NOSTALGIA' 2017 - Pociągiem z parowozem po Dolnym Śląsku!

Terminy kursowania: 
Wszystkie lub wybrane spośród dni 1, 2 i 3 maja 2017

Trasy przejazdu: z Wolsztyna przez Leszno, Głogów, Żagań, Węgliniec i Lubań Śląski do Jeleniej Góry, z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry i z powrotem, z Jeleniej Góry przez Wleń, Lwówek Śląski, Zebrzydową, do Zgorzelca i z powrotem przez Gryfów Śląski, ze Zgorzelca do Turoszowa i z powrotem, z Jeleniej Góry przez Wałbrzych Główny, Strzegom, Jawor do Legnicy, z Legnicy do Złotoryi i Jerzmanic Zdroju oraz z powrotem do Legnicy, a także przez Lubin, Rudną, Głogów i Leszno do Wolsztyna.

OrganizatorTurystyka Kolejowa TurKol.pl

 DSC6727

Zapraszamy do nostalgicznej przejażdżki pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni w czasie majowego "długiego weekendu" na liniach kolejowych Dolneo Śląska. W dniach 1, 2 i 3 maja na wszystkich chętnych czeka kilka specjalnych, historycznych pociągów prowadzonych zabytkowym parowozem!!! 

Zapraszamy do nostalgicznej wyprawy starymi pociągami prowadzonymi zabytkowymi parowozami! W ciągu trzech dni tzw "długiego weekendu majowego" pasażerowie odwiedzą na pokładzie zabytkowego pociągu kilkadziesiąt stacyjek, w większości umiejscowionych na liniach lokalnych województwa dolnośląskiego i częściowo lubuskiego:
NOSTALGIA 2017 dzień pierwszy (1 maja):
Wolsztyn - Leszno - Głogów - Żagań - Węgliniec - Lubań Śląski - Jelenia Góra - Kamienna Góra - Jelenia Góra;
NOSTALGIA 2017 dzień drugi (2 maja):
Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski - Zebrzydowa - Węgliniec - Zgorzelec - Turoszów - Zgorzelec - Mikułowa - Lubań Śląski - Gryfów Śląski - Jelenia Góra;
NOSTALGIA 2016 dzień trzeci (3 maja):
Jelenia Góra - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Strzegom - Jawor - Legnica - Złotoryja - Jerzmanice Zdrój - Złotoryja - Legnica - Lubin - Rudna - Głogów - Leszno - Wolsztyn;

Poczuj nostalgię parowej kolei...
 DSC7551NOSTALGIA 2017 to zorganizowany, trzydniowy pobyt na Dolnym Śląsku oraz wyprawy na pokładzie pociągu retro z lokomotywą parową po Dolnym Śląsku oraz częściowo Ziemi Lubuskiej. Standardowo w ramach pakietu pasażerowie mają zapewnione tylko przejazdy pociągami - noclegi do zabezpieczenia we własnym zakresie!
Genezą projektu była coroczna Parada Parowozów, która już po raz 24. odbędzie się w Wolsztynie - na przełomie kwietnia i maja. Wiele osób od lat przyjeżdżających do Wolsztyna w czasie parowozowego majowego święta korzysta z okolicznościowych pociągów retro uruchamianych na krótkich trasach wokół Wolsztyna. Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie tymi przejazdami, a także z roku na rok rosnącą ofertę pociągów turystycznych po Wielkopolsce - śladem lat poprzednich postanowiliśmy w 2017 roku przygotować dla miłośników parowozów projekt trzydniowy, w czasie którego pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele często zapomnianych miejsc na kolejowej mapie - tym razem poza Wielkopolsą tj. na Dolnym Śląsku oraz częściowo także na Ziemi Lubuskiej. 

Warianty udziału w projekcie NOSTALGIA 2017

Pasażerowie korzytający z przejazdów pociągami pod parą w ramach projektu NOSTALGIA 2017 mają możliwość wyboru kilku opcji udziału - poczynając od standardowego przejazdu wszystkimi pociągami w ramach zorganizowanej grupy, przez wszystkie 3 dni (oferta ta jest najkorzystniejsza finansowo). Istnieje także możliwość wyboru jednego z sześciu cząstkowych przejazdów na pokładzie pociągu BÓBR, BOLKO, PIERŚCIEŃ, GRANICA, KACZAWA oraz SKARB w poszczególnych dniach pomiędzy 1 a 3 maja. Zapraszamy serdecznie do przejazdu historycznymi pociągami specjalnymi w ramach projektu NOSTALGIA 2017!

20160827 153537

Opis projektu NOSTALGIA 2017

20160829 161242W pierwszym dniu imprezy pasażerowie korzystający z oferty NOSTALGIA 2017 wyruszą na pokładzie pociągu ciągniętego przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, zestawionego z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z lat 70-tych XX wieku na wyprawę ku przeszłości. Na trasie z Wolsztyna do Jeleniej Góry pokonają wiele róznych zakątków odwiedzając między innymi Leszno, Wschowę i Głogów (tu nastąpi wjazd na odcinek linii nieczynnej), dalej przez Szprotawę do Żagania, skąd dalsza podróż odbywać się będzie mało uczęszczanym odcinkiem sieci kolejowej do Węglińca oraz dalej podgórskim odcinkiem przez Lubań Śląski i Gryfów Śląski do Jeleniej Góry. Dodatkowym elementem podróży będzie przejazd do Kamiennej Góry i z powrotem.

20160829 111904W drugim dniu imprezy zaplanowano przejazd pociągiem specjalnym na okólnej linii przez przepiękne tereny podgórskie Dolnego Śląska. Pasażerowie odbędą podróż na pokłądzie zabytkowego pociągu zatrzymując się między innymi na stacjach w Lwówku Śląsku, Zgorzelcu, Lubaniu Śląskim i Gryfowie Śląskim. W czasie gdy część pasażerów będzie chciała skorzystać z przejścia granicznego w Zgorzelcu w celu wyprawy przez most graniczny do Goerlitz druga cząść pasażerów będzie miała okazję odbyć dodatkową wyprawę na trasie ze Zgorzelca do Turoszowa i z powrotem.

20160828 081737W ostatnim dniu imprezy pasażerowie udadzą się pociągiem prowadzonym zabytkowym parowozem w podróż powrotną z Jeleniej Góry do Wolsztyna - odwiedzając kolejne miejscowości położone na przepięknych krajobrazowo terenach Dolnego Śląska. Pociąg zatrzyma się między innymi w Włąbrzychu, Jaworzynie Śląskiej, Strzegomiu i Jaworze oraz Legnicy, w Lubinie i Rudnej oraz w Głogowie, Wschowie i Lesznie. Dodatkową atrakcją będzie przejazd na nieczynnej w ruchu  pasażerskim linii kolejowej z Legnicy do Złotoryi i Jerzmanic Zdroju. Po powrocie z wycieczki w ostatnim dniu projektu NOSTALGIA 2017, pasażerowie będą mogli w ramach oferty zakończyć imprezę w Lesznie, skąd zapewne łatwiej będzie powrócić w kierunku Warszawy, Gdańska, czy Szczecina.

Oferta szczegółowa pociągów w ramach projektu NOSTALGIA 2017:

Pociągi te będą zestawione z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z lat 70-tych XX wieku!

BÓBR:
Wolsztyn - Leszno - Głogów - Żagań - Węgliniec - Lubań Śl. - Jelenia Góra, 1 maja;
BOLKO:
Jelenia Góra - Sędzisław - Kamienna Góra - Sędzisław - Jelenia Góra, 1 maja;
PIERŚCIEŃ:
Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski - Zebrzydowa - Zgorzelec - Mikułowa - Lubań Śl. - Jelenia Góra, 2 maja;
GRANICA:
Zgorzelec - Turoszów - Zgorzelec, 2 maja;
KACZAWA:
Jelenia Góra - Wałbrzych Gł. - Jaworzyna Śl. - Legnica - Głogów - Leszno - Wolsztyn, 3 maja;

SKARB:
Legnica - Złotoryja - Jerzmanice Zdrój - Złotoryja - Legnica, 3 maja;

DSC03803 

Cennik biletów: 

Bilety na wszystkie wyszczególnione powyżej pociągi z parowozem są biletami ryczałtowymi, obowiązują w danym pociągu niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Pociągi wyruszają z Wolsztyna, Jeleniej Góry, Zgorzelca lub Legnicy - każdorazowo na trasie TAM I Z POWROTEM (z wyjątkiem pociągów BÓBR i KACZAWA - które uruchomione zostaną na trasie tylko w jedną stronę). Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc.rezerwacja 

Cennik standardowy:

Bilety (2 klasa) 

Oferta standardowa

Normalny

Szkolny 
37%
Student 
51%
Do lat 4 
100%*
dopłata
do 1 klasy
BÓBR 01.05 99,00zł 62,37zł 48,51zł 0,00zł +30zł/os
BOLKO 01.05 69,00zł 43,47zł 33,81zł 0,00zł +20zł/os
PIERŚCIEŃ 02.05 119,00zł 74,97zł 58,31zł 0,00zł +30zł/os
GRANICA 02.05 99,00zł 62,37zł 48,51zł 0,00zł +30zł/os
KACZAWA 03.05 99,00zł 62,37zł 48,51zł 0,00zł +30zł/os
SKARB 03.05 49,00zł 30,87zł 24,01zł 0,00zł +10zł/os

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.
* Potrzebę wystawienia biletu dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4".
UWAGA: Rezerwacja internetowa biletów na pociągi uruchamiane w dniach 1, 2 i 3 maja została zakończona! Zakup biletów będzie możliwy za gotówkę na pokładzie pociągów u kierownika danego pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

Limitowana oferta specjalna NOSTALGIA 2017

W ramach projektu przejazdów pociągiem z zabytkowym parowozem po Pomorzu oferujemy pasażerom limitowaną ofertę specjalną NOSTALGIA 2017. W ramach oferty specjalnej istnieje możliwość wykupienia ryczałtowego karnetu na 3 dni podróży wszystkimi pociągami uruchamianymi przez nas w dniach od 1 do 3 maja. Szczegółowy cennik oferty NOSTALGIA 2017 przedstawia poniższa tabela. Rezerwacja dostępna jest na standardowych zasadach - po kliknięciu na powyższą gwiazdkę z napisem REZERWACJA.

OFERTA HANDLOWA
"NOSTALGIA 2017"
Rodzaj biletów 

(tylko przejazdy, bez noclegów)

NOSTALGIA
3 DNI 
1-3 V
klasa 2

NOSTALGIA
3 DNI 
1-3 V
klasa 1

Bilet normalny  449,00zł 499,00zł
Bilet ulgowy 37% (szkolny) 282,87zł 332,87zł
Bilet ulgowy 51% (student) 220,01zł 270,02zł
Bilet ulgowy 100% (poniżej_lat 4)* 0,00zł 0,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi. W ramach kosztów powyższej limitowanej oferty specjalnej nie są wliczone noclegi - które pasażer organizuje we własnym zakresie. Plan przejazdów pociągami w ramach poferty NOSTALGIA 2017 zakłada stacjonowanie parowozu w Jeleniej Górze (pierwsza i druga noc). Planując przejazd w ramach oferty NOSTALGIA 2017 należy brać pod uwagę możliwość zorganizowania noclegów w określonych miejscach zgodnych z przejazdami.

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

20150924 124849

Procedura zakupu biletów:

DSC01564m

- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Najpóźniej 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Zatwierdzone rozkłady jazdy pociągów w ramach projektu NOSTALGIA 2017 na Dolnym Śląsku:

BÓBR 1 MAJA 2017 Przyjazd Odjazd 
Wolsztyn  >>> 7:43
Leszno 8:40 8:52
Wschowa 9:19 9:43
Głogów 10:18 10:19
Szprotawa 12:17 12:08
Żagań 12:44 12:59
Ruszów 13:45 14:15
Węgliniec 14:37 14:42
Lubań Śląski 15:07 15:27
Gryfów Śląski 15:44 16:04
Stara Kamienica 16:35 16:40
Jelenia Góra 17:00 <<< 
BOLKO 01 MAJA 2017    Przyjazd        Odjazd    
Jelenia Góra >>> 18:00
Janowice Wielkie 18:14 18:15
Marciszów 18:28 18:33
Sędzisław 18:40 19:00
Kamienna Góra 19:10 <<<
Kamienna Góra >>> 19:40
Sędzisław 19:50 20:08
Marciszów 20:17 20:35
Janowice Wielkie 20:46 20:51
Jelenia Góra 21:08 <<<
PIERŚCIEŃ 02 MAJA 2017 Przyjazd  Odjazd 
Jelenia Góra >>> 8:50
Wleń 10:09 10:10
Lwówek Śląski 11:15 12:00
Zebrzydowa 13:18 13:19
Węgliniec 13:36 13:41
Pieńsk 14:00 14:01
Zgorzelec Miasto 14:15 14:16
Zgorzelec 14:20 <<<
Zgorzelec >>> 18:10
Mikułowa 18:24 18:25
Lubań Śląski 18:40 19:02
Gryfów Śląski 19:20 19:50
Rębiszów 20:05 20:17
Stara Kamienica 20:27 20:32
Jelenia Góra 20:50 <<<
GRANICA 02 MAJA 2017  Przyjazd Odjazd 
Zgorzelec >>> 15:00
Jerzmanki 15:08 15:09
Sulików 15:22 15:23
Krzewina Zgorzelecka 15:45 15:46
Turoszów 16:00 16:45
Krzewina Zgorzelecka 17:01 17:02
Sulików 17:24 17:25
Jerzmanki 17:39 17:40
Zgorzelec 17:50 <<<
KACZAWA 03 MAJA 2017 Przyjazd Odjazd
Jelenia Góra >>> 8:20
Marciszów 8:41 8:42
Wałbrzych Główny 9:08 9:09
Wałbrzych Miasto 9:20 9:25
Jaworzyna Sląska 9:51 9:56
Wrocław Główny 10:45 11:35
Legnica 13:00 <<<
Legnica >>> 17:00
Lubin 17:36 17:46
Rudna Miasto 18:10 18:13
Głogów 18:48 19:37
Wschowa 20:09 20:10
Leszno 20:28 21:16
Wolsztyn 22:10 <<<
SKARB 03 MAJA 2017 Przyjazd Odjazd
Legnica >>> 13:10
Kozów 13:37 13:42
Złotoryja 13:52 14:22
Jerzmanice Zdrój 14:35 <<<
Jerzmanice Zdrój >>> 15:10
Złotoryja 15:20 15:50
Kozów 16:00 16:05
Legnica 16:35 <<<

Układ wagonów w pociągach uruchamianych w dniach 1 - 3 maja 2017: 

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w pierwszych dniach maja 2017 roku przewiozą podróżnych na trasach kolejowych Dolnego Śląska.

Oferta spec Nostalgia 2017
Wagony pociągu oznaczone numerami 1 oraz 2 będą wagonami przedziałowymi pierwszej klasy. Wagon oznaczony numerem 3 będzie wagonem przedziałowym drugiej klasy. Wszystkie pociągi w ramach oferty NOSTALGIA 2017 będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni.

Dostępność biletów:

Bilety na pociągi z parowozem są dostępne w przedsprzedaży w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. Obowiązuje taryfa specjalna. Bilety będą także dostępne w sprzedaży bezpośredniej na pokładzie pociągów u kierownika pociągu - do wyczerpania miejsc.
W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366. Już dziś zapraszamy serdecznie do zarezerwowania miejsc na przejazd sentymentalnymi pociągami z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni.10092014603
 

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości