KILOF'16, Pociągiem w Sudety!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

KILOF Trasa: Poznań Gł. - Leszno - Rawicz - Wrocław Gł. - Jaworzyna Śl. - Wałbrzych Gł. - Nowa Ruda.
Nowa Ruda - Wałbrzych Gł. - Jaworzyna Śl. - Wrocław Gł. - Rawicz - Leszno - Kościan - Poznań Gł.
SOWA: Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda

Termin kursowania: 27 sierpnia 2016, sobota

 DSC6695b

Pociąg KILOF to kolejna z imprez Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dostępnych dla pasażerów chętnych przeżyć niezapomnianą przygodę. Nasi goście skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę parową z Wolsztyńskiej Parowozowni PKP Cargo oraz wspomagającą lokomotywę spalinową. Punktem docelowym będzie przejazd linią kolejową Kłodzko - Wałbrzych - na odcinku Wałbrzych - Głuszyca - Nowa Ruda i z powrotem. Ze względu na remont odcinka linii kolejowej Wrocław - Kłodzko i całkowite jej zamknięcie w okresie wakacji 2016 roku bieżąca edycja pociągu KILOF będzie różnić się od poprzednich. Oferta pobytu w Nowej Rudzie została dostosowana do możliwości czasowych i technicznych przejazdu, po zeszłorocznym sukcesie oferty zaplanowano dodatkowe atrakcje w postaci wizyty w prawdziwej kopalni węgla kamiennego! Zmianie ulegnie część trasy przejazdu pociągu. KILOF trasę powrotną pokona tą samą linią, co w pierwszym kierunku, czyli przejazd odbędzie się z pominięciem Kłodzka.
Pasażerowie pociągu KILOF zobaczą jedne z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na Dolnym Śląsku.
Tak było np. w 2012 roku - zapraszamy do wspomnienia ciekawej i niezwykle malowniczej trasy przejazdu pociągu KILOF.
Zasoby internetowe są wzbogacane przez wielu uczestników przejazdu fantastycznymi materiałami np:

<<< FILM1 >>> autor: mariuszekk1
<<< FILM2 >>> autor: mpgl1kolej

<<< FILM3 >>> autor: Hawk001987

Poniższą fotorelację przygotował dla Państwa Szymon Szaumkessel.


Zapraszamy także do przeczytania archiwalnych RELACJI z przejazdu pociągu KILOF w latach 2011 - 2015.
 DSC6587

Pociąg turystyczny KILOF w Sudety:

DSC 0271Na zakończenie wakacji zapraszamy wszystkich serdecznie w Sudety na wyjazd pociągiem turystycznym spod znaku TurKol.pl. Pociąg KILOF wyruszy z Poznania we wczesnych godzinach poranych, zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Kościan, Leszno, Rawicz oraz Wrocław. Celem przejazdu będzie pokonanie jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce - na odcinku Wałbrzych - Głuszyca - Nowa Ruda. Na trasie czekają na pasażerów pociągu liczne atrakcje i niespodzianki. W okolicach Nowej Rudy będziemy podziwiać architektoniczne perełki - tunele wydrążone w górach oraz mosty i wiadukty na linii kolejowej przerzucone nad dolinami. Wartym obejrzenia będzie także z całą pewnością wyremontowany dworzec główny we Wrocławiu. Zaplanowano kilkunastominutowy postój w celu jego pobieżnego zwiedzenia!
Pociąg KILOF poprowadzony zostanie parowozem Ol49 z Wolsztyńskiej Parowozowni wraz ze wspomaganiem lokomotywy spalinowej. DSC 0380
KILOF w roku 2016 na terenie województwa dolnośląskiego pojedzie nieznacznie zmienioną trasą względem lat poprzednich, tzn. od Wrocławia Gł. najpierw przez Jaworzynę Śląską i Wałbrzych Główny do Głuszycy i dalej do Nowej Rudy oraz dokładnie tą samą trasą z powrotem - z pominięciem Kłodzka Głównego i Kamieńca Ząbkowickiego. Powodem zmiany trasy powrotnej jest remont odcinka Kłodzko - Kamieniec Ząbkowicki - Wrocłąw Główny i całkowity brak możłiwości przejazdu odcinkiem tej linii.
W celu uniknięcia nieprzyjemnych opóźnień przewidziano dość wczesny poranny wyjazd pociągu. Dodatkowo na odcinku z Poznania Głównego do Wrocławia Głównego skład pociągu KILOF będzie ciągnięty TYLKO przez lokomotywę spalinową.  Parowóz z dodatkowymi wagonami będzie oczekiwał we Wrocławiu Głównym - skąd poprowadzi pociąg w kierunku Wałbrzycha i dalej Głuszycy, Nowej Rudy i z powrotem do Wrocławia tą samą trasą. Takie rozwiązanie umożliwi znacznie wcześniejszy dojazd w górskie rejony trasy, co znacząco poprawi utrzymanie planowego rozkładu jazdy pociągu, zwłaszcza na jego powrotnym odcinku. Zależy nam szczególnie na zapewnieniu pasażerom komfortowego i zgodnego z rozkładem jazdy przejazdu tym niesamowitym pociągiem!

Atrakcje dodatkowe

DSC 0019W ramach przejazdu pociągiem KILOF pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez naszych samorządowych partnerów na kilku dolnośląskich stacjach położonych na trasie przejazdu pociągu. Ważnym punktem programu przejazdu pociągu będzie z całą pewnością możliwość podziwiania uzupełniania wody w tendrze parowozu na stacji w Nowej Rudzie. Zaplanowano tam dłuższe postoje, w czasie których pasażerowie będą mogli wyjść z wagonów i na żywo podziwiać zmagania strażaków "gaszących pragnienie" parowozu.
Ciekawy z punktu widzenia pasażerów może być także przejazd przez Wrocław - warto z okien pociągu obejrzeć miasto mijane po obu stronach linii kolejowej. Dużą atrakcją będzie także wieczorny, postój we Wrocławiu pozwalający na zapoznanie się z efektami remontu tego pięknego, zabytkowego budynku. Zapewniamy, że efekt jest imponujący!
Podobnie jak w latach poprzednich główną atrakcją projektu w roku 2016 będzie natomiast wizyta w Nowej Rudzie i w zabytkowej kopalni węgla kamiennego!
DSC 0351Jedną z największych atrakcji przejazdu pociągu KILOF w dniu 27 sierpnia 2016 roku będzie możliwość oglądania niesamowitych krajobrazów z okien pociągu na przepięknej linii kolejowej pomiędzy Kłodzkiem a Wałbrzychem. Pociąg zatrzyma się tu na stacji w Nowej Rudzie, gdzie zaplanowano przejście pasażerów na uroczy rynek. Wydłużyliśmy zaplanowany postój w tym gościnnym miasteczku, aby umożliwić spokojne podziwianie tego uroczego miasteczka, będzie także czas na odwiedzenie kawiarenek i sklepików z pamiętkami! Mamy nadzieję, że czasu wystarczy pasażerom pociągu nie tylko na niespieszne wojaże, ale także na posiłek. Warto odbyć podróż KILOFem, choćby z powodu wizyty w Nowej Rudzie i przejazdu na wysokich pięknych wiaduktach czy tunelami wydrążonymi w litej skale.

Warianty udziału w imprezie KILOF 2016
W ramach oferty przejazdu pociągiem KILOF w roku 2016 przygotowaliśmy dla Państwa trzy cztery warianty uczestnictwa. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z oferty przejazdu lokalnego w ramach pociągu SOWA.
KILOF STANDARD (BILETY W 1 i 2 KLASIE ZOSTAŁY SPRZEDANE)
Pierwszy z nich (KILOF STANDARD) to oferta przejazdu pociagiem na całej dostępnej trasie tj. z Poznania przez Wrocław, Wałbrzych do Nowej Rudy (z przejazdem po 5 niesamowitych wiaduktach kolejowych i tunelu w Bartnicy), przynajmniej trzygodzinny czas wolny w Nowej Rudzie oraz powrót tą samą trasą tj. Nowa Ruda - Głuszyca - Wałbrzych - Wrocław - Poznań. Przejazd pociągu na odcinku od Wrocławia do Nowej Rudy oraz z Nowej Rudy do Wałbrzycha zaplanowany jest z parowozem i lokomotywą spalinową, a na pozostałej trasie tylko z lokomotywą spalinową.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF STANDARD to 119,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.
KILOF KOPALNIA (BILETY W OPCJI KOPALNIA ZOSTAŁY SPRZEDANE)
Drugi wariant oferty (KILOF KOPALNIA) to przejazd na tej samej trasie tj. z Poznania przez Wrocław, Wałbrzych do Nowej Rudy. Pobyt w Nowej Rudzie wiąże się z atrakcją główną w postaci wizyty w zabytkowej kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. W ramach tej oferty wejście do kopalni jest wliczone w cenę przejazdu. W celu przyspieszenia dotarcia do kopalni na pasażerów oczekiwać będzie autobus, który przewiezie ich ze stacji kolejowej bezpośrednio do kopalni.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF KOPALNIA to 139,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.
KILOF RETRO
 DSC7742Trzecim wariantem oferty (KILOF RETRO) jest nowość na górskich szlakach Turystyki Kolejowej TurKol.pl czyli przejazd w zabytkowych wagonach pasażerskich z lat 30-tych XX wieku! Pasażerowie, którzy wybiorą tę opcję skorzystają z przejazdu pociągiem na trasie Wrocław Główny - Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Główny - Głuszyca - Nowa Ruda - w zabytkowym pociągu oraz na pokładzie planowego bezpośredniego pociągu pasażerskiego Kolei Dolnośląskich w kierunku powrotnym (odjazd z Nowej Rudy 16:30).
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF RETRO to 119,00zł. (Cena zawiera koszt biletu na powrotny pociąg Kolei Dolnośląskich). Obowiązują ulgi ustawowe.
KILOF KOMBI
Mając na względzie duże zainteresowanie ze strony pasażerów przejazdem pociagiem KILOF i szybkim wyczerpaniem puli wolnych miejsc wprowadziliśmy dodatkową ofertę kombinowaną przejazdu pociagiem KILOF na całej trasie z Poznania do Nowej Rudy i z powrotem. Przejazd w ramach oferty KILOF KOMBI zakłada podrózówanie w piętrowym wagonie 2 klasy na odcinku pomiędzy Poznaniem a Jaworzyną Śląską oraz w wagonie 3 klasy na odcinku Jaworzyna Śląska - Nowa Ruda. Przejazd powrotny odbędzie się w tych samych wagonach co w pierwszą stronę.
Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie KILOF KOMBI to 119,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.

SOWA
Oferta dodatkowa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Nowej Rudy i okolic. Przejazd pociągu SOWA zaplanowano w lokalnej relacji z Nowej Rudy do Wałbrzycha Głównego i z powrotem. Na odcinku do Wałbrzycha w skladzie pociągu zaplanowano parowóz, lokomotywę spalinową oraz wagony 1,2 i 3 klasy, w kierunku powrotnym lokomotywę spalinową z wagonami 1 i 2 klasy.

Cena biletów normalnych na przejazd w ofercie SOWA to 49,00zł. Obowiązują ulgi ustawowe.
W okresie do 30 czerwca włącznie obowiązuje oferta promocyjna na przejazd pociągiem SOWA.

Warianty oferty trasa przejazdu tabor  kopalnia autobus cena
KILOF STANDARD Poznań-Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław-Poznań 1/2kl nie nie standardowa
KILOF KOPALNIA Poznań-Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław-Poznań 1/2kl tak tak dopłata 20zł/os
KILOF RETRO Wrocław-Nowa Ruda (+KD Nowa Ruda-Wrocław)  3kl nie nie standardowa
KILOF KOMBI Poznań-Wrocław-Nowa Ruda-Wrocław-Poznań 2 i 3kl nie nie standardowa
SOWA Nowa Ruda - Wałbrzych - Nowa Ruda tak
nie nie odcinkowa

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg KILOF są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.rezerwacja

27 sierpnia 2016 KILOF cennik: RETRO 3kl i KOMBI 2 i 3kl
Bilet normalny w obie strony 119,00zł
Bilet szkolny 37% (od 4 lat) w obie strony 74,97zł
Bilet student 51% w obie strony 58,31zł
Bilet SENIOR (od 65 lat) w obie strony 109,00zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 2*119,00+49,77=287,77zł
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 2*119,00+2*49,77=337,54zł
DOPŁATY: \/ \/
opcja KOPALNIA od osoby dopłata 20,00 zł
opcja POZNAŃ + 3 KLASA od osoby dopłata 20,00zł
opcja PRZEDZIAŁ 1 KLASY od osoby NIEDOSTĘPNA (sprzedana)
27 sierpnia 2016 SOWA cennik standard 
normalny/szkolny/student w obie strony 49,00zł/30,87zł/24,01zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Fakt potrzeby wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.
UWAGA: Rezerwacja biletów została zakończona. W celu zakupu biletów (do wyczerpania wolnych miejsc) zapraszamy na pokład pociągu w dniu przejazdu. 

Procedura zakupu biletów

DSC06547- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366
.

Dokumenty do pobrania w pdf:
- Regulamin uczestnictwa w imprezie TurKol.pl;

Rozkład jazdy pociągu turystycznego KILOF 2016 zaakceptowany przez PKP PLK:

KILOF 27 SIERPNIA 2016    Przyjazd        Odjazd    
Poznań Główny  >>> 4:48
Kościan 5:42 5:43
Leszno 6:08 6:10
Rawicz 6:35 6:36
Wrocław Główny 7:51 8:33
Jaworzyna Śląska 9:28 9:48
Wałbrzych Główny 10:30 11:23
Głuszyca 11:38 11:48
Nowa Ruda 12:30 <<<
Wizyta w kopalni-muzeum ok 13:00 ok 15:00
Nowa Ruda >>> 17:31
Głuszyca 18:03 18:04
Wałbrzych Główny 18:20 18:40
Jaworzyna Śląska 19:15 19:55
Wrocław Główny 20:40 21:01
Rawicz 21:52 21:54
Leszno 22:31 22:38
Poznań Główny 23:58 <<<
SOWA 27 SIERPNIA 2016 Przyjazd Odjazd
Nowa Ruda >>> 14:00
Wałbrzych Główny 15:20 15:45
Nowa Ruda 17:00 <<<

Skład pociągu KILOF w dniu 27 sierpnia 2016:

DSC 0556Prezentujemy Państwu schemat wagonów pociągu turystycznego KILOF, który będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę z wolsztyńskiej parowozowni oraz wspierającą zabytkowy parowóz lokomotywę spalinową.  
Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie mając na względzie ulżenie w ciężkiej pracy na górskich odcinkach trasy parowozu ciągnącego przecież skład złożony w sumie z 7 wagonów.
Na odcinku z Poznania Głównego do Wrocławia Głównego skład będzie ciągnięty tylko przez lokomotywę spalinową. We Wrocławiu na przodzie pociągu podłączona zostanie lokomotywa parowa oraz zestaw zabytkowych wagonów pasażerskich. Parowóz pociągnie skład przez Wałbrzych do Nowej Rudy. 
DSC 0642Zaplanowano tu dodatkowe atrakcje zgodnie z wybranym wariantem oferty. Na powrotnym odcinku trasy przejazdu pociągu KILOF skład pociągu złożony będzie z trzech wagonów pasażerskich i lokomotywy spalinowej oraz parowozu i trzech wagonów retro. Pociąg pokona trasę do Głuszycy i Wałbrzycha, dalej przez Jaworzynę Śl. do Wrocławia i dalej do Poznania Gł. P
arowóz wraz z wagonami retro zostanie w Wałbrzychu, skąd następnego dnia wyruszy z pociągiem LICZYRZEPA do Szklarskiej Poręby.

 Kilof16

Układ wagonów pociągu turystycznego KILOF będzie przedstawiał się następująco: Wagony nr 1, 2 i 3  będą zabytkowymi wagonami 3 klasy (w składzie pociągu tylko na odcinku Wrocław - Wałbrzych - Nowa Ruda - Wałbrzych). Wagony nr 5 i 6 będą przedziałowymi wagonami pasażerskimi 1 klasy, wagon 4 będzie bezprzedziałowym wagonem pasażerskim 2 klasy. W składzie pociągu znajdzie się także dodatkowy wagon piętrowy nr 7. Wszystkie wagony w składzie pociągu KILOF będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).  

 DSC06375

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości