KATARZYNKI'15, Ikarusem po Poznaniu do stóp ESTAKADY!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Termin kursowania: 21 listopada 2015, sobota

Trasa przejazdu autobusu IKARUSEM po Poznanu do stóp ESTAKADY:
Dworzec kolejowy Poznań Główny (wyjście zachodnie) - Dworzec autobusowy Sobieskiego - stanowisko fotograficzne Poznań Naramowice - Dworzec kolejowy Poznań Wschód - Dworzec autobusowy Sobieskiego - Dworzec kolejowy Poznań Główny (wyjście zachodnie).

Fotograficzna sesja u stóp północnej kolejowej obwodnicy Poznania

 DSC8114
Zapraszamy serdecznie do odbycia wycieczki po Poznaniu na pokładzie autobusu, który do niedawna był standardowym pojazdem w większości miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce, a dziś jest już bardzo rzadko spotykany - czyli Ikarusem 280. Przejazd odbędzie się w dniu 21 listopada w ramach obchodów Dnia Kolejarza, Tramwajarza - przypadającego w dniu ich patronki tj. Świętej Katarzyny (25 listopada). Celowo przejazd zaplanowanio w wolną sobotę poprzedzającą właściwe święto, co pozwala na uczestnictwo w imprezie całym rodzinom w ich wolnym dniu. Specjalnie dla rodzin przygotowano także promocyjną ofertę biletową!

Sesja fotograficzna u stóp ESTAKADY (północnej obwodnicy kolejowej)

ikarus280 przejazdTrasa przejazdu została zaprojektowana w sposób umożliwiający skorzystanie z niego nie tylko mieszkańcom miasta Poznania, ale także osobom przyjezdnym. Przejazd rozpocznie się na przystanku przy zachodnim wejściu kolejowego dworca głównego, po czym autobus przejedzie wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do dworca autobusowego Sobieskiego, skąd po krótkim postoju skieruje się do pierwszej z dwóch głównych atrakcji tego dnia tj. na sesję fotograficzną do stóp północnej obwodnicy kolejowej miasta Poznania na poznańskich Naramowicach. W miejscu tym pasażerowie będą mogli wysiąść z ikarusa i wykonać serię pamiątkowych zdjęć - w tym czasie na estakadzie będzie przejeżdżał specjalny pociąg pasażerski ZIELONY zorganizowany w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl.

Spotkanie IKARUSA i pociągów specjalnych ZIELONY, CZERWONY i CYSTERS!

Wielkopolskie Katarzynki 2015rPo przejeździe pociągu i wykonaniu zdjęć pasażerowie powrócą do autobusu i przejadą nim pod dworzec kolejowy Poznań Wschód, na którym zameldują się tego dnia aż trzy nietypowe pociągi specjalne - w tym jeden z zabytkowym parowozem. Pasażerowie mający ochotę skorzystać z przejazdu zarówno autobusem, jak i zabytkowym pociągiem po przyjeździe na dworzec Poznań Wschód będą mieli okazję zamienić środek transportu i przesiąść się z pociągu do autobusu lub z autobusu do pociągu. Specjalnie w tym celu wprowadzona została tańsza oferta cenowa przejazdu autobusem - tylko w jedną stronę. Po odjeździe pociągów autobus odwiezie pasażerów do dworca autobusowego Sobieskiego oraz na główny dworzec kolejowy. Bilety na przejazd autobusem dostępne są w systemie rezerwacji po naciśnięciu poniższego kółka z napisem REZERWACJA.

Ol49-69 gniezno
Orientacyjny rozkład jazdy przejazdu autobusu IKARUS z okazji KATARZYNEK 2015:
rezerwacja

IKARUSEM po Poznaniu do stóp ESTAKADY  Przyjazd     Odjazd   
Dworzec Główny (wyjście zachodnie) >>> 9:10
Dworzec autobusowy Sobieskiego 9:30 9:40
Okolice estakady kolejowej (Naramowice) 9:50 10:30
Dworzec kolejowy Poznań Wschód 11:00 12:00
Dworzec autobusowy Sobieskiego 12:25 12:30
Dworzec Główny (wyjście zachodnie) 13:00 <<<

Powyższe połączenie autobusowe zostanie uruchomione tylko w dniu 21 listopada tj. w sobotę poprzedzają święto patronki kolejarzy i tramwajarzy Świętej Katarzyny.

ikarus280 profil

Cennik biletów w przedsprzedaży na przejazd autobusem IKARUS po Poznaniu do stóp ESTAKADY:

11 listopada - IKARUSEM po Poznaniu do stóp ESTAKADY CENNIK
Bilet normalny (18-65lat) w jedną / dwie strony 16zł / 26zł
 Bilet ulgowy (4-18, od 65) w jedną / dwie strony 12zł / 16zł
Bilet dla dzieci do 4 lat w jedną / dwie strony  0 zł 
Zestaw Rodzinny (do 4 osób, w tym minimum 2 dzieci) w jedną / dwie strony 32zł / 52zł

Bilety zarezerwowane i sprzedane w pierwszej kolejności mają gwarantowane miejsce siedzące. Informacja o przyznanym gwarantowanym miejscu siedzącym zostanie zawarta na bilecie. Zestaw Rodzinny zawiera bilety dla 3 lub 4 osób, w tym przynajmniej 2 dzieci tzn. osób niepełnoletnich (dwoje dorosłych+dwoje dzieci, dorosły+troje dzieci, dorosły+dwoje dzieci)

Aby zakupić bilety na przejazd IKARUSEM po Poznaniu do stóp ESTAKADY niezbędne jest:

ikarus280 przyczepa- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl po kliknięciu na kółko z napisem REZERWACJA;
-
 Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych! Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną, które będzie dowodem niezbędnym do odbioru biletów na pokładzie autobusu;
- Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- Możliwy jest także osobisty odbiór biletów w Poznaniu w Biurze Obsługi Klienta TurKol.pl.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366. 

ikarus280 srodek

Przejazd IKARUSEM po Poznaniu do stóp ESTAKADY! jest inauguracyjnym przejazdem IKARUSA 280 zakupionego przez Stowarzyszenie Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Pojazd do października 2014 kursował w ramach planowej obsługi komunikacji miejskiej we Wrocławiu. 

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości