Noteckiej!

29062014476W kolejną niedzielę z pociągiem RYBAK tj. 10 sierpnia zapraszamy na kolejną ciekawą wyprawę na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie. Tym razem pasażerowie zabierają ze sobą (jak zawsze w pociągu RYBAK - bezpłatnie) na pokład pociągu rowery i mają możliwość skorzystania ze zorganizowanej wycieczki do Puszczy Noteckiej na Wieżę Widokową o wysokości 27 metrów. Wieża ta służy do obserwacji przeciwpożarowej, a widok z wierzchołka rozciąga się na kilkanaście kilometrów! Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów na stacji kolejowej w Sierakowie - zapraszamy serdecznie na pokład pociągu RYBAK! Szczegóły dodatkowej wycieczki rowerowej dostępne są na stronie internetowej naszego partnera www.oszczenica.pl.
Dzień wcześniej tj w sobotę 9 sierpnia pociągi COUNTRY EKSPRESS JOANNITAPERŁA ożywią nieczynne szlaki kolejowe wokół Łagowa - zakończyliśmy internetową rezerwację miejsc. Pozostało kilkanaście biletów na pociag COUNTRY EKSPRESS JOANNITA oraz około 100 biletów na pociąg PERŁA - można je będzie zakupić (do wyczerpania puli wolnych miejsc) w dniu przejazdu pociągów bezpośrednio u drużyny konduktorskiej.

02.08.2014: Na półmetku wakacji Turystyka Kolejowa TurKol.pl nie zwalnia tempa!

9Połowa wakacyjnej wolności już za większością młodego pokolenia, studenci cieszą się, że przed nimi jeszcze dwa miesiące odpoczynku, a dorośli urlopowicze - w zależności od tego czy są "przed" czy "po" wymarzonych wakacjach - wyczekują lub wspominają!
Wszystkich zapraszamy zatem na zorganizowanie jednodniowej wycieczki w wybraną sobotę lub niedzielę - w najbliższych tygodniach oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl to wiele wartych uwagi wycieczek! Sobota 9 sierpnia to dzień przejazdu pociągu COUNTRY EKSPRESS - JOANNITA na trasie z Wolsztyna do Łagowa i z powrotem, a także dodatkowego pociągu PERŁA na trasie Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów. W każdą niedzielę sierpnia zapraszamy na wycieczkę z Poznania na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie na pokładzie pociągu RYBAK. W połowie sierpnia zapraszamy na II Paradę Lokomotyw w Międzychodzie (piszemy o tym szczegółowo poniżej), a pod koniec wakacji warto wybrać się do Torunia, Aleksandrowa Kujawskiego, Nieszawy-Waganiec lub Ciechocinka na pokładzie pociągów PIERNIK, TĘŻNIA, KURACJUSZ i ALEKSANDER oraz w Sudety na pokładzie pociągu KILOF z Poznania i Wrocławia do Kłodzka, Nowej Rudy, Wałbrzycha i Jaworzyny Śląskiej. Zapraszamy do zapoznania się kompleksowo z ofertą TurKol.pl w zakładce KALENDARIUM.

31.07.2014: W sierpniu Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie pełne atrakcji kolejowych!

TurKol.pl Parada Miedzychod 2014 miniOferta turystyki kolejowej na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim w trakcie drugiego wakacyjnego miesiąca zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Już w niedzielę 3 sierpnia 2014 zapraszamy wszystkich do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach na Warsztaty Ginących Zawodów. Dojazd zapewnią pociągi LEŚNIK oraz skomunikowany z nim RYBAK. Kolejne weekendy także będą obfitowały w ciekawe i godne uczestniczenia wydarzenia, szczegóły opisane zostały na podstronie poświęconej ofercie RYBAK. Kulminacją imprez organizowanych w 2014 roku w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl będzie z pewnością II Parada Lokomotyw w Międzychodzie, która odbędzie się 16 sierpnia na stacji kolejowej Międzychód. Warto w sierpniu wybrać się na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie!
>>> POBIERZ PLAKAT PARADA LOKOMOTYW w MIĘDZYCHODZIE 2014 <<<

29.07.2014: Hit sezonu już za miesiąc - 30 sierpnia Pociągiem KILOF w Sudety!

DSCF0507

W ramach oferty pociągów turystycznych proponowanych w roku 2014 nie może zabraknąć pociągu KILOF z Poznania do Nowej Rudy. Pociąg ten od początków jego kursowania każdego roku wywołuje wiele komentarzy i gorących dyskusji. Widoki mijane za oknami w trakcie przejazdu przez wiadukty, tunele i górskie krajobrazy na długo zapadają pasażerom w pamięci. Skład pociągu jest ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, dodatkowo wspomagany przez lokomotywę spalinową. Samorządowcy z Nowej Rudy już dziś szykują ciepłe powitanie pasażerów pociągu - warto wybrać się w Sudety na koniec wakacji!

28.07.2014: Pociągiem LEŚNIK na Warsztaty Ginących Zawodów w Mniszkach

29062014476Już w niedzielę 3 sierpnia 2014 zapraszamy wszystkich do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach na Pojezierzu Międzychodzko – Sierakowskim na Warsztaty Ginących Zawodów. W ramach odbywającego się wówczas weekendu rękodzielników każdy będzie miał możliwość zapoznać się z tym, jak żyli i pracowali nasi przodkowie! W zabytkowych zabudowaniach folwarcznych z XIX wieku uruchomione zostaną m.in. warsztaty praczki (pranie tarką i szarym mydłem, prasowanie żelazkiem na duszę i węgielki). U szewca będzie możliwość samodzielnego wycięcia rzemyków, u bednarza - próby pracy na "kobyłce", w składzie kolonialnym – każdy będzie mógł zważyć się starą wagą i dokonać zakupu niepowtarzalnych pamiątek, a u kowala będzie możliwość samodzielnego wypróbowania poszczególnych sprzętów.
Dojazd do Mniszek z Międzychodu zapewni pociąg LEŚNIK, a z Poznania (i Gorzowa Wielkopolskiego) skomunikowany z nim pociąg RYBAK.

26.07.2014: Podróże pociągami NOTEĆ, WODNIK, RYBAK i CZARUŚ czas rozpocząć!

DSC09510W sumie cztery oferty turystyczne zostaną uruchomione w niedzielę tj. 27 lipca. Przejazdy pociągami NOTEĆ, WODNIKRYBAKCZARUŚ są dobrze znane pasażerom. Połączone pociagi NOTEĆ do Czarnkowa i WODNIK do Wągrowca wyruszą z Poznania Głównego o godzinie 7:35 z toru przy peronie 2.
O godzinie 8:00 z toru przy peronie 1 odjedzie natomiast skład pociągu RYBAK na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie. Pociąg CZARUŚ to oferta lokalna na trasie Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków (wyjazd z Czarnkowa o godzinie 13:30). Wszystkie pociągi będą prowadzone lokomotywami spalinowymi, a pasażerowie będą podróżować w wagonach piętrowych. Osoby chętne do skorzystania z podróży wybranym pociągiem mogą dokonać zakupu biletów bezpośrednio na pokładzie - u kierownika pociągu. Zapraszamy na wakacyjną wycieczkę do Czarnkowa, Wągrowca, Bzowa-Goraj, Sierakowa lub Międzychodu!

23.07.2014: Promocyjna oferta wyjazdu do Ciechocinka dla aktywnych pasażerów!

P5120040Trwają wakacyjne wyprawy pociągami turystycznymi. W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w każdy weekend można odwiedzić ciekawe i gościnne rejony. Już za miesiąc tj. w sobotę 23 sierpnia uruchomione zostaną kolejne pociągi z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. Zabytkowy skład z wagonami pasażerskimi 3 klasy zawita w tym dniu do Poznania, Gniezna, Torunia, Aleksandrowa Kujawskiego oraz do Ciechocinka! Oferty pociągów PIERNIK z Poznania do Torunia i z powrotem oraz TĘŻNIA z Torunia do Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka i z powrotem dostępne są na odpowiednich podstronach KALENDARIUM.
Dla aktywnych pasażerów przygotowaliśmy ofertę promocyjną - pierwsze 20 osób rezerwujących obie oferty jednocześnie otrzyma zniżkę 50% od ceny biletów na pociąg TĘŻNIA. Zapraszamy do Torunia i Ciechocinka na pokładzie pociągu retro!

22.07.2014: Urozmaicona oferta przejazdów z Turystyką Kolejową TurKol.pl

sp42 prCzekają jeziora i rzeki - np. Warta i Noteć, spływ kajakiem w Sierakowie, wizyta w profesjonalnej Marinie w Czarnkowie, odwiedziny w Aquaparku w Wagrowcu . Atrakcji jest tyle, że nie wystarczy jeden pociąg na odwiedzenie wszystkich miejsc za jednym razem!
Już w najbliższą niedzielę tj 27 lipca uruchomione zostanie kilka kolejnych pociągów w ramach oferty pociągów turystycznych. Tradycyjnie będą realizowane we wspólpracy z przewoźnikiem Przewozy Regionalne - przez Wielkopolski Oddział Spółki. Pierwszy z pociągów to łączona oferta WODNIK/NOTEĆ z Poznania do Wągrowca oraz do Czarnkowa. Skład połąaczonych pociągów będzie ciagnięty przez lokomotywę spalinową SU42 należącą do Przewozów Regionalnych. Tabor ten stosunkowo rzadko pojawia się z pociągami w ramach naszej oferty. Miłośnicy kolei będą mieli okazję do podziwiania tej popularnej i wyremontowanej niedawno lokomotywy. Pociąg wyjedzie z Poznania o godzinie 7:35. Także tym samym składem będzie realizowany pociąg CZARUŚ na trasie Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków.
Kolejnym pociągiem będzie cotygodniowy skład RYBAK z Poznania na Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie. W tym przypadku pociąg będzie ciągnięty przez nowoczesną lokomotywę BR285 należącą do LOTOS Kolej. Planowy wyjazd z Poznania o godzinie 8:00 z toru przy peronie 1.
Oba pociągi będą zestawione z wygodnych wagonów piętrowych 2 klasy.

20.07.2014: Kolejny udany weekend z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

DSCF6357Sobotni przejazd pociągami JOANNITAPERŁA był kolejną okazją do przejadu zabytkowym pociągiem z parowozem i wagonami 3 klasy nieczynną linią kolejową do Łagowa i Sieniawy Lubuskiej. Frekwencja dopisała, a pasażerów witaj osobiście Wójt Gminy Łagów wraz z delegacją Urzędu Gminy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego ciekawego przejazdu na naszej stronie w zakładce GALERIA.
Niedziela przyniosła natomiast kolejną wyprawę pociągiem RYBAK do Międzychodu i Sierakowa. W pociągu RYBAK tego lata nie można się nudzić! Pasażerowie tym razem mieli okazję do skorzystania z rejsu rzeką Wartą np. z Wronek do Sierakowa, z Sierakowa do Międzychodu, a takze wokół Międzychodu lub wokół Sierakowa. W tę niesamowitą podróż statkiem Galar pasażerowie wybrali się dzięki pomocy naszych partnerów - Turystyce Rzecznej oraz Oszczenica.pl.


Rejsy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów, a bilety na rejs z Sierakowa do Międzychodu zostały zarezerwowane już na kilka dni przed wyprawą. Już w przyszłą niedzielę wszystkich pasażerów pociągu RYBAK zapraszamy na kolejną atrakcję - tym razem wycieczkę kajakową po Warcie! Wszystkie szczegóły i rezerwacja miejsc na stronie www.oszczenica.pl.

19.07.2014: Już dziś JOANNITA do Łagowa, jutro RYBAK na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie!

3Wakacje w pełni - zatem Turystyka Kolejowa TurKol.pl na wielkopolskich szlakach żelaznych oferuje szeroki wachlarz możliwości. Sobota 19 lipca to dzień przejazdu pociągu JOANNITA na trasie z Wolsztyna do Łagowa i z powrotem, a także dodatkowego pociągu PERŁA na trasie Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów. Skład pociągów to zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni wraz z pięcioma także zabytkowymi wagonami pasażerskimi 3 klasy.
Już w niedzielę nadarzy sie kolejna możliwość odbycia ciekawego wyjazdu na pokładzie pociagu. Piętrowy skład pociągu RYBAK będzie ciągnięty przez nowoczesną lokomotywę BR285 należącą do LOTOS Kolej. Pociągiem tym pasażerowie dotrą na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie, gdzie czeka wiele atrakcji - w tym np. wizyta na hipodromie Stada Ogierów w Sierakowie na trwających tam Dniach Konia lub możliwość... przepłynięcia Wodną Komunikacją Zastępczą po Warcie! Następne weekendy wakacji będą obfitowały w kolejne ciekawe wyjazdy na pokładzie pociagów Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce KALENDARIUM.

17.07.2014: Duże zainteresowanie pierwszym pociągiem międzynarodowym w ramach projektu TurKol.pl!

DSCF2616Rozpoczęta we wtorek 15 lipca rezerwacja biletów na pociąg PARTNER do Lubben cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Informujemy, że według stanu na dzisiaj tj. 17 lipca godz. 14:00 zarezerwowano większość dostępnych biletów - pozostało około 40 wolnych miejsc w przedziałach 8-miejscowych oraz około 40 wolnych miejsc w przedziałach 6-miejscowych (razem ok. 80 osób). Po zakończeniu rezerwacji rozpoczniemy zapisy na liście rezerwowej. Cieszymy sie z dużego zainteresowania przejazdem pociągiem PARTNER.
Jednoczesnie informujemy, że rezerwacja biletów na przejazd pociągami JOANNITA oraz PERŁA w dniu 19 lipca zostanie zakończona dziś tj. 17 lipca br. o godzinie 18:00. W przypadku późniejszego zainteresowania przejazdem tymi pociągami zapraszamy bezpośrednio na pokład danego pociągu i zakup biletów u kierownika pociagu - do wyczeprania wolnych miejsc.

15.07.2014: Pociąg z parowozem już za kilka dni zawita do Łagowa - lubuskiej perły turystycznej!

P5120033Wszystkich miłośników podróży pociągiem retro z prawdziwym parowozem buchającym parą i dymem zapraszamy już w najlbliższą sobotę tj. 19 lipca na przejazd specjalnym pociągiem turystycznym JOANNITA na trasie z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek i Świebodzin do Łagowa i z powrotem. Dodatkowo dla turystów i mieszkańców Łagowa przygotowano dodatkowy przejazd pociągu z Łagowa do Sieniawy Lubuskiej i z powrotem - pod nazwą PERŁA. Pociągi będą zestawione z zabytkowego taboru z wolsztyńskiej parowozowni, w tym parowozu Ol49-69 oraz dwuosiowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Ciekawostką przejazdu jest fakt, że linia kolejowa do Łagowa i Sieniawy Lubuskiej jest nieczynna w ruchu pasażerskim.
Już dziś zapraszamy także na jedną z najciekawszych wypraw na pokładzie pociągu prowadzonego parowozem planowanych przez nas w roku 2014 - przejazd pociągiem z parowozem pod nazwą PIERNIK na trasie z Poznania do Torunia i z powrotem oraz TĘŻNIA z Torunia do Ciechocinka i z powrotem. Pociagi te zaplanowano na 23 sierpnia. Warto zaznaczyć, że skład pociągów zawierał będzie zabytkowe wagony 3 klasy.

14.07.2014: GALAR czyli pociągiem, statkiem, autobusem – niesamowita niedziela w Krainie 100 Jezior!

rybak miedzychod2Zachodnia Wielkopolska obfituje w wiele ciekawych miejsc, do których zapraszamy w niedzielę 20 lipca! Odwiedzimy je pociągiem, pieszo, autobusem i ...statkiem! Zapraszamy na niesamowitą wyprawę dookoła Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego! Pasażerowie wyruszą rano z Poznania pociągiem osobowym do Wronek. Tam nastąpi wejście na pokład statku GALAR, którym uczestnicy wycieczki odbędą przepiękny rejs Wartą do Sierakowa. Turystyka Rzeczna, która jest partnerem projektu, zapowiada niesamowite dwie godziny na wodzie. W Sierakowie specjalnym kursem linii miejskiej 50 pasażerowie udadzą się na plażę nad jeziorem Jaroszewskim. W malowniczej scenerii jeziora będzie można zaznać odświeżającej kąpieli, zjeść obiad oraz na deser pyszne lody.
Po południu zaplanowano powrót do Poznania z Sierakowa na pokładzie pociągu RYBAK, będącym częścią wakacyjnej oferty TurKol.pl. Ogólny opis projektu GALAR dostępny jest na podstronie pociągu RYBAK, a szczegóły i rezerwacja biletów na ofertę GALAR dostępne są na stronie naszego partnera tj. www.Oszczenica.pl.

11.07.2014: Międzynarodowy pociąg PARTNER już za dwa miesiące!

 DSC5967Oferta pociągów turystycznych zaplanowanych przez nas w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dotychczas dotyczyła pociągów realizowanych tylko na terenie Polski. Już we wrześniu zaprosimy Państwa na przejazd pociągiem międzynarodowym do partnerskiego miasta Wolsztyna - tj. do niemieckiego Lubben.
Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące szczegółów wyjazdu. Wiemy już, że pociąg PARTNER będzie uruchomiony w dniu 20 września br. na trasie z Poznania Głównego do Lubben i z powrotem. Pociąg na odcinku od Wolsztyna do Gubina będzie ciągnięty polską lokomotywą parową z parowozowni w Wolsztynie, a na odcinku niemieckim lokomotywą parową z Cottbus. Na odcinku z Poznania do Wolsztyna oraz z Gubina do Poznania przez Wolsztyn będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową. Informujemy jednocześnie, że rozpoczęcie rezerwacji biletów na pociąg PARTNER planowane jest na dzień 15 lipca (wtorek) od godziny 20:00.

10.07.2014: Oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dla dużych i małych!

DSC01333m

Nasz zespół wspólnie z samorządowymi partnerami codziennie pracuje nad przygotowaniem dodatkowych atrakcji, które mają urozmaicić ofertę pociągów turystycznych uruchamianych zarówno z zabytkowymi parowozami np. z parowozem Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni, jak i z nowocześniejszymi lokomotywami np. BR285 należącą do Lotos Kolej. W ramach oferty na najbliższe tygodnie szczególnie polecamy wyprawy pociągiem RYBAK na gościnne Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie - gdzie we wszystkie niedziele wakacji w ramach dodatkowych atrakcji przewidziano ciekawe imprezy, nietypowe zajęcia, rejsy po rzekach i jeziorach, ciekawostki i dodatkowe pociągi (sprzedaż biletów na dworcu w Międzychodzie w dniu przejazdu, na pokładzie pociągów i w CAK Międzychód na tydzień przed przejazdem). Na stronie poświęconej tej ofercie znajdą Państwo szczegółowy harmonogram imprez towarzyszących zaplanowanych na kolejne niedziele wakacji na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim. Kulminacją tych wydarzeń będzie z pewnością II Parada Lokomotyw w Międzychodzie i towarzyszące jej specjalne pociągi (rezerwacja biletów na podstronie, sprzedaż biletów w CAK Międzychód i na pokładzie pociągów). 
Z przykrością informujemy, że z przyczyn związanych z utrudnionym dostępem do infrastruktury kolejowej zmianie ulegnie termin realizacji pociągów zaplanowanych na dzień 26 lipca br. tj. ofert CYSTERS, PAŁUKI, WEŁNA i GONIEC. Pociągi te NIE ZOSTANĄ URUCHOMIONE w pierwotnie planowanym terminie. O nowym terminie poinformujemy na naszej stronie internetowej. Orientacyjny termin ich realizacji to IV kwartał 2014. Przepraszamy serdecznie za wprowadzone zmiany, jednocześnie zapraszając na inne przejazdy w ramach naszej oferty.

09.07.2014: Komunikacja zastępcza w postaci atrakcyjnego rejsu po Warcie!

galarW ramach przejazdu pociągiem RYBAK na odcinku Międzychód - Sieraków, na którym z powodu złego stanu infrastruktury czasowo nie kursują pociągi, a przejazd odbywa się komunikacją zastępczą, w dniu 20 lipca (niedziela) wprowadzona zostanie nowa forma tej komunikacji - Wodna Komunikacja Zastępcza! Rejs odbywać się będzie w jedną stronę, w drugą stronę planujemy przejazdy konno, rowerami lub na pokładzie tradycyjnego autobusu drogowego - trwają ustalenia szczegółowe, o wyniku których poinformujemy Państwa niezwłocznie. Stado ogierów w Sierakowie, setki kilometrów tras dostępnych dla rowerzystów, a także przyjazne dla turystów jeziora czekają na pasażerów!
Mamy nadzieję, że atrakcyjność przejazdu w pełnej relacji pociągu RYBAK tj. z Poznania do Sierakowa i z powrotem przyczyni się do podjęcia przez Państwa decyzji o przyjeździe na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie!
Dalsze szczegóły już wkrótce......a już 13 lipca, czyli w najbliższą niedzielę pasażerowie pociągu RYBAK mają możliwość skorzystania z przejazdu pociągiem dodatkowym LEŚNIK z Międzychodu do Łowynia!

08.07.2014: Już 13 lipca pociągiem RYBAK do Międzychodu i Sierakowa, a pociągiem LEŚNIK do Łowynia!

rybak miedzychod2

Oferta planowych pociągów przyspieszonych RYBAK kursujących we wszystkie niedziele wakacji pomiędzy Poznaniem a Pojezierzem Międzychodzko-Sierakowskim w każdą następną niedzielę będzie wzbogacona o dodatkowe atrakcje. Już w najbliższą niedzielę tj. 13 lipca pasażerowie pociągu RYBAK oraz mieszkańcy regionu będą mieli okazję skorzystać z przejazdu specjalnym pociągiem LEŚNIK na trasie Międzychód - Łowyń - Międzychód! Kolejne niedziele przyniosą kolejne atrakcyjne oferty przygotowywane we współpracy z samorządami Międzychodu, Sierakowa, Przytocznej oraz powiatu międzychodzkiego. Do Międzychodu i Sierakowa warto wybrać się już w najbliższą niedzielę, czeka inauguracyjny przejazd pociągiem specjalnym LEŚNIK do Łowynia! Ale nie tylko...

07.07.2014: W najbliższych tygodniach zapraszamy nad jeziora do Łagowa, Międzychodu i Sierakowa!

joannita 290613Oferta pociągów turystycznych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w roku 2014 jest dostosowana do potrzeb różnych grup pasażerów. Zapraszamy zatem na wyprawę do perły Ziemi Lubuskiej - Łagowa - na pokładzie zabytkowego pociągu z parowozem i wagonami 3 klasy. Pociąg JOANNITA wyruszy na swoją trasę w czasie wakacji w dwie soboty tj. 19 lipca oraz 9 sierpnia. Choć pociąg JOANNITA zaczyna bieg w Wolsztynie, można nim podróżować także z/do Poznania - po przesiadce w Zbąszyniu z/na osobowe pociągi planowe.
W każdą niedzielę wakacji zapraszamy natomiast na pokład wygodnych, planowych pociągów osobowych RYBAK kursujących pomiędzy Poznaniem a Pojezierzem Międzychodzko - Sierakowskim. W Międzychodzie i Sierakowie każdego tygodnia szykowane są dla pasażerów dodatkowe atrakcje - już 13 lipca wybierzemy się pociągiem ciągniętym lokomotywą z Lotos Kolej na dodatkową wycieczkę... szczegóły wkrótce! Przewóz rowerów na pokładzie pociągów RYBAK jest bezpłatny.

06.07.2014: Pociąg RYBAK po raz drugi na wakacyjnym szlaku kolejowym do Międzychodu i Sierakowa!

Rybak miedzychod mini

W ramach wakacyjnej reaktywacji komunikacji kolejowej pomiędzy Poznaniem i Gorzowem Wielkopolskim a Międzychodem i Sierakowem w dniu 6 lipca realizowany jest kolejny przejazd ogólnodostępnego pociągu RYBAK. Pociąg ciągnięty jest jedną z najnowocześniejszych lokomotyw spalinowych w Polsce - BR285 z Lotos Kolej - i jest zestawiony z wagonów piętrowych należących do przewoźnika Przewozy Regionalne. Cieszymy się z rosnącej frekwencji w pociągach RYBAK, a pasażerów którzy jeszcze nie wybrali się na gościnną Ziemię Międzychodzko - Sierakowską zapraszamy serdecznie do zaplanowania wyprawy. Pociąg RYBAK będzie kursował we wszystkie niedziele wakacji letnich! Szczegóły są dostępne na naszej stronie w zakładce RYBAK oraz na oficjalnym profilu pociągu. Przypominamy, że bilety na pociąg RYBAK są dostępne we wszystkich kasach w Polsce oraz bezpośrednio na pokładzie pociągu!

05.07.2014: Po wyprawie na południe Wielkopolski zapraszamy na zachód!

2lokomotywyNie zwalniamy tempa! W ramach kolejnego dnia z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl w sobotę 5 lipca wspólnie z samorządowymi partnerami z Kalisza, Krotoszyna, Krobi oraz z Wielkopolski Gościnnej uruchomiliśmy w sumie 6 ofert dla pasażerów: ZIEMIANIN, PROSNA, FENIKS, BISKUPIANIN, ZAWIADOWCA oraz KOLEJARZ. Pociągi były uruchamiane dwoma składami - zestawem retro z parowozem Ol49 i zabytkowymi wagonami pasażerskimi 3 klasy oraz lokomotywą elektryczną EU07 z zestawem wagonów piętrowych. Szykujemy dla Państwa fotorelację z wizyty w Kaliszu, Krotoszynie i Krobi.
Już w niedzielę 6 lipca zapraszamy natomiast na pokład pociągu RYBAK z Poznania do Międzychodu i Sierakowa. Zachęcamy też do śledzenia wszystkich atrakcji pociągu RYBAK na jego oficjalnym profilu!

04.07.2014: Atrakcje dodatkowe w ramach ofert PROSNA, FENIKS i ZIEMIANIN

DSC00864Organizowane w ramach współpracy z samorządem Miasta Kalisza pociągi PROSNAFENIKS w dniu 5 lipca zaoferują niespotykane dotąd w ofercie dodatkowe atrakcje. Pasażerowie będą mogli zwiedzić najstarsze miasto w Polsce w ramach zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem. Każdy z pasażerów otrzyma kupony rabatowe do wykorzystania tego dnia w wybranych lokalach gastronomicznych w Kaliszu. WYBIERZ KALISZ NA WEEKEND!
W ramach oferty ZIEMIANIN przygotowywanej wspólnie z samorządem powiatu krotoszyńskiego pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić muzeum regionalne w Krotoszynie (wycieczka zorganizowana z przewodnikiem) oraz odbyć spacer po mieście, także z przewodnikiem.
Krobia przygotowała atrakcje związane z kolejną edycją pikniku dworcowego - z występami rękodzielnictwa, kulturą biskupiańską, drezynami i stoiskami gastronomicznymi. Atrakcje są organizowane we współpracy z Urzędem Gminy w Krobi i Wielkopolską Gościnną.
Na wszystkich pasażerów czekają występy orkiestr dętych, pokazy motocykli i zabytkowego autobusu "Ogórek" oraz wiele niespodzianek! 5 lipca zapraszamy na południe Wielkopolski!

03.07.2014: Wybierz się do Międzychodu lub Sierakowa na spokojną niedzielę!

Rybak2906W najbliższą niedzielę 6 lipca zapraszamy na kolejną niedzielną wyprawę na piękne Pojezierze Międzychodzko - Sierakowskie! Pociąg RYBAK zabierze wszystkich chętnych na plaże nad czystymi jeziorami, położonymi w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Na miłośników wędrówek czekają mapy i przewodniki w naszym stoisku na dworcu, a dla zwolenników niedzielnego leniuchowania uruchomiona zostanie miejska komunikacja autobusowa! Zabierze ona wszystkich zarówno na lody na plażę, jak i do Zamku Opalińskich, w którym zobaczyć można np. tajemnicze sarkofagi.
W pociągach RYBAK obowiązuje taryfa osobowa identyczna do taryfy REGIO - bilety są dostępne w rezerwacji internetowej, u konduktora w pociągu oraz w kasach biletowych na dworcach! Pociąg składa się z wagonów piętrowych, a prowadzi go jedna z najnowocześniejszych lokomotyw Bombardier firmy Lotos! To trzeba przeżyć!
Zapraszamy do śledzenia wszystkich atrakcji pociągu RYBAK na oficjalnym profilu pociągu! Warto obejrzeć między innymi reportaż TVP Gorzów Wlkp. na temat tego wakacyjnego połączenia.

02.07.2014: Zapraszamy do Kalisza, Krotoszyna i Krobi na niezapomniane wyprawy kolejowe

DSC00907W najbliższą sobotę w ramach kolejnych kolejowych imprez z Markowym Produktem Turystycznym TurKol.pl zapraszamy na południe Wielkopolski, gdzie będzie można skorzystać z kilku ciekawych ofert. Dla mieszkańców Poznania i okolic przygotowaliśmy oferty PROSNA do Kalisza i ZIEMIANIN do Krobi - większość trasy pasażerowie spędzą na pokładzie pociągu z tradycyjną lokomotywą i wagonami piętrowymi 2 klasy, a na końcowym odcinku na pokładzie pociągów retro - z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni i wagonami 3 klasy z początku XX wieku. Z Wolsztyna i Leszna do Krotoszyna przybędzie pociąg KROTOSZANIN.
Na trasach pomiędzy Kaliszem a Krotoszynem i Krotoszynem a Krobią dostępne będą oferty BISKUPIANIN, FENIKS, KOLEJARZ oraz ZAWIADOWCA. Rezerwacja biletów na dzień 5 lipca możliwa jest na poszczególnych podstronach do czwartku 3 lipca do godziny 15:00, a po jej zakończeniu bezpośrednio na pokładzie pociągów i w namiocie reklamowym TurKol.pl - do wyczerpania miejsc. Oj będzie się działo...!

29.06.2014: Za nami wyprawy pociągami PŁYWAK do Cigacic i Zielonej Góry oraz RYBAK do Międzychodu!

DSC05340W ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 29 czerwca odbyły się kolejne dwie imprezy ze specjalnymi pociągami turystycznymi. Wolsztyński parowóz Ol49-69 wraz z zestawem pięciu wagonów retro przebył ciekawą i nieużywaną w ruchu pasażerskim linię do portu rzecznego w Cigacicach, a także odwiedził Sulechów, Zieloną Górę i Czerwieńsk. Pomimo kłopotów z manewrami po porcie i wynikającego z tego powodu opóźnienia pociągu i pogarszającej się z godziny na godzinę pogody imprezę będziemy wspominali jako udaną.
Drugim pociągiem uruchomionym w dniu 29 czerwca był inauguracyjny przejazd pociągu RYBAK z Poznania do Międzychodu i Sierakowa przez Zbąszynek - w którym oba powyższe pociągi były skomunikowane. Pociąg RYBAK będzie uruchamiany w każdą niedzielę wakacji. Pociąg ten ciągnięty jest przez lokomotywę spalinową i jest złożony z wagonów piętrowych. Ze względu na zły stan infrastruktury na odcinku pomiędzy Międzychodem a Sierakowem kursować będzie kolejowa komunikacja zastępcza.

 

>>> Wcześniejsze komunikaty na stronie głównej TurKol.pl <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2012 i 2013 roku <<<

 

 

 

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości