WALENTY 2015 - Pociągiem z parowozem po Wielkopolsce!

IMPREZA CZTERODNIOWA: Od 13 do 16 lutego 2015 - od piątku do poniedziałku 

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei

Trasy przejazdu: z Wolsztyna do Poznania i Środy Wielkopolskiej przez Grodzisk Wielkopolski, do Międzychodu przez Zbąszyń i Międzyrzecz, do Rakoniewic, Stefanowa i Nowejwsi Mochy oraz do Gostynia przez Leszno, Kąkolewo.

DSCF9823Zapraszamy do nostalgicznej wyprawy starymi pociągami prowadzonymi zabytkowymi parowozami! Wszystkie składy będą zestawione z historycznych wagonów pasażerskich! W ciągu czterech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie zabytkowego pociągu kilkadziesiąt stacyjek, w większości umiejscowionych na niezelektryfikowanych liniach lokalnych województwa wielkopolskiego i częściowo lubuskiego:
WALENTY 2015 dzień pierwszy (13 lutego, piątek):
Wolsztyn - Rakoniewice - Grodzisk Wlkp. - Stęszew - Luboń - Poznań Główny - Kórnik - Środa Wlkp. - Kórnik - Poznań Główny - Luboń - Stęszew - Grodzisk Wlkp. - Rakoniewice - Wolsztyn;
WALENTY 2015 dzień drugi (14 lutego, sobota):
Wolsztyn - Zbąszynek - Międzyrzecz - Wierzbno - Międzychód - Wierzbno - Międzyrzecz - Zbąszynek - Wolsztyn;
WALENTY 2015 dzień trzeci (15 lutego, niedziela): 
Wolsztyn - Nowawieś Mochy - Leszno - Kąkolewo - Gostyń - Kąkolewo - Leszno - Wolsztyn;
WALENTY 2015 dzień czwarty (16 lutego, poniedziałek):
Wolsztyn - Stefanowo - Wolsztyn - Rakoniewice - Wolsztyn - Nowawieś Mochy - Wolsztyn;

Poczuj nostalgię parowej kolei...
DSCF3701WALENTY 2015 to zorganizowany, czterodniowy pobyt w Wielkopolsce oraz wyprawy na pokładzie pociągu retro z lokomotywą parową.
Genezą projektu jest zrealizowany po raz pierwszy w 2014 roku czterodniowy projekt NOSTALGIA i coroczna Parada Parowozów. Wiele osób od lat przyjeżdżających do Wolsztyna w czasie parowozowego majowego święta korzysta z okolicznościowych pociągów retro uruchamianych na krótkich trasach wokół Wolsztyna. Projekt WALENTY 2015 różni się od projektu NOSTALGIA 2014 trasami, po których będą podróżować pociągami pasażerowie oraz brakiem noclegów w ofercie - Wolsztyn dysponuje bogatą bazą noclegową w różnych standardach, co z pewnością zadowoli każdego pasażera.
Mając na względzie bardzo duże zainteresowanie kilkudniowymi przejazdami pociągami z parowozem, a także z roku na rok rosnącą ofertę pociągów turystycznych po Wielkopolsce - postanowiliśmy w 2015 roku przygotować dla miłośników parowozów kilka projektów kilkudniowych, w tym projekt czterodniowy - WALENTY, w czasie którego pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele często zapomnianych miejsc na kolejowej mapie Wielkopolski. 
Zapraszamy serdecznie do przejazdu historycznymi pociągami specjalnymi w ramach projektu WALENTY 2015!

DSCF1548

Opis projektu WALENTY 2015

 DSC6875W pierwszym dniu wyprawy, będącym jednocześnie ostatnim dniem przed rozpoczęciem ferii szkolnych w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, uczestnicy projektu WALENTY 2015 będą mieli okazję skorzystać z pociągu na tradycyjnej trasie z Wolsztyna przez Grodzisk Wielkopolski do Poznania. W stolicy Wielkopolski będzie można np. udać się na Stary Rynek aby zjeść obiad w restauracji, odbyć wycieczkę tramwajem lub skorzystać z dalszego przejazdu pociągiem z Poznania do Środy Wielkopolskiej przez Kórnik. Powrót do Wolsztyna zaplanowano tą samą trasą. Pasażerowie po dotarciu do Wolsztyna będą mogli podziwiać manewry parowozu w parowozowni - w tym uzupełnienie węgla i wody w tendrze.

 DSC7551W drugim dniu imprezy pasażerowie udadzą się pociągiem retro prowadzonym zabytkowym parowozem do Międzychodu przez Zbąszyń, Zbąszynek i Międzyrzecz. Na Pojezierzu Międzychodzko - Sierakowskim zaplanowano między innymi widowiskowe uzupełnienie wody w parowozie przez straż pożarną. Ciekawy i nostalgiczny przejazd pociągiem w zimowy dzień, mamy nadzieję, pozwoli rozkoszować się pasażerom wodokami zapomnianych stacyjek, węzłów kolejowych i niezelektryfikowanych linii kolejowych na pograniczu wielkopolsko - lubuskim. Palce lizać!

 DSC7383Trzeci dzień projektu WALENTY 2015 to przejazd z Wolsztyna przez Nowąwieś Mochy do Leszna oraz dalej przez Kąkolewo do Gostynia, a także tą samą trasą w kierunku powrotnym. Przejazd w całości odbędzie się liniami niezelektryfikowanymi, odcinek pomiędzy Lesznem a Gostyniem jest aktualnie nieczynny w ruchu pasażerskim, co dodatkowo urozmaica przejazd. Mijane po drodze stacyjki, zarówno te czynne, jak i całkowicie nieczynne i opuszczone będą przypominać o minionych latach świetności kolei żelaznych. Wybierz się na wyprawę WALENTY 2015!

 DSC6846Ostatni dzień imprezy to przejazdy z Wolsztyna pociągami retro na krótkich trasach wokół Wolsztyna - we wszystkich czynnych w ruchu pasażerskim kierunkach, tj. do Stefanowa, Rakoniewic oraz Nowejwsi Mochy. Pasażerowie, po powrocie z wycieczki w ostatnim dniu projektu WALENTY 2015, będą mieli wiele nowych kolejowych wspomnień. Wolsztyńskie parowozy to marka sama w sobie - warto odwiedzić parowozownię w zimowy czas, mamy nadzieję, że pogoda dopisze i pasażerowie, którzy przyjadą do Wolsztyna przeżyją ciekawą i niezapomnianą przygodę.

Cennik biletów:

Bilety na wyprawę WALENTY 2015 w dniach pomiędzy 13 a 16 lutego w Wolsztynie są biletami ryczałtowymi, obowiązują w ramach całego planu imprezy niezależnie od długości trasy i wybranych odcinków przejazdu, na jakich podróżują pasażerowie. W przypadku rezygnacji przez pasażera z przejazdu pociągiem na wybranym odcinku nie przewiduje się częściowych zwrotów kosztów.
rezerwacja

13-16 lutego 2015 WALENTY Cennik
Bilet normalny pakiet 4 dni 199,00zł
Bilet szkolny 37% pakiet 4 dni 125,37zł
Bilet student 51% pakiet 4 dni 97,51zł
Bilet SENIOR (od 65) pakiet 4 dni 169,00zł
Bilet do 4 lat pakiet 4 dni 0,00zł
Dopłata do wagonu ze stolikami 50,00zł 

Bilety ulgowe przysługują zgodnie z ulgami ustawowymi, seniorom powyżej 65 lat przysługują bilety SENIOR.
* Potrzebę wystawienia biletu darmowego dla dziecka do lat 4 należy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym zaznaczając odpowiednią opcję "DZIECKO DO LAT 4". Dziecku do lat 4 przysługuje odrębne miejsce.

Dokumenty do pobrania w pdf:

- Regulamin uczestnictwa w imprezie spod znaku TurKol.pl 2014 dla pasażerów;

Procedura zakupu biletów:

DSCF9458- Wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.TurKol.pl;
- W przypadku chęci zakupu różnych biletów np normalnych i ulgowych należy złożyć osobne zamówienia na to samo nazwisko - system rezerwacji połączy zamówienia w jedną fakturę;
- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo fakturę na podany adres poczty elektronicznej;
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych!; Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną;
- Na 2 dni przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o miejscówkach w pociągu. Odbiór biletów nastąpi na pokładzie pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów jest możliwy tylko przez osoby, które opłaciły rezerwację.
- W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366

Układ wagonów RETRO w składzie pociągów w ramach projektu WALENTY 2015:  

Przedstawiamy Państwu schemat układu wagonów w składzie pociągów turystycznych, które w dniach od 13 do 16 lutego 2015 roku przewiozą podróżnych wokół Wielkopolski.

Walenty15

Wszystkie wagony pociągu  oznaczone kolejnymi numerami 1,2,3,4 oraz 5 będą historycznymi wagonami RETRO. Wagony oznaczone numerami 1 i 2 będą wagonami o historycznych oznaczeniach C (dwuosiowy wagon pasażerski tzw "Boczniak"), wagony oznaczone numerami 3, 4 oraz 5 będą wagonami typu Ci (dwuosiowy wagon pasażerski z otwartymi pomostami). Wszystkie wagony, tak jak lokomotywa parowa, pochodzić będą z kolekcji wolsztyńskiej parowozowni.

DSCF5910

Szczegółowe rozkłady jazdy:

Pasażerowie podróżujący w ramach projektu WALENTY 2015 będą korzystać z pociągów, które w poszczególnych dniach będą także dostępne w ramach jednodniowych biletów dla innych pasażerów. Cena w pakiecie WALENTY 2015 jest niższa od sumy biletów na poszczególne pociągi o przynajmniej kilkanaście procent. Zaplanowaliśmy także dodatkowe atrakcje tylko dla pasażerów oferty WALENTY 2015.
Szczegółowe rozkłady jazdy w dniach 13-16 lutego 2015 dostępne są na stronach poszczególnych projektów jednodniowych, w tym m.in. BASZTA, PYRA, FARMERRYSZARD, NIKODEM, STEFAN..

Dostępność biletów:

Bilety na czterodniową wyprawę WALENTY 2015 będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Rezerwacji miejsc można będzie dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na niniejszej stronie internetowej TurKol.pl. Obowiązuje taryfa specjalna. W razie wszelkich pytań dotyczących oferty oraz zakupu i rezerwacji biletów jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem Infolinii TurKol.pl 603 366 366.

DSCF3338

kalendarium turkol 2024

CERTYFIKAT POT

CERTYFIKAT POT

Oficjalny facebook TurKol.pl

FB

Szybki kontakt


PKP Intercity

intercity

Radio Poznań

Radio Poznan

Symbole Poznania

symbole poznania

 

LOTOS Kolej

logo lotos kolej

SKM Trójmiasto

logo SKM mini

KSK Wrocław

ksk wroclaw logo

Parowozownia Wolsztyn

pw

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości