Archiwum TurKol.pl 2018 i 2019

06.12.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów SKRZATY wokół Wrocławia 7 i 8 grudnia! 

ksk wroclaw skrzaty

Informujemy, że 7 i 8 grudnia w ramach oferty SKRZATY wokół Wrocławia na kolejowe szlaki w obrębie stolicy Dolnego Śląska wyruszą okazjonalne pociągi pasażerskie retro. W sobotę 7 grudnia wokół Wrocławia pojedziemy na pokładzie pociągów MIKOŁAJEK, RENIFEREK i ŚNIEŻYNKA, w niedzielę wyruszą natomiast RUDOLF, GWIAZDOR i GWIAZDKA. Rezerwacja internetowa biletów na powyższe pociągi została zakończona. BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE W POCIĄGACH DO WYCZERPANIA PULI WOLNYCH MIEJSC, ZAKOŃCZYŁA SIĘ REZERWACJA INTERNETOWA ZWIĄZANA Z PROCEDURĄ BANKOWĄ.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety, otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej.
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.
Informujemy, że wszystkie pociągi turystyczne z oferty SKRZATY zaplanowane 7 i 8 grudnia odjadą z dworca Wrocław Główny z toru przy peronie 5.

25.11.2019: Kolejne edycje pociągów w ramch oferty SKRZATY wokół Wrocławia już 7 i 8 grudnia!

IMG 20191124 103651

Turystyka Kolejowa TurKol.pl i Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, a także Fundacja Kochania Poznania zapraszają serdecznie na pokład specjalnych pociągów retro wokół Wrocławia, które po raz kolejny wyjadą na stalowe szlaki wokół stolicy Dolnego Śląska. W ramach oferty SKRZATY w dniach 7 i 8 grudnia uruchomione zostaną pociągi MIKOŁAJEK, RENIFEREK, ŚNIEŻYNKA oraz RUDOLF, GWIAZDOR i GWIAZDKA - mikołajkowe, okolicznościowe wyprawy pociągami retro ciągniętymi przez zabytkowy parowóz! 
Zapraszamy serdecznie!

20.11.2019: KATARZYNKI 2019 - Pociągiem z parowozem oraz autobusem "PSZCZÓŁKĄ" wokół Poznania!

Oferta specjalna Katarzynki 2019

Turystyka Kolejowa TurKol.pl w dniu 23 listopada w ramach oferty KATARZYNKI zaprasza na wyprawę niesamowitą! Skorzystamy z przejazdu łączonego różnymi środkami komunikacji publicznej. Pierwsza część podróży to przejazd planowym pociągiem pasażerskim ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Druga część trasy to wyprawa autobusem NEOPLAN 4009 pieszczotliwie zwanym "PSZCZÓŁKĄ". Autobusy tego typu jeszcze dekadę temu były standardowymi pojazdami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Ponad dwugodzinna wyprawa wokół stolicy Wielkopolski będzie okazją do odwiedzenia ciekawych miejsc związanych z komunikacją publiczną - zarówno kolejową, jak i autobusową i tramwajową!

14.11.2019: Wolności nie dostaje się raz na zawsze - o wolność trzeba dbać!

specjalny nadzor

W dniu 11 listopada dzięki współpracy Fundacji Kochania Poznania, Turystyki Kolejowej TurKol.pl, Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, pasjonatów motoryzacji z Żar i Środy Wielkopolskiej, a także Projektu "Miś" z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się specjalne wydarzenie, ukazujące rzeczywistość w PRL. Przy udziale poznańskich inscenizatorów udało się odtworzyć sceny z nie tak odległej historii naszego kraju, w której ponownie po odzyskaniu niepodległości, musieliśmy zabiegać o wolność. Z okazji święta uruchomionych zostało łącznie 7 pociągów okolicznościowych, w tym 4 w Wielkopolsce i 3 we Wrocławiu. 

Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia na stacji Poznań Główny na stronie naszego Partnera tj. Fundacji Kochania Poznania: >>> RELACJA 11 LISTOPADA <<<

11.11.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów do wolności na Dzień Niepodległości!

20170726115100-f4875a1a-me

Informujemy, że 11 listopada w ramach oferty pociągów do Wolności na Dzień Niepodległości na kolejowe Wielkopolski oraz Dolnego Śląska wyruszą okazjonalne pociągi pasażerskie. W Wielkopolsce będą to oferty MARCIN, TRADYCJA, JAKUB i GONIEC, wokół Wrocławia pojedziemy na pokładzie pociągów GBUREK, ŚPIOCH i WESOŁEK. 
Rezerwacja internetowa biletów na pociągi zaplanowane w dniu 11 listopada została zakończona. BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE W POCIĄGACH, ZAKOŃCZYŁA SIĘ TYLKO REZERWACJA INTERNETOWA ZWIĄZANA Z CZASOCHŁONNĄ PROCEDURĄ BANKOWĄ. Bilety będą dostępne - do wyczerpania puli wolnych miejsc - u kierownika pociągu, w sprzedaży gotówkowej.
ksk wroclaw skrzatyJednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej.
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.
Informujemy, że pociągi TRADYCJA i JAKUB odjadą z dworca Poznań Główny z toru przy peronie 4, pociągi GBUREK, ŚPIOCH i WESOŁEK odjadą z dworca Wrocław Główny z toru przy peronie 5.

22.10.2019: Kolejne SKRZATY z parowozem wokół Wrocławia w listopadzie!

DSC05956

Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapraszają serdecznie na pokład specjalnych pociągów retro wokół Wrocławia. 
W
 ramach oferty SKRZATY w dniach 11 i 24 listopada uruchomione zostaną pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK oraz APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA - okolicznościowe wyprawy pociągami retro ciągniętymi przez zabytkowy parowóz! 
Zapraszamy serdecznie!

17.10.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów w projekcie BIESZCZADY 17-20 października 

dzik2019

Informujemy, że od 17 do 20 października w ramach oferty BIESZCZADY na kolejowe szlaki południowo-wschodniej Polski wyruszą kolejne w tym roku specjalne turystyczne pociągi pasażerskie. Rezerwacja internetowa biletów na pociągi zaplanowane w dniach 17 do 20 października została zakończona. BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE, ZAKOŃCZYŁA SIĘ TYLKO REZERWACJA INTERNETOWA ZWIĄZANA Z CZASOCHŁONNĄ PROCEDURĄ BANKOWĄ. Bilety będą dostępne - do wyczerpania puli wolnych miejsc - u kierownika pociągu, w sprzedaży gotówkowej lub kartą płatniczą.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej.
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

13.10.2019: Dzień Niepodległości świętujemy 11 listopada w niezwykłych pociągach...

wagony turkol

1980 wozy milicjiŚwięto Niepodległości to doskonała okazja do chwili zadumy i zastanowienia się nad historią, nad przeszłymi czasami, które przez lata kształtowały losy naszego otoczenia i nas samych. Często z okazji przypadającego w dniu 11 listopada naszego Święta Niepodległości wspominamy momenty odzyskania niepodległej ojczyzny. Wracamy do czasów I Wojny Światowej i powrotu Polski na mapy Europy po 123 latach niebytu. Wspominamy też rok 1945 i zakończenie II Wojny Światowej, gdy formalnie Polska ponownie stała się europejskim państwem, lecz niestety nie była niepodległa. Prawdziwy powrót do wolności to przełom lat 80. i 90. XX wieku. Dla wielu z nas są to czasy tak niedawne, że często wydaje się dziwnym mówienie o nich w podniosłym tonie. Warto jednak wspominać te czasy, przekazywać młodemu pokoleniu prawdę o Przełomie jaki nastąpił 30 lat temu i jak wyglądał świat oczyma Polaków jeszcze w latach 70. czy 80. W dniu 11 listopada zabierzemy Państwa na chwilę do tych dramatycznych czasów.... Zapraszamy na pokład specjalnych pociągów okolicznościowych MARCIN, TRADYCJA, JAKUB i GONIEC w dniu 11 listopada! 

08.10.2019: Już 17 października Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na wyprawę m.in. do Piaseczna!

DSCF6532

W ramach wyprawy w BIESZCZADY w dniach 17-20 października Pasażerów czeka wiele kolejowych atrakcji. Jedną z nich będą z pewnością wizyty na kolejach wąskotorowych w Piasecznie i w Cisnej.
17 października Pasażerowie pociągu STRZAŁA zwiedzą stację Piaseczno Miasto. Gospodarzem będzie Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Osoby, które wykupiły bilet na przejazd pociągiem STRZAŁA lub dowolny pakiet BIESZCZADY skorzystają z prezentacji hali głównej , drezynowej i tzw. "dniówkowej" wąskotorówki, odwiedzą także modelarnię. Obowiązkowym elementem odwiedzin będzie też przejazd pociągiem wąskotorowym na trasie Piaseczno Miasto - Piaseczno Wiadukt

01.10.2019: LILIPUTY wokół Wrocławia już w październiku, SKRZATY z parowozem w listopadzie!

ksk wroclaw skrzaty

Już w najbliższą niedzielę tzn. w dniu 6 października Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapraszają na kolejne wyprawy pociągami retro wokół Wrocławia. Październikowe wojaże w pociągach WĘDROWIEC, ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i ŻWIREK z oferty LILIPUTY to oferta dla każdego - zarówno dla miłośników ciekawych linii kolejowych, zabytkowego taboru, ale także dla rodzin z dziećmi. LILIPUTY to pociągi z lokomotywą spalinową - tym razem skład będzie ciągnięty przez zabytkową maszynę SM30-507.
W ramach oferty SKRZATY w dniach 11 i 24 listopada uruchomione zostaną natomiast pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK oraz APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA - to niezbyt długie wyprawy pociągami retro ciągniętymi przez zabytkowy parowóz! Zapraszamy!

26.09.2019: BIESZCZADY czekają na październikowy pociąg - rodem z lat 80. XX wieku!

20190908 151222

Miło nam poinformować, że w dniach 17-20 października na liniach kolejowych wschodniej i południowej Polski w ramach projektu BIESZCZADY 2019 uruchomione zostaną specjalne pociągi turystyczne. Pociągi będą zestawione z lokomotywy serii SU42 oraz oliwkowych wagonów pasażerskich, jednym z nich będzie legendarny wagon barowy WARS! Trwa rezerwacja biletów na poszczególne odcinki przejazdu - odwiedzimy między innymi Sokołów Podlaski, Siedlce, Lublin, Chełm i Dorohusk, Zamość i Hrubieszów, Bełżec, Hrebenne, Przemyśl oraz Łupków, Sanok, Jasło, Krosno i Gorlice! Wyprawa BIESZCZADY 2019 rozpocznie się w Skierniewicach, a zakończy w Krakowie. Jedna z opcji oferty (SOLINA) zakłada także przejazd do zapory w Solinie, wizytę w Uhercach Mineralnych na kolei drezynowej oraz przejazd słynną Bieszczadzką Wąskotorówką! Zapraszamy serdecznie na pokład pociągów TurKol.pl! .

08.09.2019: Kolejne turystyczne pociągi wokół Zielonej Góry, Żagania, Poznania i Czarnkowa za nami!

cid ii k0aie0um0

Dobiegł końca kolejny weekend z pociągami specjalnymi prowadzonymi spalinowym taborem kolejowym w historycznych barwach. W dniach 7 i 8 września Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami uruchomiła w sumie 7 pociągów specjalnych. Odwiedziliśmy Poznań, Zieloną Górę, Żagań oraz Czarnków. Dziękujemy Pasażerom korzystającym z pociągów za udział w przejazdach i świetną atmosferę na pokładzie oraz Partnerom za doskonałą współpracę! To był dobry weekend i piękne pociągi! 
Zapraszamy do obejrzenia >>> galerii zdjęć 7 września <<< oraz >>> galerii zdjęć 8 września <<<.

03.09.2019: W dniu 7 września zapraszamy na VII Rodzinny Loko Piknik do Żagania

Plakat Loko-Piknik A3  CMYK 640

Stowarzyszenie Ok1 z Żagania, Turystyka Kolejowa TurKol.pl oraz liczni Partnerzy zapraszają na VII Rodzinny Loko Piknik do Żagania! 
Węzeł kolejowy w Żaganiu, niegdyś bardzo ruchliwy aktualnie jest już tylko cieniem swojej dawnej świetności, dziennie odjeżdża stąd kilkanaście pociągów pasażerskich zamiast kilkudziesięciu, aktualnie brak jest pociągów dalekobieżnych, także w ruchu towarowym przewozy spadły drastycznie. Sytuacja ta jednak zmienia się na naszych oczach - w dniu 7 września nastąpi oficjalne otwarcie dworca po kilkunastomiesięcznym remoncie, a od grudnia przywrócony zostanie dalekobieżny pociąg pospieszny do Warszawy! 
Przypomnieniem dawnej świetności stacji kolejowej Żagań będzie z pewnością kolejna edycja Rodzinnego Loko Pikniku - już 7 września w Żaganiu! Gwiazdami imprezy będą z pewnością: nieczynny parowóz serii Ok1 będący stałą ekspozycją na jednym z torów żagańskiej stacji oraz czynne spalinowozy serii SU46 oraz SU42, oba w historycznych barwach. 
Uatrakcyjnieniem imprezy będą pociągi specjalne: PIORUN z/do Zielonej Góry oraz lokalne z Żagania: BŁYSKAWICA do Małomic i z powrotem, BURZA do Niegosławic i z powrotem oraz GROM do Żar i z powrotem. Bilety na pociągi specjalne będą dostępne u obsługi pociągu. 
Zapraszamy także na przejazdy specjalnymi pociągami turystycznymi z Poznania - w dniu 7 września pociągiem WINNICZEK do Zielonej Góry i z powrotem na Winobranie oraz 8 września do Czarnkowa i z powrotem. Jesienny weekend z Turystyką Kolejową TurKol.pl zapowiada się interesująco! Dołącz do nas!

28.08.2019: Kolejowe podróże na POGÓRZE już za nami!

20190826 085135

To był bardzo trudny i nieprzewidywalny pod względem organizacyjnym projekt! Ostatecznie okazał się udaną i bardzo ciekawą wyprawą. W ramach oferty POGÓRZE 2019 w dniach 23 - 26 sierpnia na stalowe szlaki kolejowe południowej Polski wyjechał specjalny pociąg turystyczny z lat 80. XX wieku - z lokomotywą spalinową serii SU42, wagonami przedziałowymi oraz barowym wagonem WARS, a także na wybranych odcinkach z wagonami 3 klasy z lat 50. XX wieku. Odwiedziliśmy między innymi Wrocław, Nową Rudę, Wałbrzych, Kłodzko, Nysę, Rybnik, Bielsko-Białą, Wadowice i Kraków. Do dyspozycji Pasażerów było kilkanaście lokalnych odcinków, na których mogli skorzystać z sentymentalnej podróży. Zachęcamy do obejrzenia ciekawych materiałów filmowych z przejazdu w dniu 24 sierpnia br. pociągu w ramach ofert KILOF, DZIK, SOWA i KOTLINA. 
Film autorstwa Tomasza Sagnera >>> OBEJRZYJ <<< doskonale oddaje klimat przejazdu pociągów na górskich odcinkach linii kolejowych, film autorstwa Roberta Seredyńskiego >>> OBEJRZYJ <<< oprócz przejazdu pociągiem KILOF ukazuje także przygody Pasażerów w Nowej Rudzie!

21.08.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie POGÓRZE 23-26 sierpnia 

DSC06186

Informujemy, że od 23 do 26 sierpnia w ramach oferty POGÓRZE na kolejowe szlaki południowej Polski wyruszą kolejne w tym roku specjalne turystyczne pociągi pasażerskie. Rezerwacja internetowa biletów na pociągi zaplanowane w dniach 23 - 26 sierpnia została zakończona. BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE, ZAKOŃCZYŁA SIĘ TYLKO REZERWACJA INTERNETOWA ZWIĄZANA Z CZASOCHŁONNĄ PROCEDURĄ BANKOWĄ. Bilety będą dostępne - do wyczerpania puli wolnych miejsc - u kierownika pociągu, w sprzedaży gotówkowej lub kartą płatniczą.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej.
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu!
Polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

14.08.2019: Ożywiamy legendę pociągu 17201 Warszawa - Żagań; przyjedź na Winobranie i Loko-Piknik!

Legenda17201 zagan warszawa

Turystyka Kolejowa TurKol.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei Ok1 z Żagania zapraszają serdecznie na pokład specjalnych pociągów turystycznych, które w dniu 7 września pomogą ożywić legendę dalekobieżnych pociągów pospiesznych 17201 Warszawa Wschodnia - Żagań i 71202 Żagań - Warszawa Wschodnia. Specjalne pociągi zostaną uruchomione z okazji VII Loko-Pikniku w Żaganiu!
Oferta pociągów w dniu 7 września będzie bardzo szeroka - dla każdego znajdzie się coś interesującego! Oferta WINNICZEK to przejazd z Poznania Gł. do Zielonej Góry i z powrotem na inaugurację kolejnej edycji Winobrania! Urozmaiceniem Winobrania dla gości tej ciekawej imprezy będzie z pewnością oferta PIORUN, czyli przejazd z Zielonej Góry do Żagania i z powrotem na kolejną edycję rodzinnego Loko - Pikniku! Z okazji Loko-Pikniku w Żaganiu oprócz szeregu atrakcji dodatkowych zaplanowano też lokalne pociągi GROM, BŁYSKAWICA oraz BURZA - odpowiednio do Żar, Małomic oraz Przewozu. 
7 września zapraszamy do Żagania - ożywiamy legendę pociągów dalekobieżnych 17201 Warszawa Wschodnia - Żagań i 71202 Żagań - Warszawa Wschodnia!

07.08.2019: Zmiany w ofercie POGÓRZE 2019 spowodowane awarią parowozów

65123241

Informujemy, że ze względu na decyzję Parowozowni Wolsztyn o braku możliwości zapewnienia czynnego parowozu do obsługi pociągów w ramach oferty POGÓRZE 2019 (spowodowanym awarią techniczną) Turystyka Kolejowa TurKol.pl została zmuszona do zmodyfikowania założeń sierpniowego projektu.
Informujemy, że pociągi turystyczne zaplanowane w dniach 23 - 26 sierpnia odbędą się na założonych pierwotnie trasach z pełną obsługą przez lokomotywę spalinową w historycznych barwach.
Pociągi zaplanowane w dniach 27 i 28 sierpnia zostają odwołane - częściowo ich realizacja możliwa będzie w październiku w ramach projektu BIESZCZADY 2019. Przepraszamy za niezamierzone zmiany w projekcie.
Informujemy jednocześnie, że Pasażerowie, którzy wykupili bilety na pociągi w ramach oferty POGÓRZE 2019 w dniu 7 sierpnia (dziś) otrzymali korespondencję mailową w tej sprawie. 

21.07.2019: Pociągiem specjalnym 23 - 26 sierpnia na wakacyjne wojaże na POGÓRZE

 DSC6675

W dniach 23 - 26 sierpnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych w ramach oferty POGÓRZE 2019. Oprócz dobrze znanych ofert jak pociągów KILOF z Wrocławia do Nowej Rudy i z powrotem, czy SOWA z Nowej Rudy do Kłodzka i z powrotem przygotowano kilkanaście pociągów rozpoczynających bieg w Wrocławiu, Bielsku Białej, Wadowicach, Krakowie, Tarnowie i Katowicach. Pociągi w większości będą ciągnięte przez lokomotywę parową przy wspomaganiu lokomortywy spalinowej. Szczegóły oferty oraz rezerwacja biletów są dostępne na podstronie POGÓRZE 2019. Zapraszamy na wakacyjne wojaże pociągami turystycznymi!

11.07.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie MAZURY 13 - 17 lipca

DSC05312

W dniach 13-17 lipca w ramach oferty MAZURY na kolejowe szlaki Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej oraz Warmii i Mazur wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, przy wspomaganiu lokomotywy spalinowej. Pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów uruchamianych w ramach kilkunastu różnych ofert.
Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi w dniach 13 - 17 lipca została zakończona. Wybrane bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Jednocześnie informujemy, że procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi została zakończona.

Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki, wcześniej otrzymali także fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu!
Informujemy jednocześnie, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

24.06.2019: Pociągi z oferty NOSTALGIA 20-23 czerwca oraz VI Parada Lokomotyw przeszły do historii

20190621 121340

Czterodniowa podróż po Zachodnim Pomorzu w ramach projektu NOSTALGIA 2019 oraz VI PARADA LOKOMOTYW - MIĘDZYRZECZ 2019 już za nami! Odwiedziliśmy między innymi Szczecin, Świnoujście, Kamień Pomorski czy Trzebież Szcz. VI Parada Lokomotyw Międzyrzecz 2019 była okazją do prezentacji taboru kolejowego wielu przewoźników. Wystąpił tabor z LOTOS Kolej, Parowozowni Wolsztyn, ARRIVA RP, STK Transport Kolejowy, Majkol Trans, Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Naszym Partnerom dziękujemy za współpracę i użyczenie taboru, szczególne podziękowania kierujemy także do PKP Polskie Linie Kolejowe w Zielonej Górze za przygotowanie i realizację parady oraz do PKP Intercity i PKP Cargo za pomoc przy przenocowaniu składu pociągu i próbie naprawy parowozu.
Szykujemy relację z obu projektów, jesteśmy także w trakcie procedury przyznawania rekompensaty za zmianę rodzaju lokomotywy w pociągach w dniach 22 i 23 czerwca. W tej sprawie do wszystkich Pasażerów pociągów z 22 i 23 czerwca dziś do godz 21:00 zostanie skierowana szczegółowa korespondencja mailowa.

20.06.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie NOSTALGIA 20-23 czerwca 

IMG 20170723 163230930

Od 20 do 23 czerwca w ramach VI PARADY LOKOMOTYW - MIĘDZYRZECZ 2019 oraz oferty NOSTALGIA na kolejowe szlaki Zachodniego Pomorza, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski wyruszą kolejne w tym roku specjalne turystyczne pociągi pasażerskie. Informujemy, że rezerwacja internetowa biletów na pociągi w dniu VI PARADY LOKOMOTYW - MIĘDZYRZECZ 2019 oraz w projekcie NOSTALGIA - uruchamiane w dniach 20 - 23 czerwca została zakończona
Wybrane bilety będą dostępne - do wyczerpania puli wolnych miejsc - 
 u kierownika pociągu (w projekcie NOSTALGIA) oraz w namiocie reklamowym TurKol.pl na dworcu Międzyrzecz (w dniu 23 czerwca w trakcie VI Parady Lokomotyw).

Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej.
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu!
Informujemy, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

12.06.2019: Turystyka Kolejowa TurKol.pl 23 czerwca zaprasza na VI Paradę Lokomotyw!

TurKol Parada Miedzyrzecz 2019 640

Miło nam poinformować, że w niedzielę 23 czerwca w Międzyrzeczu odbędzie się organizowana przez nas po raz szósty impreza pod nazwą Parada Lokomotyw - Międzyrzecz 2019! Podobnie jak w roku ubiegłym współorganizatorem imprezy będzie Urząd Miasta w Międzyrzeczu i Miejski Dom Kultury w Międzyrzeczu. W ciągu najbliższych kilku dni udostępnimy szczegółowe informacje dotyczące taboru kolejowego, jaki będzie można oglądać na torach stacji Międzyrzecz. Tabor prezentujemy na poniższych fotografiach!
Nie zabraknie zabytkowych parowozów, nowszych lokomotyw spalinowych, pojawią się lokomotywy dobrze znane z poprzednich edycji parady, a także zupełnie nowi uczestnicy! Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie!
Dostępny jest już promujący imprezę specjalny plakat <do pobrania> VI Parady Lokomotyw - Międzyrzecz 2019 z ofertą pociągów turystycznych organizowanych na liniach lokalnych wokół Międzyrzecza z okazji imprezy. 
Informujemy jednocześnie, że internetowa przedsprzedaż biletów na pociągi specjalne uruchamiane 23 czerwca dostępna będzie na naszej stronie internetowej do poniedziałku 17 czerwca godz 23:59 - po tym czasie zakupy bletów będą możliwe tylko w namiocie reklamowym TurKol.pl w dniu imprezy w Międzyrzeczu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Informujemy także, że według stanu na 12 czerwca zarezerwowane zostały wszystkie bilety na pociągi NIETOPERZ, WIÓREK i WOJAK.

03.06.2019: Udane wyprawy do Kołobrzegu pociągów PIRAT i KAMRAT w dniach 1 i 2 czerwca 

20190601 143357

Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl w dniach 1 i 2 czerwca wspólnie z Samorządem Wojewódtwa Wielkopolskiego oraz Towarzystwem Wolsztyn Experience włączył się w świętownie Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z tej okazji uruchomione zostały dwa specjalne pociągi turystyczne prowadzone zabytkowym parowozem serii Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni (w jedną stronę) oraz nowoczesną lokomotywą BR285 Trax przewoźnika LOTOS Kolej.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych - jeszcze ciepłych - zdjęć z tradycyjnego czerwcowego wyjazdu nad morze!

31.05.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie PIRACI 1-2 czerwca 

IMGP7174

W dniach 1 i 2 czerwca w ramach oferty PIRACI na kolejowy szlak z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszą specjalne pociągi pasażerskie ciągnięte w jednyą stronę przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni oraz nowoczesną lokomotywę spalinową w drugim kierunku. Informujemy, że rezerwacja internetowa biletów na pociągi PIRAT i KAMRAT uruchamiane odpowiednio w dniach 1 i 2 czerwca kwietnia została zakończona. Wybrane bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 

Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! W przypadku, jeśli Pasażer nie otrzymał faktury, a dokonał wcześniej płatności - prosimy o zgłoszenie tego faktu MAILEM na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - ponownie wyślemy fakturę. Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. 
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! 
Informujemy, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie (najpóźniej do dnia 30 maja) zostają anulowane, a zarezerwowane miejsca wracają do puli sprzedaży.

21.05.2019: Wyprawa nad morze pociągiem KAMRAT z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka!!

 DSC9720

W niedzielę 2 czerwca Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na pokład specjalnego pociągu turystycznego KAMRAT, który śladem swojego starszego brata PIRATa pokona trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. 
Skład pociągu KAMRAT w drodze powrotnej będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, poranną trasę nad morze pociąg pokona z nowoczesną lokomotywą z LOTOS Kolej! 
Zapraszamy serdecznie na pokład pociągów PIRAT i KAMRAT w dniach 1 i 2 czerwca!

12.05.2019: VI Parada Lokomotyw - Międzyrzecz 2019 już 23 czerwca!

 DSC4811

Wszystkich sympatyków kolei, a przede wszystkim kolejowych wojaży na pokładach specjalnych pociągów turystycznych zapraszamy na VI edycję Parady Lokomotyw, która odbędzie się po raz kolejny w Międzyrzeczu w pierwszą niedzielę wakacji letnich tj. 23 czerwca 2019. 
Na imprezę będzie można dojechać specjalnymi pociągami turystycznymi DRWAL ze Szczecina, POJEZIERZE z Poznania i FARMER z Wolsztyna. Dodatkowo dla mieszkańców i gości imprezy uruchomionych zostanie kilka lokalnych pociągów turystycznych np. NIETOPERZ, GACEK i NOCEK do Nietoperka i z powrotem, WOJAK do Sulęcina i z powrotem, WIÓREK do Skwierzyny i z powrotem czy PSZCZOŁA do Pszczewa i Wierzbna i z powrotem! 
Zapraszamy na VI Paradę Lokomotyw do Międzyrzecza!

06.05.2019: Termin pociągów PALMA, PIORUN, BURZA na majówkę przesunięty!

20170902 120214

Po konsultacji z głównym Partnerem współorganizującym pociągi w dniu 11 maja tj. Urzędem Miasta Żagania w sprawie oficjalnego otwarcia dworca kolejowego Żagań po gruntownym remoncie - i przesunięciu oficjalnego otwarcia spowodowanego przedłużeniem się remontu - informujemy, że termin uruchomienia pociągów PALMA, PIORUN i BURZA zostanie przesunięty na późniejszy. 
Przejazdy pociągów PALMA, PIORUN i BURZA w dniu 11 maja nie odbędą się. 

Aktualnie trwają szczegółowe konsultacje dotyczące nowego terminu przejazdu. 
Przepraszamy za zmiany, które są jednak niezależne od nas.

02.05.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie WIELKOPOLSKA 3-5 maja

DSC05260

W dniach 3-5 maja w ramach ofert CEGIELSKI oraz WIELKOPOLSKA na kolejowe szlaki wokół Wolsztyna, Poznania i Wągrowca wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów uruchamianych w ramach 10 różnych ofert.
Informujemy, że rezerwacja biletów na pociągi w dniach 3 - 5 maja została zakończonaWybrane bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Jednocześnie informujemy, że aktualnie trwa procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi.
Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówkiwcześniej otrzymali także fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! W przypadku, jeśli Pasażer nie otrzymał faktury, a dokonał wcześniej płatności - prosimy o zgłoszenie tego faktu MAILEM na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - ponownie wyślemy fakturę. Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu! 
Informujemy, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie (najpóźniej do dnia 29 kwietnia) zostały anulowane, a zarezerwowane miejsca wróciły do puli sprzedaży.

19.04.2019: Zaplanuj wyprawę nad morze tradycyjnym pociągiiem PIRAT z okazji Dnia Dziecka!

DSCF0054

Po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka w sobotę 1 czerwca w trasę z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem wyruszy specjalny pociąg turystyczny PIRAT. Główną atrakcją wyprawy jak co roku będzie wjazd pociągu ulicami miasta do kolłbrzeskiego portu - do stóp latarni morskiej. Przejazd pociągu z parowozem pod latarnię co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów.  Pociąg na trasie powrotnej będzie prowadzony lokomotywą spalinową.
Pobobnie jak w ostatnich latach także w niedzielę 2 czerwca na tę samą trasę wyruszy młodszy brat pirackiego pociągu: KAMRAT. Skład będzie ciągnięty lokomotywą spalinową do Kołobrzegu, a parowozem z powrotem. 

17.04.2019: Udana inauguracja projektów RETRO FOTO w ramach oferty POMORZE !

autosan2

Przy okazji oferty POMORZE w dniach 12 - 15 kwietnia zorganizowany został równoległy przejazd kultowego autobusu Autosan H9-21 w ramach nowej oferty RETRO FOTO.
Pasażerowie podróżujący autobusem mieli wiele okazji fotografowania i filmowania pociągu - zwłaszcza w miejscach mało dostępnych.
Będziemy rozwijali ofertę przejzdów autobusem towarzyszącym pociągom. 

16.04.2019: W dniach 12 - 15 kwietnia odwiedziliśmy POMORZE 

ola hel

W dniach 12 - 15 kwietnia w ramach oferty POMORZE zorganizowany został przejazd składu pociągu z zabytkowym parowozem na szlakach kolejowych Pomorza. Odwiedziliśmy wiele miejscowości, w których czekały na nas łącznie dziesiątki tysięcy ludzi. Parowóz cieszył mieszkańców Gniezna, Inowrocławia, Torunia, Bydgoszczy, Kościerzyny, Gdyni, Sopotu i Gdańska, Helu i Władysławowa, Pruszcza Gdańskiego i Starogardu Gdańskiego, a także Lęborka, Łeby i wielu mniejszych miejscowości. 
Projekt był najtrudniejszym wyzwaniem z jakim przyszło nam się zmierzyć w naszej działalności od początku naszego istnienia. Dzięki dobrej współpracy z naszymi Partnerami z Parowozowni Wolsztyn, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity i LOTOS Kolej realizacja przejazdów była możliwa pomimo awarii zabytkowego parowozu. Ciężka praca wielu ludzi i przychylność partnerów umożliwiła pozytywne doprowadzenie projektu do końca. Dziękujemy Pasażerom za piękne chwile na pokładzie pociągu, przepraszamy za niedogodności. Niestety z powodu awarii parowozu jeden z zaplanowanych siedemnastu pociągów w ramach projektu musiał zostać odwołany. Pasażerom, którzy nie skorzystali z przejazdu pociągiem GRYFITA przesłaliśmy propozycję przejazdu innymi pociągami lub zwrotu środków.

10.04.2019: Informacje organizacyjne dla Pasażerów pociągów w projekcie POMORZE 12-15 kwietnia 

foka hel

Zgodnie z planem w dniach 12 - 15 kwietnia w ramach oferty POMORZE na kolejowe szlaki Kujaw i Pomorza wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów uruchamianych na 17 różnych odcinkach.
Informujemy, że rezerwacja internetowa biletów na pociągi w dniach 12 - 15 kwietnia została zakończona. 

Wybrane bilety będą dostępne u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.
Jednocześnie informujemy, że zakończyła się procedura przyznawania miejscówek na poszczególne pociągi. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali w korespondencji elektronicznej przyznane miejscówki oraz fakturę potwierdzającą zakup biletów - jest to jedyny dokument uprawniający do odbioru biletów na pokładzie pociągu! W przypadku, jeśli Pasażer nie otrzymał faktury, a dokonał wcześniej płatności - prosimy o zgłoszenie tego faktu MAILEM na  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  - ponownie wyślemy fakturę. Faktura może być okazana kierownikowi pociągu w formie papierowej lub elektronicznej. 
Przypominamy, że brak faktury na pokładzie pociągu uniemożliwi odbiór biletów i skorzystanie z przejazdu!
Informujemy, że polecenia zapłaty nieopłacone przez Pasażerów w określonym w korespondencji terminie (najpóźniej do dnia 9 kwietnia) zostają anulowane, a zarezerwowane miejsca wracają do puli sprzedaży.

08.04.2019: Ostatnie rezerwacje biletów w ofercie POMORZE 12-15 kwietnia 

foka

Przypominamy, że w dniach 12 - 15 kwietnia w ramach oferty POMORZE na kolejowe szlaki Kujaw i Pomorza wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Informujemy, że ze względów organizacyjnych rezerwacja biletów na wszystkie pociągi dostępne w ramach oferty jest dostępna tylko do dnia 8 kwietnia tj. do poniedziałku godz 23:59
W późniejszym terminie rezerwacja na pociągi 12 - 15 kwietnia nie będzie możliwa, a ewentualny zakup biletów będzie możliwy tylko u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc.

02.04.2019: Starym pociągiem NA MAJÓWKĘ z mieszkańcami Głogowa, Zielonej Góry i Żagania!

20171216 125739

Wiosna nadchodzi w bardzo szybkim tempie, dlatego już dziś warto zaplanować wycieczkę NA MAJÓWKĘ np. na pokładzie starych pociągów PALMA z Głogowa i Nowej Soli do Zielonej Góry, PIORUN z Zielonej Góry do Żagania oraz BURZA z Żagania przez Jankową Żagańską do Przewozu i z powrotem. Ostatnia z wycieczek to jeden z pierwszych przejazdów pasażerskiego pociągu świeżo wyremontowanym odcinkiem linii kolejowej z Jankowej Żagańskiej do Przewozu. Pociągi PALMA, PIORUN i BURZA zostaną uruchomione we współpracy ze Stowarzyszeniem Ok1 z Żagania i Klubem Sympatyków Kolei z Wrocławia. Pociągi będą zestawione z zabytkowego taboru tj. lokomotywy spalinowej SM30-507 oraz historycznych dwuosiowych wagonów pasażerskich. Już dziś warto zaplanować majówkę!

25.03.2019: 75. rocznica Wielkiej Ucieczki w Żaganiu uczczona m.in. na pokładzie pociągów retro!

DSC 0436

Z okazji 75. rocznicy Wielkiej Ucieczki w Żaganiu w sobotę 23 marca Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Urzędem Miejskim w Żaganiu, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu oraz Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu zorganizowały cztery specjalne pociągi turystyczne. Składy były prowadzone zabytkowymi lokomotywami: parową TKh05353 i spalinową SM30-507 Pociągi HARRY, TOM, DICK oraz UCIECZKA cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych
Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią na podstronie GALERIA
 z przejazdów w dniu 23 marca.

22.03.2019: Pociągi specjalne z parowozem z okazji 75. rocznicy Wielkiej Ucieczki w Żaganiu!

Nowy-23

Już w najbliższą sobotę 23 marca po raz 75. Żagań świętować będzie rocznicę Wielkiej Ucieczki lotników alianckich z obozu jenieckiego Stallag Luft III w Żaganiu. Z tej okazji Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Urzędem Miejskim w Żaganiu, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu oraz Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych HARRY, TOM, DICK oraz UCIECZKA
Pociągi będą zestawione z historycznego taboru, w tym zabytkowej lokomotywy parowej TKh05353.
Informujemy, że internetowa rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane 23 marca została zakończona. Wszystkie bilety na pociąg HARRY z Głogowa do Żagania i z powrotem zostały sprzedane. Bilety na lokalne pociągi wokół Żagania TOM, DICK i UCIECZKA będą dostępne na pokładzie pociągów w sprzedaży gotówkowej - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Jednocześnie informujemy, że wszyscy Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety otrzymali drogą elektroniczną faktury oraz przyznane miejscówki. Rezerwacje nieopłacone w terminie zostały anulowane.

15.03.2019: W dniach 20 - 23 czerwca nowa oferta turystyczna NOSTALGIA 2019!

TurKol Oferta specjalna Nostalgia 2019

W dniach 20 - 23 czerwca w ramach oferty NOSTALGIA na kolejowe szlaki Pomorza Zachodniego wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Skład pociągu zawierać będzie łącznie pięć wagonów, w tym wagony 1 i 2 klasy, wagon barowy WARS oraz niedostępny wagon salonowy Parowozowni Wolsztyn. Wszystkie wagony będą w oliwkowych barwach historycznych. W ramach projektu odwiedzimy między innymi Piłę, Kalisz Pomorski, Szczecin, Trzebież Szcz., Międzyzdroje, Świnoujście i Kamień Pomorski oraz Drawsko Pomorskie, Szczecinek i Chojnice. Na trasie powrotnej do Wolsztyna odwiedzimy także Międzyrzecz, w którym uczestniczyć będziemy w szóstej Paradzie Lokomotyw! 

09.03.2019: LILIPUTY zapraszają na wyprawę do Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach!

20180210 151753

Pociąg turystyczny GOSPODYNI z oferty pociągów LILIPUTY zainauguruje w niedzielę 10 marca wiosenne wyprawy na pokładzie specjalnych pociągów Turystyki Kolejowej TurKol.pl. 
Pociąg GOSPODYNI pokona trasę z Wrocławia Głównego do Ziębic i z powrotem. 
Główną atrakcją przejazdu będzie zwiedzanie muzem Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. 
Dodatkowo uruchomione zostaną też pociągi WŁÓCZYKIJ wokół Wrocławia oraz KAMYCZEK z Ziębic do Kamieńca Ząbkowickiego i z powrotem. 
Bilety na pociągi w dniu 10 marca będą dostępne na pokładzie pociągu w sprzedaży gotówkowej. 

02.03.2019: Wiosenna wyprawa do Torunia na pokładzie pociągu PIERNIK już 12 kwietnia!

DSC04499

Zapraszamy do zaplanowania wspólnej wiosennej wyprawy w dniu 12 kwietnia do Torunia na pokładzie pociągu PIERNIK - ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg PIERNIK to kolejna edycja ciekawej wyprawy dla całej rodziny do pięknego i tajemniczego Torunia. Przewodnicy oprowadzą Pasażerów po starówce opowiadając historię miasta. Skład pociągu będzie zestawiony z parowozu Pt47 oraz wagonów 1 i 2 klasy, a także wagonu barowego WARS. Pasazerowie mogą skorzystać z oferty PIERNIK tylko w jedną stronę tj. na trasie Poznań - Toruń lub w obie strony. W drugim przypadku powrót do Poznania zaplanowano pociągiem PKP Intercity.

27.02.2019: W czerwcu zapraszamy na wyprawę NOSTALGIA 2019 na Pomorze Zachodnie!

IMG 20170722 102902668

Pierwsze wiosenne promienie słońca wydają się już do nas docierać, czas zacząć planowanie letniego wypoczynku!
Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z Parowozownią Wolsztyn w dniach od 20 do 23 czerwca zapraszają na czterodniową wyprawę NOSTALGIA 2019 na żelazne szlaki Zachodniego Pomorza, a także północnej Wielkopolski. W ramach projektu odwiedzimy między innymi Piłę, Mirosław Ujski, Kalisz Pomorski, Stargard i Szczecin, Międzyzdroje i Świnoujście oraz Kamień Pomorski, a także Trzebież Szczecińską, Drawsko Pomorskie czy Szczecinek i Chojnice. Punktem kulminacyjnym wyprawy będzie wizyta w Międzyrzeczu i udział w szóstej edycji Parady Lokomotyw! NOSTALGIA 2019 to wyprawa czterodniowa, ale także kilkanaście pociągów jednodniowych - dostępnych dla mieszkańców odwiedzanych miejscowości! NOSTALGIA 2019 to oferta dla każdego! 

23.02.2019: Już za miesiąc zapraszamy na pociąg HARRY - do Żagania na Wielką Ucieczkę!

DSCF0756

Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z organizatorami obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Niemieckiego Obozu Jenieckiego w Żaganiu zapraszają na pokład specjalnych pociągów HARRY, TOM, DICK.
Pociągi będą zestawione z historycznego taboru, będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz. Szczegóły oraz rezerwacja biletów dostępne są na podstronie projektu. 
Pociąg specjalny HARRY przywiezie gości (bezpośrednio na bocznicę obozu) na rocznicowe obchody na trasie Głogów - Żagań i z powrotem, będzie także możliwość skorzystania ze specjalnego, skomunikownego autobusu z Poznania i Leszna. Oferta okolicznościowych pociągów TOM i DICK zaplanowana została dla mieszkańców Żagania i turystów.
23 marca 2019 roku zapraszamy na WIELKĄ UCIECZKĘ do Żagania!

19.02.2019: Zaplanuj wizytę w Wolsztynie i przejazdy pociągami z parowozem od 1 do 5 maja!

TurKol Oferta specjalna Wielkopolska 2019

W dniach 1 - 5 maja w ramach oferty WIELKOPOLSKA na kolejowe szlaki Wielkopolski wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg każdorazowo będzie zestawiony z parowozu z wolsztyńskiej parowozowni oraz zestawu łącznie czterech wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy oraz barowego.
Zapraszamy serdecznie na pokład wiosennych pociągów turystycznych w ramach projektu WIELKOPOLSKA

15.02.2019: Sentymentalne podróże pociągami z parowozem od 1 do 5 maja!

wyscig

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, zatem już czas zaplanować kolejne kolejowe wyprawy. Długi weekend majowy to bardzo dobra okazja do odwiedzin w Wolsztynie, w którym tegoroczna edycja Parady Parowozów, zaplanowana w sobotę 4 maja będzie już dwudziestą szóstą imprezą w historii! 
Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza do Wolsztyna już od 1 do 5 maja - w ramach oferty WIELKOPOLSKA 2019 zaplanowano kilkanaście wypraw na pokładach pociągów z parowozami! 
We wszystkie dni długiego weekendu (1 - 5 maja) z Wolsztyna odjeżdżać będą lokalne pociągi pasażerskie ciągnięte przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni. 
W przeddzień Parady Parowozów tj. 3 maja zaplanowaliśmy ofertę HELENA tj. przejazd pociągiem z Poznania do Wolsztyna na tegoroczną edycję inscenizacji ŚWIATŁO, DŹWIĘK, PARA oraz podróż powrotną na pokładzie specjalnego autobusu. W dniu Parady Parowozów tj. w sobotę 4 maja uruchomiony zostanie tradycyjny pociąg CEGIELSKI w relacji Poznań Gł. - Wolsztyn - Poznań Gł. Po raz kolejny zaplanowaliśmy także wyścig dwóch pociągów ciągniętych przez zabytkowe parowozy - w niedzielę 5 maja w szranki staną pociągi GROSZEK i OLIWKA
Zaplanuj weekend majowy z Parowozownią Wolsztyn i Turystyką Kolejową już dziś!

04.02.2019: Międzynarodowy Dzień Dziecka na pokładzie pociągu PIRAT do Kołobrzegu!

 DSC9487

Miło nam poinformować, że rozpoczęła się rezerwacja biletów na przejazdy pociągami PIRAT i KAMRAT, które w dniach 1 i 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka wyruszą z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. Przygotowana została pula promocyjnych biletów na pociąg PIRAT - cena w 2 klasie jest niższa od zeszłorocznej o 40,00 złotych! Skład pociągów będzie złożony z oliwkowych wagonów: barowego i 1 klasy, a także wagonów pasażerskich 2 klasy w malowaniu współczesnym. Oba pociągi pokonają trasę ze stolicy Wielkopolski na wybrzeże z dwoma różnymi lokomotywami tj. z parowozem w jedną stronę i lokomotywą spalinową lub elektryczną w kierunku przeciwnym.

18.01.2019: Zwiększenie dostępności miejsc w pociągach w ofercie POMORZE 12-15 kwietnia 

TurKol Oferta specjalna Pomorze 2019

W dniach 12 - 15 kwietnia w ramach oferty POMORZE na kolejowe szlaki Kujaw i Pomorza wyruszy specjalny historyczny skład pasażerski ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Miło nam poinformować, że dzięki bardzo dobrej współpracy z PKP Intercity możliwe będzie rozszerzenie oferty o dodatkowe wagony. 
Skład pociągu oprócz oliwkowych wagonów będzie prowadził dodatkowe wagony, przez co ponownie możliwa jest rezerwacja biletów na wszystkie pociągi w ramach oferty, w tym na najbardziej oblegane kierunki tj. pociągi: FOKA z Gdyni Gł. do Helu, KLIF i KEJA po Trójmieście, czy KAPITAN i GRYFITA wokół Szczecina. Zapraszamy serdecznie na pokład wiosennych pociągów turystycznych na POMORZE!

01.01.2019: Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na kolejowe wyprawy w 2019 roku!

Dzień 3. - 5. Giżycko

Wszystkim Pasażerom, Sympatykom kolejowych wypraw oraz Partnerom i Współpracownikom realizującym specjalne pociągi turystyczne w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl Szczęśliwego Nowego 2019 Roku życzy Zespół TurKol.pl! 
Pierwsze dni roku będą dobrą okazją do zaprezentowania oferty pociągów turystycznych zaplanownych w kolejnych miesiącach. Zaczynamy 8-10 lutego silnym akcentem w nowej zimowej ofercie PODLASIE czyli trzydniowej wyprawie na pokładzie składu spalinowego MR/MRD. Odwiedzimy między innymi Olsztyn, Skandawę, Orzysz, Augustów, Kuźnicę Białostocką, Białystok, Hajnówkę, Łomżę i Ostrołękę! 
10 marca odwiedzimy Muzeum Sprzętu Gospodarstw Domowego w Ziębicach na pokładzie pociągu GOSPODYNI czyli zabytkowego składu wagonów 3 klasy ciągniętych przez lokomotywę SM30 z Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. 
Kolejna wyprawa to czterodniowy projekt POMORZE zaplanowany w dniach 12 - 15 kwietnia na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Odwiedzimy między innymi Toruń, Bydgoszcz, Kościerzynę, Trójmiasto, Hel i Łebę, a także Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg i Szczecin!

23.12.2018: Zaplanuj z Turystyką Kolejową TurKol.pl zimową wyprawę na PODLASIE!

28459075 1705663136165154 19486286 n

Informujemy, że w dniach 8 - 10 lutego 2019 odbędzie się kolejna wyprawa na pokładzie pociągu turystycznego pod nazwą PODLASIE 2019. Przejazdy pociągów specjalnych w ramach oferty PODLASIE 2019 odbędą się przy użyciu taboru MR/MRD tj. Spalinowych Zespołów Trakcyjnych użyczonych przez przewoźnika ARRIVA RP. Informujemy, że pomimo prób organizacji projektu przy użyciu zestawu wagonów i lokomotywy - niestety nie udało nam się znaleźć przewoźnika będącego w stanie zapewnić lokomotywę gwarantującą ogrzewanie wagonów. Aktualnie w Polsce występuje poważny deficyt tego typu lokomotyw spalinowych, co doprowadza między innymi do odwoływania planowych pociągów przez przewoźników i zastępowanie ich przez Zastępczą Komunikację Autobusową. 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą PODLASIE 2019 oraz do rezerwacji biletów! 
Dla pierwszych Pasażerów przygotowaliśmy promocję - szczegóły na podstronie PODLASIE 2019.

09.12.2018: W pociągach POWSTANIEC i TWIERDZA świętujemy 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego!

powstaniec lubon

Turystyka Kolejowa TurKol.pl we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Cargo Master i Parowozownią Wolsztyn wraz z grupami rekonstrukcji historycznych m.in. z Towarzystwa Sympatyków Miasta Lubonia zaplanowała na 29 grudnia 2018 roku mocny akcent związany z uczczeniem 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji na żelazny szlak z Wolsztyna do Lubonia i Poznania wyjedzie zabytkowy pociąg POWSTANIEC z parowozem i historycznymi wagonami z wolsztyńskiej parowozowni. W Luboniu zaplanowano inscenizację odbicia pociągu z rąk zaborców. Specjalnie dla mieszkańców Poznania zaplanowano też uruchomienie pociągu TWIERDZA wokół Poznania. 
Szczegóły i rezerwacja biletów dotyczące obu powyższych pociągów dostępne są na podstronie POWSTANIEC. Zapraszamy do udziału w wydaarzeniu!

28.11.2018: Katarzynki 2018 czyli jak świętowaliśmy Dzień Kolejarza na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce!

turkol wyscig naramowice

W dniach 24 i 25 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami - tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, Parowozownią Wolsztyn, Lotos Kolej, Cargo Master, Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Torem Doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie - świętowaliśmy Dzień Kolejarza na liniach kolejowych Dolnego Śląska oraz Wielkopolski.
Zapraszamy do obejrzenia RELACJI z okolicznościowych przejazdów!

Dziękujemy wszystkim Pasażerom uczestniczącym w przejazdach, Urzędowi Marszałkowskiemu dofinansowującemu projekt, operatorowi PKP Polskie Linie Kolejowe za doskonałe przygotowanie trasy równoległego przejazdu wokół Poznania oraz przewoźnikom kolejowym współorganizującym imprezę za fantastyczne przeżycia!

Za rok planujemy kolejne katarzynkowe atrakcje!

25.11.2018: Dzień Kolejarza uświetniły między innymi Wielkopolskie Katarzynki!

Wielkopolskie Katarzynki 2018

W dniach 24 i 25 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, Parowozownią Wolsztyn, Cargo Master oraz Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu uświetniły Dzień Kolejarza - między innymi emocjonującym wyścigiem dwóch zabytkowych pociągów wokół Poznania. Było magicznie!

 14.11.2018: Dzień Kolejarza na pokładzie pociągów specjalnych wokół Poznania!

TurKol Wielkopolskie Katarzynki 2018

25 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, PKP Intercity, Parowozownią Wolsztyn oraz Cargo Master zaprasza na przejazdy specjalnymi pociągami z okazji Dnia Kolejarza wokół Poznania. 
Główną atrakcją dnia będzie równoległy przejazd pociągów KLASYK i PIONIER prowadzonych parowozem serii Ol49 oraz elektrowozem EP05-23. Zachęcamy do udziału w przejazdach, a także do obejrzenia filmu z poprzednich wojaży na pokładzie pociągu z lokomotywą EP05-23 na Pomorzu w lipcu 2018 roku: 
FILM RELACJA z wizyty na Pomorzu EP05-23 z pociągami turystycznymi MAZURY 2018 (autor Norbert T).

08.11.2018: Skorzystaj z ciekawej oferty listopadowych pociągów specjalnych 

retro brzostow

Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na pokłady specjalnych pociągów turystycznych organizowanych w listopadowe weekendy - w dniach 11, 24 i 25 listopada.
Z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada uruchomionych zostanie w sumie 9 pociągów turystycznych rozpoczynających bieg w Wolsztynie, Poznaniu, Wągrowcu oraz we Wrocławiu i Jelczu-Laskowicach. Informujemy, że zakończyliśmy rezerwację biletów na powyższe pociągi, w przypadku zainteresownia zakupem biletów będzie to możliwe u kierowników pociągów - do wyczerpania puli wolnych miejsc (bilety na pociągi FRANEK i VICTORIA zostały sprzedane w 100% i nie będą dostępne). 
Z okazji Dnia Kolejarza w dniach 24 i 25 listopada zostanie uruchomionych w sumie 7 pociągów turystycznych - z Poznania i Wrocławia. Odwiedzimy między innymi Tor Doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie (pociąg BADACZ), będziemy także mieli okazję uczestniczyć w wyścigu zabytkowych pociągów wokół Poznania (pociągi KLASYK i PIONIER). Rezerwacja biletów na pociągi uruchamiane 24 i 25 listopada jest dostępna po ich wybraniu z KALENDARIUM. Zapraszamy serdecznie!

22.10.2018: Dzień Niepodległości na pokładzie pociągów we Wrocławiu, Poznaniu, Wolsztynie i Wągrowcu

20171125 132106

Serdecznie zapraszamy do zaplanowania wspólnego świętowania Święta Niepodległości 11 listopada na pokładzie pociągu retro - w wagonach 3 klasie z drewnianymi ławkami i z klimatycznym stukotem kół starego pociągu. Z okazji Święta Niepodległości Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami tj. Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Parowozownią Wolsztyn i Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu uruchomi aż 9 okolicznościowych pociągów retro, z zabytkowymi lokomotywami i wagonami 3 klasy! 
We Wrocławiu pasażerowie mają do dyspozycji przejazdy pociągami WŁÓCZYKIJ, ZWYCIĘZCA oraz PODRÓŻNIK, w Jelczu - Laskowicach TRIUMFATOR, w Wolsztynie MARCIN, a w Poznaniu FRANEK, VICTORIA oraz CYSTERS
Z Wągrowca odjedzie natomiast pociąg ROGAŚ
11 listopada zapraszamy na pokład niepodległościowych pociągów! Szczegóły i rezerwacja biletów na www.TurKol.pl

16.10.2018: Nowy termin projektu PODLASIE to 8 - 10 lutego 2019

20170726115100-f4875a1a-me

Informujemy, że w związku z niewystarczającą frekwencją podjęliśmy decyzję o przesunięciu projektu PODLASIE na termin 8 - 9 - 10 lutego 2019. Termin ten został skonsultowany z Pasażerami, którzy wykupili bilety na termin pierwotny. W trakcie konsultacji za przesunięciem na termin lutowy było ponad 75% Pasażerów - dominuje opinia o konieczności uruchomienia pociągu w terminie gwarantującym dłuższy dzień, w grudniu niestety dzień jest najkrótszy w roku. Wszyscy Pasażerowie otrzymali korespondencję w tej sprawie - komunikacja odbywa się drogą mailową. Jednocześnie trwają szczegółowe ustalenia dotyczące projektu PODLASIE, stopniowo będziemy podawali do wiadomości publicznej informacje dotyczące założeń projektu.

05.10.2018: LILIPUTY - Jesienne wojaże wokół Wrocławia na pokładzie pociągów retro

20171216 154414

Turystyka Kolejowa TurKol.pl informuje, że w dniu 14 października na szlaki kolejowe wokół Wrocławia (w ramach oferty LILIPUTY) po raz kolejny wyruszą specjalne pociągi z zabytkową lokomotywą spalinową SM30-507 na czele! Pociągi ODKRYWCA i WŁÓCZYKIJ przewiozą pasażerów wokół miasta, a OBIEŻYŚWIAT wyruszy nieczynną na co dzień linią kolejową do Sobótki i z powrotem. Informujemy Pasażerów, którzy wykupili bilety na pociągi uruchamiane w dniu 14 października, że na stronie internetowej projektu dostępny jest już szczegółowy zatwierdzony rozkład jazdy pociągów - prosimy o zapoznanie się z konkretnymi godzinami odjazdów i przyjazdów. Najpóźniej w dniu 12 października Pasażerowie otrzymają szczegółowe informacje o przyznanych miejscówkach. Pociągi ODKRYWCA, WŁÓCZYKIJ i OBIEŻYŚWIAT wyruszą z toru przy peronie 5 wrocławskiego dworca głównego. 
Informujemy jednocześnie, że nie dysponujemy już wolnymi miejscami na przejazdy w dniu 14 października - zapraszamy na przejazdy wokół Wrocławia w listopadzie.

19.09.2018: Zapraszamy na pożegnanie jesieni na pokładzie pociągu PODLASIE 2018

20170930 093644

Turystyka Kolejowa TurKol.pl w dniach 19 - 21 października zaprasza do udziału w jesiennej wyprawie na pokładzie specjalnego pociągu turystycznego w ramach oferty PODLASIE. Psażerowie mają do dyspozycji kilka opcji udziału w przejeździe - od kompleksowej wyprawy trzydniowej (oferta PODLASIE) do pojednyńczych dziewięciu pociągów na określonych trasach np. NAREW z Torunia przez Warszawę i Ostrołękę do Białegostoku czy WIGRY z Białegostoku wokół Podlasia przez Ełk, Suwałki i Hajnówkę.
W czasie trzydniowej imprezy odwiedzimy kilkanaście miast jak np. Warszawę, Ostrołękę, Łomżę, Białystok, czy Siedlce oraz wiele urokliwych zakątków jak np. Orzysz, Olecko, Trakiszki, Siemiatycze czy Sokołów Podlaski. 
Zapraszamy na pożegnanie jesieni na PODLASIE!

13.09.2018: Kolejna edycja pociągów LILIPUTY wokół Wrocławia 14 października

20170902 120423

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania nostalgicznej wyprawy na pokładzie pociągu turystycznego w ramach oferty LILIPUTY wokół Wrocławia. Jesienne, zabytkowe pociągi ODKRYWCA, WŁÓCZYKIJ i OBIEŻYŚWIAT wyruszą w dniu 14 października na wrocławskie i dolnośląskie szlaki kolejowe. Szczególnie ciekawie zapowiada się wyprawa na pokładzie pociągu ODKRYWCA, który na swojej trasie pokona nieczynny na co dzień odcinek północnej obwodnicy kolejowej Wrocławia pomiędzy stacjami Wrocław Osobowice i Wrocław Sołtysowice. 
Pociągi będą zestawione z zabytkowej lokomotywy spalinowej oraz wagonów retro 3 klasy.
Zapraszamy na pokład starego pociągu w ramach oferty LILIPUTY

01.09.2018: Wspomnienie turystycznej wyprawy z parowozem NOSTALGIA 2018

20180826 172922

W dniach 24 d0 27 sierpnia w ramach projektu turystycznego NOSTALGIA na szlakach kolejowych Wielkopolski, Dolnego Śląska i Ziemi Łódzkiej gościł zabytkowy pociąg ciągnięty przez lokomotywę parową Ol49-69 z Parowozowni Wolsztyn. 
Odwiedziliśmy między innymi Głogów, Wrocław, Kępno i Oleśnicę, Kłodzko, Polanicę Zdrój i Głuszycę, Opole, Częstochowę i Piotrków Trybunalski oraz Łódź, Zgierz, Tomaszów Mazowiecki, Spałę, Zduńską Wolę oraz Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Pleszew i Jarocin. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy: FOTOGALERIA NOSTALGIA 2018.

27.08.2018: Pociągi GBUREK, ŚPIOCH oraz NIEŚMIAŁEK wokół Wrocławia już w niedzielę 2 września!

20170902 124746

Infomujemy, że w dniu 2 września na trasy wokół Wrocławia wyruszą SKRZATY tj. specjalne pociągi turystyczne prowadzone zabytkowym parowozem serii TKh. 
Internetowa rezerwacja biletów na przejazdy powyższymi pociągami tj. pociągami GBUREK, ŚPIOCH i NIEŚMIAŁEK zostanie zakończona w środę 29 sierpnia o godzinie 22:00
Zainteresowanych zakupem biletów paasażerów zapraszamy do ich rezerwacji! Informujemy jednocześnie, że planowany WESOŁEK zostanie uruchomiony łącznie jako jeden skład z pociągiem NIEŚMIAŁEK.

23.08.2018: NOSTALGIA 2018 - czas rozpocząć szykowanie do kolejnego wyjazdu z parowozem!

IMG 20170721 131359128

Informujemy Pasażerów pociągów turystycznych organizowanych w dniach 24 - 27 sierpnia w ramach oferty NOSTALGIA, że rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowań do jej realizacji. Wszyscy Pasażerowie, którzy do dnia 22 sierpnia włącznie opłacili zarezerwowane bilety na przejazdy, otrzymali drogą elektroniczną faktury - które są jedynym niezbędnym dokumentem uprawniającym do odbioru biletów na pokładzie pociągu. W dodatkowej korespondencji przesłaliśmy informację o przyznanych miejscówkach, wraz z przypomnieniem szczegółowego zatwierdzonego rozkładu jazdy. 
Przypominamy o konieczności sprawdzenia godzin odjazdu - zatwierdzone rozkłady jazdy mogą nieznacznie różnić się od planowanych pierwotnie wersji rozkładów! Informujemy także, że internetowa rezerwacja biletów na pociągi planowane w dniach 24 - 27 sierpnia została zakończona! Bilety na przejazdy wybranymi pociągami 24 - 27 lipca będą dostępne w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. 
Nieopłacone do dnia 22 sierpnia wcześniejsze rezerwacje zostały anulowane.

10.08.2018: Ziemia Łódzka planuje tłumnie powitać pociągi specjalne z wolsztyńskim parowozem!

Nowy-4

W ramach oferty NOSTALGIA uruchomionych zostanie kilkanaście pociągów specjalnych na liniach kolejowych Dolnego Śląska i Ziemi Łódzkiej. W przypadku tego pierwszego Turystyka Kolejowa TurKol.pl relatywnie często - bo kilka razy w roku - organizuje pociągi z zabytkowym taborem kolejowym. W przypadku Ziemi Łódzkiej przejazdy pociągów MANUFAKTURA, ANIOŁ i TKACZ oraz TOMEK, LEKKOATLETA, WŁÓKNIARZ i SEMAFOR są pionierskimi projektami organizowanymi po raz pierwszy na danych trasach. Sądząc po liczbie sprzedanych biletów z pewnością większość z nich zostanie powtórzona w kolejnych latach! Bardzo duże zainteresowanie w Łodzi i Zgierzu pociągami z zabytkowym parowozem skłoniło nas do zaplanowania dwóch dodatkowych pociągów w ramach oferty NOSTALGIA tj. w dniu 26 sierpnia pociągu TKACZKA ze Zgierza do Chociszewa i z powrotem oraz w dniu 27 sierpnia pociągu JEŻ z Łodzi Kaliskiej do Zgierza i z powrotem. Rezerwacja biletów trwa na stronie www.TurKol.pl
Zapraszamy na pokład zabytkowego pociągu z wolsztyńskim parowozem i kultowym wagonem restauracyjnym WARS! 

29.07.2018: Kolejne przejazdy turystyczne z parowozem już w dniach 24 do 27 sierpnia

Nowy-11

W dniach 24 do 27 sierpnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na kolejne wypray turystyczne na pokładzie pociągów z zabytkowym parowozem. Projekt NOSTALGIA to przejazdy przede wszystkim na trasach Dolnego Śląska i Ziemi Łódzkiej, choć pojawimy się także w Opolu i Częstochowie. Rezerwacja biletów na poszczególne pociągi dostępna jest na stronie internetowej z poziomu KALENDARIUM w ramach oferty NOSTALGIA. Zapraszamy na pokład zabytkowego pociągu z parowozem z Wolsztyna!

25.07.2018: Zabytkowa lokomotywa PKP InterCity EP05-23 pospieszyła na ratunek parowozowi Ol49-69!

czesio esobiech

Największa turystyczna wyprawa na pokładzie pociągu turystycznego zaplanowana w 2018 roku w ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl za nami. W dniach 20 do 24 na szlakach kolejowych przede wszystkim północno-wschodniej Polski uruchomionych zostało kilkanaście specjalnych pociągów turystycznych pod wspólną nazwą MAZURY 2018. Pociągi odwiedziły między innymi Toruń, Warszawę, Malbork, Trójmiasto, Olsztyn, Mrągowo, Braniewo, Giżycko, Ełk, Olecko i Suwałki, a także Grudziądz i Bydgoszcz. Choć pięciodniowa wyprawa została zaplanowana jako przejazdy z parowozem Ol49-69 - w drugim dniu imprezy tj. 21 lipca pociągi wyjechały na trasy z zamienną lokomotywą elektryczną EP05-23. Powodem było uszkodzenie parowozu i konieczność wykonania jego naprawy.
Szanownych Pasażerów pociągów KOMTUR, JAGIENKA, KEJA, KLIF, ZBYSZKO oraz TARCZA ze względu na zmiany w ofercie informujemy, że trwają konsultacje z przewoźnikiem realizującym przejazdy w kwestii rekompensaty za zaistniałe zmiany. Informacje są sukcesywnie przesyłane do Pasażerów.
Dziękujemy naszym Partnerom z Parowozowni Wolsztyn, PKP Intercity i PKP Polskie Linie Kolejowe za bardzo dobrą współpracę w trakcie realizacji projektu MAZURY 2018! 
Szykujemy relację z tego bardzo ciekawego, ale także dramatycznego i trudnego projektu. Fot. Emil Sobiech.

20.07.2018: Wojaże (z przygodami) w ramach projektu MAZURY 2018 rozpoczęte!

IMG 20170723 184140805 HDR

W dniu 20 lipca rozpoczęły się przejazdy turystyczne w ramach projektu MAZURY 2018. Na szlaki kolejowe z Poznania do Torunia i z Torunia do Warszawy wyruszyły pociągi PIERNIK i SAWA - ciągnięte przez zabytkowy parowóz Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni. Niestety na końcowym odcinku szlaku - w Legionowie parowóz uległ defektowi, eliminującemu go z dalszej jazdy. Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikiem PKP InterCity udało się bezproblemowo dokonczyć podróż do Warszawy z zabytkową lokomotywą elektryczną EP05-23 i zaplanować kontynuację projektu w kolejnych dniach.
Drugi dzień projektu czyli pociągi KOMTUR, JAGIENKA, KLIF, KEJA i ZBYSZKO zostaną zatem uruchomione zgodnie z zaplanowanym wcześniej rozkładem jazdy, z zamienną lokomotywą tzn. EP05-23 należącą do PKP InterCity. Parowóz Ol49-69 poddany zostanie w tym czasie niezbędnej naprawie i już po jej wykonaniu dotrze do Olsztyna, gdzie wykona kolejne przejazdy w ramach projektu MAZURY w dniach 22, 23 i 24 lipca.
Informujemy, że zastosowane rozwiązanie pozwoli na kontynuację realizacji kilkudniowej wyprawy na MAZURY, a jednocześnie dzięki zabytkowemu składowi pociągu tj. historycznych oliwkowych wagonów, w tym kultowego baru WARS, z pomarańczową lokomotywą EP05-23 pozwoli na pełne wspomnień wojaże.

17.07.2018: Pociągiem z parowozem na MAZURY - czas już pakować walizki!

IMG 20170723 171006237

Pasażerów pociągów turystycznych organizowanych w dniach 20 - 24 lipca w ramach oferty MAZURY informujemy, że projekt wszedł w ostatnią fazę przygotowania. Pasażerowie, którzy zarezerwowali i opłacili bilety na przejazdy otrzymali drogą elektroniczną faktury - które są jedynym niezbędnym dokumentem uprawniającym do odbioru biletów na pokładzie pociągu. W dodatkowej korespondencji przesłaliśmy informację o przyznanych miejscówkach, a także przypomnienie szczegółowego zatwierdzonego rozkładu jazdy. Przypominamy o konieczności sprawdzenia godzin odjazdu - zatwierdzone rozkłady jazdy mogą nieznacznie różnić się od planowanych pierwotnie wersji rozkładów!
Informujemy jednocześnie, że internetowa rezerwacja biletów na pociągi planowane w dniach 20 - 24 lipca została zakończona - bilety na większość pociągów będą dostępne w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu - do wyczerpania puli wolnych miejsc. Wszystkie rezerwacje nieopłacone do dnia 17 lipca zostają anulowane.

16.07.2018: Pociągiem SAWA już w najbliższy piątek pojedziemy z Torunia przez Raciąż do Warszawy Gd.

20170726114855-40bd3e84-me

Miło nam poinformować, że jeden z elementów oferty MAZURY 2018 tj. pociąg SAWA w dniu 20 lipca na trasie z Torunia Głównego do Warszawy Gdańskiej zostanie zorganizowany według pierwotnych planów to znaczy na trasie przez Sierpc oraz Nasielsk.
Dziękujemy szczególnie naszym Partnerom z Polskich Linii Kolejowych za dobrą współpracę przy organizacji przejazdu! Dziękujemy także wspaniałym Pasażerom, którzy - pomimo informacji o zmienionej trasie przejazdu, którą zmuszeni byliśmy ogłosić dwa dni temu - wyrażali zrozumienie i zainteresowanie przejazdem pociągiem. Decyzja o realizacji projektu zgodnie z zamierzeniami będzie dla wszystkich doskonałą nagrodą za cierpliwość i współpracę. 

14.07.2018: Pasażerowie pociągów w ramach oferty MAZURY powoli szykują się do wyjazdu!

20170726115110-d58c22bb-me

Już w najbliższy piątek tj. 20 lipca na szlaki kolejowe wyruszą specjalne pociągi turystyczne zaplanowane w ramach oferty MAZURY 2018. Informujemy, że rozkłady jazdy zatwierdzone przez operatora infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe dostępne są na stronie internetowej projektu. W ramach pięciodniowego projektu odwiedzimy na pokładzie zabytkowego składu pociągu prowadzonego parowozem serii Ol49 między innymi Toruń, Warszawę, Malbork, Trójmiasto, Olsztyn, a także Giżycko, Mrągowo, Braniewo, Szczytno, Ełk, Olecko i Suwałki oraz Grudziądz i Bydgoszcz. Atrakcyjne wojaże wakacyjne czas zacząć!
Informujemy jednocześnie, że ze względu na obniżoną przepustowość sieci kolejowej i remonty infrastruktury konieczne były drobne korekty zaplanowanych rozkładów jazdy. Nie wpłynęło to jednak na plany odwiedzenia ważnych i atrakcyjnych punktów imprezy. Zainteresowani Pasażerowie otrzymali szczegóły pocztą elektroniczną. .

30.06.2018: Zaplanuj wyprawę pociągiem KILOF na najpiękniejszą linię kolejową w Sudety!!

Ludwikowice Klodzkie1

Zapraszamy na kolejne wojaże na pokładzie turystycznego pociągu specjalnego organizowanego w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. W dniach od 24 do 27 sierpnia na szlakach kolejowych Dolnego Śląska i Ziemi Łódzkiej w ramach projektu NOSTALGIA pojawi się zabytkowy skład zestawiony z lokomotywy parowej, pasażerskich wagonów 1 i 2 klasy, a także kultowego wagonu barowego WARS. Szczególnie wartą polecenia jest wyprawa dobrze znanym pociągiem KILOF z Wrocławia do Głuszycy przez Kłodzko i Nową Rudę i z powrotem - czyli na jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce. Zapraszamy do zaplanowania wyprawy pod koniec wakacji!

25.06.2018: Trzydniowe kolejowe wojaże w ramach projektu WIELKOPOLSKA za nami!

wyscig

W dniach od 22 do 24 czerwca na wielkopolskich i lubuskich szlakach kolejowych odbyły się turystyczne przejazdy specjalne w ramach projektu WIELKOPOLSKA. W ramach projektu odbyły się, między innymi, V Parada Lokomotyw - Międzyrzecz 2018, a także wyścig pociągów z parowozami! 
Pomimo faktu, że pechowo na  Paradę Lokomotyw nie dotarły aż trzy zaplanowane wcześniej lokomotywy (zamiast ośmiu w paradzie brało udział tylko pięć środków trakcyjnych) imprezę należy uznać za bardzo udaną. Największe zainteresowanie budziły pociągi specjalne zorganizowane na liniach kolejowych wokół Międzyrzecza - otrzymaliśmy między innymi od Emila Sobiech ciekawy materiał filmowy prezentujący te przejazdy. Zapraszamy do jego obejrzenia:
FILM V PARADA LOKOMOTYW - MIĘDZYRZECZ 2018 (autor: Emil Sobiech)
Szykujemy dla Państwa szczegółowe relacje z poszczególnych dni projektu WIELKOPOLSKA.

21.06.2018: Szczegóły organizacyjne dotyczące pociągów TurKol.pl w dniach 22 - 24 czerwca 

namiot turkol

Informujemy, że internetowa rezerwacja biletów na pociągi planowane przez Turystyką Kolejową TurKol.pl w dniach 22 - 24 czerwca uruchamianych w ramach projektu WIELKOPOLSKA została zakończona. Wszyscy pasażerowie, którzy dokonali elektronicznej rezerwacji otrzymali drogą mailową polecenia zapłaty. Pasażerowie, którzy opłacili rezerwacje otrzymali także drogą mailową faktury uprawniające do odbioru biletów. 
Informujemy, że jedynym dokumentem niezbędnym do odbioru zakupionych biletów jest faktura - wydrukowana lub w formie elektroniczniej. Bilety na pociągi organizowane w dniu 23 czerwca w Międzyrzeczu z okazji V Parady Lokomotyw tj. WIÓREK, NIETOPERZ, MORENA, NOCEK, TOPOLA, WOJAK i GACEK będą do odbioru w namiocie reklamowym TurKol.pl - w Międzyrzeczu w dniu Parady Lokomotyw na 1 peronie. Możliwy będzie także zakup biletów - do wyczerpania wolnych miejsc.
Jednocześnie informujemy, że bilety na pozostałe pociągi tj. KOZIOŁEK, FRANEKPOJEZIERZEFARMERDRWALOLIWKA, GROSZEK i ROMA będą do odbioru na pokładach pociągów. Możliwy będzie także zakup biletów - do wyczerpania puli wolnych miejsc w danym pociągu.
Informujemy jednocześnie, że rezerwacje internetowe na pociągi uruchamiane w dniach 21 - 23 czerwca nieopłacone w termine tj. do 21 czerwca - zostały anulowane.

18.06.2018: V Parada Lokomotyw - Międzyrzecz 2018 już w najbliższą sobotę 23 czerwca!

TurKol Parada Miedzyrzecz 2018 640

W najbliższą sobotę tj. 23 czerwca na stacji kolejowej w Międzyrzeczu odbędzie się piąta edycja Parady Lokomotyw. Poprzednie imprezy odbywały się w latach 2013 - 2016 na nieczynnej, klimatycznej stacji kolejowej w Międzychodzie. Ze względu na decyzję o zamknięciu linii kolejowej do Międzychodu w roku 2017 Parada Lokomotyw nie odbyła się. Bardzo duże zainteresowanie ze strony pasażerów z całego kraju, a także zagranicy wpłynęło na decyzję o zorganizowaniu imprezy w nowej lokalizacji tj. w niedalekim Międzyrzeczu.
Turystyka Kolejowa TurKol.pl podjęła współpracę z Urzędem Miasta Międzyrzecza oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Międzyrzeczu, z którymi, w dniu 23 czerwca, wspólnie zorganizuje piątą edycję Parady Lokomotyw - Międzyrzecz 2018!
W związku z organizacją imprezy, podobnie jak w ramach poprzednich edycji, ze stacji Międzyrzecz uruchomione zostaną specjalne pociągi turystyczne na krótkich okolicznych liniach kolejowych. Liczba pociągów będzie rekordowa, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu faktu, że Międzyrzecz jest położony na czynnej linii drugorzędnej łączącej dwie stolice województwa lubuskiego i dodatkowo pełni funkcję lokalnego węzła kolejowego z czynnymi liniami w aż pięciu kierunkach! Zapraszamy zatem do odwiedzenia Międzyrzecza w dniu 23 czerwca i uczestnictwa w V Paradzie Lokomotyw - Międzyrzecz 2018, a także do skorzystania z okazji do przejazdu na pokładzie jednego z siedmiu lokalnych pociągów specjalnych! .

POBIERZ PLAKAT: V PARADY LOKOMOTYW - MIĘDZYRZECZ 2018

13.06.2018: Już wkrótce letnie wyprawy - w czerwcu po Wielkopolsce oraz w lipcu na Mazury!

IMGP6649

Mając na uwadze chęć rozwijania oferty przejazdów turystycznych z parowozami z wolsztyńskiej parowozowni - pomimo braku możliwości sfinansowania wszystkich zaplanowanych pierwotnie pociągów - planujemy realizację skorygowanego projektu WIELKOPOLSKA w dniach 22 do 24 czerwca oraz projektu MAZURY w dniach 20 do 24 lipca. Informujemy, że po przeprowadzonych z przewoźnikiem konsultacjach oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl na najbliższe kilka tygodni ulegnie zmianom z powodu konieczności dostosowania jej do możliwości technicznych oraz finansowych. Szczegóły zaplanowanych do realizacji projektów WIELKOPOLSKA oraz MAZURY dostępne są na stronie www.TurKol.pl
Informujemy jednocześnie, że planujemy także realizację pociągów w ramach projektu NOSTALGIA w dniach 24 do 27 sierpnia. Szczegóły projektu udostępnimy w ostatnim tygodniu czerwca.

08.06.2018: Wyprawa zabytkowym pociągiem na MAZURY z dodatkową niespodzianką!

jnowak mazury 07 2017 158

Dla wszystkich pasażerów oczekujących już z niecierpliwością lipcowego wyjazdu w ramach turystycznej oferty MAZURY Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowała dodatkową niespodziankę w postaci rozszerzenia oferty przejazdów o dodatkowy odcinek. W dniu 22 lipca pociąg ŻAGIEL zostanie uruchomiony na specjalnej trasie z Olsztyna przez Czerwonkę do Mrągowa i z powrotem! Informujemy, że osoby, które wykupiły już wcześniej bilety na krótszą - planowaną wcześniej - trasę pociągu zachowują prawo przejazdu na całej trasie do Mrągowa, tak samo właściciele pakietów MAZURY skorzystają bez dopłat z tej ciekawej wyprawy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do zaplanowania wspólnej wyprawy - zarówno do Mrągowa, jak i na inne mazurskie szlaki! 

06.06.2018: Zapraszamy na wakacyjną wyprawę zabytkowym pociągiem do magicznego Torunia!

Panorama_Malgorzata_Litwin

Wakacje już za kilka tygodni - warto zatem zaplanować urlopowe wyjazdy np. na pokładzie zabytkowego pociągu z parowozem. W pełni lata w dniu 20 lipca zapraszamy serdecznie na przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz na trasie z Poznania do Torunia. 
W ramach wycieczki przewidziano zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Oferta jest wariantowa - możliwe jest wykupienie biletów tylko w jedną stronę lub ze zorganizowanym pociągiem powrotnym. 
Zapraszamy na pokład pociągu PIERNIK

04.06.2018: Udane podróże kolejowe z okazji Dnia Dziecka z Turystyką Kolejową TurKol.pl

15281259727771841780879

W okresie ostatniego tygodnia na szlaki kolejowe z Poznania i Grudziądza do Kołobrzegu i z powrotem, a także wokół Wrocławia wyjechały specjalne pociągi turystyczne zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. 
Pociągi cieszyły się bardzo dużą popularnością i przewiozły w sumie ponad 1.500 osób. 
Szczególną gratką dla sympatyków kolejowych zabytków były pociągi zorganizowane wokół Wrocławia w dniach 2 i 3 czerwca z parowozem serii Ty42, w tym przejazd do Sobótki Zachodniej przez Kobierzyce!

29.05.2018: Zaplanuj Dzień Dziecka na pokładzie pociągu turystycznego wokół Wrocławia!!!

ty42-24

We Wrocławiu trwają przygotowania do realizacji przejazdów specjalnych pociągów turystycznych w ramach ofert SKRZATY i LILIPUTY. Pociągi specjalne GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK oraz ODKRYWCA, OBIEŻYŚWIAT i WŁÓCZYKIJ wyruszą na szlaki kolejowe wokół stolicy Dolnego Śląska w sobotę i niedzielę tj. w dniach 2 i 3 czerwca. Przewoźnikiem uruchamiającym pociągi będzie SKPL Cargo sp. z o.o., a tabor użyczony zostanie przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. 
Szykuje się specjalna niespodzianka..... Zapraszamy serdecznie!
 

26.05.2018: Do kołobrzeskiego portu czas wjechać...!!!

 DSC9683

Przygotowania do przejazdu specjalnych pociągów turystycznych PIRAT i KAMRAT z Poznania oraz LATARNIK z Grudziądza - do Kołobrzegu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dobiegły końca. Pociągi przyjadą do Kołobrzegu w dniach 26 i 27 maja i po krótkich postojach na dworcu kolejowym przejadą wyremontowaną bocznicą do kołobrzeskiego portu - do stóp latarni morskiej. 
Szczególnie ciekawie zapowiada się przyjazd tradycyjnego pociągu PIRAT z Poznania prowadzonego zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. 
Dodatkowo, specjalnie dla mieszkańców Kołobrzegu oraz turystów odwiedzających nadmorski kurort, przygotowaliśmy w dniu 26 maja przejazd specjalnego pociągu PIRACIK z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem oraz w dniu 27 maja przejazd pociągu KUTER z Kołobrzegu do Darłowa i z powrotem. 
Zatem! Ahoj przygodo....!

24.05.2018: Bezpłatny przejazd nad morze z okazji Dnia Dziecka w dniu 27 maja - pociągiem KAMRAT!

TurKol Dzien Dziecka 2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na trasie z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem uruchomione zostaną pociągi specjalne - w tym w niedzielę 27 maja pociąg KAMRAT. 
Mamy promocyjne BEZPŁATNE bilety dla dzieci! Zainteresowani? 
Oferta ważna tylko w czwartek 24 maja! 
Warunkiem przyznania darmowych biletów jest zakup biletu dla pełnoletniego opiekuna. 
Rezerwacja na www.TurKol.pl. Zapraszamy!

15.05.2018: Międzynarodowy Dzień Dziecka na pokładzie pociągów SKRZATY i LILIPUTY!!!

ksk wroclaw skrzaty

Zapraszamy serdecznie na pokład aż 7 pociągów specjalnych wokół Wrocławia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka! W dniach 2 i 3 czerwca uruchomimy dwa pakiety pociągów: SKRZATY czyli pociągi ciągnięte przez zabytkową lokomotywę parową oraz LILIPUTY z zabytkową lokomotywą spalinową. Wszyskie wymienione pociągi zostaną uruchomione z zabytkowymi wagonami pasażerskimi 3 klasy - z drewnianymi ławeczkami i klimatycznymi pomostami. Tabor ten należy do Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu , przewoźnikiem będzie SKPL Cargo sp. z o.o. Informujemy, że rezerwacji biletów można dokonywać przez internet na stronie www.TurKol.pl
Jednocześnie informujemy pasażerów pociągów zaplanowanych na 12 maja br., że niewykorzystane rezerwacje zostały automatycznie przesunięte na 2 czerwca - o szczegółach tej operacji wszyscy pasażerowie zostali poinformowani pocztą elektroniczną.

12.05.2018: V Parada Lokomotyw - Międzyrzecz 2018 już 23 czerwca!

TurKol Parada w Miedzychodzie 002

W pierwszym dniu letnich wakacji tj. w sobotę 23 czerwca w Międzyrzeczu zorganizowana zostanie kolejna edycja Parady Lokomotyw. Stacja Międzyrzecz położona jest na linii kolejowej z Gorzowa Wielkopolskiego do Zielonej Góry i pomimo, że linia ta została niedawno zmodernizowana, do czasów wspólczesnych zachował się tam klimat starej, wielkiej kolei! 
W dniu parady do Międzyrzecza zaplanowaliśmy kilka pociągów specjalnych, w tym POJEZIERZE z Poznania, FARMER z Wolsztyna czy DRWAL z Gorzowa Wielkopolskiego; będą też lokalne pociągi okolicznościowe np. GACEK do Nietoperka i z powrotem. W Międzyrzeczu będzie się działo!
Powyższe zdjęcie z II Parady Lokomotyw w Międzychodzie będzie dla nas pamiątką po cyklu imprez na klimatycznej stacji Międzychód, która w latach swojej świetności wyglądała podobnie do dzisiejszego Międzyrzecza. Nadal prowadzone są działania mające na celu uratowanie tej legendy.

04.05.2018: Zapraszamy na wyprawy wokół Wrocławia pociągami SKRZATY i LILIPUTY!

Nowy-27

Pierwsza majówka za nami! Nie oznacza to jednak, że zakończyły się atrakcje związane z przejazdami na pokładzie pociągów specjalnych. Zapraszamy serdecznie do Wrocławia na wyprawę pociągami ciągniętymi zabytkowym parowozem TKh05353 z oferty SKRZATY, które już 12 maja wyruszą na stalowe szlaki wokół miasta. Na pasażerów czekać będą pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK
Warto także zainteresować się przejazdem na pokładzie pociągów z oferty LILIPUTY - czyli nieco dalszych i dłuższych wypraw składem z lokomotywą spalinową serii SM30. Zapraszamy na przejazdy pociągami ODKRYWCA, OBIEŻYŚWIAT i WŁÓCZYKIJ w dniu 3 czerwca. 
Wszystkie wymienione powyżej pociągi będą zestawione z zabytkowego taboru Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Fot. Piotr Celiński

29.04.2018: Kolejny kolejowy atrakcyjny weekend w Wolsztynie przeszedł do historii!

Nowy-12

Turystyka Kolejowa TurKol.pl w dniach 28 i 29 kwietnia uruchomiła w sumie 6 pociągów turystycznych, w większości ciągniętych przez zabytkowe parowozy z wolsztyńskiej parowozowni. W sobotę 28 kwietnia tj. w dniu XXV Parady Parowozów do Wolsztyna pasażerów z Poznania i Wrocławia przywiozły odpowiednio pociągi CEGIELSKI oraz LEOPOLD, a na krótkie wycieczki z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem wyruszyły STEFAN i SEWERYN. 
W niedzielę 29 kwietnia na trasę z Wolsztyna do Nowego Tomyśla i z powrotem wyruszyły natomiast pociągi OLIWKA i GROSZEK - składy prowadzone zabytkowymi parowozami serii Ol49 i Pt47. Pociągi wystartowały w wyścigu na trasie z Nowego Tomyśla do Wolsztyna i z powrotem. Emocjonująca wyprawa na dwa parowe pociągi była atrakcyjną propozycją spędzenia wolnego czasu zarówno dla sympatyków kolei, jak i dla całych rodzin. Przez większą część wyprawy na prowadzeniu był pociąg OLIWKA prowadzony parowozem serii Ol49. Ku zaskoczeniu wszystkich wyścig wygrał jednak pociąg GROSZEK, który wyprzedził pociąg OLIWKA na stacji w Stefanowie - docierając do Wolsztynaa jako pierwszy! Najciekawszym elementem wyścigu była jazda równoległa obu składów na dwutorowej magistrali pomiędzy Nowym Tomyślem a Zbąszyniem. Duże zainteresowanie ofertą zaowocowało decyzją o powtórzeniu wyścigu pociągów OLIWKA i GROSZEK w pierwszym dniu wakacji tj. 24 czerwca! 
Szykujemy relację z ciekawego weekendu w Wolszynie i okolicach! Fot. Piotr Celiński.

26.04.2018: Pociągi turystyczne w trakcie XXV Parady Parowozów w Wolsztynie! 

20170619 134335

W dniu 28 kwietnia odbędzie się jubileuszowa XXV edycja Parady Parowozów w Wolsztynie! 
Informujemy, że zakończyliśmy internetową rezerwację biletów na pociągi zaplanowane z tej okazji. Wszyskie bilety na pociągi uruchamiane 28 kiwetnia tj. CEGIELSKI z Poznania do Wolsztyna i z powrotem, LEOPOLD z Wrocławia do Wolsztyna i z powrotem oraz STEFAN i SEWERYN z Wolsztyna do Stefanowa i z powrotem zostały sprzedane. Dysponujemy pojedyńczymi biletami na przejazdy pociągami w dniu 29 kwietnia tj. OLIWKA i GROSZEK z Wolsztyna do Nowego Tomyśla i z powrotem. (sprzedaż gotówkowa u kierownika pociągu do wyczerpania wolnych miejsc).
Informujemy jednocześnie, że wszyscy pasażerowie, którzy opłacili rezerwacje otrzymali drogą elektroniczną informacje o przyznanych miejscówkach. Nieopłacone rezerwacje zostały anulowane.

20.04.2018: Wyścig pociągów z parowozami już w niedzielę 29 kwietnia! 

P5120033

Zapraszamy wszystkich Pasażerów na XXV edycję Parady Parowozów do Wolsztyna, a także na towarzyszący imprezie - organizowany w niedzielę 29 kwietnia - wyścig pociągów z parowozami! Pociągi GROSZEK i OLIWKA uruchomione zostaną na trasie z Wolsztyna do Nowego Tomyśla i z powrotem. Na trasie powrotnej pomiędzy Nowym Tomyślem a Zbąszyniem oba pociągi poruszć się będą równolegle na dwóch sąsiednich torach magistrali E30. Wyścig pociągów ciągniętych parowozami serii Ol49 to niezapomniane przeżycie, na które serdecznie zapraszamy. Informujemy, że dysponujemy około 60 wolnymi miejscami na przejazd pociągiem GROSZEK. Szczegóły i rezerwacja biletów na podstronie projektu. Informujemy jednocześnie, że nie dysponujemy już biletami na pociągi CEGIELSKI, LEOPOLD, STEFAN, SEWERYN oraz OLIWKA.  
Z przykrością informujemy także o odwołaniu oferty POGÓRZE planowanej w dniach 1 - 3 maja. Decyzja ta jest niezależna od nas jako organizatora, przepraszamy Szanownych Pasażerów - niestety nie mamy możliwości realizacji projektu.

18.04.2018: Wiosenna wyprawa na KASZUBY przeszła do historii! 

Dzień 2. - 10. Gdynia Główna

W dniach 13 do 16 kwietnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl zorganizowała czterodniową wyprawę na KASZUBY na pokładzie pociągu z zabytkowym parowozem. Przewoźnikiem była Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn. Nostalgiczny pociąg z lokomotywą serii Pt47 bez najmniejszych problemów pokonał przez cztery dni projektu blisko 1.500 kilometrów, przewożąc w tym czasie ponad 2.000 osób! Wszystkim zaangażowanym w wykonanie projektu kolejarzom dziękujemy za bezproblemową realizację, Szanownym Pasażerom dziękujemy szczególnie za wspaniałą atmosferę na pokładzie pociągu oraz za zaufanie, jakim obdarzają nas korzystając z kolejnych wypraw organizowanych na stalowych szlakach! Szykujemy relację fotograficzną z wyprawy na KASZUBY! 

12.04.2018: Wiosennym pociągiem z zabytkowym parowozem na KASZUBY już czas wyruszyć! 

pirat 2017

Szanowni Państwo! Pogoda za oknami wskazuje, że wiosna przyszła do nas niezaprzeczalnie! Czas zatem wyruszyć na pierwszą w tym roku kilkudniową wyprawę na pokładzie pociągu turystycznego z wolsztyńskim parowozem i zestawem oliwkowych wagonów! W składzie pociągu znajdą sie wagony 1 i 2 klasy, a także kultowy wagon barowy WARS! Informujemy, że zakończyliśmy już rezerwację biletów na pociągi w ramach oferty KASZUBY
W przypadku wolnych miejsc na określonych trasach będzie istniała możliwość zakupu biletów w sprzedaży 
gotówkowej bezpośrednio u kierownika pociągu. Ze względu na brak płatności części ostatnich rezerwacji dysponujemy pojedynczymi wolnymi miejscami na większość pociągów w ramach oferty KASZUBY. Pasażerowie, którzy opłacili zarezerwowane bilety - mailowo otrzymali informację o miejscówkach oraz przypomnienie z rozkładem jazdy. 
Informujemy jednocześnie, że rezerwacje nieopłacone w terminie określonym w poleceniu zapłaty zostały anulowane.

04.04.2018: Zakończenie rezerwacji biletów na przejazdy pociągami LILIPUTY wokół Wrocławia  

20171216 095611

Informujemy, że rezerwacja ostatnich biletów na pociągi z oferty LILIPUTY, zaplanowane na 7 kwietnia tj. pociągi PODRÓŻNIK i WĘDROWIEC wokół Wrocławia, jest aktywna tylko do dzisiaj tj. w środę 4 kwietnia do godziny 22:00. Informujemy, że wszystkie bilety na pociąg ODKRYWCA zostały sprzedane
Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety oraz dokonali płatności otrzymali drogą elektroniczną faktury - które są jedynym dokumentem niezbędnym do odbioru biletów na pokładzie pociągów. 
Pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WĘDROWIEC odjadą z dworca Wrocław Główny z toru przy peronie 5. 

02.04.2018: Wiosenna oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl dostępna w rezerwacji internetowej 

20170618 080058

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wiosennej oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl udostępnionymi w KALENDARIUM na stronie internetowej www.TurKol.pl. Informujemy, że do dyspozycji pasażerów jest kilkadziesiąt pociągów turystycznych planowanych w kwietniu, maju oraz czerwcu. Pociągi wyruszą z Wolsztyna, Poznania czy Wrocławia, a także Międzyrzecza, Torunia, Trójmiasta, Grudziądza i Kościerzyny - zapraszamy do zapoznaania się ze szczegółami, a także do dokonania internetowej rezerwacji biletów! 
Informujemy jednocześnie, że 
informacje zamieszczone w dniu 1 kwietnia dotyczące wykorzystania oliwkowych wagonów w planowym ruchu pociągów z parowozami oraz uruchomienia pociągu PARTNER do Lubben w dniu 15 września były żartami z okazji Prima AprilisSądząc po wielu reakcjach warto starać się dalej realizować kolejne projekty - rozczarowanym obiecujemy, że obie sprawy są w kręgu naszego działania - mamy nadzieję realizować podobne przedsięwzięcia w rzeczywistości!

31.03.2018: Zaplanuj początek letnich wakacji na wielkopolskich szlakach kolejowych!

20170617 125120

Zapraszamy serdecznie na letnie wyprawy na pokładzie zabytkowych pociągów specjalnych w ramach projektu WIELKOPOLSKA! W dniach od 21 do 24 czerwca - czyli na początku letnich wakacji - Turystyka Kolejowa TurKol.pl zorganizuje kilkanaście pociągów specjalnych ciągniętych przez zabytkowe parowozy. Szczególnie ciekawie zapowiadają się przejazdy na nieczynnym odcinku linii kolejowej wokół Gostynia (BASZTA, JACEK i PLACEK)! Uruchomione zostaną też pociągi wokół Poznania (FRANEK i KOZIOŁEK), pociągi organizowane w ramach V Parady Lokomotyw TurKol.pl - MIĘDZYCHÓD 2018 (FARMER, WIÓREK, TOPOLA oraz GACEK, NIETOPERZDRWAL, a także POJEZIERZEMORENA, WOJAK i GAJOWY) oraz "zwykły dzień w wolsztyńskiej parowozowni" z pociągami ROMA i OLIWKA. Na stacji kolejowej Wolsztyn oraz w obrębie parowozowni zobaczymy w tym dniu wolsztyńskie parowozy serii Ol49 i Pt47, a także gościnnie lokomotywy serii Ty2, TKh i TKt48. 
W ramach tego ostatniego pociągu przewidziano niespotykany na co dzień wyścig pociągu ciągniętego przez parowóz z innym pociągiem z parowozem na odcinku magistrali kolejowej Warszawa - Berlin pomiędzy Nowym Tomyślem a Zbąszyniem! Zdecydowanie warto zaplanować początek wakacji w Wielkopolsce!

27.03.2018: Wyścig pociągów z parowozami na odcinku magistrali kolejowej Warszawa - Berlin!

DSC01336m

Najbliższe miesiące przyniosą sympatykom parowozów wiele ciekawych wydarzeń i imprez. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl - oferta kolejowych przejazdów turystycznych dostępna jest w zakładce KALENDARIUM
Szczególnie zapraszamy na organizowaną przez Parowozownię Wolsztyn jubileuszową XXV Paradę Parowozów. 
W dniach 28 i 29 kwietnia na gości tego corocznego wydarzenia czekać będą zabytkowe parowozy z Polski oraz Czech i Niemiec, a także historyczny tabor kolejowy, w tym wagony różnych typów. 
Zapraszamy także na atrakcyjną podróż na pokładzie jednego z dwóch zabytkowych pociągów pasażerskich (GROSZEK i OLIWKA) - ciągniętych oczywiście przez parowozy! Pociągi te różniące się typem wagonów (GROSZEK z wagonami 3 klasy, OLIWKA z taborem 1, 2 klasy i wagonem WARS), wyruszą w niedzielę 29 kwietnia na trasę biegnącą między innymi odcinkiem magistrali kolejowej Warszawa - Berlin (pomiędzy Nowym Tomyślem a Zbąszyniem). Kulminacyjnym momentem przejazdu obu składów prowadzonych przez parowozy serii Ol49 będzie wyścig pociągów! Wrażenia niezapomniane! Zapraszamy na pokład! 
Zachęcamy także do obejrzenia filmu z wyścigu pociągów GROSZEK i OLIWKA z roku 2016.

22.03.2018: Pociągi APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA wokół Wrocławia już w sobotę 24 marca!

20170902 115810

Infomujemy, że w dniu 24 marca na trasy wokół Wrocławia wyruszą SKRZATY tj. specjalne pociągi turystyczne prowadzone zabytkowym parowozem serii TKh. Internetowa rezerwacja biletów na przejazdy powyższymi pociągami tj. pociągami APSIK, GAPCIO i HAŁABAŁA została zakończona. Zainteresowanych zakupem biletów paasażerów zapraszamy bezpośrednio na pokład pociągu do ich zakupu za gotówkę u kierownika pociągu. 
Informujemy jednocześnie, że wszyscy pasażerowie - którzy dokonali rezerwacji internetowej - w dniu 22 marca otrzymali drogą elektroniczą informację o przyznanych miejscówkach. Odbiór biletów odbędzie się na pokładzie pociągów, na podstawie faktur przesłanych we wcześniejszej korespondencji elektroniczej. 
Informujemy także, że ze względu na frekwencję pociągi HAŁABAŁA i MĘDREK zostały połączone w jeden pociąg pod nazwą HAŁABAŁA z planowanym wyjazdem o godzinie 14:14.
Wszystkie pociągi odjadą z dworca Wrocław Główny z toru przy peronie 5.

17.03.2018: Wybierz się na majówkę na Pogórze Sudeckie w ramach oferty POGÓRZE!

20180210 151753

Zapraszamy serdecznie na długo wyczekiwaną wyprawę zapomnianymi szlakami kolejowymi Pogórza Sudeckiego. W dniach 1 - 3 maja w ramach oferty turystycznej POGÓRZE Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomi 6 pociągów specjalnych. Odwiedzimy między innymi Jelenią Górę, Lwówek Śląski i Wleń, Wojcieszów Górny i Marciszów, a także Wałbrzych, Mieroszów, Głuszycę i Nową Rudę! Pociągi będą zestawione z zabytkowego taboru Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu - pociąg złożony z trzech historycznych wagonów pasażerskich będzie ciągnięty przez odrestaurowaną lokomotywę SM30-507. Zapraszamy serdecznie na majową wyprawę na POGÓRZE

15.03.2018: Zmiany w ofercie pociągów Turystyki Kolejowej TurKol.pl w trakcie XXV Parady Parowozów!

pirat 2017

Główną atrakcją w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl organizowaną w trakcie XXV Parady Parowozów w Wolsztynie będzie wyścig pociągów OLIWKA i GROSZEK prowadzonych zabytkowymi parowozami z wolsztyńskiej parowozowni. Pociągi te wyruszą na szlak z Wolsztyna do Nowego Tomyśla i z powrotem w niedzielę 29 kwietnia br. Informujemy, że z przyczyn niezależnych zmianie ulegnie oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl zaplanowana na dzień 28 kwietnia. 
Nie będzie możliwe uruchomienie przez nas w tym dniu pociągów z wagonami 3 klasy, tj. NIKODEM, RYSZARD, PROTAZY, NORBERT i ZENON 
- możliwy będzie tylko przejazd pociągów z parowozem i wagonami pasażerskimi 1 i 2 klasy tj. STEFAN i SEWERYN. Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację i zapraszamy do skorzystania z dostępnych ofert tj. pociągów STEFAN i SEWERYN (sobota, 28 kwietnia) oraz GROSZEK i OLIWKA (niedziela, 29 kwietnia).

12.03.2018: Wakacyjne wojaże z Turystyką Kolejową TurKol.pl to lipcowa wyprawa na MAZURY!

20170726114256-616a5619-me

Trwa szczegółowa prezentacja letniej oferty przejazdów pociągami turystycznymi w ramach oferty Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Miło nam poinformować, że w dniach od 20 do 24 lipca na szlaki kolejowe z Poznania przez Kujawy, Pomorze na Warmię i Mazury wyruszą pociągi ciągnięte przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Odwiedzimy między innymi Gniezno, Toruń, Lipno, Sierpc, Warszawę, Malbork, Gdynię i Gdańsk oraz Olsztyn, Szczytno, Braniewo, Giżycko, Ełk, Olecko i Suwałki, a także Grudziądz, Bydgoszcz i Nakło nad Notecią! Zapraszamy do rezerwacji biletów na lipcowe pociągi w ramach oferty MAZURY

06.03.2018: Zapraszamy na wiosenne podróże w ramach oferty KASZUBY!

20170726114327-020c2387-me

Wiosenna wyprawa na pokładzie pociągu specjalnego ciągniętego przez zabytkowy parowóz to gratka dla każdego! Zapraszamy serdecznie na pokład jednego z piętnastu specjalnych pociągów turystycznych, które w ramach oferty KASZUBY w dniach pomiędzy 13 a 16 kwietnia wyruszą na stalowe szlaki pólnocnej Polski odwiedzając między innymi: Toruń, Unisław, Grudziądz, Gdańsk i Gdynię, Hel i Łebę oraz Kościerzynę i Chojnice! Informujemy, że bilety na część pociągów jest już sprzedana, dysponujemy jednak jeszcze wieloma ciekawymi propozycjami - np. niedrogimi biletami na krótkie pociągi wokół Grudziądza, Gdyni, czy Kościerzyny. Zapraszamy serdecznie na KASZUBY

28.02.2018: Przedwiośnie na pokładzie pociągów SKRZATY wokół Wrocławia? Zmiana terminu przejazdu!

ksk wroclaw skrzaty

Zapewniamy Szanownych Państwa, że wiosna w tym roku także pojawi się w naszym kraju! Według naszych poufnych informacji przybędzie najpierw do Wrocławia - na pokładzie specjalnych pociągów turystycznych SKRZATY, których kolejna edycja uruchomiona zostanie w sobotę 24 marca. Zapraszamy serdecznie do udziału w przejazdach na pokładzie pociągów APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK - wszystkie prowdzone będą zabytkowym parowozem TKh05353 z historycznymi wagonami osobowymi. Taborem tym na co dzień oppiekują się członkowie Klubu Sympaatyków Kolei we Wrocławiu. Przewoźnikiem będzie SKPL Cargo. Zapraszamy na wyprawę wokół Wrocławia! Informujemy, że ze względu na temperaturę panującą aktualnie w naszym kraju pierwotna data przejazdu pociągów SKRZATY wokół Wrocławia z 10 marca zostaje zmieniona na 24 marca - wiosna każe na siebie czekać nieco dłużej, niż byśmy sobie tego życzyli...

24.02.2018: Zimowe pociągi PIERNICZEK, SPICHLERZ oraz BACHOTEK przeszły do historii!

20180224 144845

W dniu 24 lutego na zakończenie zimowych ferii szkolnych Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomiła trzy pociągi turystyczne na trasach wokół województwa kujawsko-pomorskiego. Pociągi PIERNICZEK, SPICHLERZ oraz BACHOTEK pokonały żelazne szlaki umożliwiając pasażerom zwiedzanie Torunia, Grudziądza, Brodnicy i Rypina, odwiedzając na trasie także inne miejscowości jak np. Sierpc i Lipno. Atrakcji nie brakowało, po Grudziądzu pasażerowie podróżowali specjalnym tramwajem, po Toruniu i Brodnicy spacerowali z przewodnikami, w Rypinie na dworcu oczekiwał na gości sam burmistrz, a w Lipnie generał Haller wraz z Polą Negri! Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z ciekawych zimowych wojaży pociągami PIERNICZEK, SPICHLERZ i BACHOTEK!

22.02.2018: Pociągi PIERNICZEK, SPICHLERZ i BACHOTEK gotowe do wyjazdu !

12 grudzieä nasieniewski

Kolejne turystyczne pociągi Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w sobotę 24 lutego br. wyruszą na żelazne szlaki. Tym razem pasażerowie podróżować będą na pokładzie spalinowego zespołu trakcyjnego serii MR+MRD udostępnionego przez przewoźnika ARRIVA. Pociąg PIERNICZEK z Grudziądza do Torunia i z powrotem umożliwi mieszkańcom Grudziądza i okolic wycieczkę do stolicy województwa i zwiedzanie miasta pierników z przewodnikiem. Pociąg SPICHLERZ to oferta przejazdu wokół województwa kujawsko-pomorskiego ze zorganizowanym czasem w Grudziądzu (przejazd tramwajem do rynku, niedaleko którego warto odwiedzić zabytkowe spichlerze) i Brodnicy (zwiedzanie miasta z przewodnikiem). Bilety na pociągi SPICHLERZ i PIERNICZEK będą dostępne w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu. Oferta BACHOTEK, ciesząca się tak wielkim zainteresowaniem, że bilety sprzedały się już dwa tygodnie temu to przejazd z Brodnicy do Rypina i z powrotem. W Rypinie na pasażerów oczekiwać będzie sam burmistrz, który zaprosi do odwiedzania gościnnego miasta! Bardzo ciekawe wyprawy przed nami! Warto podkreślić doskonałą współpracę przy organizacji przejazdów z przewoźnikiem ARRIVA oraz samorządami Torunia, Grudziądza, Brodnicy i Rypina! Fot. UM Grudziądz.

16.02.2018: Dodatkowy lokalny pociąg wokół Chojnic w dniu 16 kwietnia w ramach oferty KASZUBY!

20170726115109-3e9f432d-me

W dniu 16 kwietnia br. na trasie z Chojnic do Człuchowa i z powrotem zorganizowany zostanie specjalny pociąg turystyczny pod nazwą KRAJNA. Skład z zabytkowym parowozem i wagonami 1 i 2 klasy, a także legendarnym wagonem barowym WARS będzie podróżował po Kaszubach, Kujawach i Pomorzu w dnich 13 do 16 kwietnia w ramach oferty KASZUBY
Pociąg KRAJNA to dodatkowy element czterodniowej oferty, dostępny dla lokalnych pasażerów także jako jednorazowy przejazd. Oferta ta zastąpi planowany pierwotnie przjazd pociągu KAMIEŃ na odcinku Chojnice - Kamień Krajeński - Chojnice.

12.02.2018: Dzień Dziecka okazją do wyprawy nad morze na pokładzie pociągów PIRAT i KAMRAT!

DSCF0054

Zapraszamy serdecznie do zaplanowania wyprawy nad morze na pokładzie pociągów turystycznych PIRAT i KAMRAT z Poznania do Kołobrzegu. Pociągi zostaną zorganizowane tradycyjnie w weekend najbliższy 1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka. W roku 2018 pociąg PIRAT wyjedzie na stalowy szlak w sobotę 26 maja, a KAMRAT w niedzielę 27 maja. Dodatkowo w dniu 26 maja uruchomiony zostanie pociąg PIRACIK z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem. 
Zapraszamy na pokłady turystycznych pociągów specjalnych! Warto obejrzeć filmik - jak wygląda wjazd pociągu PIRAT do kołobrzeskiego portu!

10.02.2018: Inauguracja pociągów turystycznych Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2018 za nami!

20180210 145026

Mroźna sobota 10 lutego była okazją do inauguracji kolejnego sezonu przejazdów turystycznych Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Przy współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu wraz z przewoźnikiem SKPL Cargo sp. z o.o. zorganizowaliśmy trzy pociągi specjalne wokół Wrocławia. Pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WĘDROWIEC przemierzyły punktualnie i bez żadnych przeszkód żelazne szlaki wokół Wrocławia inaugurując ósmy już sezon turystycznych pociągów specjalnych spod znaku TurKol.pl. Pociągi zestawione były z trzech historycznych wagonów pasażerskich oraz zabytkowej lokomotywy spalinowej SM30. 
Dziękujemy Wspaniałym Pasażerom za wyśmienitą atmosferę na pokładzie pociągów, a partnerom za zaangażowanie i perfekcyjne zrealizowanie zamówionych przejazdów! 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z przejazdu pociągów LILIPUTY wokół Wrocławia.

06.02.2018: Pociąg pospieszny MANUFAKTURA do Łodzi Kaliskiej na koniec wakacji letnich!

Nowy-11

W ramach nowej oferty turystycznej wspólnie z naszymi samorządowymi i kolejowymi partnerami zapraszamy serdecznie do zaplanowania udziału w niesamowitych wyprawach kolejowych. Szczegóły oferty prezentujemy w KALENDARIUM. Pojawiło się tam już dużo szczegółów dotyczących planowanej w 2018 roku oferty. 
Szczegółnie serdecznie zapraszamy na wyprawę na pokładzie pociągu pod nazwą MANUFAKTURA, który w ostatnią niedzielę sierpnia przemierzy trasę z Wrocławia do Łodzi! Specjalny pociąg pospieszny pod nazwą MANUFAKTURA ciągnięty będzie przez zabytkowy parowóz pospieszny serii Pt47 i jak za dawnych czasów prowadzić będzie kultowy wagon barowy WARS, a także wagony 1 i 2 klasy w malowaniu z epoki! 
Zapraszamy do zaplanowania wyprawy na pokładzie pociągu MANUFAKTURA do Łodzi Kaliskiej!

31.01.2018: V Parada Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018 w najdłuższym dniu roku - 23 czerwca br.

TurKol Parada w Miedzychodzie 001

Za niecałe pięć miesięcy - w sobotę 23 czerwca - na przepięknej stacji kolejowej, będącej nadal ważnym węzłem kolejowym, na kilkanaście godzin powróci życie kolejowe w bardzo intensywnym wydaniu! Stacja Międzyrzecz położona jest na linii kolejowej z Gorzowa Wielkopolskiego do Zielonej Góry i pomimo, że linia ta została niedawno zmodernizowana, dając możliwość relatywnie szybkiego prowadzenia ruchu kolejowego, do czasów wspólczesnych zachował się tam klimat starej, wielkiej kolei! W najbliższym czasie przybliżymy wielokrotnie atuty lokalizacji wybranej dla organizacji piątej edycji Parady Lokomotyw TurKol.pl - Międzyrzecz 2018! W ramach imprezy, wspólnie z gościnnym samorządem Międzyrzecza przygotowujemy dla uczestników tego wydarzenia wiele niespodzianek i atrakcji zarówno kolejowych, jak i całkowicie z koleją nie związanych. W dniu parady do Międzyrzecza zaplanowaliśmy kilka pociągów specjalnych, w tym POJEZIERZE z Poznania, FARMER z Wolsztyna czy DRWAL z Gorzowa Wielkopolskiego; będą też lokalne pociągi okolicznościowe np. GACEK do Nietoperka i z powrotem. W Międzyrzeczu będzie się działo! Pierwszy dzień lata 2018 roku proponujemy zatem zaplanować w Międzyrzeczu! 
Powyższe zdjęcie z II Parady Lokomotyw w Międzychodzie będzie dla nas pamiątką po cyklu imprez na klimatycznej stacji Międzychód, która w latach swojej świetności wyglądała podobnie do dzisiejszego Międzyrzecza. Nadal prowadzone są prace mające na celu uratowanie tej legendy - wspólnie z PKP PLK, a także innymi partnerami.  

30.01.2018: Pirackie pociągi pospieszne PIRAT i KAMRAT rozpoczynają poszukiwania załogi!

 DSC9505

Rozpoczynamy działania mające na celu uruchomienie w dniach 26 i 27 maja br. pociągów PIRAT oraz KAMRAT. Oznacza to, że zakończyły się analizy oraz żmudne prace przygotowawcze poświęcone podjęciu decyzji o uruchomieniu pociągów PIRAT oraz KAMRAT także w roku 2018. Rosnące koszty realizacji pociągów turystycznych z parowozami powodują, że ceny uruchomienia dalekobieżnych pociągów przekraczają kolejne granice, a przez to jest to zadanie znacznie trudniejsze. Ostateczna decyzja nie mogła być jednak inna - w roku 2018 z Poznania do Kołobrzegu ponownie wyruszy flagowy pociąg PIRAT oraz jego młodszy brat KAMRAT
Podobnie, jak w latach ubiegłych, oba pociągi różnią się szczegółową ofertą, przede wszystkim PIRAT w sobotę 26 maja będzie prowadzony do Kołorzegu zabytkowym parowozem, a z powrotem w celu obniżenia kosztów i skrócenia czasu przejazdu będzie to pociąg bez parowozu (spalinowy lub elektryczny). 
Tradycyjnie na pokładzie pociągu PIRAT gospodrzem będzie piracki łotr (dzieciaki - miejcie się na baczności!). 
Pociąg KAMRAT w niedzielę 27 maja - to przeciwieństwo starszego brata - z Poznania uruchomiony zostanie składem bez parowozu, aby popołudniową porą powrócić z parowozem na czele do Poznania. Tradycyjnie cena biletów na przejazd pociągiem KAMRAT jest konkurencyjna względem oferty PIRAT, nie spotkamy tu jednak grasującego na pokładzie pirackiego łotra. Dodatkowo dostępna jest także oferta PIRACIK z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego i z powrotem oraz dwudniowa oferta PIRACI - obie oferty oparte są na przejazdach pociągami w 100% ciągniętych zabytkowym parowozem.

19.01.2018: Wiosną zapraszamy na wyprawę pociągiem specjalnym do Łeby oraz Helu!

kuter

Turystyka Kolejowa TurKol.pl w dniach 13-16 kwietnia zaprasza serdecznie na wyprawę specjalnym pociągiem turystycznym w ramach oferty KASZUBY. Skład będzie ciągnięty zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. W ramach czterodniowego przejazdu zabytkowy pociąg odwiedzi między innymi Toruń, Unisław, Grudziądz, Malbork, Tczew, Gdańsk, Sopot oraz Gdynię, a także Kościerzynę, Puck, Władysławowo i Hel, Lębork i Łebę oraz Chojnice, Kamień Krajeński i Więcbork, a także Nakło nad Notecią, Kcynię i Gniezno. 
Oprócz korzystnego pakietu biletów na przejazd w ramach oferty KASZUBY specjalnie dla mieszkańców odwiedzanych miejscowości przygotowanych zostało kilkanaście pociągów lokalnych, na które w atrakcyjnych cenach zakupić można jednorazowe bilety. Zapraszamy serdecznie na wiosenną wyprawę na KASZUBY!

13.01.2018: Dokładnie za trzy miesiące PIERNIK wyruszy na wyprawę na pierniki do Torunia!

DSC04499

Zapraszamy serdecznie na wiosenną wycieczkę z Poznania do Torunia na legendarne pierniki. Tradycyjny w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl pociąg PIERNIK zostanie uruchomiony w dniu 13 kwietnia. Pociąg zestawiony będzie z tradycyjnego taboru waagonowego 1 i 2 klasy wraz z kultowym wagonem WARS i będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. W ramach wyprawy przewidziano między innymi widowiskowe uzupełnianie wody w parowozie w Gnieźnie, a po dotarciu do celu podróży wycieczki z profesjonalnymi przewodnikami toruńskimi po zakamarkach miasta Kopernika. Szczegóły projektu oraz rezerwacja biletów są dostępne na podstronie PIERNIK
Zapraszamy na wiosenną wyprawę na pierniki!

11.01.2018: Zapraszamy na przejazdy pociągami retro w trakcie XXV Parady Parowozów w Wolsztynie!

Nowy-6

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Turystyka Kolejowa TurKol.pl rozpoczyna prezentację oferty specjalnych pociągów turystycznych zaplanowanych w 2018 roku. Wielkie kolejowe święto corocznie odbywające się wiosną w Wolsztynie czyli Parada Parowozów odbędzie się już po raz 25.! Szacuje się, że dniach 28 i 29 kwietnia do Wolsztyna przyjedzie, podobnie jak w latach poprzednich, nawet trzydzieści tysięcy sympatyków parowozowego szaleństwa. 
Przygotowaliśmy dla nich specjalne pociągi retro na krótkich trasach wokół Wolsztyna tj. do Nowejwsi Mochy, Rakoniewic, Stefanowa oraz Powodowa i Zbąszynia. Szczegółowe informacje oraz rezerwacja biletów są dostępne na specjalnej podstronie poświęconej XXV Paradzie Parowozów w Wolsztynie! Podobnie jak w latach ubiegłych na Paradę Parowozów uruchomione zostaną pociągi dojazdowe z Poznania (CEGIELSKI) oraz z Wrocławia (LEOPOLD).

07.01.2018: Sto tysięcy pasażerów Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl! 

TurKol 100000 pasazerow

Turystyka Kolejowa TurKol.pl rozpoczyna ósmy rok działalności. Przełom roku i rozpoczęcie kolejnego okresu sprzyja podsumowaniom. Warto zaznaczyć, że na przestrzeni od początku działalności tj. od roku 2011 pociągi turystyczne uruchamiane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przewiozły ponad 100.000 pasażerów! 
W ciągu 7 lat działalności zorganizowaliśmy ponad 570 pociągów turystycznych, na pokładzie każdego z nich przewożąc średnio po około 175 pasażerów. 
Trwają intensywne prace związane z przygotowaniem, ogłoszeniem oraz zorganizowaniem kolejnych pociągów w sezonie 2018. Oferta na kolejny sezon stopniowo prezentowana jest w KALENDARIUM na stronie www.TurKol.pl
Na przestrzeni działalności współpracowaliśmy z wieloma przewoźnikami kolejowymi, przede wszystkim z Przewozami Regionalnymi oraz Kolejami Dolnośląskimi - które aktualnie są naszym przewoźnikiem strategicznym, uruchamiającym dla nas zdecydowaną większość pociągów.

04.01.2018: Pociągi turystyczne LILIPUTY wokół Wrocławia w ofercie promocyjnej! 

20171216 143912

W dniu 10 lutego na szlaki kolejowe wokół Wrocławia ponownie wyjadą LILIPUTY czyli pociągi turystyczne ODKRYWCA, PODRÓŻNIK oraz WĘDROWIEC. Zestawienie starych pociągów składać się będzie z trzech zabytkowych wagonów paasażerskich ciągniętych historyczną lokomotywą spalinową SM30. Informujemy, że do dnia 5 stycznia obowiązuje promocyjna cena sprzedaży zestawu biletów na wszystkie pociągi z oferty LILIPUTY. 
Rezerwacja biletów oraz szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej www.TurKol.pl

27.12.2017: POWSTANIEC i TWIERDZA w 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego! 

Nowy-3

Zapraszamy serdecznie na pokład powstańczych pociągów specjalnych POWSTANIEC i TWIERDZA, które w dniu 30 grudnia br. wyruszą na trasę z Wolsztyna do Poznania i z powrotem oraz wokół Poznania. 
Bilety na pociągi POWSTANIEC i TWIERDZA są dostępne w rezerwacji internetowej do dnia 28 grudnia (czwartek) do godziny 22:00. 
Informujemy jednocześnie, że będą one sprzedawane także na pokładzie pociągu w dniu przejazdu - u kierownika pociągu w sprzedaży gotówkowej. Fot. Piotr Celiński. 

24.12.2017: Życzenia na Święta Bożego Narodzenia! 

mikolaj

Szanownym Pasażerom korzystającym z turystycznych wycieczek spod znaku TurKol.pl, 
a także wszystkim kolejarzom, pracownikom podmiotów współpracujących z kolejarzami, 
samorządowcom, kolejowym sympatykom i ich rodzinom 
- Zdrowych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, 
spędzonych w spokojnej i zacisznej atmosferze, 
a także przeżytych bez jakichkolwiek nieprzyjemnych niespodzianek 
- życzy Zespół TurKol.pl!

19.12.2017: Nowe pociągi POWSTANIEC i TWIERDZA w ofercie Turystyki Kolejowej TurKol.pl

powstaniec2017-winieta-il01-fb

Turystyka Kolejowa TurKol.pl przyłącza się do obchodów 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz partnerami z grup rekonstrukcji historycznych z Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, Wielkopolskiego Towarzystwa Techniki Militarnej planujemy uruchomienie pociągów okolicznościowych. Pociągi POWSTANIEC z Wolsztyna do Poznania i z powrotem oraz TWIERDZA wokół Poznania uruchomione zostaną w sobotę 30 grudnia 2017 i będą prowadzone zabytkowym składem z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni. 
Zapraszamy do udziału w patriotycznym przedsięwzięciu na pokładzie pociągów POWSTANIEC i TWIERDZA.

17.12.2017: Zimowe wyprawy LILIPUTÓW wokół Wrocławia za nami! 

20171216 154414

W zimną sobotę 16 grudnia na szlaki kolejowe wokół Wrocławia wyrszyły trzy specjalne pociągi turystyczne ODKRYWCA, PODRÓZNIK i LILIPUT. Pociągi były obsługiwane zabytkowym składem Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy udziale przewoźnika Koleje Dolnośląskie. Pomimo niesprzyjającej chłodnej aury zabawa na pokładzie była przednia, a w internetowych zasobach pojawiło się dużo zdjęć i filmów z przejazdów nietypowego składu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć między innymi w naszej GALERII
Wielkie podziękowania składamy 
wspaniałym Pasażerom, którzy na pokładzie stworzyli niezapomnianą atmosferę, a także naszym partnerom za punktualne i bezproblemowe przejazdy. Już dziś zaczynamy planowanie szybkiego powtórzenia LILIPUTÓW wokół Wrocławia! 

16.12.2017: LILIPUTY gotowe do podboju wrocławskich szlaków kolejowych!

20170902 142033

Informujemy, że w dniu 16 grudnia na nieużytkowane na co dzień w ruchu pasażerskim odcinki linii kolejowych wyruszą LILIPUTY czyli trzy okolicznościowe pociągi retro. Każdorazowo skład trzech zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy, którym będą realizowane pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę spalinową serii SM30. Taborem na co dzień opiekuje się Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Przewoźnikiem będą Koleje Dolnośląskie. Informujemy, że zakończyliśmy internetową rezerwację biletów, wszyscy pasażerowie, którzy dokonali płatności otrzymali drogą elektroniczną faktury uprawniające do odbioru biletów na pokładzie pociągów. Rezerwacje nieopłacone zostały anulowane. Pasażerowie zainteresowani zakupem biletów będą mogli je zakupić na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej - do wyczerpania wolnych miejsc. 
Zapraszamy na wyprawy starym pociągiem wokół Wrocławia!

13.12.2017: POWSTANIEC i TWIERDZA - dodatkowa oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl w 2017 roku!

DSCF8603

Miło nam zakomunikować, że w dniu 30 grudnia br. uruchomione zostaną dodatkowe pociągi okolicznościowe. 
Oferta POWSTANIEC i TWIERDZA zostanie przygotowana z okazji 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 
Rezerwacja biletów jest dostępna na stronie www.TurKol.pl na podstronie poświęconej projektowi.
Zaprszamy serdecznie do udziału w dodatkowych inscenizacjach przygotowanych przez Grupy Rekonstrukcji Historycznych! 
 

06.12.2017: Oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl na 2018 rok w trakcie prac przygotowawczych!

 DSC6206

Sezon turystycznych przejazdów na pokładach pociągów specjalnych TurKol.pl w 2017 roku dobiega końca. Ostatnie planowane w bieżącym roku wyprawy odbędą się w następną sobotę tj. 16 grudnia wokół Wrocławia. Poniżej informujemy o szczegółach oferty LILIPUTY
Bieżące prace są już skierowane na zaplanowanie szczegółów przyszłorocznej oferty pociągów specjalnych. Otrzymujemy od Państwa wiele wniosków i propozycji, a także opinii dotyczących przyszłorocznej oferty. Analizujemy wszystkie nadsyłane sygnały i sugestie. Prosimy pamiętać, że planowanie oferty jest uzależnione od dostępności infrastruktury kolejowej oraz odpowiedniego taboru, co nie zawsze jest brane pod uwagę w proponowanych wnioskach. Prosimy o cierpliwość - już wkrótce rozpoczniemy prezentację przyszłorocznej oferty. Już dziś zapowiedź stałego i obowiązkowego punktu polskiej turystyki na żelaznych szlkach - w dniu 28 kwietnia w Wolsztynie odbędzie się kolejna Parada Parowozów! Nie może Was tam zabraknąć...

 

>>> Wcześniejsze komunikaty na stronie głównej TurKol.pl <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2012 i 2013 roku <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2014 i 2015 roku <<<

>>> Relacje z wypraw pociągów turystycznych TurKol.pl z 2016 i 2017 roku <<<

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości