kopia HELENA'14 - Pociągiem do Wolsztyna!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa przejazdu: Poznań Główny - Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn.
Wolsztyn - Grodzisk Wielkopolski - Poznań Dębiec - Poznań Główny.

Termin kursowania: 4 maja 2014, niedziela

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z ciekawej propozycji wyjazdu specjalnym pociągiem turystycznym HELENA do Wolsztyna, który w drugim dniu wielkiego parowozowego święta tj. 4 maja 2014 przejedzie trasę z Poznania do Wolsztyna i z powrotem. Pasażerowie pociągu HELENA będą mieli okazję podziwiać słynny parowóz Pm36-2, który wprawdzie aktualnie jest nieczynny i oczekuje naprawy, niemniej warto go ponownie zobaczyć i wspólnie działać na rzecz jego powrotu do służby na kolejowych szlakach.

IMGP5914

Drugi dzień Parady Parowozów - 4 maja 2014

SU45

Parada Parowozów każdego roku ściąga do Wolsztyna kilkadziesiąt tysięcy miłośników parowozów z całego świata. Choć większość atrakcji odbywa się w sobotę (w 2014 roku będzie to 3 maja) - kiedy to organizowana jest główna Parada Parowozów oraz przedstawienie "Światło, Dźwięk, Para" - do Wolsztyna warto przyjechać także drugiego dnia imprezy tj. w niedzielę 4 maja.
Wolsztyśkie parowozy są bowiem czynne przez cały rok i każdego dnia wyprawiane są stąd pociągi prowadzone przez te piękne, zabytkowe maszyny.
Skład pociągu HELENA zaplanowny zostanie w sposób umożliwiający wygodne podróżowanie kilkuset pasażerom, będzie to skład złożony z lokomotywy spalinowej oraz standardowych wagonów na codzień kursujących w pociągach pasażerskich. 
Pociąg HELENA nie będzie ciągnięty przez lokomotywę parową. 

Cennik biletów:

Bilety na pociąg HELENA są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie.rezerwacja

Bilet normalny w obie strony 39,00zł
Bilet szkolny 37% w obie strony 24,57zł
Bilet student 51% w obie strony 19,11zł
Bilet SENIOR (od 65) w obie strony 34,00zł
Bilet do 4 lat* w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 2*39,00+18,27=96,27zł
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 2*39,00+2*18,27=114,54zł
Bilet normalny w jedną stronę 29,00zł
Bilet szkolny 37% w jedną stronę 18,27zł
Bilet student 51%  w jedną stronę 14,21zł

Bilety ulgowe przysługują według ulg ustawowych. W przypadku zakupu biletu w jedną stronę prosimy o wskazanie miasta docelowego poprzez zaznaczenie w formularzu kierunku "DO POZNANIA" lub "DO WOLSZTYNA".
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zazanczyć na formularzu zgłoszeniowym. Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.

Procedura zakupu biletów

910- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- W przypadku chęci zakupu różnych biletów np normalnych i ulgowych należy złożyć osobne zamówienia na to samo nazwisko - system rezerwacji połączy zamówienia w jedną fakturę;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2-3 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

 DSC5931

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl dla pasażerów;

Rozkład jazdy pociągu HELENA zatwierdzony przez PKP PLK: 

HELENA 4 MAJA 2013    Przyjazd        Odjazd    
Poznań Główny  >>> 8:15
Poznań Dębiec 8:21 8:22
Luboń koło Poznania 8:26 8:27
Grodzisk Wielkopolski 9:04 9:11
Wolsztyn 9:40 <<<
Wolsztyn >>> 17:40
Grodzisk Wielkopolski 18:10 18:11
 Luboń koło Poznania 18:58 18:59
Poznań Dębiec 19:03 19:04
Poznań Główny 19:15

Układ wagonów w składzie pociągu HELENA w dniu 4 maja 2014:

su

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągu turystycznego HELENA, który zawiezie pasażerów najpierw z Poznania do Wolsztyna, po czym wykona trasę w kierunku przeciwnym z Wolsztyna do Poznania. W pierwszym przypadku lokomotywa będzie podłączona do składu do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. Trasa powrotna z Wolsztyna do Poznania wymagać będzie podłączenia lokomotywy do składu do wagonu oznaczonego numerem 3, skład pojedzie w stronę oznaczoną na schemacie w prawo.
Helena14

Wszystkie wagony w składzie oznaczone numerami 1,2 oraz 3 będą wagonami standardowymi wagonami bezprzedziałowymi drugiej klasy z jasno zielone charakterystyczne malowanie przez wiele lat stosowane w większości składów pociągów regionalnych - typ Bh).
Wszystkie wagony w składzie pociągu HELENA będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).

Dostępność biletów:

Bilety na pociąg HELENA będą dostępne za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl od pierwszych dni stycznia 2014. W celu złożenia rezerwacji miejsc należy kliknąć na gwiazdce z napisem REZERWACJA i wypełnić formularz. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.
 DSC6168

 

kalendarium turkol 2023

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Kurier Kolejowy

kurier-kolejowy

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

parowozy.com.pl

parowozycompl

PFR

pfr2

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości