UNISŁAW RETRO'18, Pociągiem i autobusem na retro-wycieczkę!

Organizator: Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl 

Termin kursowania: 13 kwietnia 2018, piątek

Trasa przejazdu: Toruń Miasto Dworzec Kolejowy - Unisław Dworzec Kolejowy - Toruń Miasto Dw.Kol.

Pirat22016-krystiananioł

Zabytkowy autobus Jelcz 120MM/1 oraz zabytkowy pociąg z parowozem Pt47-65!

P1080739Gdyby na kalendarzu widniał rok z ostatnich dekad XX wieku - na wielu szlakach kolejowych moglibyśmy spotkać zapewne prawdziwe pociągi ciągnięte przez parowozy. Na szosach w krajowej komunikacji autobusowej i na ulicach miast w komunikacji miejskiej królowałyby zapewne autobusy marki JELCZ. 
Mamy jednak rok 2018 i co prawda w Toruniu Miasto oraz Unisławiu znów zamelduje się najprawdziwsza lokomotywa parowa - w tym roku będzie to parowóz serii Pt47 - a na ulicach pokaże się zabytkowy autobus JELCZ 120MM/1 - będzie to specjalny przejazd zabytkowych pojazdów.
Warto wybrać się na wyprawę pod nazwą UNISŁAW RETRO do Unisławia w dniu 13 kwietnia 2018 roku. Przejazd adresowany jest specjalnie dla mieszkańców Torunia oraz Unisławia - oferta zakłada przejazd w jedną stronę zabytkowym autobusem i przejazd pociągiem z zabytkowym parowozem na trasie powrotnej. 

Cennik biletów: 

Bilety na ofertę UNISŁAW RETRO uruchamianą jednorazowo w dniu 13 kwietnia 2018 (piątek) są biletami ryczałtowymi, obowiązują w kierunku TAM (autobusem) i z POWROTEM (pociągiem).

rezerwacja

13 kwietnia 2018 UNISŁAW RETRO Cena biletu w obie strony
Bilet normalny w obie strony 49,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 30,87zł
Bilet student 51% w obie strony 24,01zł
Bilet do 4 lat w obie strony 0,00zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 NIE przysługuje odrębne miejsce.

REZERWACJA BILETÓW ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA - WSZYSTKIE BILETY ZOSTAŁY SPRZEDANE!

DSCF0018

Zatwierdzony rozkład jazdy UNISŁAW RETRO: 

UNISŁAW RETRO, 13 kwietnia 2018  Przyjazd     Odjazd   
Toruń Miasto (autobus) >>> 13:26
Unisław (autobus) 14:06 <<<
Unisław (pociąg) >>> 15:45
Toruń Miasto (pociąg) 16:30 <<<

Połączenie turystyczne UNISŁAW RETRO uruchomione zostanie w dniu 13 kwietnia 2018 (piątek) i będzie obsługiwane zabytkowym pociągiem ASTRONOM z parowozem Pt47 (przejazd z Unisławia do Torunia) oraz autobusem JELCZ 120MM/1 - (przejazd z Torunia Miasto do Unisławia).
Autobus będzie oczekiwał każdorazowo na pasażerów przed budynkami dworcowymi Toruń Miasto oraz Unisław. 

Oferta UNISŁAW RETRO dla mieszkańców Unisławia i okolic

Specjalnie dla mieszkańców Unisławia i okolic wprowdziliśmy ofertę analogiczną do podstawowej tj. przejazd na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem na odcinku Unisław - Toruń Miasto oraz powrotny przejazd zabytkowym autobusem JELCZ na trasie Toruń Miasto - Unisław. Aby zarezerwować odpowiednią opcję należy wybrać odpowiednią stację wyjazdu w menu wyboru.

Piernik2016-paulinagraczyk

Procedura zakupu biletów

DSCF3901- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego w poleceniu zapłaty.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę;
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Idea projektu UNISŁAW RETRO 2018

Wierzba Miedzychod2Bardzo duże zainteresowanie pociągami turystycznymi TurKol.pl uruchomionymi w latach 2011-2016 roku na trasach kolejowych wielu województw całej Polski skłoniły nas do kontynuacji projektu w latach 2017 i 2018 w szerszej skali. Nasze plany wybiegają także w przyszłość - jeśli zainteresowanie będzie rosło - wspólnie z partnerami z samorządów planujemy dalszy rozwój połączeń kolejowych i kombinowanych tzn. łączonych przejazdów zabytkowymi pociągami oraz zabytkowymi autobusami - zwłaszcza na trasach, na których pasażerowie mogliby podróżować pociągiem tylko w jedną stronę i nie mieliby możliwości powrotu do rodzinnych miejscowości.  
Zapraszamy do skorzystania z połączenia specjalnego UNISŁAW RETRO, czyli przejazdu pociągiem z zabytkowym parowozem oraz zabytkowym autobusem!
P1080740

Zdjęcia zabytkowych autobusów pochodzą ze zbiorów MZK w Toruniu. Serdecznie dziękujemy za ich użyczenie!

kalendarium turkol 2023

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości