POGÓRZE 2016 - Pociągiem z parowozem po Dolnym Śląsku!

IMPREZA TRZYDNIOWA: Od 27 do 29 sierpnia 2016 - od soboty do poniedziałku 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei

Trasa przejazdu: 
Dzień 1: Poznań Gł. - Leszno - Wrocław Główny - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Rudy - Wałbrzych Główny. Dzień 2: Wałbrzych Główny - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra - Wałbrzych Główny. Dzień 3: Wałbrzych Główny - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Zebrzydowa - Węgliniec - Żary - Zielona Góra - Zbąszynek - Poznań.

IMG 4088
Zapraszamy na nostalgiczną wyprawę starymi pociągami prowadzonymi zabytkowym parowozem! Wolsztyńska Parowozownia w 2016 roku dysponuje parowozami typu Ol49 oraz Pt47 - planujemy wykorzystanie jednego z nich do realizacji projektu POGÓRZE. Niestety, z racji ich zabytkowego charakteru nie ma możliwości określenia, który z parowozów pojawi się pod koniec sierpnia na dolnośląskich szlakach. Wszystkie składy będą z pewnością zestawione z różnorodnego pasażerskiego taboru kolejowego - od wagonu 1 klasy z przedziałami 6-osobowymi, poprzez wagony bezprzedziałowe 2 klasy, skończywszy na zabytkowych wagonach retro 3 klasy różnych typów! W ciągu trzech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na ciekawych liniach lokalnych województwa dolnośląskiego, a także częściowo lubuskiego:
POGÓRZE 2016 dzień pierwszy (27 sierpnia, sobota):
Poznań - Leszno - Wrocław Główny - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Główny;
POGÓRZE 2016 dzień drugi (28 sierpnia, niedziela):
Wałbrzych Główny - Jelenia Góra - Piechowice - Szklarska Poręba - Piechowice - Jelenia Góra - Wałbrzych Główny;
POGÓRZE 2016 dzień trzeci (29 sierpnia, poniedziałek): 
Wałbrzych Główny - Jelenia Góra - Lwówek Śl. - Zebrzydowa - Węgliniec - Żary - Zielona Góra - Zbąszynek - Poznań.

Poczuj nostalgię parowej kolei...

IMG 3978POGÓRZE 2016 to zorganizowany, trzyodniowy pobyt na Dolnym Śląsku oraz wyprawy na pokładzie pociągu z lokomotywą parową i wspomagającą lokomotywą spalinową.
Genezą projektu jest zrealizowany po raz pierwszy w 2014 roku czterodniowy projekt NOSTALGIA i coroczna Parada Parowozów. Wiele osób od lat przyjeżdżających do Wolsztyna w czasie parowozowego majowego święta korzysta z okolicznościowych pociągów retro uruchamianych na krótkich trasach wokół Wolsztyna. Projekt POGÓRZE różni się od projektu NOSTALGIA trasami, po których będą podróżować pociągami pasażerowie, wagonami oddanymi do ich dyspozycji (dostępne są wagony 1, 2 i 3 klasy) oraz brakiem noclegów w ofercie - Wałbrzych oraz pobliskie miejscowości takie jak Nowa Ruda, czy Jelenia Góra dysponują bogatą bazą noclegową w różnych standardach, co z pewnością zadowoli każdego podróżującego turystę.
Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie kilkudniowymi przejazdami pociągami z parowozem, a także z roku na rok rosnącą ofertę pociągów turystycznych po Wielkopolsce - postanowiliśmy w 2016 roku przygotować dla miłośników parowozów kilka projektów wielodniowych, w tym projekt trzydniowy - POGÓRZE 2016, w czasie którego pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele niezapomnianych miejsc na kolejowej mapie Dolnego Śląska. 
Zapraszamy serdecznie do przejazdu pociągami specjalnymi w ramach projektu POGÓRZE 2016!

DSC06514

Opis projektu POGÓRZE 2016

kilof2013W pierwszym dniu wyprawy, będącym jednocześnie początkiem ostatniego weekendu wakacji letnich, uczestnicy projektu POGÓRZE 2016 rozpoczynający imprezę w stolicy Wielkopolski będą mieli okazję skorzystać z pociągu na tradycyjnej trasie z Poznania Głównego do Wrocławia Głównego (opcja dodatkowa). W stolicy Dolnego Śląska rozpocznie się właściwa część projektu - to tu podłączony zostanie parowóz, stąd wyruszymy na trasę ku przygodzie. Pierwszy dzień projektu to przejazd do Wałbrzycha i dalej do Głuszycy i Nowej Rudy, w której zaplanowano około 70 minut czasu wolnego. W ramach głównej atrakcji pasażerowie skorzystają dwukrotnie z przejazdu jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce tj. linią w kierunku Kłodzka. Przejazd ze względu na remont torowiska pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem w tym roku odbędzie się z Wrocławia przez Wałbrzych i Głuszycę do Nowej Rudy oraz z powrotem przez Głuszycę do Wałbrzycha. W Wałbrzychu zaplanowano zakończenie przejazdu z parowozem w późnych godzinach popołudniowych.

10092014600W drugim dniu imprezy pasażerowie udadzą się pociągiem prowadzonym zabytkowym parowozem z Wałbrzycha przez Marciszów, Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby Górnej, w której zaplanowano ponad trzy godziny czasu na odpoczynek i zwiedzanie. W sudeckim kurorcie zaplanowano także widowiskowe uzupełnienie wody w parowozie przez straż pożarną. Ciekawy i nostalgiczny przejazd pociągiem kontynuowany będzie popołudniu w kierunku powrotnym tj. do Jeleniej Góry i dalej Wałbrzycha Głównego. Przejazd tym odcinkiem, mamy nadzieję, pozwoli rozkoszować się pasażerom wodokami małych i ciekawych stacyjek, węzłów kolejowych i bocznych linii kolejowych. Ze względu na potrzebę zapewnienia punktualności przejazdu pociągu na odcinku o charakterze górskim i faktu, że parowóz jest pojazdem zabytkowym podjęliśmy decyzję o wsparciu pociągu lokomotywą elektryczną - rozwiązanie to daje znacznie większą gwarancję punktualności przejazdu.

 DSC7551

Ostatni dzień imprezy to między innymi ponowny przejazd z Wałbrzycha do Jeleniej Góry z lokomotywą parową na czele składu. Przebieg trasy zaplanowano przez Marciszów i dalej z Jeleniej Góry do Wlenia i Lwówka Śląskiego (tu zaplanowano blisko trzygodzinny czas wolny dla pasażerów), a także dalej przez stacje Zebrzydowa i Węgliniec, do Żar, Zielonej Góry i dalej przez Zbąszynek do Poznania. Mamy nadzieję, że pasażerowie, po powrocie z wycieczki w ostatnim dniu projektu POGÓRZE 2016, będą mieli wiele nowych kolejowych wspomnień. Wolsztyński parowóz to marka sama w sobie - warto skorzystać z przejazdu pociągami ciągniętymi przez tę "wiekową lokomotywę" na pięknych szlakach Dolnego Śląska.

Cennik biletów w ofercie POGÓRZE 2016:

Bilety na wyprawę POGÓRZE 2016 w dniach pomiędzy 27 a 29 sierpnia są biletami ryczałtowymi, obowiązują w ramach całego planu imprezy niezależnie od długości trasy i wybranych odcinków przejazdu, na jakich podróżują pasażerowie. W przypadku rezygnacji przez pasażera z przejazdu pociągiem na wybranym odcinku nie przewiduje się częściowych zwrotów kosztów. 
rezerwacja

27, 28 i 29 sierpnia 2016 POGÓRZE Cennik 
Bilet normalny pakiet 3 dni 299,00zł
Bilet szkolny (od lat 4) 37% pakiet 3 dni 188,37zł
Bilet student 51% pakiet 3 dni 146,51zł
Bilet SENIOR (od lat 65) pakiet 3 dni 269,00zł
Bilet do 4 lat pakiet 3 dni 0,00zł
dopłata WYJAZD/PRZYJAZD z/do Poznania od osoby 20,00zł
dopłata WAGON ze STOLIKAMI 3 klasa od osoby 30,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.
UWAGA: Rezerwacja biletów została zakończona. W celu zakupu biletów (do wyczerpania wolnych miejsc) zapraszamy na pokład pociągu w dniu przejazdu. 

16022015910

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

Procedura zakupu biletów:

IMGP3985- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o miejscówkach w pociągu. Odbiór biletów nastąpi na pokładzie pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Układ wagonów w składzie pociągów w ramach projektu POGÓRZE 2016:  

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w dniach od 27 do 29 sierpnia 2016 roku przewiozą podróżnych wokół Dolnego Śląska.

Pogórze16

Wagony pociągu oznaczone kolejnymi numerami 1,2,3,4 i 5 będą zabytkowymi wagonami 3 klasy. Wagony o numerach 6,7 i 8 będą wagonami o o podwyższonym standardzie tj. będzie to wagon przedziałowy z przedziałami 6-osobowymi (wagon nr 6) oraz wagony bezprzedziałowe 2 klasy. W pociągu będzie znajdował się wagon nr 8 - wagon ze stoiskiem kawowym - dostępnym w czasie podróży dla pasażerów. 

Szczegółowe rozkłady jazdy:

Pasażerowie podróżujący w ramach projektu POGÓRZE 2016 będą korzystać z pociągów, które w poszczególnych dniach będą także dostępne w ramach jednorazowych biletów dla innych pasażerów. Cena w pakiecie POGÓRZE 2016 jest niższa od sumy biletów na poszczególne pociągi o kilkanaście procent. Zaplanowaliśmy także dodatkowe atrakcje tylko dla pasażerów oferty POGÓRZE 2016.
Szczegółowe rozkłady jazdy w dniach 27-29 sierpnia 2016 dostępne są na stronach poszczególnych projektów jednodniowych, w tym m.in. KILOF, LICZYRZEPA oraz BÓBR.

Dostępność biletów:

Bilety na trzydniową wyprawę POGÓRZE 2016 są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

10092014635

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości