LICZYRZEPA'16, Pociągiem do Szklarskiej Poręby!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

LICZYRZEPA: Trasa: Wrocław Gł. - Wałbrzych Gł. - Jelenia Góra - Piechowice - Szklarska Poręba Górna.
Szklarska Poręba Górna - Piechowice - Jelenia Góra - Wałbrzych Gł. - Wrocław Gł.
JÓZEFINA: Szklarska Poręba Górna - Piechowice - Szklarska Poręba Górna

Termin kursowania: 28 sierpnia 2016, niedziela

 DSC6391

Pociąg LICZYRZEPA to drugi dzień projektu POGÓRZE, czyli wyprawy na pokładzie pociągu z zabytkowym składem pociągu w Sudety. Nasi goście skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę parową z Wolsztyńskiej Parowozowni PKP Cargo oraz wspomagającą lokomotywę spalinową, na pokładzie wagonów 1, 2 i 3 klasy. Punktem docelowym będzie przejazd linią kolejową z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby oraz sama Szklarska Poręba Górna.
Oferta pobytu w Szklarskiej Porębie Górnej została ustalona na ponad 3 godziny, wspólnie z lokalnym samorządem planowane są dodatkowe atrakcje.

Pociąg turystyczny LICZYRZEPA w Sudety

Na zakończenie wakacji zapraszamy wszystkich serdecznie w Sudety na wyjazd pociągiem turystycznym spod znaku TurKol.pl. Pociąg LICZYRZEPA wyruszy z Wrocławia w godzinach poranych, zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Jaworzyna Śląska i Wałbrzych Miasto, Wałbrzych Główny. Celem przejazdu będzie pokonanie jednej z najciekawszych, górskich linii kolejowych w Polsce - na odcinku Jelenia Góra - Piechowice - Szklarska Poręba Górna. W Szklarskiej Porębie zaplanowano ponad trzygodzinny postój w celu umożliwienia pasażerom odwiedzenia tego gościnnego miasteczka.
Pociąg LICZYRZEPA poprowadzony zostanie parowozem Ol49 z Wolsztyńskiej Parowozowni wraz ze wspomaganiem lokomotywy spalinowej. W celu uniknięcia nieprzyjemnych opóźnień przewidziano dość wczesny poranny wyjazd pociągu. Dodatkowo na początkowym oraz końcowym odcinku pomiędzy Wrocławiem a Wałbrzychem skład pociągu LICZYRZEPA będzie ciągnięty TYLKO przez lokomotywę spalinową.  Parowóz pozostanie w Wałbrzychu - będzie oczekiwał do następnego dnia, kiedy wyruszy w kolejną trasę w kierunku Lwówka Śląskiego - jako pociąg BÓBR. Zależy nam szczególnie na zapewnieniu pasażerom komfortowego i zgodnego z rozkładem jazdy przejazdu tym niesamowitym pociagiem!

 DSC6396
Atrakcje dodatkowe

W ramach przejazdu pociągiem LICZYRZEPA pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez naszych samorządowych partnerów na kilku dolnośląskich stacjach położonych na trasie przejazdu pociągu. Ważnym punktem programu przejazdu pociągu będzie z całą pewnością możliwość podziwiania uzupełniania wody w tendrze parowozu na stacji w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, czy Lwówku Śląskim. Zaplanowano tam dłuższe postoje, w czasie których pasażerowie będą mogli wyjść z wagonów i na żywo podziwiać zmagania strażaków "gaszących pragnienie" parowozu.
Ciekawy z punktu widzenia pasażerów może być także przejazd przez górskie odcinki linii kolejowych, zwłaszcza na odcinku od Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby oraz od Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg LICZYRZEPA są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.rezerwacja

28 sierpnia 2016 LICZYRZEPA cennik standardowy 2kl/ 3kl 
Bilet normalny w obie strony 119,00zł 
Bilet szkolny 37% w obie strony 74,97zł 
Bilet student 51% w obie strony 58,31zł 
Bilet SENIOR (od 65) w obie strony 109,00zł 
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 2*119,00+49,77=287,77zł 
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 2*119,00+2*49,77=337,54 
opcja PRZEDZIAŁ 1 KLASY od osoby 20,00 zł / os
odc.Wałbrzych Gł.-SzP i z powr. w obie strony 99,00zł / NORM. 2kl lub 3kl
odc.Jelenia Góra-SzP i z powr. w obie strony 69,00zł / NORM. 2kl lub 3kl
28 sierpnia 2016 JÓZEFINA cennik standard 
norm/szkolny/student w obie strony 39,00zł/24,57zł/19,11zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Fakt potrzeby wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.
UWAGA: Rezerwacja biletów została zakończona. W celu zakupu biletów (do wyczerpania wolnych miejsc) zapraszamy na pokład pociągu w dniu przejazdu. 

Procedura zakupu biletów

DSC06492- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366
.

Dokumenty do pobrania w pdf:
- Regulamin uczestnictwa w imprezie TurKol.pl;

Rozkład jazdy pociągu turystycznego LICZYRZEPA 2016 zaakceptowany przez PKP PLK:

LICZYRZEPA 28 SIERPNIA 2016    Przyjazd        Odjazd    
Wrocław Główny >>> 7:27
Jaworzyna Śląska 8:14 8:32
Wałbrzych Główny 9:12 9:13
Marciszów 9:46 9:47
Jelenia Góra 10:10 10:40
Piechowice 11:06 11:20
Szklarska Poręba Górna 12:15 <<<
Szklarska Poręba Górna >>> 17:15
Piechowice 17:38 17:53
Jelenia Góra 18:15 18:16
Wałbrzych Główny 19:16 19:17
Jaworzyna Śląska 19:55 20:30
Wrocław Główny 21:39 <<<
JÓZEFINA 28 SIERPNIA 2016 Przyjazd Odjazd
Szklarska Poręba Górna >>> 14:00
Piechowice 14:30 15:52
Szklarska Poręba Górna 16:35 <<<

Skład pociągu LICZYRZEPA w dniu 28 sierpnia 2016:

DSC 0599Prezentujemy Państwu schemat wagonów pociągu turystycznego LICZYRZEPA, który zostanie pociągnięty przez zabytkową lokomotywę z wolsztyńskiej parowozowni serii Ol49 oraz wspierającą zabytkowy parowóz lokomotywę spalinową. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie mając na względzie ulżenie w ciężkiej pracy na górskich odcinkach trasy parowozu ciągnącego skład złożony w sumie z 6 wagonów. Z Wrocławia do Wałbrzycha skład pociągu złożony z trzech wagonów 1 i 2 klasy będzie ciągnięty przez lokomotywę spalinową. W Wałbrzychu do składu podłączona zostanie lokomotywa parowa Ol49 oraz trzyn zabytkowe wagony 3 klasy. Skład z dwoma lokomotywami i 6 wagonami przemierzy trasę z Wałbrzycha przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej. 
DSC 0642W Szklarskiej Porębie zaplanowano zmianę kierunku jazdy. 
W dalszą drogę pociąg wyruszy z parowozem na początku składu ustawionym "tendrem naprzód" oraz z lokomotywą elektryczną na końcu pociągu. Ponownie na odcinku Wałbrzych Główny - Wrocław Główny pociąg będzie ciągnięty samodzielnie przez lokomotywę spalinową, parowóz i wagony 3 klasy zostaną odczepione w Wałbrzychu
.

 Liczyrzepa16

Układ wagonów pociągu turystycznego LICZYRZEPA będzie przedstawiał się następująco: Wagony nr 1, 2 i 3 będą zabytkowymi wagonami 3 klasy (w składzie pociągu tylko na odcinku Wałbrzych Główny - Szklarska Poręba Górna - Wałbrzych Główny). Wagon nr 4 i 5 będzie przedziałowym wagonem pasażerskim 1 klasy, wagon nr 4 będzie bezprzedziałowym wagonem pasażerskim 2 klasy. Wszystkie wagony w składzie pociągu LICZYRZEPA będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami

.

 10092014631

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości