JOANNITA / PERŁA'15 - Pociągiem do Łagowa!

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl

Trasa przejazdu: Wolsztyn - Zbąszyń - Zbąszynek - Świebodzin - Toporów - Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów - Toporów - Świebodzin - Zbąszynek - Zbąszyń - Wolsztyn.

Termin kursowania: 23 maja 2015 (sobota)

IMGP7504a

W roku 2013 w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl zaproponowaliśmy zupełnie nową ofertę - przejazd pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz, którego miejscem docelowym jest Łagów i przejazd nieczynną linią kolejową (od Toporowa do Łagowa). Od tego czasu pociąg JOANNITA był już uruchomiony cztery razy - za każdym razem cieszył się wysoką frekwencją wśród podróżnych - zatem zapraszamy ponownie na jego pokład.
Pomimo faktu, że pociąg JOANNITA rozpoczyna przejazd w Wolsztynie jego pasażerami mogą zostać także mieszkańcy innych miejscowości - zarówno z Wielkopolski w tym z Poznania, jak i innych województw. Pociąg JOANNITA został skomunikowany z pociągami osobowymi, którymi można dotrzeć do Wolsztyna (Zbąszynia) przed jego odjazdem, a także wrócić w kierunku Poznania, Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp., czy Warszawy po przyjeździe po odbytej wycieczce. 
Pociąg JOANNITA będzie zestawiony z historycznego parowozu Ol49 oraz kilku wagonów pasażerskich.
Mamy nadzieję, że przejazd pociągiem JOANNITA na długo zapadnie w pamięci pasażerów, którzy 23 maja skorzystają z przejazdu do Łagowa.

IMGP7497a

Historia Łagowa sięga średniowiecza!

Jak czytamy na internetowej stronie miasta Łagowa "Największą atrakcją Łagowa jest niewątpliwie jego malownicze położenie. Miejscowość usytuowana jest na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami – Łagowskim i Trześniowskim, które swoimi walorami przyciągają w sezonie letnim nie tylko amatorów pływania, ale i miłośników wędkowania, a także płetwonurków. Całość otoczona jest blisko 3,5 tys. ha lasów Łagowskiego Parku Krajobrazowego, wraz z wchodzącymi w jego skład rezerwatami przyrody. Obecność lasów i ich wysokie położenie, w stosunku do przylegających do nich terenów, wpływają na tutejszy klimat, który należy do najłagodniejszych w Polsce. Ponadto obecność mikroklimatu wpływa pozytywnie na ludzki organizm, co potwierdzają wyniki badań naukowych. Od 1974 roku Łagów zakwalifikowany jest jako miejscowość o potencjalnym charakterze uzdrowiskowym.

Łagów urzeka również swoimi zabytkami. W samym centrum znajduje się średniowieczny Zamek Joannitów, który jest jednocześnie wizytówką miejscowości. Budowla ta współcześnie została zamieniona na hotel, otwarty w ciągu dnia dla zwiedzających. Możliwe jest również wejście na 35 metrową wieżę zamkową, z której roztacza się przepiękny widok na Łagów i okolice."
DSCF6345

To właśnie odniesieniem do średniowiecznego rodowodu Łagowa i istniejącego zamku Joannitów jest nazwa specjalnego pociągu turystycznego uruchamianego w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl 23 maja 2015 roku. Pociąg JOANNITA przybędzie w tych dniach do Łagowa, by przywieźć turystów do tej niewątpliwie wartej odwiedzenia pięknej lubuskiej miejscowości. Nie bez przesady Łagów jest nazywany PERŁĄ Ziemi Lubuskiej. Turyści podróżujący pociągiem JOANNITA będą mieli okazję się o tym przekonać!

Ramowy plan wycieczki pociągiem JOANNITA w dniach 23 maja 2015: 

Wszystkim pasażerom w ramach przejazdu pociągiem JOANNITA proponujemy następujący plan wycieczki:
- przejazd na trasie Wolsztyn - Łagów pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz;
- gwarancja skomunikowania pociągu w Zbąszyniu z pociągiem z Poznania;
- kilkuminutowy postój na stacji Zbąszynku z możliwością wykonania pamiątkowych zdjęć;
- kilkunastominutowy postój na stacji Toporów z możliwością wykonania pamiątkowych zdjęć;
- kilkuminutowy postój na stacji Gronów z możliwością wykonania pamiątkowych zdjęć;
- przyjazd do stacji Łagów, możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć;
- możliwość przejazdu lokalnym pociągiem PERŁA na trasie Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów (odrębny bilet);
- przejście wycieczki pieszo do zabytkowego zamku w Łagowie, mozliwość wejścia na wieżę widokową;
- czas wolny w Łagowie;
- przejazd na trasie powrotnej do Wolsztyna pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz;
- gwarancja skomunikowania pociągu w Zbąszyniu z pociągiem do Poznania.

Cennik biletów: 

Bilety na pociąg JOANNITA są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są odcinkowe bilety na pociąg PERŁA dla mieszkańców Łagowa i okolic przygotowane specjalnie do przejazdu na odcinku Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów.rezerwacja

JOANNITA trasa

Wolsztyn - Łagów - Wolsztyn

Bilet normalny w obie strony 69,00zł
Bilet ulgowy 37% w obie strony 43,47zł
Bilet ulgowy 51% w obie strony 33,81zł
Bilet SENIOR (od 65lat) w obie strony 59,00zł
Bilet do 4 lat* w obie strony 0,00zł
Bilet rodzinny 2+1 w obie strony 69,00+69,00+30,87=168,87zł
Bilet rodzinny 2+2 w obie strony 69,00+69,00+30,87+30,87=199,74zł
PERŁA trasa Łagów - Sieniawa Lubuska - Łagów
norm. / szkol. / stud. w obie strony 14,00 / 8,82 / 6,86 zł

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi.
* Fakt potrzeby wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "plus DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.

IMGP7500a

Dokumenty do pobrania w pdf:
 - regulamin przejazdu pociagiem dla pasażerów; 

Rozkład jazdy pociągu turystycznego JOANNITA zaakceptowany przez PKP PLK; 

JOANNITA 23 MAJA 2015    Przyjazd        Odjazd    
Wolsztyn  >>> 9:00
Stefanowo 9:23 9:24
Zbąszyń 9:33 9:34
Zbąszynek 9:42 9:54
Świebodzin 10:15 10:16
Toporów 10:36 11:00
 Gronów 11:15 11:25
 Łagów 11:45 <<<
 Łagów >>> 15:00
Toporów 15:20 15:40
Świebodzin 16:07 16:08
Zbąszynek 16:36 16:48
Zbąszyń 16:57 16:58
 Stefanowo 17:17 17:18
Wolsztyn 17:45 <<<
 PERŁA 23 MAJA 2015 Przyjazd Odjazd
Łagów >>> 13:00
 Sieniawa Lubuska 13:20 14:00
 Łagów 14:20 <<<

Pociąg  JOANNITA będzie skomunikowany w obu kierunkach w Zbąszyniu z pociągami z/do Poznania uruchamianymi przez Koleje Wielkopolskie i Przewozy Regionalne. Istnieje możliwość zakupu biletów na przejazd na odcinku z/do Poznania - wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zamówienia..

Dostępność biletów:

Bilety na pociąg JOANNITA są dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. W celu złożenia rezerwacji miejsc należy kliknąć na znajdującej się powyżej gwiazdce z napisem REZERWACJA i wypełnić formularz. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

DSCF6350

Procedura zakupu biletów

- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach - Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366
 

Układ wagonów w składzie pociągu JOANNITA w dniach 23 maja 2015:

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągu turystycznego JOANNITA, który zawiezie pasażerów z Wolsztyna przez Zbąszyń, Zbąszynek, Świebodzin, Toporów do Łagowa i z powrotem. W Wolsztynie lokomotywa będzie podłączona do składu do wagonu nr 1 i pociągnie skład w kierunku, według schematu oznaczonego w stronę lewą. W Toporowie nastąpi zmiana kierunku jazdy, lokomotywa pociągnie skład wg schematu w prawo (po podłączeniu do wagonu nr 3). Trasa powrotna z Łagowa i Sieniawy Lubuskiej na odcinku do Toporowa wymagać będzie podłączenia lokomotywy do składu do wagonu oznaczonego numerem 1, skład pojedzie w stronę oznaczoną na schemacie w lewo. W Toporowie nastąpi zmiana kierunku jazdy - lokomotywa po podłączeniu do wagonu oznaczonego nr 4 pociągnie skład wg schematu w prawo.
Wszystkie wagony pociągu oznaczone kolejnymi numerami 1,2,3 będą wagonami 2 klasy - przedziałowymi.

joannita 290613

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości